Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rodos - 14 dni na wyspie słońca

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 30.08.2011 16:03

AndrzejPK napisał(a):PS. Na Twoim 13 zdjęciu, II części widać odwróconą do nas plecami barmankę - taki mały smaczek - jest Polką :)


Tak, wiem, wszyscy Polacy o tym wiedzieli :wink:
zwłaszcza, że brzydka nie była :lol:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 30.08.2011 16:07

Janusz Bajcer napisał(a):Czytam sobie o Rodos w Rabce, jak wrócę to nie będę miał o czym pisać w swojej relacji

:wink:


No nie, zawsze jest o czym pisać! Te same miejsca, ale różne spojrzenia i spostrzeżenia :wink: Przecież na naszym forum wciąż opisuje się te same miejsca, a przy każdej relacji poznaje je od nowa.
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 30.08.2011 16:09

Przysiądę i ja, bo znajomi kuszą takimi wykupionymi wczasami....
Ja do nich przekonania nie mam, choć sama nigdy nie byłam, może więc przyjdzie się przekonać na własnej skórze....
Póki co, jestem z Tobą na Rodos :)

Ps. Słyszałam w Zetce o Waszych kłopotach :roll: i pomyślałam wtedy, że to jeden z powodów, dla których takie wakacje mnie nie kuszą :oops:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 30.08.2011 19:04

mireks napisał(a):Jestem pierwszy.


maslinka napisał(a):Druga :D

Przygody lotniskowe nie do pozazdroszczenia... :(


Basiulinek napisał(a):a ja trzecia (Boze,wszedzie kolejki............. ;) )

straszny poczatek urlopu.......... :?


Miło mi Was widzieć, zapraszam na ciąg dalszy - już niebawem :)

adamk3 napisał(a):Zasiadam :wink: w czerwcu byłem w Ixi - trochę bliżej Rodos - a na tym brzegu wieje (prawie) zawsze :D :D .



Ale można się do tego przyzwyczaić, nawet kąpiel we wzburzonym morzu ma swój urok :)

Krzysztof i Lidia napisał(a):Pozwolę sobie "wprosić" się na Rodos... :)


Iwona1973 napisał(a):Ja także przysiądę cichutko i popodziwiam.


Zapraszam, mam nadzieję, że Was nie zanudzę ;)

_chudy_ napisał(a):
Na wyjazdach z biurem tak jest zawsze - my daliśmy się naciągnąć na autokarową wycieczkę do Rodos (miasta) i Lindos. Pomijając wysoką cenę (to jeszcze od biedy bym zaakceptował) to zostaliśmy przegonieni jak stado pewnych beeeczących zwierzątek po centrum Rodos (a tam było zwiedzania na dobrych kilka godzin) a i w Lindos nie było wiele czasu na oglądanie. Więc wynajęcia auta samodzielnie to dla mnie na tej wyspie wręcz obowiązek bo jest na co popatrzeć (my jeździliśmy potem w sumie 3 dni tu i tam).


To prawda. Nam też oferowali taką wycieczkę Rodos - Lindos. Na szczęście zdecydowaliśmy się na wycieczkę autem we własnym zakresie.

Elizasz napisał(a):Przysiądę i ja, bo znajomi kuszą takimi wykupionymi wczasami....
Ja do nich przekonania nie mam, choć sama nigdy nie byłam, może więc przyjdzie się przekonać na własnej skórze....
Póki co, jestem z Tobą na Rodos :)

Ps. Słyszałam w Zetce o Waszych kłopotach :roll: i pomyślałam wtedy, że to jeden z powodów, dla których takie wakacje mnie nie kuszą :oops:


ja też nigdy nie lubiłam takich wycieczek i teraz wiem, że trzeba było słuchać kobiecej intuicji ;) nie, no brzmi to tak, jakby było źle. Nie było, ale... to nie moja bajka.
A ta historia z samolotem tylko potwierdziła moje przekonanie, że długo nie dam się namówić na kolejne wakacje z biurem podróży.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 30.08.2011 19:20

Jestem i ja, słodki zapach unoszący się w powietrzu od razu skojarzył mi się z oleandrami. Może to one?

Jakie biuro tak pechowo Was w drogę wyprawiało? Nie doczytałam jakoś. My byliśmy samolotem z biurem 2 razy, oba wyjazdy organizacyjnie super. Ja w tym roku (po 3 pobytach "na własną rękę")doceniłam:
a) ktoś mi sprzątał pokój i ścielił łóżko ;)
b) miałam znacznie mniej pakowania przed powrotem i sporo więcej czasu dla siebie w ostatnim dniu. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Zostanę i chętnie poczytam i pooglądam.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 30.08.2011 19:33

helen napisał(a):Jestem i ja, słodki zapach unoszący się w powietrzu od razu skojarzył mi się z oleandrami. Może to one?


Może, albo jakieś zioła, tylko nie mam pojęcia, jakie...

helen napisał(a):Jakie biuro tak pechowo Was w drogę wyprawiało? Nie doczytałam jakoś. My byliśmy samolotem z biurem 2 razy, oba wyjazdy organizacyjnie super. Ja w tym roku (po 3 pobytach "na własną rękę")doceniłam:
a) ktoś mi sprzątał pokój i ścielił łóżko ;)
b) miałam znacznie mniej pakowania przed powrotem i sporo więcej czasu dla siebie w ostatnim dniu. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Zostanę i chętnie poczytam i pooglądam.


Nie wspomniałam, o jakie biuro chodzi, bo nie wiedziałam, czy mogę na forum wymieniać jego nazwę, chociaż w tym przypadku to byłaby raczej antyreklama ;)
Biuro ma w logo zielony trójkąt ;)
Pewnie, że wszystko ma plusy i minusy, tutaj dużym plusem było bardzo dobre jedzenie, także przekąski przy basenie były pyszne, co do sprzątania - to prawie w ogóle nie było nas w hotelu i prawie nie było co sprzątać, ale to faktycznie duża zaleta pobytu w hotelu.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 30.08.2011 19:40

Dzięki, już wszystko wiem, zielony trójkąt kojarzę bardzo dobrze. Siostra była z nimi kiedyś autokarem w Hiszpanii, zraziła się do wszelkich wyjazdów z biurem na długo. Ale to nie musi być wcale reguła, podejrzewam, że pobyt na Rodos i tak był udany...
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 30.08.2011 19:45

Pewnie, że tak :lol: reszta to tylko mała niedogodność.
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 30.08.2011 20:00

to sie naczekaliście, bardzo współczuję, to niestety się zdarza...
My też z nim lecieliśmy, ale 14 lipca i szczęśliwie bez przygód.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 31.08.2011 08:58


Odcinek 3 - miasto Rodos

Drugi dzień naszego pobytu, sobota - 06 sierpnia. Po śniadaniu idziemy na plażę, a po obiedzie planujemy rekonesans w mieście Rodos. Przystanek autobusowy jest blisko hotelu. Około godziny 14 ruszamy. Na autobus nie czekamy długo, według rozkładu jeżdżą co 20 minut i muszę przyznać, że ani razu nie trafiło się opóźnienie. Bilet za jedną osobę - 2,10 euro. Rodos oddalone jest o 8 km od naszego Ialyssos ( zwanego również Triandą, obie nazwy są w użyciu).
Droga bardzo malownicza, niestety nie mam żadnego zdjęcia, bo za każdym razem w autobusie było sporo osób i nie było jak zrobić zdjęcia choćby przez szybę (albo po prostu mi się nie chciało ;)).
Po niecałych 30 minutach jesteśmy na miejscu. Zaopatrzeni w przewodnik ruszamy w miasto.
Rodos ma bogatą historię: za średniowiecznymi murami kryją się starożytne ruiny stojące obok tureckich meczetów, a nad wszystkim góruje wzgórze Monte Smith nazwane od nazwiska angielskiego admirała z XIX wieku ;)
Idziemy najpierw do portu Mandraki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolumny z jelonkami stoją w miejscu, gdzie podobno stał Kolos Rodyjski -ok. 38 metrowy, ważący ok.70 ton, posąg z brązu, który uległ zniszczeniu podczas trzęsienia ziemi w 224 r.pne.
Właściwie to jeleń i łania - symbole wyspy, ale ja do końca będę je nazywać jelonkami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz na starówkę. Kierujemy się w stronę murów otaczających całą starówkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pora na zimne piwo. Lany Mythos - 2,90 euro. Niemało, ale smakuje genialnie. Przyjemna knajpa, przyjemne otoczenie.

Obrazek

Idziemy dalej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za murami widać olbrzymi statek wycieczkowy, pewnie hotel na morzu. Robi wrażenie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miejska plaża tuż pod murami
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pałac Wielkich Mitrzów ( prześwietlone zdjęcie...)

Obrazek

Jeszcze na chwilę za mury...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pora wracać. Miasto nam się podoba, na pewno jeszcze tu wrócimy.

CDN
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 31.08.2011 10:10

...również chętnie dołączę do Was...

... fotografuj i komentuj :D
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 31.08.2011 14:57

ja też jestem na Rodos z tobą,, chętnie popatrzę, co jeszcze widzieliście:)
Byliście na Wzgórzu Monte Smith?
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 01.09.2011 11:03

majeczka napisał(a):...również chętnie dołączę do Was...

... fotografuj i komentuj :D

Zapraszam :)

kkra napisał(a):ja też jestem na Rodos z tobą,, chętnie popatrzę, co jeszcze widzieliście:)
Byliście na Wzgórzu Monte Smith?

Przejeżdżaliśmy tylko, mamy stamtąd zdjęcia "w ruchu". Nie wiem, jak to się stało, że tam nie dotarliśmy :oops:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.09.2011 12:59

helen napisał(a): Ja w tym roku (po 3 pobytach "na własną rękę")doceniłam:
a) ktoś mi sprzątał pokój i ścielił łóżko ;)
......

Bardzo nieudany przykład.
To mam w Chorwacji, należy tylko nie wybierać "apartament" lecz, jak w moim przypadku, pensjonat ( o hotelu już nie wspomnę).

Magdo O. .... przepraszam za wtrącenie się.
Jestem, podglądam .... :lol:
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 01.09.2011 14:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rodos - 14 dni na wyspie słońca - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone