Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rumuńskie wyrypy: 2022

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
Maria z Pogórza
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 15.06.2014
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maria z Pogórza » 19.04.2019 20:07

Zdjęcie drugie, trzecie ... jak tu nie zachwycać się misternym dziełem rąk ludzkich :)
Przestrzenne kolumny z jednego pnia, ileż tam dłubaniny, benedyktyńskiej cierpliwości, precyzji do ostatniego pobicia dłutem, do tego obiciówka z rybich łusek, małych deseczek na ostatnim zdjęciu, drewno ściemniałe. Wszystko to moje klimaty :)
Pozdrawiam serdecznie i spokojnych Świąt życzę
Maria z PP.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.04.2019 09:44

Maria z Pogórza napisał(a):Zdjęcie drugie, trzecie ... jak tu nie zachwycać się misternym dziełem rąk ludzkich :)
Przestrzenne kolumny z jednego pnia, ileż tam dłubaniny, benedyktyńskiej cierpliwości, precyzji do ostatniego pobicia dłutem, do tego obiciówka z rybich łusek, małych deseczek na ostatnim zdjęciu, drewno ściemniałe.

Pięknie napisane...

Maria z Pogórza napisał(a):Pozdrawiam serdecznie i spokojnych Świąt życzę

W tej sytuacji, dziękując serdecznie, pozostaje mi życzyć bardzo udanego, nadchodzącego długiego weekendu,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.04.2019 14:53

Maria z Pogórza napisał(a):
Franz napisał(a):Vadu Crisului: pestera de la Vadu Crisului, cz.2

Robi się coraz ciekawiej, niezwykła szata naciekowa ... a co pod kładką? głębia, że dna nie widać? podziemna rzeka?
Bo wiesz, naoglądałam się Indiany Jonesa, tam zawsze było coś niebezpiecznego pod takim przejściem :lol:

Najmocniej Cię przepraszam... nie wiem, jak mogłem przeoczyć Twój wpis. Głupio mi teraz...

Głębi żadnej tam nie było - płynął potok.

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek
Maria z Pogórza
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 15.06.2014
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maria z Pogórza » 05.05.2019 20:54

Franz napisał(a):Najmocniej Cię przepraszam... nie wiem, jak mogłem przeoczyć Twój wpis. Głupio mi teraz...

Głębi żadnej tam nie było - płynął potok.

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek


Wojtek, ależ nic się nie stało :D
Cenię bardzo, że odpowiadasz na każdy komentarz każdej osobie, piszesz i pokazujesz zdjęcia przecież z tylu wypraw.
Franz napisał(a):W tej sytuacji, dziękując serdecznie, pozostaje mi życzyć bardzo udanego, nadchodzącego długiego weekendu,
Wojtek

Dziękuję za życzenia, spełniły się :D
Dwa dni majówki były bardzo udane, o dziwo, pogodne, a jadąc przez Ukrainę wstąpiliśmy do Doliny Narcyzów, w Kireszi pod Chustem. Pochwalę się, wybacz, że w Twoim wątku :D
Były też krokusy na Prislopie i wodospad Cailor, jestem cała uszczęśliwiona :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

piotrf napisał(a):
Odległość to jedno , a granica , stan dróg i związany z nim czas przejazdu to drugie :wink:



Pozdrawiam
Piotr


Piotr, miałeś rację, drogi na Zakarpaciu są gorzej niż fatalne.
Jechaliśmy w zeszłym roku tą samą trasą i nie było tak strasznie źle, po tej zimie to już nie dziury w drodze, a wręcz wyrwy, najgorzej od Mukaczewa do Sighetu, nikomu nie polecam tego przejazdu, jeśli nie musi :) przekraczanie granic odbyło się spokojnie, bez kolejek i szczególnej dociekliwości.

Pozdrawiam serdecznie
Maria z Pogórza.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18304
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.05.2019 20:05

W niedzielę , przy normalnym ruchu , z Bystrzycy przez Baia Mare , Satu Mare , Kisvardę , Trebisov do Krosna dotarłem po około 8 godzinach spokojnej jazdy . Jedyny problem z tą trasą - na terenie Węgier jedyna otwarta knajpa przyjmuje tylko forinty , kartą nie zapłacisz :roll: . . . pustynia pod tym względem , o czym warto pamiętać i wcześniej się przygotować :wink:

Wojtku , mam nadzieję że wybaczysz nam te pogaduchy w Twoim wątku


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.05.2019 13:15

Maria z Pogórza napisał(a):Dwa dni majówki były bardzo udane, o dziwo, pogodne, a jadąc przez Ukrainę wstąpiliśmy do Doliny Narcyzów, w Kireszi pod Chustem. Pochwalę się, wybacz, że w Twoim wątku :D

Wybaczyć?... Cieszę się, że to zrobiłaś.

piotrf napisał(a):Jedyny problem z tą trasą - na terenie Węgier jedyna otwarta knajpa przyjmuje tylko forinty , kartą nie zapłacisz :roll: . . . pustynia pod tym względem , o czym warto pamiętać i wcześniej się przygotować :wink:

W ostatnią niedzielę na innej trasie przez Węgry widziałem mnóstwo otwartych knajp, sklepów, marketów.

piotrf napisał(a):Wojtku , mam nadzieję że wybaczysz nam te pogaduchy w Twoim wątku

Oczywiście, zwłaszcza, że opuszczają mnie chęci do kontynuacji czegokolwiek na tym forum, zważywszy na konwersację w innym moim wątku.

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18304
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 09.05.2019 22:59

Franz napisał(a):
piotrf napisał(a):Jedyny problem z tą trasą - na terenie Węgier jedyna otwarta knajpa przyjmuje tylko forinty , kartą nie zapłacisz :roll: . . . pustynia pod tym względem , o czym warto pamiętać i wcześniej się przygotować :wink:

W ostatnią niedzielę na innej trasie przez Węgry widziałem mnóstwo otwartych knajp, sklepów, marketów.


Wojtku , ja również pisałem o ostatniej niedzieli , być może w tygodniu na tej konkretnej trasie jest lepiej pod tym względem ( nie wiem , do Rumunii przeważnie jadę nocą , żeby mieć cały dzień do dyspozycji tam , na miejscu , tym razem było tak samo :) ) , jednak wątpię :wink: . Słowacki odcinek tej drogi jest taki sam , ale nam to nie przeszkadza , bo jest bliziutko .


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.05.2019 17:00

piotrf napisał(a):Wojtku , ja również pisałem o ostatniej niedzieli , być może w tygodniu na tej konkretnej trasie jest lepiej pod tym względem ( nie wiem , do Rumunii przeważnie jadę nocą , żeby mieć cały dzień do dyspozycji tam , na miejscu , tym razem było tak samo :) ) , jednak wątpię :wink: . Słowacki odcinek tej drogi jest taki sam , ale nam to nie przeszkadza , bo jest bliziutko .

Osobiście nie lubię jeździć nocą. W Twoim przypadku trasa jest krótsza, ale i tak bym pewnie wybrał kurs popołudniowy, żeby jakoś do drugiej w nocy najpóźniej dotrzeć w pobliże miejsca docelowego.

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18304
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.05.2019 17:24

Dokładnie o drugiej w nocy wyjechałem z Krosna , żeby rano przekroczyć rumuńską granicę :)


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2019 15:16

piotrf napisał(a):Dokładnie o drugiej w nocy wyjechałem z Krosna , żeby rano przekroczyć rumuńską granicę :)

To jesteśmy dokładnie w przeciwnych fazach...

Pozdrawiam,
Wojtek
Maria z Pogórza
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 15.06.2014
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maria z Pogórza » 12.05.2019 13:00

Też wyjeżdżamy nocą, żeby na rano być już w Rumunii :D
Trasa przez Słowację to kierunek Medzilaborce - Michalovce - maleńkie przejście z Węgrami - Pribenik, potem Kisvarda - Mateszalka, i w zależności od potrzeby albo Satu Mare, albo Carei. Omijamy duże miasta, plączemy się w różnych drogach przez akacjowe lasy, za każdym razem inaczej, ale tak lubimy :D
W planie słowacki wyjazd, blisko, bo Hostovicke Luky - kwitnie kosaciec syberyjski.

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie
Maria z PP.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.05.2019 21:48

Maria z Pogórza napisał(a):W planie słowacki wyjazd, blisko, bo Hostovicke Luky - kwitnie kosaciec syberyjski.

Obrazek

Pięknie...

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.05.2019 15:06

Cerkiew św. Hierarchy Mikołaja (monastyr Lupsa), cz.1

P2005406.JPG


P2005408.JPG


P2005412.JPG


P2005415.JPG
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 14.05.2019 10:18

Jeszcze ładniejsza od tamtej.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.05.2019 15:08

korbaczik napisał(a):Jeszcze ładniejsza od tamtej.

Muszę się z Tobą zgodzić.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rumunia - România


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rumuńskie wyrypy: 2022 - strona 227
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone