Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rozczarowana
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2008
nieszczęsne rondo

Nieprzeczytany postnapisał(a) rozczarowana » 01.09.2008 13:02

wierzcie mi to nie jest gest rozpaczy.
Jechaliśmy na 3 samochody i tym 3 udało się zwiać z tego ronda ( glina nie zdążył wyjąć lizaka hahaha) i oni polecieli autostradą na Maribor czekali na nas przeszło godzinę na pierwszej stacji benzynowej po połaczeniu autostrad.
Zresztą nie chcę do tego wracać ale słusznie piszecie omijajcie to rondo. A tak przy okazji to może faktycznie czyhają na jeleni takich jak my ale zapewniam że 10 razy nam pokazywał że wineta obowiązuje na tym rondzie a po drugie dogadaj się z nim człowieku mówił że przed wjazdem na rondo sa znaki ??? - nie zauważyliśmy i jeszcze stwierdził że mieliśmy kupić winetę na granicy - ciekawe gdzie na granicy nie było żywego ducha?
Powiem krótko kupić winetę i po strachu.
Wracaliśmy przez Węgry za friko ale droga krajowa to nie autostrada Pozdrowienia dla wszystkich Chorwacja była warta nawet tego pier..... mandatu.
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 01.09.2008 13:25

Tak jak już wcześniej kilka osób wspomniało najlepiej by było jakbyś wkleiła skan tego mandatu i wtedy jednoznacznie się określi za co on był, gdyż kwota jest dość kontrowersyjna.

Pozdrawiam
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 01.09.2008 13:32

Może być zdjęcie z cyfrówki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: nieszczęsne rondo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.09.2008 14:47

rozczarowana napisał(a):wierzcie mi to nie jest gest rozpaczy.
Jechaliśmy na 3 samochody i tym 3 udało się zwiać z tego ronda ( glina nie zdążył wyjąć lizaka hahaha) i oni polecieli autostradą na Maribor czekali na nas przeszło godzinę na pierwszej stacji benzynowej po połaczeniu autostrad.
Zresztą nie chcę do tego wracać ale słusznie piszecie omijajcie to rondo. A tak przy okazji to może faktycznie czyhają na jeleni takich jak my ale zapewniam że 10 razy nam pokazywał że wineta obowiązuje na tym rondzie a po drugie dogadaj się z nim człowieku mówił że przed wjazdem na rondo sa znaki ??? - nie zauważyliśmy i jeszcze stwierdził że mieliśmy kupić winetę na granicy - ciekawe gdzie na granicy nie było żywego ducha?
Powiem krótko kupić winetę i po strachu.
Wracaliśmy przez Węgry za friko ale droga krajowa to nie autostrada Pozdrowienia dla wszystkich Chorwacja była warta nawet tego pier..... mandatu.


Dalej ściemniasz - wszytko się kupy nie trzyma.

Jeśli był mandat to za przekroczenie prędkości - nie za brak winiety na rondzie
rozczarowana napisał(a):Jechaliśmy na 3 samochody i tym 3 udało się zwiać z tego ronda ( glina nie zdążył wyjąć lizaka hahaha)


Ha ha ha :wink:

Ps. No i gdzie te 100 km na objeździe Mariboru zrobiłaś :?:
kincior
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.05.2007
Re: nieszczęsne rondo

Nieprzeczytany postnapisał(a) kincior » 01.09.2008 21:28

rozczarowana napisał(a):..............Pozdrowienia dla wszystkich Chorwacja była warta nawet tego pier..... mandatu.


Humor się rozczarowanej poprawia? Ściema na maxa. Dawaj rozczarowana ten mandacik!
eliza_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) eliza_12 » 01.09.2008 21:48

Ja właśnie wróciłam i bez problemu przejechaliśmy w 5 samochodów , żadnej policji , oczywiście przejechaliśmy objazdami
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004
Re: nieszczęsne rondo

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 01.09.2008 21:56

rozczarowana napisał(a):oni polecieli autostradą na Maribor


Na Maribor nie ma autostrady, jest droga ekspresowa.

rozczarowana napisał(a):czekali na nas przeszło godzinę na pierwszej stacji benzynowej po połaczeniu autostrad.


Jakim połączeniu autostrad? Wy pojechaliście bezpłatną drogą, tak przynajmniej pisałaś.

rozczarowana napisał(a):zapewniam że 10 razy nam pokazywał że wineta obowiązuje na tym rondzie a po drugie dogadaj się z nim człowieku mówił że przed wjazdem na rondo sa znaki ???


To w końcu są te znaki, czy ich nie ma? Pokazywał Wam, czy tylko mówił, że są? Mówił, ale w obcym języku, więc tak na prawdę to nie wiadomo co mówił? Pewnie mówił też za co ten mandat, ale w niezrozumiałym języku ...

rozczarowana napisał(a):Zresztą nie chcę do tego wracać ale słusznie piszecie omijajcie to rondo.
Powiem krótko kupić winetę i po strachu.


DARS uznał cro.pl za zagrożenie dla swoich "hitrych" planów i podesłał nam KONIA TROJAŃSKIEGO.

pozdrav (patataj patataj patataj) K
Ostatnio edytowano 01.09.2008 22:03 przez MorskiPas, łącznie edytowano 2 razy
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 01.09.2008 22:01

[quote="slapol"]Współczuję rozczarowanej. Ja w tym roku przejechałem to rondo bez konsekwencji mandatowych, jadąc trasą równoległą do płatnej H2 przez Maribor,

Równiez jechałem Sławek w obie strony przez to rondo i dalej przez Maribor. Nie miałem na szczescie możliwosci sprawdzenia na własnej skórze interpretacji oznaczenia platnej drogi, ale wydaje mi sie to podejrzane jak można kasowac na rondzie, które stanowi łącznik miedzy dwiema drogami nieplatnymi?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.09.2008 23:12

Bodzio napisał(a):Równiez jechałem Sławek w obie strony przez to rondo i dalej przez Maribor. Nie miałem na szczescie możliwosci sprawdzenia na własnej skórze interpretacji oznaczenia platnej drogi, ale wydaje mi sie to podejrzane jak można kasowac na rondzie, które stanowi łącznik miedzy dwiema drogami nieplatnymi?


Za brak winiety na rondzie nikt nie daje mandatu, co nie znaczy , że mandat na nim można zapłacić :cry:
Ostatnio edytowano 02.09.2008 07:50 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: nieszczęsne rondo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.09.2008 07:38

rozczarowana napisał(a):. Jechaliśmy na 3 samochody i tym 3 udało się zwiać z tego ronda ( glina nie zdążył wyjąć lizaka hahaha) i oni polecieli autostradą na Maribor czekali na nas przeszło godzinę na pierwszej stacji benzynowej po połaczeniu autostrad.


To ile tych samochodów w końcu jechało - trzy , dwa czy cztery , bo się pogubiłem :roll: :wink:

Ps.Jak właściwie jeździć po rondzie
rozczarowana
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rozczarowana » 02.09.2008 14:17

po waszych dylematach dołączę wam w najbliższej odpowiedzi scan tego mandatu a wy sobie go sami zinterpretujcie ja wiem że zapłaciłam za brak winety na rondzie.
Jak pisze jeden z kolegów nie wiem czy przed wjazdem na rondo były znaki policjant zapewniał że są niestety nie było okazji się cofnąć ponieważ ładnie pokierował nas na zjazd Lenart jadąc przed nami swoim policyjnym wozem czyli jechaliśmy eskortowani.
A naszych samochodów były w sumie 3 z tego 2 złapane i tu chciałabym rozwiać wątpliwość o mandacie za jakiekolwiek inne wykroczenie na stacji benzynowej spotkaliśmy gościa który słysząc naszą rozmowę tez potwierdził że zapłacił 150 euro. Skoro jednak wg was nie powinnam tam dostać mandatu to może ktoś mi doradzi gdzie mogę go reklamować ??? Może gdzieś napiszę z prośbą o wyjaśnienie proszę o propozycje!!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.09.2008 14:24

Czekamy na mandat :idea:

I kalkulacje 100 km. objazdu przez Lenart :idea:

Ps.1 Napisz proszę , gdzie byłaś w Chorwacji, bo jak na razie opisujesz tylko swoje przygody z policją słoweńską na rondzie w Mariborze

Ps.2 A to czytałaś:

iwik napisał(a):Ponieważ niebawem wyjeżdżam w tamtym kierunku, chciałem wyjaśnić sprawę nakładania mandatów na samym rondzie i napisałem do konsulatu Republiki Słowenii (Toruń).
Dostałem taką odpowiedź:

"Szanowny Panie,

Nie spotkałem się z podobnym przypadkiem,
jeżeli chodzi o nakładanie mandatu za przejazd rondem,
de facto będącym łącznikiem dwóch dróg , które są
nie autostradami. Od 1 lipca br.obowiązują winiety na
wszystkie drogi expresowe/autostrady/. Sam przejazd
przez rondo nie stanowi podstawy do nałożenia przez
funkcjonariusza mandatu.
Powtarzam : nie znam takiego przypadku !.

Życzę miłego urlopu i bezpiecznej jazdy po drogach
Słowenii.


Jan Czesław WALCZAK - konsul"

MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 02.09.2008 20:12

rozczarowana napisał(a):Skoro jednak wg was nie powinnam tam dostać mandatu to może ktoś mi doradzi gdzie mogę go reklamować ??? Może gdzieś napiszę z prośbą o wyjaśnienie proszę o propozycje!!


Po pierwsze piszesz tak chaotycznie, że trudno się w tym połapać, więc może na początek wstaw ten skan mandatu i napisz precyzyjnie w którym miejscu ronda zostaliście zatrzymani. Speców tu nie brakuje i jak będą mieli dokładne informacje na pewno powiedzą Ci czy misie Was oszukały czy nie.

Jeśli okaże się, że mandat był nałożony za czyn nie będący wykroczeniem można ubiegać się o anulowanie go i zwrot kasy. W tym celu trzeba napisać do Ambasady polskiej w Słowenii z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Ale tam trzeba szczegółowo i precyzyjnie opisać sprawę, więc może najpierw opisz ją tu a my ocenimy czy jest się o co bić.

pozdrav K
swiniakk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 29.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) swiniakk » 03.09.2008 09:39

Pewnie 81km nakręcili po rondzie i dostali premie 150euro :lol:
Przez LENART i PTUJ jest fajna trasa i wieczorem zero aut na drodze.
TS
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) TS » 03.09.2008 12:04

alessandro1977 napisał(a):To jest droga, którą naprawde warto polecić :

Ten wątek był już poruszany...według mnie najlepsza droga ( jechałem nią ) jest jak jadąc autostradą od strony Graz zjedziesz zjazdem nr 226 na Gersdorf/Mureck...zjedziesz i skręcisz w lewo jadąc pod autostradą...15 km jest do Mureck..w Mureck jedziesz cały czas prosto do chwili kiedy w prawo będzie strzałka z oznaczeniem SLO. przejeżdżasz przez most na rzece ( granica ) i skręcasz w prawo kierując się na Lenart drogą 433 cały czas prosto. W Lenart dojeżdżasz do głównej drogi i skręcasz w prawo - po 50 metrach skręcasz na świtłach w lewo na drogę nr 229 do Ptuj. Dojeżdżasz do Ptuj i kierujesz się na Ljublana/Maribor. Kiedy opuścisz w tym kierunku miasto jedziesz 2 km drogą nr 2 i dojeżdżasz do skrzyżowania z drogą nr 9, które jest w postaci ronda. W lewo i suniesz na Macelij/Krapina/Zagrzeb...nawigacja tu nawet nie jest potrzebna a objazd jest prosty i bezstresowy...pozdrawiam...


Mam pytanie - ile w porównaniu ze standardową drogą z winietą wydłuża się przez ten odcinek czas przejazdu? Jadę malutkimi dziecmi, więc każde 0,5h jest ważne :wink: .

Pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone