Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rzym oczami blondynek ... 8O ... :lool:

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.04.2020 12:53

A ja mapkę, gdzie nas przewodnik przeciągnął, dam wieczorem :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.04.2020 21:04

Dziś zaczęliśmy spacer o poranku tuż pod wejściem do Ambasady Brazylii :lol: , potem Przewodniczka tak nas trochę poprowadziła, że deptaliśmy po tym samym trakcie :roll: , no ale finalnie ponad 5 km zrobiliśmy

Bez tytułu.png
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.04.2020 08:26

piekara114 napisał(a):Dziś zaczęliśmy spacer o poranku tuż pod wejściem do Ambasady Brazylii :lol: , potem Przewodniczka tak nas trochę poprowadziła, że deptaliśmy po tym samym trakcie :roll:
Spacer Via della Conciliazione jest bardzo miły więc nie marudź :smo:



piekara114 napisał(a):no ale finalnie ponad 5 km zrobiliśmy
Nie ma tak dobrze :lol:
Jeszcze trzeba do domu wrócić ... więc doliczamy jakieś 2 km (bo chyba nikt nie chciałby jechać metrem :smo: )
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 02.04.2020 08:53

mysza73 napisał(a):
Dla mnie Di Trevi wcale nie jest przereklamowana ... piękna jest :hearts:
Wracam tu ZAWSZE :oczko_usmiech: ... i zawsze "kupuję" bilet powrotny :mrgreen:
Zawsze kupuję ten najtańszy, za 1 no max 5 eurocentów :lol: , ale jak ktoś chce może kupić nawet za euraka ... kto bagatemu zabroni :smo:
Chociaż podobno te pieniążki (codziennie rano sprzątane) idą na jakiś szczyny cel (chyba do jakiegoś domu opieki) ... więc teraz wrzucę euraka ...

No to wszyscy wrzucamy ... raz, dwa, trzy ... plum :lol: ... i za rok spotykamy się w Rzymie
Obrazek





2m w lewo od miejsca w którym stoicie ..... oświadczyłem się ....z pozytywnym finałem :wink: :D.
Waszą relację oglądam z wielką przyjemnością , również przemierzaliśmy wszystkie te miejsca pieszo .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.04.2020 09:06

Rafi70 napisał(a):2m w lewo od miejsca w którym stoicie ..... oświadczyłem się ....z pozytywnym finałem :wink: :D.
No, no, gratuluję :oczko_usmiech:
Ale spryciarz z Ciebie ... masz pewnie sporo świadków tego wydarzenia i narzeczona nie bardzo może się wycofać :lol: :smo:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 02.04.2020 14:20

Mieliśmy gratulacje od Rosjan , Francuzów i ogólną owację , ale to było 10 lat temu ... :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.04.2020 11:20

Kolejny dzień zaczniemy od Bazyliki Św. Pawła za Murami - Basilica Papale San Paolo fuori le Mura
Byłam tam tylko raz ale bardzo chętnie wrócę, bo to dla mnie najładniejsza bazylika papieska w Rzymie ...


Do Pawła za murami jedziemy metrem, bo jak sama nazwa wskazuje jest za murami czyli daleko :oczko_usmiech:
Obrazek

Już z "wierzchu" widać, że jest pięknie ... :hearts:
Obrazek



Obrazek



Obrazek

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


W środku też jest pięknie ...
Zdjęć nie mam za dużo, i takie trochę z ukrycia :wink: , bo teoretycznie był zakaz ... :?

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Legenda głosi, że jak skończą się miejsca na wizerunki papieży (aktualnie rządzący papież jest podświetlony) będzie koniec świata ...
Jeszcze trochę tych miejsc jest ... pokonamy koronawirusa :!:

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Bardzo, bardzo, bardzo polecam zajrzeć do Pawła za Murami 8)



Resztę dnia można spędzić zaglądając to tu, to tam ... :oczko_usmiech:

Np na Piazza Mattei do żółwików :oczko_usmiech:
Obrazek


Obrazek



Całkien blisko mamy na Campo de' Fiori

Ale nie o samo campo mi chodzi ... :wink:
Obrazek



Ale bardziej o okolice campo ... :oczko_usmiech:
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Można pojechać na Piazza Mincio ...
Obrazek



Obrazek


To tyle na razie mojego Rzymu ...
Jak po raz kolejny tam wrócę i odkryję jakieś nowe ciekawe miejsca, to się z Wami podzielę :oczko_usmiech: :papa:
Ostatnio edytowano 03.04.2020 16:36 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.04.2020 12:25

mysza73 napisał(a):Kolejny dzień zaczniemy od Bazyliki Św. Pawła za Murami - Basilica Papale San Paolo fuori le Mura
Byłam tam tylko raz ale bardzo chętnie wrócę, bo to dla mnie najładniejsza bazylika papieska w Rzymie ...

Byłem dwa razy, robi wrażenie. Wart zobaczyć przy okazji dziedziniec klasztoru z krużgankami (niestety płatny).
mysza73 napisał(a):Do Pawła za murami jedziemy metrem, bo jak sama nazwa wskazuje jest za murami czyli daleko :oczko_usmiech:

Jak byłem mały i słyszałem nazwę "za Murami", to myślałem, że chodzi o św Pawła z Amurami. :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.04.2020 15:18

Nie wiedzę zdjęć 2,3,4

mysza73 napisał(a):Obrazek
Z Grecją i Cyprem mi się mega to kojarzy :D



mysza73 napisał(a):Np na Piazza Mattei do żółwików :oczko_usmiech:
Obrazek

Moje żółwiki tak się wspinają :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.04.2020 15:28

Dziś mega delikatnie.... mapka

Bez tytułu11.png
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.04.2020 15:51

piekara114 napisał(a):Nie wiedzę zdjęć 2,3,4

Nie załamuj mnie :roll:
Przecież te zdjęcia są z jednego albumu ... udostępniony jest :!:
To dlaczego ich nie widać :roll:
Jak się okaże, że cała ta moja robota jest na marne, to się wkurzę :evil:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.04.2020 16:14

Skopiowałam ten link i otworzyłam przez google i wychodzi, że fotkę usunęłaś z albumu 8O 8O
Zdjęcie które widać, ja przez google album też widzę, tylko z tymi trzema problem.
Zrób tak: wyloguj się z albumu, googla, każdego osobno, zamknij wszelkie przeglądarki. Potem usuń cookies i sprawdź wtedy album. Jeśli jest fotka to ponownie skopiuj link i wklej - u mnie raz to pomogło.


PS: może namówisz Potter na odnowienie zdjęć w relacji z Kos? i dokończenie relacji?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.04.2020 16:36

Dlaczego na Campo nie ma Giordani Bruno? Też Ci Google usunął? :)
Ostatnio edytowano 03.04.2020 16:42 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.04.2020 16:39

To do mnie? Jeśli tak to musisz zaznaczyć o co chodzi, bo nie wiem :?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.04.2020 16:39

piekara114 napisał(a):Skopiowałam ten link i otworzyłam przez google i wychodzi, że fotkę usunęłaś z albumu 8O 8O
Zdjęcie które widać, ja przez google album też widzę, tylko z tymi trzema problem.
Zrób tak: wyloguj się z albumu, googla, każdego osobno, zamknij wszelkie przeglądarki. Potem usuń cookies i sprawdź wtedy album. Jeśli jest fotka to ponownie skopiuj link i wklej - u mnie raz to pomogło.

Wykonałam :evil:
Widzisz :?: :roll:


piekara114 napisał(a):
PS: może namówisz Potter na odnowienie zdjęć w relacji z Kos? i dokończenie relacji?
Spróbuję :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Rzym oczami blondynek ... 8O ... :lool: - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone