Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja + Korsyka+Cypr + Elba

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 02.05.2020 22:47

piekara114 napisał(a):Ile płynął prom?Oczywiście nie co do minuty :lol: I ile mniej więcej bilet kosztował?

husband napisał(a): Wynajęliśmy "niebieską strzałę", czy malutkiego H i10. Cena za dzień - 20 euro.
Cena bez ubezpieczania? Chciałam sobie porównać naszą cenę (ten sam termin, ale 2019 r) przy wypożyczeniu w Atenach.

Dojście do Kapliczki bardzo mi się podoba :D

Czekam na c.d. :papa:



Na wyspach wypożyczałem auto kilka razy. Nigdy nie płaciłem ubezpieczenia. Być może jest to związane z dużą konkurencją lub niskim terminem, bo przeważnie był to wiosenny wyjazd. Inaczej natomiast było w Atenach. Tam musiałem opłacić kaucję, którą pobrano mi z karty kredytowej, którą musiałem podać przy wypożyczeniu.

Co do czasu podróży, to prom do Sifnos płynie około 4 godzin. Można szybciej speed promami, ale cena biletu jest wyższa.

Tu jest pomocna strona promów w Grecji wraz z cenami:

https://tickets.ferries.gr/index.php?af ... es&lang=en

Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.05.2020 23:21

A widzisz, w Atenach kaucji nie zablokowali. Ja zawsze biorę pełne ubezpieczenie. :papa:
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 03.05.2020 10:14

Miejsce numer 3 - Klasztor Panagia Chrissopigi


Obrazek


Klasztor Panagia Chrissopigi znajduje się na szczycie skały, dosłownie nad morzem. Jest to jedno z najsłynniejszych miejsc Sifnos. Założony w XVI wieku klasztor został zbudowany na szczycie starszego kościoła. Znajduje się w nim ikona Panagia, znaleziona przez rybaków pływających w morzu. Ta ikona jest uważana za cudowną, a miejscowi uważają, że uratowała wyspę przed wieloma niebezpieczeństwami.

Jak głosi legenda, w średniowieczu zakonnice żyły w klasztorze. Po inwazji piratów zakonnice pobiegły, aby się ukryć, ale jedna z nich nie zdążyła wyjść na czas. Ścigana przez piratów zakonnica modliła się do Dziewicy Maryi, aby ją uratować, i wtedy skała klasztoru została przecięta na pół i piraci wpadli do morza. To lokalne wyjaśnienie, dlaczego skała, na której zbudowany jest klasztor, jest oddzielona od reszty wyspy wąskim odcinkiem morza.

Klasztor jest pięknie umiejscowiony, to co rzuca się w oczy to dominująca biel i błękit, czyli to, co kochamy w Cykladach …


Już z daleka wyłania się zarys klasztoru

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18262
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.05.2020 12:22

To krzesło po prawej stronie jest niekompletne , mnie tam brakuje :oczko_usmiech:

Nie wiem jak Grecja , ale ja jestem na nią gotowy . . . ciekawe jak długo jeszcze będę czekał . . .


Pozdrawiam
Piotr
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 03.05.2020 12:31

piotrf napisał(a):To krzesło po prawej stronie jest niekompletne , mnie tam brakuje :oczko_usmiech:

Nie wiem jak Grecja , ale ja jestem na nią gotowy . . . ciekawe jak długo jeszcze będę czekał . . .


Pozdrawiam
Piotr



Mam nadzieję, że w wakacyjne miesiące jednak będzie można podróżować. Każdy chyba nie może się doczekać. Ja miałem tradycyjnie kupiony bilet lotniczy na maj, za dwa tygodnie miałem lecieć do Grecji. Dwa dni temu dostałem z Ryanair niestety wiadomość, że mój lot został odwołany . Niestety wiosenna Grecja musi poczekać. Ale myślę, że w wakacje sobie to zrekompensuję …

Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.05.2020 13:23

Wyspa piękna....

A gdzie był plan na tegoroczny majowy wyjazd?
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 03.05.2020 13:43

piekara114 napisał(a):Wyspa piękna....

A gdzie był plan na tegoroczny majowy wyjazd?


Mierzyliśmy w Naxos i Paros

Pozdrawiam
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.05.2020 18:18

Piękna ta wioska. Mogłabym z wielką przyjemnością wynajmować tam kwaterę
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.05.2020 18:29

husband napisał(a):
Mierzyliśmy w Naxos i Paros

Pozdrawiam


Ja się tu jeszcze nie ujawniałam :oops: , ale podglądam od dłuższego czasu :mrgreen:

Sifnos i Serifos powiadasz :D , też mam taki plan na kiedyś ... oby szybko :roll:
Naxos miał być za 3 miesiące ...
A Paros odwiedziłam w poprzednie wakacje ... i jakoś mnie ta wyspa nie przekonała, aczkolwiek całkiem ładnie tam jest :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.05.2020 19:03

mysza73 napisał(a):Naxos miał być za 3 miesiące ...
Zrezygnowałaś całkiem?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.05.2020 19:11

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Naxos miał być za 3 miesiące ...
Zrezygnowałaś całkiem?

Teoretycznie nie ...
Mąż mówi, że czekamy na rozwój sytuacji ...
Jakieś resztki nadzieii jeszcze mam ...
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 03.05.2020 19:42

Witaj Mysza

Warto wygospodarować więcej czasu i dodać do Sifnos i Serifos jeszcze Milos, bo to obok siebie taka fajna trójka. Ja żałuję, że miałem tylko tydzień i starczyło tylko na dwie wyspy. I tak z Serifos wypłynąłem dzień wcześniej, bo dowiedziałem się, że na drugi dzień ma być strajk i promy mają nie pływać.

Pozdrawiam
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.05.2020 19:57

husband napisał(a):Witaj Mysza

Warto wygospodarować więcej czasu i dodać do Sifnos i Serifos jeszcze Milos, bo to obok siebie taka fajna trójka. Ja żałuję, że miałem tylko tydzień i starczyło tylko na dwie wyspy. I tak z Serifos wypłynąłem dzień wcześniej, bo dowiedziałem się, że na drugi dzień ma być strajk i promy mają nie pływać.

Pozdrawiam

Milos też mi chodzi po głowie :D
Ale jakoś drogie apartmany tam są ... a i prom z Pireusu nie tani :?
Poczekam, aż dziecko me odmówi wyjazdów z nami i jakiegoś studia małego poszukam :oczko_usmiech:
Aczkolwiek nie musi to szybko nastąpić, bo lubię mieć wszystkich razem na wakacjach :oczko_usmiech:
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 04.05.2020 08:08

Trochę jeszcze o jedzeniu …

Zawsze pierwsze kroki w Grecji kierujemy do "gyrosowni". Najlepszy posiłek, charakterystyczny dla tego kraju. To oczywiście gyros pita. Co kraj to obyczaj i kuchnia. Ale pita grecka jest niepowtarzalna. Patent z frytkami w środku to jest to. Do tego sałatka grecka i oczywiście piwo. Więcej w tym momencie mi nic nie potrzeba. Uwielbiam ten pakiet … :D Oczywiści do sałatki duuuużo oliwy i na końcu zbieranie jej chlebem po talerzu płynnymi ruchami … jak jazda figurowa na lodzie ...


Obrazek


Obrazek



W następnym odcinku płyniemy do Serifos ...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.05.2020 12:56

Gyros-pita to dla mojego syna podstawa w Grecji. I jako obiad i/czy jako popołudniowo-wieczorna przekąska.
Ja także lubię, ale rozsądek nie pozwala codziennie jeść. Dla mnie Grecja to także jagnięcina czy baranina :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja + Korsyka+Cypr + Elba - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone