Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rzym oczami blondynek ... 8O ... :lool:

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 09.01.2019 09:42

Beata W. napisał(a):oby nas nie wywiało i nie padało


... dokładnie na to samo liczę ... :wink: ... a jak mają już być jakieś opady to proszę o wuchtę śniegu w Rzymie ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.01.2019 09:52

kmichal napisał(a): a jak mają już być jakieś opady to proszę o wuchtę śniegu w Rzymie ... :oczko_usmiech: ...

Może Ci się spełni :wink: .
Parę dni temu sypnęło w Apulii. Jak pięknie wyglądało Polignianio i Alberobello :hearts: . Matera w Bazylikacie też z białą pierzynką 8).
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 09.01.2019 10:06

marze_na napisał(a):Może Ci się spełni


... nie mam nic przeciwko - nawet niech cały tydzień tak trzyma ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.03.2020 16:52

Na specjalne życzenie Potter uzupełniłam zdjęcia w tej relacji ...
Teraz oczekuję, że Potter uzupełni swoje suplemenciki :oczko_usmiech:

No i przez Potter wróciła jeszcze bardziej moja tęsknota za Italią i Rzymem ... :cry:
W czerwcu miałam być ... :cry:
Nawet miałam w głowie trasy do moich ulubionych miejsc w Rzymie i chcialam je przetestować na szwagierce (pewnie po takim wyjeździe już nie chciałaby ze mną gadać :lol: )

No ale zanim zostanę licencjonowanym przewodnikiem po Rzymie :mrgreen: mogę przecież przetestować moje trasy na Was ... zupełnie gratisowo :smo:
Potter idzie obowiązkowo :!: , a inni dobrowolnie :oczko_usmiech:
Marudy zostają, bo będziemy dużo chodzić ... :wink:

Są w Rzymie miejsca do których mogę wracać zawsze, do niektórych bardzo chętnie, a do jeszcze innych niekoniecznie muszę ... :mrgreen:

Jako że zazwyczaj będąc w Rzymie mieszkam u Edyty przy Termini ... więc nasz spacerek zaczynamy właśnie z tych rejonów ...

No i chcąc nie chcąc przechodzimy obok Bazyliki Matki Bożej Śnieżnej - Basilica di Santa Maria Maggiore
Jeżeli ktoś jest w Rzymie po raz pierwszy, to chyba "wypada" zajrzeć ... :mrgreen:

Dla mnie jest już to miejsce z tych, do których wracać nie muszę ... :smo:
Obrazek


Ale S.M.Maggiore jest w dzielnicy Monti ... a dzielnica ta należy do tych miejsc, do których mogę wracać zawsze :hearts:
Przewodniki raczej mało o niej wspominają albo nawet wcale ... :roll:
Wg mnie to błąd, bo to bardzo fajna dzielnica :P
W sumie to NIC szczególnego tam nie ma 8O ... ale jest tam KLIMAT :hearts:


Maggiore w tle
Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Z dzielnicy Monti płynnie przechodzimy w okolice miejsc, o których można poczytać w każdym przewodniku ...
Do niektórych miejsc chętnie wracam ... :mrgreen:

Koloseum "z wierzchu" uwielbiam ... z każdej strony ... i o każdej porze dnia i nocy ... :mrgreen:
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Tak samo Łuk Trajana ...
Obrazek



No ale bez przesady ... idziemy dalej ... :mrgreen:

Obrazek


I całkiem niedługo dochodzimy do mojej ulubionej dzielnicy, do której mogę wracać zawsze (a nawet planuję tam zamieszkać :lol: ) ... do Awentynu :hearts:


Takie widoki są na Awentynie ...
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Z Awentynu również dość płynnie przechodzimy na Zatybrze :D

Obrazek



Obrazek


Obrazek


Na Zatybrzu jest jeden z moich ulubionych kościołów w Rzymie ... w sumie nie wiem dlaczego właśnie ten ... :oczko_usmiech:


Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu - Basilica di Santa Maria in Trastevere ... Obrazek


Obrazek



Czas wracać do "domu" ... więc z Zatybrza kierujemy się w kierunku Białego


Teatro Marcello vel drugie Koloseum ... :wink:
Obrazek



A oto i nasz Biały ...
Obrazek



Obrazek



Okolice Białego też bardzo lubię ... aczkolwiek na te kamienie lubię tylko rzucić okiem ... zagłębiać się w ich zwiedzanie nie muszę ... :wink:
Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


To tyle na pierwszy dzień ... :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.03.2020 17:54

Zaznacz jeszcze trasę na mapce i będzie komplet, na kiedyś.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.03.2020 17:57

Ja któregoś dnia uzupełnilem sporo stron ze zdjęciami MOJEJ Sycylii zimowej
Już chyba tylko kilka stron zdjeciowych się nie wyświetla.

Dziś, po rezygnacji z wyjazdu do Hiszpanii w lipcu, pomyślałem że nowe czasu wymagają niespotykanych rozwiązań - zrobię relacje z Północnej Hiszpanii dokąd planowałem jechać ale nie dojadę :)

Żegnajcie wakacje, żegnajcie wyjazdy :(
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.03.2020 18:04

piekara114 napisał(a):Zaznacz jeszcze trasę na mapce i będzie komplet, na kiedyś.

Masz rację :mrgreen: ... biorę Cię na pomocnika :smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.03.2020 18:06

tony montana napisał(a):Ja któregoś dnia uzupełnilem sporo stron ze zdjęciami MOJEJ Sycylii zimowej
Już chyba tylko kilka stron zdjeciowych się nie wyświetla.

Dziś, po rezygnacji z wyjazdu do Hiszpanii w lipcu, pomyślałem że nowe czasu wymagają niespotykanych rozwiązań - zrobię relacje z Północnej Hiszpanii dokąd planowałem jechać ale nie dojadę :)

Żegnajcie wakacje, żegnajcie wyjazdy :(

Ja tam się z niczym nie żegnam :!: :evil:
Odkładam tylko na potem ...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.03.2020 18:14

A ja wierzę, że da radę w lipcu.
I jeszcze bardziej cieszę się, że planowane wakacje są samochodem i blisko, bo w Cro, więc w razie czego szybko mogę zabrać się z powrotem. A w razie rezygnacji, może uda się zaliczkę odzyskać (120 eur).

Tony, Ty nie masz tak źle, morze (może nie ciepłe, ale jednak) masz blisko, plażę też :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.03.2020 18:21

mysza73 napisał(a):Na Zatybrzu jest jeden z moich ulubionych kościołów w Rzymie ... w sumie nie wiem dlaczego właśnie ten ... :oczko_usmiech:


Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu - Basilica di Santa Maria in Trastevere ...

Na Zatybrze nie dotarliśmy, ponieważ plany tamtego dnia zostały zaburzone przez strajk pracowników transportu miejskiego.

Basilica di Santa Maria in Trastevere - jeden z najstarszych rzymskich kościołów. Jeśli dojdzie do kolejnej wizyty w Rzymie, Zatybrze jest na górze listy. :wink:

tony montana napisał(a):Dziś, po rezygnacji z wyjazdu do Hiszpanii w lipcu, pomyślałem że nowe czasu wymagają niespotykanych rozwiązań - zrobię relacje z Północnej Hiszpanii dokąd planowałem jechać ale nie dojadę :)

Żegnajcie wakacje, żegnajcie wyjazdy :(

Jest to jakiś pomysł, żeby przeżyć to co zostało zaplanowane. Jak skończę bieżącą, to może usiądę do tej zaplanowanej, a prawdopodobnie niespełnionej. :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 29.03.2020 18:31

Dużo radości sprawiałaś mi reaktywacją tego wątku.
Od Rzymu zaczęła się moja włoska fascynacja :hearts:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.03.2020 18:40

walp napisał(a):
mysza73 napisał(a):Na Zatybrzu jest jeden z moich ulubionych kościołów w Rzymie ... w sumie nie wiem dlaczego właśnie ten ... :oczko_usmiech:


Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu - Basilica di Santa Maria in Trastevere ...

Na Zatybrze nie dotarliśmy, ponieważ plany tamtego dnia zostały zaburzone przez strajk pracowników transportu miejskiego.

Basilica di Santa Maria in Trastevere - jeden z najstarszych rzymskich kościołów. Jeśli dojdzie do kolejnej wizyty w Rzymie, Zatybrze jest na górze listy. :wink:

Bardzo, bardzo polecam 8)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.03.2020 18:44

marze_na napisał(a):Dużo radości sprawiałaś mi reaktywacją tego wątku.
Od Rzymu zaczęła się moja włoska fascynacja :hearts:

Cieszę się, że sprawiłam Ci radość :oczko_usmiech:

Potter zamówiła jeszcze "naprawienie" Santorinii ... i chyba to zrobie (w sumie mam sporo czasu :? )
A potem "naprawię" inne moje włoskie relacje ...
Masz jakieś specjale życzenie? :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.03.2020 18:52

Przyłącam się do Potter i Santorini.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.03.2020 18:59

piekara114 napisał(a):Przyłącam się do Potter i Santorini.

Będzie, będzie :oczko_usmiech: ... tylko Rzym skończę, bo jeszcze dwa dni mam "zaplanowane" :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Rzym oczami blondynek ... 8O ... :lool: - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone