Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gór mi mało i trzeba mi więcej...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.02.2018 22:24

Ale....zimowo 8O :wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 26.02.2018 23:17

I mroźno na pewno... brrrr
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 27.02.2018 21:59

nie jest tak źle :mrgreen:

tak jak tradycją staje się w naszych wyjazdach październik :oczko_usmiech: tak tradycją staje się też Wetlińska :hearts: chociaż pisząc te słowa już wiem, że w tym roku tą tradycję złamiemy 8O na razie zapraszam na Wetlińską...

położenie chaty sprawia, że dotarcie na szlak zajmuje mniej czasu i jest dużo przyjemniejsze, niż zaczynanie wędrówki spod ABCu, a właściwie z okolic Chaty Wędrowca :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kiedy w końcu wbijamy na szlak...trafiamy na wycieczkę z przewodnikiem :evil: tyle, że przewodnik już dawno poszedł do przodu, a wycieczka w tym czasie pije, pali :twisted: i drze mordę...robimy 15 minut przerwy i puszczamy ich przodem...dla własnego komfortu 8) niestety...oni też kiedyś w końcu zrobią przerwę i to znacznie dłuższą :? a wtedy my...tempo podkręcamy na maksa i już nigdy więcej ich nie widzimy :boss:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cała banda mrówek zmierza z Orłowicza w kierunku Smereka...

Obrazek

Obrazek

my tymczasem do Orłowicza dopiero zmierzamy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

młodzież oczywiście pierwsza...ale ona na lekko, bez niczego idzie...na Orłowiczu tłumy, ale to zawsze :wink: tu się rozstajemy...ja w lewo, na Smerek, za mrówkami...a reszta w prawo, w kierunku Chatki...ciekawe, czy dam radę ich przed nią dogonić :?:

my...też się tu rozstaniemy...do kolejnego odcinka :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.02.2018 09:34

ciekawe, czy dam radę ich przed nią dogonić :?:


Myślę że bez problemu :oczko_usmiech:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.02.2018 20:43

beatabm napisał(a):
ciekawe, czy dam radę ich przed nią dogonić :?:


Myślę że bez problemu :oczko_usmiech:


dobrze kombinujesz :mrgreen:

najpierw w lewo...Smerek...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.03.2018 12:07

Jesień w górach jest zdecydowanie najpiękniejsza :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 02.03.2018 20:40

beatabm napisał(a):Jesień w górach jest zdecydowanie najpiękniejsza :D


też tak zawsze myślałem, ale teraz biję się z myślami...może jednak zima :roll: czystość formy jest nadzwyczajna wtedy :mrgreen: zimowych Bieszczad nie znam...ale poznam i to już w tym roku :hearts:

tymczasem rozpoczynam pogoń :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Połoninę Wetlińską złaziłem już kilka razy i za każdym razem jest inna, mimo tej samej pory roku...za każdym razem odkrywam nowe miejsca, nowe widoki...a te, które już znam uwielbiam coraz bardziej :hearts:
Zgodnie z oczekiwaniami resztę wycieczki :twisted: dogoniłem w okolicach Osadzkiego Wierchu...czyli nie jest ze mną tak żle 8)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 05.03.2018 19:25

do Chatki Puchatka coraz bliżej, trochę dmucha i jest dość zimno, ale z chęcią napiję się najdroższego Żywca z puszki w tym kraju 8O niestety, nic z tego :cry: czasy kiedy w Chatce można było napić się browara odeszły razem z Lutkiem...

Obrazek

pod Chatką...dzikie tłumy 8O

Obrazek

ale da się znaleźć kawałek miejsca na kilka zdjęć...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

schodzimy w kierunku Przełęczy Wyżnej...po kilku minutach dobiega nas warkot silników...w sumie nic dziwnego, w końcu szlak żółty to droga z której korzysta GOPR i Straż Graniczna...po chwili zza zakrętu wyłania się pierwszy quad, GOPRowski...jednak jego pasażer jest dość nietypowy...ktoś poznaje tą facjatę ? :evil: :roll:

Obrazek

...
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 05.03.2018 19:29

Nos przyłożyłam do monitora i niestety... facjata znana :roll:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 05.03.2018 19:38

CROnikiCROpka napisał(a):Nos przyłożyłam do monitora i niestety... facjata znana :roll:


ja to wyłapałem dopiero po powrocie, a upewnił mnie wujek Google, twierdząc, że w okolicy była jakaś konferencja z jego udziałem :?
wykorzystywanie GOPRu do takich wycieczek, to czyste k.....wo :evil: szczególnie, że na parkingu na przełęczy sprzętu GOPR stało więcej :(
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.03.2018 20:07

Michał, piękne bieszczadzkie widoki poza... ostatnim zdjęciem :lol:

Tylko jego tam brakowało :roll:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 05.03.2018 20:08

zaraz za nim przemyka kolejny quad GOPRu

Obrazek

którego pasażera nie wyłapałem...a kolumnę zamyka quad SG który wiezie smutnego pana, pewnie z BOR :roll: kompletnie nieświadomi sytuacji, która nas właśnie minęła :mrgreen: schodzimy w dół...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dzień zleciał nam błyskawicznie...wieczorem spotykamy się przy ognisku z Roksaną i Arturem...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jednak nie jesteśmy sami...przez cały wieczór towarzyszą nam dwa lisy...

Obrazek

Obrazek

które wylegują się na naszym trawniku jak koty 8O to niestety smutna i przerażająca sytuacja, jakiej świadkami możemy być w Bieszczadach, po Wetlinie wieczorami lisy biegają niczym domowe zwierzęta i wcale nie są wściekłe...tylko uzależnione od ludzi, którzy bezmyślnie je dokarmiają :evil: nie, nie miejscowi...to my turyści :?

bardzo miły wieczór :hearts: :coool:

Obrazek

:oczko_usmiech:

cdn...
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 05.03.2018 20:28

Ale że lis, tak o, na trawniku? 8O Aż się wierzyć nie chce. Dzikie zwierzę udomowione przez turystę... :roll:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 05.03.2018 20:31

CROnikiCROpka napisał(a):Ale że lis, tak o, na trawniku? 8O Aż się wierzyć nie chce. Dzikie zwierzę udomowione przez turystę... :roll:


w Wetlinie łatwiej o lisa niż o kota :roll:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 06.03.2018 09:38

To był bardzo miły wieczór.
Trafiła nam się wtedy piękna pogoda, wymarzone jesienne kolory.
My ruszamy do Wetliny pod koniec marca, taki świąteczny wyjazd i mam nadzieję na trochę słońca i śniegu. ;)

CROnikiCROpka napisał(a):Ale że lis, tak o, na trawniku? 8O Aż się wierzyć nie chce. Dzikie zwierzę udomowione przez turystę... :roll:


Oj lisów to tam jest mnóstwo. Tak jak Michał napisał... łatwiej tam o lisa niż o kota.
Przy Łomiankowej Dolinie to nawet cała rodzina mieszka. Dokarmiane przez turystów w ogóle nie okazują strachu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Gór mi mało i trzeba mi więcej... - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone