Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rzym oczami blondynek ... 8O ... :lool:

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 29.03.2020 19:09

Jak dobrze, że się odezwałaś. Rzym w Twoim wydaniu jest piękny. Serce boli jak się patrzy na to co się teraz dzieje we Włoszech
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.03.2020 19:19

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Zaznacz jeszcze trasę na mapce i będzie komplet, na kiedyś.
Masz rację :mrgreen: ... biorę Cię na pomocnika :smo:


No dobra :D
Kilka informacji mało precyzyjnych, jak choćby, fotka nr 3 gdzie zrobiona? Łuk mogłaś dać nazwę po jakiej google go znajduje czy Watykan na końcu tunelu, ale mniej więcej mamy mapkę.
rzym.png

link do mapki
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.03.2020 19:31

Sara76 napisał(a):Jak dobrze, że się odezwałaś. Rzym w Twoim wydaniu jest piękny. Serce boli jak się patrzy na to co się teraz dzieje we Włoszech
Bo Rzym jest piękny sam w sobie 8) ... choć ja za pierwszym razem nie do końca to odkryłam :oczko_usmiech: ... ale za drugim, trzecim, czwartym już tak :lol:



piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Zaznacz jeszcze trasę na mapce i będzie komplet, na kiedyś.
Masz rację :mrgreen: ... biorę Cię na pomocnika :smo:


No dobra :D
Kilka informacji mało precyzyjnych, jak choćby, fotka nr 3 gdzie zrobiona? Łuk mogłaś dać nawę po jakiej google go znajduje czy Watykan na końcu tunelu, ale mniej więcej mamy mapkę.
No i dzięki takiemu pomocnikowi jak Ty już nie muszę robić mapki :oczko_usmiech:
Zdjęcie nr 3 to przecież dzielnica Monti :oczko_usmiech: , a Watykan na końcu tunelu ... to słynna DZIURKA od klucza w drzwiach na Placu Kawalerów Maltańskich :oczko_usmiech:
Ale i tak mapka jest idealna :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.03.2020 19:49

To kluczowe informacje dawaj, to mapka będzie dokładniejsza :D
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 30.03.2020 21:32

Melduję, przeczytałam kolejny raz relację z Rzymu i było cudnie. Ps. Może zajrzę teraz do Anteny?
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 30.03.2020 22:26

Sara76 napisał(a):Melduję, przeczytałam kolejny raz relację z Rzymu i było cudnie. Ps. Może zajrzę teraz do Anteny?


Niestety z Anteny większość zdjęć wystrzeliło w kosmos :evil:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 31.03.2020 19:01

Sara76 napisał(a):
Sara76 napisał(a):Melduję, przeczytałam kolejny raz relację z Rzymu i było cudnie. Ps. Może zajrzę teraz do Anteny?


Niestety z Anteny większość zdjęć wystrzeliło w kosmos :evil:

No wiem, wiem :?
Jak skończe Rzym, to pomyślę i o Antenie :smo: ... w końcu dupenklapen jeszcze trochę potrwa :roll:
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 31.03.2020 21:57

:?: A gdzie znajdę relację pomaturalny Rzym? W weekendowych wędrówkach Myszy nie ma linka
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.03.2020 22:44

mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.04.2020 11:11

Drugi dzień zaczniemy od Watykanu ...

Przyznaję, że mam problem, do której grupy należy u mnie Watykan ...
Bazylikę Św. Piotra absolutnie warto odwiedzić ... jeżeli jesteśmy po raz pierwszy, to nawet warto odstać w kolejce ...
Polecam przyjść raniutko coby kolejek uniknąć :smo:

Ale są też rzeczy, które wywołują u mnie mieszane odczucia ...
Po pierwsze bazylika jest odgromna i poruszamy się tam "wyznaczonymi trasami" ...
Powoduje to, że wchodzimy do wnętrza i jesteśmy w takim "nurcie rzeki" którą musimy popłynąć ...
A ja tak mam, że wolę po swojemu ...
I jak mi ktoś mówi, że mam iść tędy, to ja właśnie akurat wolę iść inaczej ... nie zawsze ofkors :smo:
Do tego ci panowie z obsługi/ochrony, którzy cały czas poganiają ... a może to jakieś roboty, bo powtarzają tylko w kółko "no stop please, no stop please, no stop please ... " :roll:
No ale nie ma co marudzić ... tak jest i już ...


Już sam widok z Via della Conciliazione (kiedyś znałam go tylko z tv :oczko_usmiech: ) jest piękny ...
Obrazek



Na taki pusty Plac Św. Piotra możemy liczyć tylko raniutko ... :lol:
Obrazek


Obrazek


Płyta upamiętniająca miesce zamachu na Jana Pawła II ...
Obrazek


Placyk jest naprawdę ooooogrooooomny...
Obrazek



Na kopułę wchodzimy obowiązkowo ... :oczko_usmiech:
Obrazek


Możemy z bliska pooglądać mozaiki na kopule ... :oczko_usmiech:
Obrazek


Wejdźmy jednak do środka bazyliki ...
Mnie wnętrze trochę przytłoczyło ...

Kaplica Świętego Sebastiana ( druga kaplica po prawej stronie), a w niej grób Jana Pawła II ...
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Więcej zdjęć z wnętrza bazyliki jest we właściwym miejscu tej relacji ... :wink:


Idziemy sobie Via della Conciliazione ( fajna jest ta nazwa co nie :oczko_usmiech: ) w stronę Zamku Anioła ... nie wiem czemu, ale jakoś mnie ten zamek do siebie nie przekonuje ...
Tyle razy już koło niego przechodziłam (no w takim miejscu jest, że "trzeba" koło niego przejść :lol: ), ale nie kusi mnie żeby go zwiedzić ...

Ale zerknijmy ... :mrgreen:
Obrazek



Obrazek


Nie rozumiem dlaczego tam jest zawsze tyle ludziów ... :oczko_usmiech:
Obrazek



O wiele przyjemniej jest "na zapleczu" zamku :wink: ... na Piazza Cavour
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Teraz pójdziemy w jedno z popularniejszych miejsc w Rzymie i ja wracam tam obowiązkowo zawsze ... Piazza Navona 8)


Przejrzałam wszystkie moje Navony i ... takie sobie mam te zdjęcia :? ... jak wrócę znowu postaram się bardziej :oczko_usmiech:
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



A teraz już do Di Trevi ... 8)

Ale po drodze jest Piazza della Minerva i słonik :oczko_usmiech:
Obrazek



Obrazek


Obrazek



Tuż obok jest Panteon więc warto zajrzeć do kościoła z dziurą ... :mrgreen:
Obrazek


Obrazek



Obrazek



Przechodzimy na drugą stronę Via del Corso ... i już jesteśmy przy Fontannie di Trevi 8)

Dla mnie Di Trevi wcale nie jest przereklamowana ... piękna jest :hearts:
Wracam tu ZAWSZE :oczko_usmiech: ... i zawsze "kupuję" bilet powrotny :mrgreen:
Zawsze kupuję ten najtańszy, za 1 no max 5 eurocentów :lol: , ale jak ktoś chce może kupić nawet za euraka ... kto bagatemu zabroni :smo:
Chociaż podobno te pieniążki (codziennie rano sprzątane) idą na jakiś szczyny cel (chyba do jakiegoś domu opieki) ... więc teraz wrzucę euraka ...

No to wszyscy wrzucamy ... raz, dwa, trzy ... plum :lol: ... i za rok spotykamy się w Rzymie
Obrazek



Obrazek]



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Wy też zauważyliście, że zawsze robię zdjęcie z tego samego miejsca ... 8O :oczko_usmiech:


Ale to jeszcze nie koniec tego dnia ... proszę nie marudzić ... idziemy dalej ... :oczko_usmiech:
Do kolejnego miejsca, do którego wracam zawsze ... Piazza di Spagna :oczko_usmiech:


Wydaje Wam się, że jest tu dużo ludzi?Obrazek



Obrazek


Na tych zdjęciach są prawie pustki ... :wink:


Dużo ludzi jest dopiero tu ... :lol:
Obrazek



Obrazek


Obrazek

I takich tłumów sobie i wszystkim życzę ... bo będą one znaczyły, że wszystko wróciło do normy ...

Zobaczcie jak to wygląda teraz ... aż serce boli :cry: :cry: :cry:



Dzień zakończymy zachodem słońca na Pincio ... :mrgreen:

Obrazek


Moja asystentka może teraz zrobić mapkę :smo:

:papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 01.04.2020 12:27

mysza73 napisał(a):Idziemy sobie Via della Conciliazione ( fajna jest ta nazwa co nie :oczko_usmiech: )

Nazwa na zgodę, po podpisaniu Traktatów Laterańskich. Powstała co prawda kosztem wyburzenia wielu cennych zabytków dzielnicy Borgo, ale dzięki temu widać, to co widać. :) Sam Benito kazał poszerzyć. Wcześniej składała się bodajże z dwóch ulic, które tworzyły Spina di Borgo.
mysza73 napisał(a):w stronę Zamku Anioła ... nie wiem czemu, ale jakoś mnie ten zamek do siebie nie przekonuje ...
Tyle razy już koło niego przechodziłam (no w takim miejscu jest, że "trzeba" koło niego przejść :lol: ), ale nie kusi mnie żeby go zwiedzić ...

Polecam, bo warto. :wink: :papa:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 01.04.2020 13:32

mysza73 napisał(a):
Przechodzimy na drugą stronę Via del Corso ... i już jesteśmy przy Fontannie di Trevi 8)

Dla mnie Di Trevi wcale nie jest przereklamowana ... piękna jest :hearts:
Wracam tu ZAWSZE :oczko_usmiech: ... i zawsze "kupuję" bilet powrotny :mrgreen:
Zawsze kupuję ten najtańszy, za 1 no max 5 eurocentów :lol: , ale jak ktoś chce może kupić nawet za euraka ... kto bagatemu zabroni :smo:
Chociaż podobno te pieniążki (codziennie rano sprzątane) idą na jakiś szczyny cel (chyba do jakiegoś domu opieki) ... więc teraz wrzucę euraka ...

No to wszyscy wrzucamy ... raz, dwa, trzy ... plum :lol: ... i za rok spotykamy się w Rzymie
Obrazek

...w tym roku miały być Włochy, ale trudno, przynajmniej dzięki Tobie trochę pozwiedzam.
Od 2001 roku pieniądze z tej fontanny otrzymuje Caritas, burmistrz chciała położyć łapę na te pieniądze ale spotkało się to z dużym sprzeciwem społeczeństwa itd, więc odpuściła...i zdecydowała że Caritas dostanie pieniądze wyłowione ze wszystkich rzymskich fontann.
pozdro
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.04.2020 13:41

Aga, cieszę się, że uzupełniłaś zdjęcia :D Chętnie popatrzę na Twoją Italię, a szczególnie na Rzym 8)

mysza73 napisał(a):I jak mi ktoś mówi, że mam iść tędy, to ja właśnie akurat wolę iść inaczej ...

Znam to :mrgreen: Też lubię robić coś na przekór :oczko_usmiech:

mysza73 napisał(a):O wiele przyjemniej jest "na zapleczu" zamku :wink: ... na Piazza Cavour

Zgadzam się 8) Na tym placyku często spożywałam "drugie śniadanie". Było tam bardzo miło i nawet mi remont nie przeszkadzał. W 2002 pół placu było zastawione rusztowaniami.

mysza73 napisał(a):Teraz pójdziemy w jedno z popularniejszych miejsc w Rzymie i ja wracam tam obowiązkowo zawsze ... Piazza Navona 8)

A to już moja ulubiona piazza :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.04.2020 13:42

walp napisał(a):
mysza73 napisał(a):w stronę Zamku Anioła ... nie wiem czemu, ale jakoś mnie ten zamek do siebie nie przekonuje ...
Tyle razy już koło niego przechodziłam (no w takim miejscu jest, że "trzeba" koło niego przejść :lol: ), ale nie kusi mnie żeby go zwiedzić ...

Polecam, bo warto. :wink: :papa:
No może kiedyś w końcu się skuszę :mrgreen:


fly napisał(a):...w tym roku miały być Włochy, ale trudno, przynajmniej dzięki Tobie trochę pozwiedzam.
Co się odwlecze ... :oczko_usmiech:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.04.2020 13:46

maslinka napisał(a):Aga, cieszę się, że uzupełniłaś zdjęcia :D Chętnie popatrzę na Twoją Italię, a szczególnie na Rzym 8)

Chyba Potter trzeba podziękować, bo mnie namówiła :mrgreen:
Ale teraz żeby zająć się czymś przyjemnym (bo mogę sobie wszystko poprzypominać :D ) pouzupełniam też inne relacje :mrgreen:

Buziaki :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Rzym oczami blondynek ... 8O ... :lool: - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone