Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rozczarowana
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rozczarowana » 04.09.2008 10:26

dzięki postępowałam zgodnie z instrukcją mam nadzieję że coś z tego wyszło http://img209.imageshack.us/my.php?image=mandatgl4.jpg
jendrzej
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jendrzej » 04.09.2008 10:41

Chyba chodzi o to:
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200845&stevilka=1988
I jest tam paragraf 77 A i 11 C
Ale mój słoweński jest słaby :oops:
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 04.09.2008 10:44

No to niech ktoś przetłumaczy. Widać tam jakiś rabacik z 300 na 150 euro
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.09.2008 11:01

rozczarowana napisał(a):dzięki postępowałam zgodnie z instrukcją mam nadzieję że coś z tego wyszło http://img209.imageshack.us/my.php?image=mandatgl4.jpg


Moja opinia jest taka:

Mandat faktycznie jest za korzystanie z płatnych odcinków autostrad, a nie za przejazd przez rondo.

Musieliście na nie wjechać z autostrady A1 a nie z drogi 437. i dlatego był mandat

Widzę też , że policja może obniżyć zapłatę mandatu o połowę, bo z 300 euro dali Wam 50 % rabatu.

Dlaczego z Ptuj pojechaliście na Warażdin :?: :?:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 04.09.2008 11:08

Janusz Bajcer napisał(a):Musieliście na nie wjechać z autostrady A1 a nie z drogi 437. i dlatego był mandat


Niekoniecznie.

Wydaje się, że DARS jednak próbuje zrobić rewolucję w przepisach ruchu drogowego. Zobacz te 2 artykuły z 18 i 23 lipca:

http://www.scribd.com/doc/3988567/Za-pe ... ni-obvezna
http://www.scribd.com/doc/4073880/Krozi ... e-vinjetno

pozdrav K
PS. Odszczekuję patataj :wink:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 04.09.2008 11:21

alessandro1977 napisał(a):
Lubuszanin napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Trzeba było jechać na Gersdorf/Mureck...ta droga mnie od samego początku nie przekonywała dlatego pojechałem bokiem i bez stresu...


A mozesz opisac trase, ktora wybrales przez SLO? Troche wiecej nazw miejscowosci przez ktore przejezdzales moglbys napisac?


To jest droga, którą naprawde warto polecić :

Ten wątek był już poruszany...według mnie najlepsza droga ( jechałem nią ) jest jak jadąc autostradą od strony Graz zjedziesz zjazdem nr 226 na Gersdorf/Mureck...zjedziesz i skręcisz w lewo jadąc pod autostradą...15 km jest do Mureck..w Mureck jedziesz cały czas prosto do chwili kiedy w prawo będzie strzałka z oznaczeniem SLO. przejeżdżasz przez most na rzece ( granica ) i skręcasz w prawo kierując się na Lenart drogą 433 cały czas prosto. W Lenart dojeżdżasz do głównej drogi i skręcasz w prawo - po 50 metrach skręcasz na świtłach w lewo na drogę nr 229 do Ptuj. Dojeżdżasz do Ptuj i kierujesz się na Ljublana/Maribor. Kiedy opuścisz w tym kierunku miasto jedziesz 2 km drogą nr 2 i dojeżdżasz do skrzyżowania z drogą nr 9, które jest w postaci ronda. W lewo i suniesz na Macelij/Krapina/Zagrzeb...nawigacja tu nawet nie jest potrzebna a objazd jest prosty i bezstresowy...pozdrawiam...


Ponieważ strasznie już się namieszało z tym rondem, to podpowiedzcie czy na tej drodze opisanej powyżej będzie mniejsze prawdopodobieństwo nadziania się na jakieś niejasne sytuacje... :?: :!:

pozdr
rozczarowana
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rozczarowana » 04.09.2008 11:25

Janusz Bajcer napisał(a):

Musieliście na nie wjechać z autostrady A1 a nie z drogi 437. i dlatego był mandat

sorry ale widzę że nadal mi nie wierzysz trudno!! jak zapewne zauważyłeś z tego ronda można wjechać na drogi wymienione w mandacie czego my nie uczyniliśmy. Czekam może kiedyś odezwie się ktoś kto tez zapłacił.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 04.09.2008 11:26

Hm jak widzisz wszyscy byli przekonani że rondo przed Mariborem jest niepłatnym odcinkiem a tu klops. Według mnie w Słowenii to już jest wolna amerykanka odnośnie odpłatności za drogi. Chyba nikt nie może dać ci gwarancji....
Kurcze a ile to już psów powieszono na rozczarowanej...
Ostatnio edytowano 04.09.2008 11:27 przez pablo2222, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.09.2008 11:27

Czytam , ale nie wiele rozumiem :cry: chyba Mirko będzie konieczny do pomocy :lol:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 04.09.2008 12:05

pablo2222 napisał(a):Kurcze a ile to już psów powieszono na rozczarowanej...


Ja już odszczekałem :wink:

Rozpuściłem wici i może pomoc językowa niebawem nadciągnie. Ja nie jestem lingwistycznym orłem, ale z tego co zrozumiałem wynika, że DARS toczy o to rondo regularną wojnę z Inspekcją Ruchu Drogowego i znaki przed rondem raz stoją a raz ich nie ma. A odłamki jak zwykle lecą na niewinnych.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 04.09.2008 12:09

Drugi link z posta Morskiego Pasa wszystko wyjaśnia. Tytuł atykułu wszystko wyjaśnia, jest też zdjęcie. Właściwe władze słoweńskie postawiły tem znak (w ramach wyjątku od ogólnej regóły stosowania płatności, czy innego widzimisię) i nie pozostaje nam wiele ponadto żeby go respektować albo wykorzystać inne możliwości objazdu.

ps. albo liczyć na wygraną inspekcji drogowej :)
piotrex
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrex » 04.09.2008 12:16

Te artykuły które znalazł MorskiPas sporo wyjaśniają. Też niedokładnie rozumiem, ale jedno jest jasne. DARS próbuje położyć łapę na rondzie naciągając prawo i olewając protesty. Ciekawe, jak to się skończy. Może ktoś bieglejszy w słoweńskim streści nam treść obu artukułów. Tak czy inaczej Rozczarowanej należą się przeprosiny - niesłusznie wątpiliśmy w jej słowa.
Ale to wyglądało naprawdę nieprawdopodobnie - istnieje akt prawny wykluczający stosowanie winiet na skrzyżowaniach jednopoziomowych a tu bach - rondo zarządzane przez DARS, to winieta potrzebna. Pewnie w końcu ich pogonią (a może już to zrobili ?), ale zanim to się stanie turyści są narażeni na takie nieprzyjemne sytuacje.
Życzę Słoweńcom z całego serca, żeby im Komisja Europejska zabrała całe pieniądze, jakie dostali na budowę dróg.
fiedler
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 27.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiedler » 04.09.2008 12:33

na potwierdzenie jeszcze mały komentarz ze słoweńskiego forum:
Po novem je celo krožišče v Pesnici vključil v vinjetni sistem, čeprav ni ne HC ali AC, kar je vsakemu jasno, da so to storili z namenom zajebavanja turistov, ki se nočejo pustiti nategnit za 35 evrov za 10 km cestninske ceste. Dejansko z vinjetami trpi 2/3 turističnega tranzita.

... myślę, że każdy rozumie o co chodzi :wink:
pozdr. :boss:
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 04.09.2008 13:06

:D za przykładem Morskiego Pasa...odszczekuję :wink: .

A tak z innnej "beczki"
Jak można najszybciej zdjąc to szkaradziejstwo w postaci winiety słoweńskiej z szyby. Wczoraj próbowałem. Austriacka, czeska i z Czarnogóry nk zeszły bez problemu. Jak ją zdjąłem to rozsypała się na wiele cienkich kawałków które pozostały z warstwą kleju. Nie chcę tego skrobać na szybie.
rozczarowana
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rozczarowana » 04.09.2008 13:12

no nareszcie miło mi poczytać wasze posty.
Jak znajdę dlaczego pojechaliśmy na Varażdin to oczywiście napiszę tylko proszę nie znowu tak nerwowo bo niektóre posty naprawdę zdrowo mnie wkurzyły.
Teraz liczę nie na szyderców tylko pomocnych rodaków.
Może faktycznie ktoś coś znajdzie, może by napisać do konsulatu?? Powiem szczerze jestem pierwszy raz w takiej sytuacji a słoweński jest mi obcy.
Tylko nie wiem czy to jest wszystko warte zachodu! Bo chyba kasa to i tak przepadła tylko ciągle szkoda mi moich znajomych którzy właściwie przeze mnie zapłacili ten mandat bo oni chcieli jechać w obie strony przez Węgry!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!! - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone