Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja + Korsyka+Cypr + Elba

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 23.04.2020 12:26

Petrovac na Moru

Kiedyś pewnie idealne , małe miasteczko do odpoczynku. Dziś widać już zdecydowanie dużą ilość budowanych luksusowych hoteli. Byliśmy dwa lata z rzędu w tej miejscowości, i ten okres wystarczył, żeby zobaczyć jak szybko rośnie zabudowa nowych hoteli.

Miasteczko jest położone na Riwierze Budvańskiej. Zanim do Czarnogóry zawitała era masowej turystyki było chyba spokojnym miejscem. Ogólnie miasteczko ładnie wygląda, ale plaża miejska jest bardzo zatłoczona nawet we wrześniu - w wakacyjne miesiące pewnie jeszcze gorzej.


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 23.04.2020 19:44

Faktycznie, plaża z tymi parasolami średnio zachęcająco wygląda, ale gdyby je usunąć to zrobiłoby się całkiem przyjemnie :D
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 23.04.2020 20:46

agata26061 napisał(a):Faktycznie, plaża z tymi parasolami średnio zachęcająco wygląda, ale gdyby je usunąć to zrobiłoby się całkiem przyjemnie :D


No właśnie...te parasole. Najlepiej jak zajmują część wyznaczoną, a reszta plaży zostaje wolna. Bardzo lubię greckie wyspy, szczególnie te "nie turystyczne", bo tam czasami można mieć całą plażę dla siebie. Zawsze się śmieje, że jestem jak milioner Onansis i mam ją dla siebie :-) Jak byłem w Albanii to już do przesady było nastawione tego dziadostwa …

Obrazek
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.04.2020 06:53

Niestety kasę na tym "trzepią" więc je stawiają a turyści wpadają w pułapkę i je wynajmują, bo jak można na kamieniach leżeć? Na piachu znów tez problem, bo się klei do wszystkiego.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 24.04.2020 11:12

Droga powrotna - przenosimy się do BiH.

Wodospady Kravica

Aby zobaczyć wodospady należy dokonać opłaty przy parkingu. potem należy dojść piechotą po drodze, która zamienia się w zejście po schodach w dół. Po chwili ukazują nam się piękne wodospady i jezioro.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 25.04.2020 13:20

W drodze powrotnej było jeszcze Sarajevo, od którego zacząłem tą relację. Tak minęła pierwsza bałkańska podróż.

W tym samym roku polecieliśmy wcześniej w maju do Grecji. Zawsze w majówkę staramy się odwiedzić ten kraj i jakąś wyspę.

Wybór padł na …. zapraszam :papa:


Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2020 19:00

Mam nadzieję, że z wyspy będzie osobna dokładna relacja, wraz z logistyką.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 26.04.2020 20:45

piekara114 napisał(a):Mam nadzieję, że z wyspy będzie osobna dokładna relacja, wraz z logistyką.


Witaj :papa:

Raczej nie jestem mistrzem dokładnej logistyki, ale postaram się pokazać to co zapamiętałem. Mój szacunek dla wszystkich, którzy wystawiają tysiące fotek. Ja jestem bardziej leniwy, nasze wyjazdy to bardziej wypoczynek i zwiedzanie...a przy tym oczywiście klikanie zdjęć bez zbędnych notatek.

Nie będę otwierał nowego wątku, napisze tutaj c.d.

Pozdrawiam
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 26.04.2020 21:16

Tak naprawdę to odwiedziliśmy dwie wyspy:

Sifnos i Serifos

Bilety lotnicze kupione oczywiście z wyprzedzeniem na tanie linie lotnicze. Z doświadczenia zauważyłem, że zawsze najlepsze ceny są w pierwszym kwartale roku. Podróż standardowo do Aten. Lot z Modlina, czas lotu 2, 40 minut. Za bilety do Grecji i z powrotem dla dwóch osób .. 500 zł. Jedyną wadą wylotu z Modlina jest godzina. Wylot jest około 19, więc jesteśmy w Grecji o 22.40 (dodajemy, pamiętajcie jedną godzinę).

Zawsze mamy ten sam scenariusz. Nie koczujemy na lotnisku, tylko jak biały człowiek jedziemy do hotelu. Lądujemy w Atenach i autobusem X96 z lotniska, jedziemy do Pireusu, gdzie mamy zarezerwowany hotel. Kto by chciał jechać do centrum Aten to autobusem X95. Dodam tylko, że lotnisko nie jest usytuowane w centrum Aten, trzeba dojechać około godziny środkami komunikacji miejskiej. Można metrem, ale ono kursuje tylko do północy, natomiast autobusy jeżdżą całą noc. Cena biletu 6 euro.

Pomocna strona z opisem transportu publicznego:

https://www.athensairportbus.com/en/tim ... sport.html


W Pireusie zatrzymujemy się zawsze w hotelu Ionion

https://www.hotelpireo.com/

KOL w swojej relacji pisał, że gorszego hotelu nie widział. Ja twierdzę, że na jedną noc nie jest taki zły. Zawsze w nim nocujemy. Jaki jest plus tego hotelu ? Do promu mamy 2 minuty drogi, z balkonu widać port i promy. cena około 40 euro.
Rano spokojnie bez pospiechu wsiada się na prom i "pędzimy ku nowej przygodzie" :D

No to lecimy ...

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2020 21:43

Lecimy :D Tylko coś widać pod nami :?:
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 28.04.2020 09:01

Port w Pireusie, jak zwykle duży ruch. Bilety zarezerwowane wcześniej przez internet, odebraliśmy je w biurze portu.

Przed nami prom Blue Star … ile razy już nim płynęliśmy. Ale tym razem to nie będzie on.

Obrazek


Nasz prom stoi głębiej w porcie przy innym stanowisku, a wygląda tak

Obrazek


Przydatna strona o Sifnos

http://sifnos.e-sifnos.com/



Dopływamy do Sifnos

Obrazek



Zatrzymujemy się w mieście portowym Kamares. mała, klimatyczna miejscowość z piękna plażą miejską. Wszystko w zasięgu ręki.

Lokum mamy w hotelu Boulis. jesteśmy praktycznie sami w tym hotelu o tej porze. Z okien widać przypływające promy i plażę.

http://www.hotelboulis.gr/

Obrazek


Trochę zdjęć Kamares

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 29.04.2020 21:57

Każda cykladzka wyspa ma jakieś miejsca, które są dla niej charakterystyczne. Są to miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Sifnos ma wiele takich atrakcji, ale moim zdaniem obowiązkowe do zobaczenia są trzy główne. Oczywiście wyspa jest mała i da się ją poznać w kilka dni.

Miejsce numer 1 - Kaplica 7 męczenników

Żeby ją zobaczyć, należy pojechać do miasteczka Kastro, które ulokowane jest na wzgórzu. Kastro, to labirynt krętych uliczek pośród białych domków. Miasto ma przemyślaną architekturę, a zbita zabudowa miała za zadanie chronić mieszkańców przed napaścią morskich rabusiów. Wąskie i kręte uliczki przypominają labirynt.

Jak ja lubię chodzić tymi uliczkami zupełnie bez celu … :D :D :D

Oczywiście , żeby przemieszczać się po wyspie potrzeba środka lokomocji. Wypożyczalni samochodów jest dużo na wyspie, a w maju gdy jeszcze nie ma tylu turystów stawki za wynajem są dużo niższe. Wynajęliśmy "niebieską strzałę", czy malutkiego H i10. Cena za dzień - 20 euro.

W drodze do Kastro ...

Obrazek



Obrazek



Obrazek


Stajemy na parkingu, jesteśmy sami ... znów mamy wyspę tylko dla siebie ;-)

Obrazek



Urokliwa zatoczka ...

Obrazek



Obrazek


Kastro znajduje się na wzgórzu, dominujące kolory to oczywiście błękit i biel … czasami ktoś chce być inny i pomaluje na coś tam ...



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


cdn ...
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 30.04.2020 11:48

Idąc przez Kastro dochodzimy do Perełki Sifnos. To Kościół Siedmiu Męczenników

Mała kaplica Siedmiu Męczenników jest prawdopodobnie najczęściej fotografowanym miejscem na wyspie Sifnos. Znajduje się na szczycie skalistej wysepki wyłaniającej się z morza. Jest połączona z główną wyspą schodami wzdłuż skały.

To maleństwo wygląda tak:

Obrazek


Oczywiście to magia perspektywy fotograficznej, sama kaplica jest nieco większa :D :D :D


Tak wygląda w dzień. Jest zamknięta dla turystów. Otwierana tylko przy większym święcie.

Obrazek



Prowadzi do niej kręta ścieżka.

Obrazek



Obrazek



Ale najpiękniej wygląda w nocy ...

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 02.05.2020 20:21

Miejsce numer 2 - Heronissos

Heronissos to mała wioska rybacka na północnym krańcu Sifnos, jedno z najpiękniejszych miejsc słynnej wyspy. Urokliwa zatoczka, a przy niej urocze domki. Morze wrzyna się w ląd tworząc spokojną zatokę.Tuż przy piaszczystej plaży znajdują się ładne tawerny oferujące doskonałe greckie specjały, minimarket i mały sklep z piękną ręcznie robioną ceramiką.

Piękne miejsce na spędzenie spokojnych wakacji.( KOL miał tam kwaterę w swojej relacji).

Zobaczcie, jak to pięknie wygląda …


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.05.2020 22:21

Ile płynął prom?Oczywiście nie co do minuty :lol: I ile mniej więcej bilet kosztował?

husband napisał(a): Wynajęliśmy "niebieską strzałę", czy malutkiego H i10. Cena za dzień - 20 euro.
Cena bez ubezpieczania? Chciałam sobie porównać naszą cenę (ten sam termin, ale 2019 r) przy wypożyczeniu w Atenach.

Dojście do Kapliczki bardzo mi się podoba :D

Czekam na c.d. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja + Korsyka+Cypr + Elba - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone