Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 03.09.2008 12:36

0,5 godziny ze 35 euro to daje około 12000 euro miesięcznie przy założeniu pełnego wymiaru czasu pracy :lol:
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 03.09.2008 13:41

rozczarowana
27.08.08 rozpoczełaś temat i do dziś nie pokazałaś skanu mandatu...twoja relacja to jakaś "ściema".
Jechałem przez te rondo 16.08.08 i nie widziałem tam policji.
piotrex
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrex » 03.09.2008 14:11

Ja bym obstawiał, że Rozczarowana faktycznie zapłaciła za brak winiety na rondzie. Tyle tylko, że pokręciła drogi i wjechała na to rondo autostradą A1, a nie lokalną 437. To dość dokładnie pasuje do opisanego zachowania policjanta. W przeciwnym wypadku należy uznać, że z kamienną twarzą zrobił ją w konia. Na rondzie na pewno nie obowiązują winiety i nie ma stosownego oznakowania.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.09.2008 14:24

piotrex napisał(a):Ja bym obstawiał, że Rozczarowana faktycznie zapłaciła za brak winiety na rondzie. Tyle tylko, że pokręciła drogi i wjechała na to rondo autostradą A1, a nie lokalną 437. To dość dokładnie pasuje do opisanego zachowania policjanta. W przeciwnym wypadku należy uznać, że z kamienną twarzą zrobił ją w konia. Na rondzie na pewno nie obowiązują winiety i nie ma stosownego oznakowania.


Jeśli tak , to policjant z kamienną twarzą i tak potraktował ją łagodnie, za brak winiety autostradach i hitrych cestach mandat 300 euro (a nie 150)

Ps. My tu już "obstawiamy" :wink: a skanu mandatu dalej nie widzimy.
Ciekawe , czy zobaczymy :?:
Pawel_D
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel_D » 03.09.2008 14:53

Znajoma, która przed wczoraj wróciła z Chorwacji zapłaciła za brak winiety 100 eur po długich targach. Ale kontrola była na autostradzie - za rondem - w kierunku granicy austriackiej.
piotrex
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrex » 03.09.2008 15:05

Pawel_D napisał(a):Znajoma, która przed wczoraj wróciła z Chorwacji zapłaciła za brak winiety 100 eur po długich targach. Ale kontrola była na autostradzie - za rondem - w kierunku granicy austriackiej.


No własnie - kwoty bym się nie czepiał, pamiętam że ktoś się już skarżył, że wlepili mu właśnie 150 za brak winiety.
A może w okolicy Mariboru grasuje taki policjant, który kasuje niesłusznie, za to za zniżką :)
Ostatnio edytowano 03.09.2008 15:10 przez piotrex, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.09.2008 15:07

piotrex napisał(a):...pamiętam że ktoś się tu skarżył, że wlepili mu właśnie 150 za brak winiety....

O TU :lol:
piotrex
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrex » 03.09.2008 15:13

Leszek Skupin napisał(a):
piotrex napisał(a):...pamiętam że ktoś się tu skarżył, że wlepili mu właśnie 150 za brak winiety....

O TU :lol:


Nie, to był jakis post w lipcu albo na początku sierpnia. Dotyczył bodajże tego kawałka drogi ekspresowej przed Mariborem. Ale w żaden sposób nie mogę go znaleźć :(
[edit]
W końcu znalazłem. To był post z 15.08 z 21.30:
forum/viewtopic.php?t=18549&postdays=0&postorder=asc&start=870
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 03.09.2008 22:10

piotrex napisał(a):Ja bym obstawiał, że Rozczarowana faktycznie zapłaciła za brak winiety na rondzie. Tyle tylko, że pokręciła drogi i wjechała na to rondo autostradą A1, a nie lokalną 437.


Albo pomylili zjazdy i wyjechali hitrą na Maribor. Pisała, że jedno auto uciekło policjantowi i pojechało przez Maribor. Chyba, że tylko to jedno auto ze strachu pomyliło zjazdy.

Tak sobie możemy "gdybać" a skanu mandatu i dokładniejszych informacji jak nie było tak nie ma.

Patataj pa ta taj p a t a t a j.
rozczarowana
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rozczarowana » 04.09.2008 08:49

witam wszystkich niecierpliwych!
postaram sie opisać naszą trasę w miarę dokładnie a więc:
W Austrii opuściliśmy A9 zjazdem 228 i kierowaliśmy się na Spiefeld. Drogą B67 jec haliśmy prosto i przejechaliśmy granicę Austria-Słowenia. W Słowenii drogą 437 aż do ronda przed Mariborem. Na tym rondzie stały dwa wozy policyjne po mostem ( każy wie że nad tym rondem jest autostrada A1,H2) jeden od razu przy wjeżdzie na rondo a drugi przed zjazdem jak go forumowicze określają nr 3. My mieliśmy "szczęście " i od razu zostaliśmy skontrolowani przez pierwszy patrol. Piszę my bo chodzi o dwa samochody. Nasi znajomi z trzeciego samochodu nie zostali zatrzymani i pojechali na tym rondzie prosto tzn na H2. My tak jak pisałam po zapłaceniu dwóch mandatów przypominam dwa samochody pojechaliśmy w eskorcie patrolu na zjazd 3 na Lenart gdzie następnie jechaliśmy trasą 229 i 629 na Ptuj. Z Ptuj na Zavrc i następnie przekroczyliśmy granicę Słowenia-Corwacja gdzie dalej pojechaliśmy na Varażdin i na A4. Nasi znajomi z samochodu trzeciego przypominam który na rondzie pojechał prosto w końcu wjechali na H2, w Chorwacji wjechali na A2, następnie na A3 i wszystkie nasze trzy samochody spotkały się na stacji benzynowej przed autostradą A1 która to łączy się z autostradą A3. W tym miejscu nasi znajomi z samochodu trzeciego czekali na nas godzinę a nie jechaliśmy wolno!!
Myślę że opisałam w miarę obrazowo :)
Wczoraj sprawdziłam na mapce w internecie i rondo jest znaczone kolorem pomarańczowym takim jak autostrady!!
rozczarowana
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rozczarowana » 04.09.2008 08:56

[/img]http://C:\Documents and Settings\Basia\Pulpit\mandat
Ostatnio edytowano 04.09.2008 09:18 przez rozczarowana, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.09.2008 09:04

rozczarowana napisał(a):[img]http://C:\Documents%20and%20Settings\Basia\Pulpit[/img]


Nic nie widać :cry:
rozczarowana
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rozczarowana » 04.09.2008 09:20

jeżeli jeszcze nie nie widać to proszę o pomoc jak należy wkleić ten obrazek mam go na pulpicie w formacie jpg
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 04.09.2008 09:43

Przynajmniej się wyjaśniło, skąd te 100 km więcej - w Ptuju, zamiast prosto na Zagrzeb, pojechaliście na Varażdin. Nie bardzo rozumiem taki wybór.
Można jechać przez Varażdin, ale wówczas najlepiej zjechać z autostrady A2 na Ilz i dalej jechać przez Bad Radkersburg, Ljutomer i Ormoż. To jest z resztą najkrótszy wariant i omija się ewentualne korki na przejściu Gruskovje/Macelj.
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 04.09.2008 10:03

Nie bedzie widać dopóki rozczarowana nie wgra zdjęcia na jakiś serwer, bo z tego linka wynika, że podała ścieżke do własnego dysku :)

Do rozczarowana:
Zrób tak żeby było widać zdjęcie (musisz wgrać na serwer ten skan mandatu):
Kliknij tutaj -> www.imageshack.us , następnie wybierz przeglądaj i ze swojego dysku wybierz zdjęcie, a póżniej kliknij host it!

Potam koniecznie zapisz pod jakim adresem zapisało ci zdjęcie np. tam gdzie jest napisane - Show image to friends i podaj na forum ten link.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!! - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone