Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2008 12:01

Brak winiety lub uchylanie się od obowiązku uiszczenia opłaty drogowej (w przypadku pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3,5 tony) zagrożone są mandatami w wysokości od 300 do 800 EUR. Do kontroli i nakładania kar upoważnione są: policja, inspektorat transportu oraz służba celna.


Może rozczarowana da fotkę samego mandatu.
Zapewne będzie wpisany inny paragraf co nie wyklucza ,że wlepiaja te mandaty wmawiając koniecznośc posiadania winety...
A my tu narzekamy na Chorwatów nacinajacych na 10 kun na bramkach autostradowych...
Idź na całość,idź na całość...może Słoweńcy kupili licencje na ten teleturniej :wink:
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 28.08.2008 12:14

alessandro1977 napisał(a):Trzeba było jechać na Gersdorf/Mureck...ta droga mnie od samego początku nie przekonywała dlatego pojechałem bokiem i bez stresu...


A mozesz opisac trase, ktora wybrales przez SLO? Troche wiecej nazw miejscowosci przez ktore przejezdzales moglbys napisac?
Ostatnio edytowano 28.08.2008 12:17 przez Lubuszanin, łącznie edytowano 1 raz
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 28.08.2008 12:17

rozczarowana napisał(a):Było mi bardzo przykro bo wkopałam jeszcze naszych przyjaciół którzy też dostali mandat a wszystko dzieki ludziom którzy wypisują bzdury na tym forum!!!


Rondo nie jest płatne! Jechałem nim 15.08 i 23.08 i nie było ŻADNYCH znaków mówiących o konieczności posiadania winietki NA rondzie. Zjeżdżałem z 437 na drogę równoległą do Hitnej (mapka i opis w relacji Kvarner 2008).

Znaleźli jelenia i tyle
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2008 12:29

Lubuszanin napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Trzeba było jechać na Gersdorf/Mureck...ta droga mnie od samego początku nie przekonywała dlatego pojechałem bokiem i bez stresu...


A mozesz opisac trase, ktora wybrales przez SLO? Troche wiecej nazw miejscowosci przez ktore przejezdzales moglbys napisac?


To jest droga, którą naprawde warto polecić :

Ten wątek był już poruszany...według mnie najlepsza droga ( jechałem nią ) jest jak jadąc autostradą od strony Graz zjedziesz zjazdem nr 226 na Gersdorf/Mureck...zjedziesz i skręcisz w lewo jadąc pod autostradą...15 km jest do Mureck..w Mureck jedziesz cały czas prosto do chwili kiedy w prawo będzie strzałka z oznaczeniem SLO. przejeżdżasz przez most na rzece ( granica ) i skręcasz w prawo kierując się na Lenart drogą 433 cały czas prosto. W Lenart dojeżdżasz do głównej drogi i skręcasz w prawo - po 50 metrach skręcasz na świtłach w lewo na drogę nr 229 do Ptuj. Dojeżdżasz do Ptuj i kierujesz się na Ljublana/Maribor. Kiedy opuścisz w tym kierunku miasto jedziesz 2 km drogą nr 2 i dojeżdżasz do skrzyżowania z drogą nr 9, które jest w postaci ronda. W lewo i suniesz na Macelij/Krapina/Zagrzeb...nawigacja tu nawet nie jest potrzebna a objazd jest prosty i bezstresowy...pozdrawiam...
piotrex
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrex » 28.08.2008 14:20

Post Rozczarowanej mocno mnie wkurzył, widać słoweńska policja jawnie łamie prawo. Można by to podciągnąć pod dyskryminację cudzoziemców.
Tak jak w każdym cywilizowanym kraju istnieją szczegółowe przepisy dotyczące winiet i można je znaleźć tu:
http://www.uradni-list.si/1/content?id=86513
http://www.uradni-list.si/1/content?id= ... ih+cestah+
Jest tam wyraźnie napisane, jakie warunki musi spełniać droga, na której obowiązują winiety. Oczywiście musi być oznakowana jako droga szybkiego ruchu lub autostrada, ale co najistotniejsze nie może mieć skrzyżowań jednopoziomowych:

- se z drugo cesto ali drugim infrastrukturnim objektom ne križa v istem nivoju.

W związku z tym żądanie winiet na rondzie jest zwyklym sukinsyństwem.
Jeśli ktoś chce koniecznie jechać przez to rondo, proponuje to sobie wydrukować (pod podanymi linkami sa tez wersje pdf) i w razie czego podetknąć pod nos policajowi.
I z przykrością stwierdzam, że po tej sprawa z winietami znikła cała sympatia, jaką miałem do tej pory dla Słoweńców :(
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 28.08.2008 14:37

O ile pamiętam to na tym rondzie są dwa zjazdy na Lenart, jeden (drugi) jest na płatny odcinek, drugi (chyba czwarta odnoga) oznaczony małą tabliczką kierunek na Lenart. Przypuszczam że Policja źle zrozumiała tłumaczenie i stąd ten mandat. Przed wjazdem na rondo drogą 437 i 3 (od Lenart) nie ma oznaczeń żadnych że to jest część płatnej drogi. Oznaczenia są na wyjazdach z ronda.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2008 14:38

Brawo piotrex, że tak szybko to odszukałeś, ale proponuję ograniczyć narazie brak sympatii do dwóch radiowozów słoweńskiej policji... :wink: :lol:
Nooo i fajnie, że wpisałeś pierwszy post na forum.....tylko dbaj o "pikawę" i nie denerwuj się za mocno.
Pozdravki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2008 14:51

Według mnie już sam pomysł Słoweńców odnośnie winiet powoduje antypatię do nich...mieli bramki...mogliby nadal je mieć ale za mały dochód im to widać przynosiło...wprowadzenie 6 - cio miesięcznych winiet to dziadostwo a to i tak delikatnie powiedziane...jak widać nie tylko polski rząd to banda podrzędnych myslicieli...
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 28.08.2008 16:57

rozczarowana napisał(a):nie piszcie więcej bzdur że trasa 437 do ronda przed Mariborem to jest darmowa owszem wszystko ładnie pięknie ale wjeżdzajac na to rondo musicie mieć winetę wiem to bo zapłaciłam 150 Euro mandatu


Wstawisz tu skan tego mandatu?

rozczarowana napisał(a):Nie pomogły tłumaczenia że my chcemy na 3 zjazd na Lenart po tym jak zapłaciliśmy oczywiście gotówką mandat pan policjant objechał ładnie z nami rondo wyprowadził nas na 3 zjazd i pokiwał ze teraz to sobie mozemy dalej jechać bo teraz mamy już za darmo. Oczywiście nikt również nie wspomni że jadąc na ten Lenard nadrabiamy 100 km przecież to taki "drobny" szczegół!!


Radzę sporządzić paszkwil do ambasady Słowenii w Warszawie.


rozczarowana napisał(a):Oczywiście nikt również nie wspomni że jadąc na ten Lenard nadrabiamy 100 km przecież to taki "drobny" szczegół!!


Tu się mijasz z prawdą, bo nadrabia się zaledwie kilkanaście kilometrów.
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 28.08.2008 20:26

alessandro1977 napisał(a):Właśnie...19 km i ani metra więcej...nawet sie tego nie odczuwa...ja też nie rozumiem rozczarowanej w kwestii tych 100 km ale to są chyba z jej strony gesty rozpaczy...


Zdecydowanie gesty rozpaczy. O ile się nie mylę to przez Słowenię jest około 84 km (coś koło tego wyliczyłem z licznika kilometrów w samochodzie) drogami alternatywnymi do autostrady.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2008 20:55

Obrazek

Z googlowskiej mapy dosyc jasno wynika co płatne a co nie...choc pytanie dalej otwarte nacięli stróze prawa rozczarowaną czy tylko pani sie cos pomyliło.
San
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) San » 28.08.2008 21:33

Witam. Korzystałem z objazdu przez to rondo w obie strony. Mimo kilku patroli które tam widziałem nikt mnie nie ścigał za brak winiety.
-Oczywiście w drodze powrotnej zapłaciłem swój mandat już za rondem
w miejscowości Pesnica (jak najbardziej słusznie) za przekroczenie prędkości. Policja stała na wjeździe do miasta w odległości 10m. od bankomatu (duże ułatwienie dla turystów :wink: ).
Pozdrawiam.
YoanaK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) YoanaK » 29.08.2008 08:56

Rondo nie jest płatne. Nie można sobie ustawić płatnego ronda na bezpłatnej drodze. Specjalnie wysłałam maila do koleżanki Chorwatki i mnie wyśmiała ;-) Zresztą sama jechałam tym rondem, była nawet stłuczka i kilka patroli i przyglądali się dokładnie, bo wolno jechaliśmy i nikt nikogo nie ścigał. Bzdura koleżanko rozczarowana 8) Ale na wszelki wypadek wstaw nam tu skanik mandatu plizzz.
iwik
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.08.2008
Rondo - odpowiedź konsulatu

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwik » 29.08.2008 09:08

Ponieważ niebawem wyjeżdżam w tamtym kierunku, chciałem wyjaśnić sprawę nakładania mandatów na samym rondzie i napisałem do konsulatu Republiki Słowenii (Toruń).
Dostałem taką odpowiedź:
"Szanowny Panie,

Nie spotkałem się z podobnym przypadkiem,
jeżeli chodzi o nakładanie mandatu za przejazd rondem,
de facto będącym łącznikiem dwóch dróg , które są
nie autostradami. Od 1 lipca br.obowiązują winiety na
wszystkie drogi expresowe/autostrady/. Sam przejazd
przez rondo nie stanowi podstawy do nałożenia przez
funkcjonariusza mandatu.
Powtarzam : nie znam takiego przypadku !.

Życzę miłego urlopu i bezpiecznej jazdy po drogach
Słowenii.


Jan Czesław WALCZAK - konsul"

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.08.2008 09:16

rozczarowana napisał(a):nie piszcie więcej bzdur że trasa 437 do ronda przed Mariborem to jest darmowa owszem wszystko ładnie pięknie ale wjeżdzajac na to rondo musicie mieć winetę wiem to bo zapłaciłam 150 Euro mandatu więc kto chce niech czyta dalej te bzdury na forum a zapłaci tak jak ja Ci którzy tam przejechali to za friko to chyba szczęściarze. Nie pomogły tłumaczenia że my chcemy na 3 zjazd na Lenart po tym jak zapłaciliśmy oczywiście gotówką mandat pan policjant objechał ładnie z nami rondo wyprowadził nas na 3 zjazd i pokiwał ze teraz to sobie mozemy dalej jechać bo teraz mamy już za darmo. Oczywiście nikt również nie wspomni że jadąc na ten Lenard nadrabiamy 100 km przecież to taki "drobny" szczegół!!
Na rondzie stały 2 patrole przy wjeździe z drogi 437 i wyjeździe na Lenart czyli dobrze wiedzą że polacy chcą ich wykiwać.

Było mi bardzo przykro bo wkopałam jeszcze naszych przyjaciół którzy też dostali mandat wszystko dzieki ludziom którzy wypisują bzdury na tym forum!!!


No i kto teraz po tych postach powyżej pisze bzdury :?: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone