Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2008 09:23

Janusz Bajcer napisał(a):No i kto teraz po tych postach powyżej pisze bzdury :?: :lol:

KTOŚ :-) ;-) :-)
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 29.08.2008 09:28

Zwróćcie uwagę, że Rozczarowana jakoś dziwnie zamilkła - nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale może to była jakaś prowokacja, hehe, mająca na celu skłonić niepokornych Cromaniaków do kupowania winiet.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.08.2008 09:35

Dr Seselj napisał(a):Zwróćcie uwagę, że Rozczarowana jakoś dziwnie zamilkła - nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale może to była jakaś prowokacja, hehe, mająca na celu skłonić niepokornych Cromaniaków do kupowania winiet.


Prawdziwi Cromaniacy nigdy nie są rozczarowani :wink:
I trudno ich skłonić do kupowania winiet na trasę przez Maribor :lol: :lol:
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 29.08.2008 10:10

Nie ma co roztrząsać tej sprawy, wiadomo przejazd przez rodno jest nie wymagający winiety . Rozczarowana może i zapłaciła mandat ale chyba nie bardzo wiedziała za co, bo napewno nie za brak winiety.
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 29.08.2008 10:51

San napisał(a):Witam. Korzystałem z objazdu przez to rondo w obie strony. Mimo kilku patroli które tam widziałem nikt mnie nie ścigał za brak winiety.
.

- dokładnie tak samo - przekraczałem rondo, stał patrol policji (w stronę Cro tuż przed zjazdem na drogę Nr3) i nic. Jednak według zamieszczonej wyżej ilustracji, rondo należy do A1. Bez jednoznacznej, formalnej informacji na temat "przynależności" ronda do trasy płatnej, trudno coś "mądrego" powiedzieć. Z innej beczki - znajomi, którzy dołączyli do nas na kampie, jechali przez Austrię i Slo bez winiet i nie "wpadli". Wiedzieli, a jednak coś się im 'zdrowo pokićkało'. Szczęście wycenione na ładnych kilkaset ojro ;-)
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 29.08.2008 11:05

Piotrek_B napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):No i kto teraz po tych postach powyżej pisze bzdury :?: :lol:

KTOŚ :-) ;-) :-)


Proponuję skasować cały ten wątek, bo za rok, dwa wykwitnie nam tu plaga postów dot. "płatnego ronda" z 1001 pytań czy płatne czy nie.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 29.08.2008 11:37

who napisał(a):
San napisał(a): Jednak według zamieszczonej wyżej ilustracji, rondo należy do A1. Bez jednoznacznej, formalnej informacji na temat "przynależności" ronda do trasy płatnej, trudno coś "mądrego" powiedzieć.


To by była jedyna na świecie autostrada w kształcie ronda :roll:

Kilka postów wcześniej
piotrex napisał(a):Tak jak w każdym cywilizowanym kraju istnieją szczegółowe przepisy dotyczące winiet i można je znaleźć tu:
http://www.uradni-list.si/1/content?id=86513
http://www.uradni-list.si/1/content?id= ... ih+cestah+
Jest tam wyraźnie napisane, jakie warunki musi spełniać droga, na której obowiązują winiety. Oczywiście musi być oznakowana jako droga szybkiego ruchu lub autostrada, ale co najistotniejsze nie może mieć skrzyżowań jednopoziomowych:

- se z drugo cesto ali drugim infrastrukturnim objektom ne križa v istem nivoju.


pozdrav K
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 29.08.2008 14:16

MorskiPas napisał(a):To by była jedyna na świecie autostrada w kształcie ronda :roll:


- Szanowny Morski Pasie(Psie?), mnie Twoja ironia i sarkazm jest zupełnie zbędny.
Następnym razem będę umieszczał emotikony. ;-)
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 29.08.2008 14:45

who napisał(a):- Szanowny Morski Pasie(Psie?), mnie Twoja ironia i sarkazm jest zupełnie zbędny.


Ależ ja daleki jestem od sarkazmu i ironii pod Twoim adresem. Napisałem może zbyt skrótowo ale chyba czytelnie, że nie należy ufać mapie z Googla i nie ma dylematu czy rondo jest autostradą czy nią nie jest bo z definicji autostrady wynika, że nie może ona zawierać w sobie skrzyżowania jednopoziomowego. I tyle. Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam.

pozdrav K
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2008 14:53

To normalne, że czasami człowiek chce dobrze a zostanie źle zrozumiany..przy tej ilości osób na forum i zróżnicowanych charakterach to naturalna rzecz... :cry: i mnie się to przydarzyło...
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 29.08.2008 15:17

alessandro1977 napisał(a):To normalne, że czasami człowiek chce dobrze a zostanie źle zrozumiany..przy tej ilości osób na forum i zróżnicowanych charakterach to naturalna rzecz... :cry: i mnie się to przydarzyło...


Dlatego coraz mniej się udzielam na forum. Na pisanie rozwlekłych elaboratów nie mam czasu, a skróty myślowe jak widać bywają różnie rozumiane.

:(
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 29.08.2008 15:31

MorskiPas napisał(a):Dlatego coraz mniej się udzielam na forum.
:(

- jestem ostatnim, który chciałby Ci "dopiec". Nie mam powodu. Tylko wątpliwości w tej konkretnej sprawie. A na temat "rąda" mam dokładnie taki sam pogląd - jechałem przez nie z przekonaniem, że jest "bezpłatne". Także przepraszam, jeśli mój post był dla Ciebie niemiły. Twoje informacje zawsze czytam z zainteresowaniem - są merytoryczne, bez zbędnych "naleciałości". Jednak w pewnym sensie sprowokowałeś mnie teraz do 'wygłoszenia' paru cierpkich słów. Otóż już samo czytanie niektórych wątków pokazuje, jak bardzo często ludzie zupełnie bezceremonialnie skaczą sobie do gardeł. Z byle powodu. Wystarczy mieć odmienny, owszem, czasem i pozornie "głupi" pogląd na dany temat, aby stała, wypróbowana ekipa kilku osób pohulała sobie na delikwencie. Co ciekawe, są to nieomal zawsze te same osoby, które w jakiś taki uzurpatorsko-samozwańczy sposób pouczają innych, miast skupić się na meritum. Tak sobie myślę, że także i przez to chce Ci się coraz rzadziej pisać... Keep up good work :-)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 29.08.2008 16:43

el_guapo napisał(a):Proponuję skasować cały ten wątek, bo za rok, dwa wykwitnie nam tu plaga postów dot. "płatnego ronda" z 1001 pytań czy płatne czy nie.

Popieram, albo wątek zamknąć. Ktoś ( nie po raz pierwszy) zrobił sobie "jaja" podobnie jak z wątkiem Agi Pomocy!!!!!!!!!!!! ( o przyczepie campingowej) :wink: :D
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 29.08.2008 16:48

who napisał(a):Wystarczy mieć odmienny, owszem, czasem i pozornie "głupi" pogląd na dany temat, aby stała, wypróbowana ekipa kilku osób pohulała sobie na delikwencie. Co ciekawe, są to nieomal zawsze te same osoby, które w jakiś taki uzurpatorsko-samozwańczy sposób pouczają innych, miast skupić się na meritum. Tak sobie myślę, że także i przez to chce Ci się coraz rzadziej pisać...


Ta "stała ekipa" mnie nie rusza. Bardziej męczące jest ważenie słów bo nigdy nie wiadomo co kogo urazi. A wierz mi, że czasem odpowiadając po raz setny na jakieś pytanie nie ma się ochoty na pisanie książki. Poza tym doświadczenie uczy, że długie posty mało kto czyta uważnie, większość przelatuje po nich wzrokiem i wyłapuje pojedyncze zdania. A "krótko i dobitnie" też nie można bo ktoś może przeczytać co innego niż napisałem.

pozdrav K
Ostatnio edytowano 29.08.2008 16:58 przez MorskiPas, łącznie edytowano 1 raz
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 29.08.2008 16:57

krakuscity napisał(a):
el_guapo napisał(a):Proponuję skasować cały ten wątek, bo za rok, dwa wykwitnie nam tu plaga postów dot. "płatnego ronda" z 1001 pytań czy płatne czy nie.

Popieram, albo wątek zamknąć. Ktoś ( nie po raz pierwszy) zrobił sobie "jaja" podobnie jak z wątkiem Agi Pomocy!!!!!!!!!!!! ( o przyczepie campingowej) :wink: :D


Po co od razu kasować? W każdej nawet najgłupszej dyskusji można znaleźć coś wartościowego (na przykład post piotrex'a z linkami do słoweńskich ustaw).

A w ogóle to piękny offtop się zrobił, więc tym bardziej proszę nie zamykać.

:wink: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone