Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

samochodem na Dugi Otok

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jarek_jd
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.07.2007
samochodem na Dugi Otok

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarek_jd » 27.07.2007 23:44

Hej,

czy ktoś się orientuje czy na wyspę Dugi Otok można dostać się promem razem z samochodem (pewnie z Zadaru)?? i czy jest tam wystarczająco miejsc noclegowych typu kwatera czy raczej nie ma co się pchać i lepiej zostać gdzień na wybrzeżu.
Tokis
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tokis » 02.08.2007 22:32

jarek_jd napisał(a):Hej,

czy ktoś się orientuje czy na wyspę Dugi Otok można dostać się promem razem z samochodem (pewnie z Zadaru)?? i czy jest tam wystarczająco miejsc noclegowych typu kwatera czy raczej nie ma co się pchać i lepiej zostać gdzień na wybrzeżu.

Juz ci mówię, bom był w zeszłym roku.
Samochód zabiera prom z Zadar. Wyspa piękna, ale na jedo- dwudniowa wycieczkę. Brak wody pitnej - trzeba ją wozić z kontynentu. Dlatego jet drogo. Mało kwater. Campingów brak. Piekne skaliste wybrzeże zachodnie. Podwodna grota do zwiedzenia wplaw, zatoczki, skaly. Prk narodowy, Kornaty. Poza tym dużo szczurów. Trzeba uważac jak sie nocuje na dziko. Pozdr.
jarek_jd
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarek_jd » 03.08.2007 09:23

dzięki za cenne wskazówki - zwłaszcza ze szczurkami :)

myślisz że w sierpniu da radę znaleźć jakąś kwaterę - ile może to kosztować. Czy jest szansa żeby wypożyczyć tam motorówkę do zwiedzania kornati?
Tokis
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tokis » 03.08.2007 23:20

jarek_jd napisał(a):dzięki za cenne wskazówki - zwłaszcza ze szczurkami :)

myślisz że w sierpniu da radę znaleźć jakąś kwaterę - ile może to kosztować. Czy jest szansa żeby wypożyczyć tam motorówkę do zwiedzania kornati?

Najlepsze miejsca wykupione przez Włochów. Ale w ogóle to odradzam tam dłuższy pobyt - jest drożej niż na kontynencie, tomsamo zreszą z żarciem. Na kwaterach wyliczają ci wodę do mycia.
Sprobuj przez internet poszukać kwater - najwięcej ich jest w Sali - i podzwonić do skutku.
Prom z Zadar płynie do Brbinj. Mysmy na dziko spali nad zatoczką - oto dojazd do niej (warto!):
Z Brbinj jedziesz tylko kawałek jedyną szosa na płd. i w pewnym momencie widzisz w prawo odgałęziająca się wąziutą asfaltówkę. Jedziesz nią przez pustkowia, potem przechodzi ona w szutrówką i stromo sprowadza do małej pięknej zatoczki gdzie zwykle cumuje kilka jachtów. Jest tam trocha piasku, żwirek, troche dzrzew. można znaleźć miejsce na biwak (woda konieczna własna w baniaku!) Płynąc z tej zatoczki wplaw w prwo wzdłuż skał , z płetwami maska i rurką dopływasz po ok 800m do wodnej groty która ma otwór u góry. W grocie jest mała podziemna plaża! Do śrdoka wpływa się bez klopotu tylko tzreba uważać na głowę bo przez kilka m niski korytarz - wrazenia niezapomniane! Po drodze kilka innych mniejszych wodnych grot. Wspaniała przejrzysta woda. Pozdr.
jarek_jd
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarek_jd » 04.08.2007 21:17

Tokis napisał(a):Mysmy na dziko spali nad zatoczką - oto dojazd do niej (warto!):


spanie na dziko jest zabronione w chorwacji, nie mieliście żadnych problemów z policją czy jakąś strażą?

no i druga sprawa z tą motorówką - orientujesz się czy można tam coś takiego wypożyczyć?
GALILEUSZ
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) GALILEUSZ » 04.08.2007 21:53

Tokis napisał(a):Płynąc z tej zatoczki wplaw w prwo wzdłuż skał , z płetwami maska i rurką dopływasz po ok 800m do wodnej groty która ma otwór u góry. W grocie jest mała podziemna plaża! Do środka wpływa się bez klopotu tylko trzeba uważać na głowę bo przez kilka m niski korytarz - wrażenia niezapomniane! Po drodze kilka innych mniejszych wodnych grot. Wspaniała przejrzysta woda. Pozdr.

Woow. Żałuję, że nie wiedziałem o tej grocie wcześniej. Podpływałem do Dugiego Okruku pontonem z Zadaru. Gdybym wiedział o istnieniu takiej fajnej groty na pewno bym ją spenetrował. Może nastepnym razem.
Dla pływających na łódkach - jest kilka super wysepek w tej okolicy. Płynie się na Dugi Okruk przez wąski kanał Zdrelac między wyspami Pasman i Ugljan. Ciekawa trasa. Polecam
gaba123
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.07.2015
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba123 » 19.07.2015 16:41

[quote="Tokis"][quote="jarek_jd"]dzięki za cenne wskazówki - zwłaszcza ze szczurkami :)

Post dosyć stary i czy ktoś wie czy informacje w nim zawarte są aktualne!?? Zaplanowałam w tym roku Dugi Otok i to co przeczytałam nie zachwyciło, zwłaszcza brak kwater- jadę w ciemno! Bo może jednak zaszły jakieś zmiany?
ewelinka8620
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelinka8620 » 19.07.2015 17:19

My na pierwszy wypad przypadkiem trafiliśmy na Dugi Otok :-) zarezerwowaliśmy w biurze podroży a dopiero potem okazało się że to wyspa! Jednakże zachwyciła nas i to bardzo dlatego rok później znów tam wróciliśmy. My byliśmy w Bozavie. Wyspa super jak dla nas, cisza spokój i masę pięknych miejsc plaż i zatoczek :-) Też podróżowaliśmy samochodem :-) A jeżeli chodzi o kwatery to na pewno coś znajdziecie, bo jak na promie rozmawialiśmy z innymi polakami, którzy jechali w ciemno już kolejny raz to mówili że nie ma problemu. Po przeczytaniu wcześniejszych postów mogę Cię zapewnić, że na pewno uległo to zmianie i warto jechać :-D
gaba123
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba123 » 21.07.2015 14:27

Och dzięki!. Bo tak sobie ją upatrzyłam na google earth, że nie mogłam oczu oderwać :-), dopiero później zaczęłam praktycznie myśleć :-). Wprawdzie wszelkie próby rezerwacji last minute zakończyły się fiaskiem, ale i tak spróbuję. Pozdrawiam!
ewelinka8620
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelinka8620 » 22.07.2015 15:24

gaba123 napisał(a):Och dzięki!. Bo tak sobie ją upatrzyłam na google earth, że nie mogłam oczu oderwać :-), dopiero później zaczęłam praktycznie myśleć :-). Wprawdzie wszelkie próby rezerwacji last minute zakończyły się fiaskiem, ale i tak spróbuję. Pozdrawiam!



Mówię, naprawdę warto :D
My się w wyspie zakochaliśmy i na pewno jeszcze tam wrócimy :D
Daj znać po powrocie jak wrażenia! Udanego wyjazdu :)
gaba123
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba123 » 24.07.2015 18:42

Dzięki, właśnie wyruszam, juuupppii!! :-) :-)
ewelinka8620
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelinka8620 » 24.07.2015 20:05

gaba123 napisał(a):Dzięki, właśnie wyruszam, juuupppii!! :-) :-)

To udanego wyjazdu :) :papa:
zmęczony
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmęczony » 12.11.2015 19:05

Witam
Czy mozna prosić o wrażenia z tegorocznego pobyty na Dugim Otoku , zamierzem tam pojechać w przyszłym roku . Mile będą widziane namiary na kwatery . Podaję adres e-mail
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję .

Zbigniew Grzesiak
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 22.11.2015 09:10

Też się zastanawiam nad urlopem na tej wyspie i mam pytanie odnośnie szczurów. Czy już zniknęły, czy nadal tam się panoszą ?
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 24.04.2016 19:13

Tam jeszcze nie byłem, a że mało informacji o tej wyspie znalazłem to mnie zainteresowała... Szczególnie, że podobno tam pusto i cicho. Dlatego zarezerwowałem kilka dni... Jeśli ktoś z Was wrócił ostatnio i ma jakieś świeże informacje co warto, gdzie warto itd - podpowiedzcie.
Zacznę może od aktualnych cen (początek lipca 2016) za prom z Zadaru (Gazenica) do Brbinj - samochód: 186 KN, osoba dorosła 30KN. Bilety można kupić przez stronę internetową Jadroliniji, ale i tak jest tam dziwna informacja, że zakup biletu nie gwarantuje, że uda się o danej godzinie dostać na prom, cokolwiek to znaczy... Czy to oznacza że gwarantują że w danym dniu wypłynę tylko nie wiadomo którym kursem, czy też że nie gwarantują że prom trzyma się ustalonych godzin kursowania, czy tez chodzi jeszcze o coś innego...

Online ticket is valid for any voyage on the selected date, but does not guarantee boarding for a specific departure time..
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone