Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja Chorwacja, czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrzeża.. (2008)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 28.05.2012 07:06

Oj, poznaje, poznaje...piękne okoliczności przyrody :D . Tylko na początku maja woda nie zachęcała zbytnio do kąpieli, 18-19 st.C to dla mnie zdecydowanie zbyt niska temperatura.

18 -19 st C woda toż to rozpusta nad polskim :)
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 28.05.2012 10:32

Ostrzę już sobie ząbki na Pulę i tak się zastanawiam, gdzie Was jeszcze poniesie :?:
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 28.05.2012 14:11

Ciekawa jestem, czy spaliście cały wyjazd w samochodzie ???? Czekam na c.d. :lol:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 28.05.2012 14:50

michAŁ73 napisał(a):Ostrzę już sobie ząbki na Pulę i tak się zastanawiam, gdzie Was jeszcze poniesie :?:


No jeszcze tu i ówdzie udało nam się zawitać, czasem zgodnie z planem, czasem przypadkiem. Ale nie będę na razie zbyt wiele zdradzał - wszystko w swoim czasie.. :)


ewciaku napisał(a):Ciekawa jestem, czy spaliście cały wyjazd w samochodzie ???? Czekam na c.d. :lol:


Cały nie.. ;) 'Jedynie' dwie pierwsze i dwie ostatnie noce, czyli dwie na trasie, jedna w opisanym właśnie Rovinj i jedna na kempingu w Plitvicach.
Z Plitvicami było tak, że wbiliśmy się wieczorem po zwiedzaniu jezior na pole namiotowe i stwierdziliśmy, że nie opłaca się rozbijać namiotu na parę godzin. O 4 rano chcieliśmy ruszyć do Polski i o dziwo udało się nam się wstać.. ;) W ten sposób zaoszczędziliśmy sobie robotę wieczorem i pakowanie wczesnym rankiem.
mimik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimik » 28.05.2012 21:18

Jak zwykle spóźniony, ale już jestem.
Pozdrawiam.[/b]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.05.2012 21:41

Czytając relację już nie mogę "wytrwać w blokach" (ja startuję na Istrie w czerwcu). Relecja super, fotki także. Super fajny jest mały poślizg czasowy ale widać z wspomnieniami jak z winem: im starsze tym lepsze a i gatunek dobry bo nie skisło :wink:
CZEKAM NA CD. :hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2012 16:41

To chyba z tej niecierpliwości "kropnąłem się" o cały miesiąc. Niestety jadę dopiero w lipcu :D
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 29.05.2012 17:00

Abramsik napisał(a):To chyba z tej niecierpliwości "kropnąłem się" o cały miesiąc. Niestety jadę dopiero w lipcu :D


Taka pomyłka nikogo chyba nie dziwi.. ;) Postaram się w najbliższym czasie dorzucić coś z tej Puli, choć widzę, że i Roxi równolegle tu z nią pędzi.. ;)
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 29.05.2012 19:01

razpol napisał(a):
Abramsik napisał(a):To chyba z tej niecierpliwości "kropnąłem się" o cały miesiąc. Niestety jadę dopiero w lipcu :D


Taka pomyłka nikogo chyba nie dziwi.. ;) Postaram się w najbliższym czasie dorzucić coś z tej Puli, choć widzę, że i Roxi równolegle tu z nią pędzi.. ;)


Oj tak, skaczę z jednej relacji na drugą i niecierpliwie czekam c.d. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2012 19:42

W tym przypadku raczej nie można mówić o klęsce urodzaju :lol: Każda ciekawa relacja jest super pomocna, takie małe rozpoznanie a wiadomo że informacja (sprawdzona) to klucz do sukcesu. Doświadczony wódz nie polega tylko na jednym źródle :D Pozdrawiami czekam
arbuz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 15.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arbuz » 29.05.2012 20:00

Przysiadam, czekam na ciąg dalszy.
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 30.05.2012 14:16

Uprzejmie proszę o ciąg dalszy :D
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 30.05.2012 14:48

ewciaku napisał(a):Uprzejmie proszę o ciąg dalszy :D


Właśnie się zabieram, więc za kilka chwil może coś się pojawi. ;)
Podzielę tą Pulę na ze 3 części to mi będzie łatwiej podejść do tego - w sensie żeby coś napisać wystarczy mi krótsza wolna chwila czasu niż dłuższa, które bywają rzadziej..

Uff, no dobra.. to do roboty.. :)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 30.05.2012 15:24

DZIEŃ 3 (część 1) - PULA

No to w końcu pierwsza część Puli, do której postanowiliśmy wpaść 'przelotem' na kilka godzin, aby zobaczyć amfiteatr oraz trochę się przespacerować po mieście.

Droga wjazdowa do Puli wydawała się nam jakaś taka.. polska. ;) Momentami całkiem zielono, bez spektakularnych widoków - oczywiście tylko gdzieniegdzie. :) Pogoda też taka sobie (już dzień wcześniej chmurki przeszkodziły w zachodzie słońca w Rovinj), ciepło, ale spore zachmurzenie.. O po prostu tak:

Obrazek

W końcu wjeżdżamy do miasta i bez większych problemów trafiamy w miejsce, które to skłoniło nas do odwiedzenia Puli. Parkujemy tuż obok, zaopatrujemy się w bileciki wraz z opcją 'słuchawkowego przewodnika', który okazuje się jest również w języku polskim i stajemy u stóp koloseum..

Obrazek

Ludzi malutko, bo to niedziela przed południem, miejscowi udają się do pobliskiego kościoła, ktoś przygotowuje scenę i krzesełka na środku amfiteatru, a my zaczynamy zwiedzanie. Słuchawkowy przewodnik oprowadza nas po różnych zakamarkach, a my oglądamy i podziwiamy.. Żeby za dużo nie ględzić to wrzucam seryjkę zdjęć ze środka. One pewnie zobrazują owe miejsce lepiej niż ja.. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć dalszą część relacji.
Ostatnio edytowano 17.06.2012 16:30 przez razpol, łącznie edytowano 1 raz
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 30.05.2012 16:14

To i ja nabije sobie posta i dodam, że śledzę ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Relacja Chorwacja, czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrzeża.. (2008) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone