Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rodzina z Rodziną czyli przepis na Chorwację v. 2.0

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 05.07.2018 22:42

Jędrula, to faktycznie miło, że wróciłeś i znowu zaczniesz pisać :lol:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 06.07.2018 14:53

Będę śledzić :)
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 12.07.2018 20:38

Ja też z przyjemnością będę śledzić....tym bardziej, że już po urlopie jestem i tęsknię za Croatią :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2018 07:17

To ja również się dosiadam i będę śledzić 8)
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 21.07.2018 18:11

jedrula napisał(a):....... Chorwacja ma wszystko co potrzebne, pięknie, ciepło i jest woda ... nie wiem jak mój

kuzyn z rodziną ... czy się spodoba ? czy będzie ciepło ? czy woda będzie przezroczysta ? itd...


Objechałem Chorwację wzdłuż wybrzeża od Primosten do Dubrownika i jest takie miejsce , takie jedno , takie super

że och i ach, marzyłem 7 lat żeby tam wrócić i ciągnie mnie tam niesamowicie...


....

i ...


... no właśnie tam nie pojadę... :| :lol:



Gdzieś dawno temu w Barcelonie na plaży grzebiąc patykiem w piasku i pijąc ciepłe i wygazowane już piwo patrzę na żonę że taka dziś nie w sosie...

- Co tam kochanie ? - pytam
- A... jakoś tu tak....
- No jak ?
- No nie wiem... tak nie pachnie jak w Chorwacji ... woda nie taka sama jak w Chorwacji... niby niebieska i ciepła ale mi tęskno... :(

- Rozumiem kochana, za rok pojedziemy na wakacje do Chorwacji, Obiecuję !

...

minął rok....

Srodek lata, siedzimy nad pięknym jeziorem nad Srebrnym koło Czapllinka, 4 rodziny, 9 dzieci.
3 dzień z rzędu siąpi deszcz, nikt w jeziorze się nie kąpie, dzieci w domku w chińczyka grają, rodzice przed domkiem w kurtach i płaszczach próbują bezskutecznie rozpalić grila.

" A niech to - myślę - "W około las sosnowy ale co to za las bez pinni, są szyszki ale co to za szyszki, bzyczą komary ale jak to się ma do chorwackich cykad, żywiec - piwo jak piwo ale co to za piwo bez upalnego żaru z nieba, woda w jeziorze zimna nie to co w Chorwacji"

Smętne jezioro smętny las... do Chorwacji nie pojechaliśmy. Po powrocie do domu mocne postanowienie że na kolejne wakacje pojedziemy do Chorwacji

- Obiecuję !



...


minął drugi rok


Paryskie ulice i śniadanie w kawiarni są cudne ale daleko im do Triogiru i kawy na promenadzie :-)

- Całkiem pyszna ta bułeczka - stwierdza żona, popijając sok pomarańczowy - " Ale pyszniejsza była w Primosten z pekary" - wzdycha smutna

Wjazd i widok z wieży Eifla robi wrażenie ale na szczycie zastanawiałem się jak wysoko jestem nad murami Dubrownika... i czy woda w Adriatyku jest ciepła.

Po wyjściu z kabaretu Lido kupiliśmy 2 butle taniego wina i pół kilo sera, siedząc nad brzegiem Sekwany machamy nogami...

- Szkoda że nie możemy pomachać tak w Jadranie.... prawda ? - pytam
- Ach... nic nie mów , obiecałeś !
- Obiecuję kochanie za rok zawiozę nas wszystkich nad Adriatyk , Obiecuję !


minął trzeci rok


Trójmiasto nad Bałtykiem może zachwycić... ale tylko turystę z Wałbrzycha...

- Kochanie tu jest zimno, ja chce do Chorwacji - tak zaczęliśmy urlop w Sopocie
- Mamo w tej wodzie coś pływa ja nie chce się tu kąpać...
- 19 stopni i deszcz z wiatrem... gdzieś ty mnie przywiózł !?!?
- Obiecuję że to się nie powtórzy .... Obiecuję !

tak minął czwarty i piąty rok

W zeszłym roku już prawie jechaliśmy, już planowaliśmy i .... wylądowaliśmy w Zakopanem...

Pięknie i pięknie ... nawet pogoda dopisała...


przez 3 dni

Gdzieś przy schodzeniu z Kasprowego Wierchu na samym szczycie grani ciemno się zrobiło jak huknęło , jak pierdolnęło z nieba, najpierw deszcz, potem grad... potem chyba wszystko razem, armagedon !!! :?

Okropna burza wystraszyła całą naszą czwórkę. Staliśmy jak zdechłe kuropatwy przyklejeni do ziemi a wokół ani drzewka ani krzaka - tak pośrodku niczego , zresztą nic nie było widać ... gdzieś niedaleko inna rodzina też już odmawiała różaniec...

W tej rozpaczy słyszałem małżonkę...
"Boże spraw żebyśmy przeżyli i pojechali do Chorwacji bo ja już nie mogę" :oczko_usmiech:

Bóg nas oszczedził, po 20 minutach lania wyszło słońce i po kolejnych 20 znów radośnie szliśmy szlakiem.


mijał kolejny rok..


W okolicach świąt Bożego Narodzenia odwiedził mnie kuzyn z rodziną i tak gdzieś w okolicy trzeciej grzanej butelki wina z pomarańczą ...

- Słuchajcie... - zapytuje - macie jakieś plany na wakacje ? Nigdy nie byliśmy w Chorwacji a wy coś już tam wiecie, mówiliście że bylo cudownie, może byśmy coś zaplanowali i pojechali razem ?

8O 8O 8O



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Tak oto urodził się nowy wspaniały pomysł, cudowny plan na chorwackie wakacje ....
.. takie kolejne "obiecanki - cacanki" jak cały czas dogryza mi żona :lol:

Ale nie uprzedzajmy faktów...


DDW 6 sierpień czeka, żona czeka, dzieci czekają , ja czekam , kuzyn czeka , jego żona i jego dzieci czekają....



... no i myślę że Wy też poczekacie.... :mrgreen:

:papa:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 21.07.2018 18:31

jedrula napisał(a):... no i myślę że Wy też poczekacie....

Myślę, że nie cały rok :lol: :mrgreen: :papa:
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 21.07.2018 18:35

elka21 napisał(a):
jedrula napisał(a):... no i myślę że Wy też poczekacie....

Myślę, że nie cały rok :lol: :mrgreen: :papa:


Obiecuję ! :roll: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2018 18:45

Poczekacie :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.07.2018 23:01

Będzie się działo w Podgorze. :smo: :D
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 22.07.2018 07:31

Podgora była miejscem zeszłorocznego pobytu. Z niecierpliwością czekam na relacje :papa:
lavender__dreams
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 04.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) lavender__dreams » 23.07.2018 19:07

Dzień dobry :papa:
Mam nadzieję, że i dla mnie znajdzie się jeszcze miejsce, gdzie mogłabym przycupnąć i poczekać.
Poprzednią Twoją relację (genialną) czytałam jako jedną z pierwszych na forum, chętnie przeczytam następną :D
Pozdrawiam.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 24.07.2018 10:29

W Podgorze były jedne z lepszych wakacji a pojechaliśmy spontanicznie i wybierając i Podgorę i mieszkanie w drodzę do Cro... Booking w przerwach od jazdy i tak trafiliśmy i to dom w pierwszej linii, praktycznie na plaży.
Z chęcią poczekam na relację
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.07.2018 10:36

Podgora to mój ulubiony port więc.....poczekam :wink:
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 05.08.2018 16:59

Trajgul napisał(a):Na podstawie pierwszej relacji domyślam się, że chodzi o Brelę.
Jędrula nie zawiedź ludzi, bo masz tu sporą rzeszę fanów ;).



ach... Brela... to tam mnie ciągnie niezmiernie i właśnie tam nie pojadę :|


Widzę że niespodzianki nie zrobię ... Jadę do Podgory ale rzecz jasna potraktujemy to piękne miasteczko jako bazę wypadową do okolicznych i dalszych wycieczek.

Jadę z kuzynem i jego rodziną, (będzie jeszcze czas by ich wszystkich przedstawić), w sumie 9 osób , 2 duże vany ... jak się okaże wypakowane po sufit...


Dlaczego Podgora ?

Bo w Breli nie znalazłem wystarczająco dużego apartamentu dla 9 osób nad wodą w rozsądnej cenie, potem próbowałem Brist koło Gradaca niestety nad samą wodą nie znalazłem wolnych...potem w samym Gradac potem w Tucepi i tak próbując to tu to tam nie znalazłem nic... udało się w Podgorze: mamy 120m2, 5 pokoi , balkony w sypialniach, dużą kuchnia z tarasem i widokiem na morze... przynajmniej tak wynika ze zdjęć i opisów :-) jak będzie na miejscu to się okaże... standard taki trochę peerelowski... stare mebelki, stara podłoga i okiennice z czasów Jugosławi....b

ale komu to może przeszkadzać ?

1. moim dzieciom ? - nie sądzę
2. żonie ? - jeśli wszystkie nasze dzieci będą szczęśliwe to żonie nie będzie nic przeszkadzać (jeśli tylko w łazience nie będzie pająków.. he he :wink: )
3. kuzynowi i jego żonie... no trudno są zdani na mnie i nie ma innej opcji :D
4. mi ? - to chyba żart :oczko_usmiech:



Zatem nadszedł ten dzień kiedy już wszystko gotowe, auto lśniące i pachnące w środku jak nigdy dotąd... bak pełny, trasa przygotowana teraz tylko się spakować...

więc rozchodzimy się po pokojach i każdy zaczyna pakowanie...


...

Dawno temu jak jechałem do Tucepi zabrałem pół domu i obiecałem sobie że na kolejne wakacje wystarczą nam 2 walizki, pamiętając o tym mocno się skupiłem i wybrałem tylko to co niezbędne , podkreślając jednocześnie żonie i dzieciom że bierzemy najmniej jak się da...


...


...


po 20 sekundach ja jestem gotowy:

chorwacja 001.jpg



Niestety, na te wakacje nie jadę sam:


- Ojej... Andrzej chodź tu na chwilę , klikasz i klikasz tylko , pomóż - słyszę z drugiego pokoju

- Co jest ?

- Zabrakło mi walizek... zadzwonisz do mamy ?

- 8O

chorwacja 005.jpg




Nie doceniłem swoich kobiet...

To co zobaczyłem to i tak tylko wierzchołek góry lodowej...

- Tato ! Robin (taki miś) nie mieści się do walizki, nie mogę go zostawić w domu..to mój ulubiony...
- Gabi, ale Twój ulubiony jest już w walizce
- Ale to jest mój drugi ulbiony...
- mhmm... a ten duży też musi ?
- Tak on będzie ze mną spać w aucie...
- Niech zgadnę. On też jest ulubiony ?
- No oczywiście, on jest największy i najbardziej ulubiony...

chorwacja 004.jpg


Wzruszyłem ramionami i zrezygnowany zacząłem kombinować gdzie upchnąć nie upchane miśki.

Wpada Majka...

- Tato a dlaczego Gabi może wziąć 9 przytulanek a ja tylko dwie ?

- To ty w tej dużej walizie masz tylko 2 ? 8O

- No tak ! i lalki .... i farby , mazaki , kredki i notes i kartki... a co myślałeś ?

- Maja, zaraz masz 10 lat, lalki powinny chyba zostać w domu ? - próbuję jak mogę

- Nie nie nie.... jadą ze mną , bo jak którąś zostawię to będzie jej smutno...

ręce opadają... spoglądam na auto, potem na rząd walizek, znów na auto i na torby obok walizek... a ch...j z tym....
wyciągam z auta jeden boczny fotel i wyrzucam do garażu...brawo ja !

Otrzepałem ręce i uśmiechnąłem się sam do siebie...

" Teraz będzie miejsce na lodówkę. Skoro mogą jechać z z nami wszystkie miśki i lalki świata to ważne żeby zimny browar też miał gdzie jechać....

w końcu to wakacje... " :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.08.2018 18:49

Czekam na zdjęcie tych miśków i walizek od mamy w samochodzie :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Rodzina z Rodziną czyli przepis na Chorwację v. 2.0 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone