Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja Chorwacja, czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrzeża.. (2008)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 30.05.2012 16:51

I ja dosiądę się (lepiej późno niż wcale), fajna relacja też planuję taka trasę, może trochę Włoch przy okazji odwiedzę. 8)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 30.05.2012 16:58

Witam kolejnych gości. :)

Za chwilę tak na szybko kolejna porcyjka zdjęć (zanim kolega po mnie przyjedzie po pracy. ;) Kolega zresztą z nami do Chorwacji 3 lata później pojechał, a i relację śledzi, tak więc pozdrawiam :D).

Co do trasy to od Włoch ona będzie się raczej oddalała, ale może i tak dla każdego się coś ciekawego znajdzie. :)
Ostatnio edytowano 30.05.2012 17:10 przez razpol, łącznie edytowano 1 raz
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 30.05.2012 17:08

DZIEŃ 3 (część 2) - PULA

Po obejściu amfiteatru i wysłuchaniu historii z nim związanych udajemy się do podziemi. Tam oglądamy zgromadzone eksponaty w postaci starożytnych naczyń, urządzeń i komnat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogólnie wrażenia ze zwiedzania amfiteatru i jego podziemi całkiem dobre. Po takiej dawce kultury postanawiamy udać się na spacer po zabytkowej części miasta, ale o tym napiszę już w kolejnym 'odcinku'.. :)

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć dalszą część relacji.
Ostatnio edytowano 17.06.2012 16:31 przez razpol, łącznie edytowano 1 raz
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 30.05.2012 18:51

<WOW> coraz ciekawiej
anielicanatka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 15.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) anielicanatka » 30.05.2012 19:46

Melduje się i ja :D Pięknie tu....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2012 20:03

I oto chodzi !!! Kolego razpol widze że forma nadal wysoka. Opłacało się czekać :D
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 30.05.2012 20:31

Pięęęknieee, że 8O

Mam nadzieję, że sama będę mogła w tym roku to piękno
ocenić :)

Pozdrawiam Gośka :lol:
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 31.05.2012 09:12

Wyjazd coraz bliżej a ja dalej się waham pomiędzy Istią (Rovinj) a Kvarnerem (Krk) :?
Czekam cierpliwie na c.d. , może mnie wreszcie oświeci :?: :D
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 31.05.2012 10:47

michAŁ73 napisał(a):Wyjazd coraz bliżej a ja dalej się waham pomiędzy Istią (Rovinj) a Kvarnerem (Krk) :?
Czekam cierpliwie na c.d. , może mnie wreszcie oświeci :?: :D


To poczekaj jeszcze odrobinę, po Puli obierzemy właśnie kierunek Kvarner. :) Dzisiaj postaram się dokończyć Pulę, jutro do szpitala na szybką operacyjkę, a w weekend może już coś skrobnę o wyspie Krk. Postaram się w ten sposób choć odrobinkę pomóc.. ;)
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 31.05.2012 10:56

No to zdrówka życzę i cierpliwie czekam na Kvarner :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2012 11:43

Ja tez życzę DUUUŻO ZDROWIA !!! Powodzenia na zabiegu i szybkiego powrotu do zdrowia i zaraz potem na forum. Czekam na cd. Mam tylko jedna uwagę: przez Twoją relację jeszcze bardziej nie mogę się doczekać wyjazdu :x Pozdrawiam
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 31.05.2012 12:25

Fajna opcja ten przewodnik w słuchawkach :D
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 31.05.2012 15:18

DZIEŃ 3 (część 3) - PULA

Po całkiem solidnym zwiedzaniu amfiteatru (ponoć jest jednym z trzech najlepiej zachowanych na świecie razem z rzymskim oraz arabskim) udajemy się na nie mniej starożytną 'starówkę'. Spacerujemy po uliczkach, oglądamy twierdze, bramy, mury, świątynie, kościoły i wszystko inne co jest do obejrzenia. Sporej ilości informacji udziela nam przewodnik - tym razem książkowy. ;) I jako, że nic tak nie odda tego co chciałbym opisać jak zdjęcia, zatem poniżej kolejna ich porcyjka.. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec dochodzimy jeszcze do makiety miasta, na której odtwarzamy przebytą trasę i powoli żegnamy się z Istrią dotykając półwyspu, który lśni na mapce Europy.. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasz krótki bo krótki, ale zawsze, pobyt na Istrii, na której skosztowaliśmy odrobinę klimatu takich miejsc jak Kanał Limski, Rovinj i Pula właśnie dobiega końca..

Rovinj okazało się bardzo ładnym i klimatycznym miastem, które na początek powitało nas pięknym widokiem, dało odsapnąć po podróży, a następnie zupełnie nas pochłonęło modyfikując plan dnia i nocy. ;)

Pula dla odmiany sprawiła wrażenie miasta z wieloma zabytkami, do którego przyjeżdża się bardziej na zwiedzanie. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że my nie poczuliśmy tam tego specyficznego adriatyckiego klimatu (choć zaznaczam, że byliśmy tam raptem kilka godzin). W porównaniu do kilkunastu(dziesięciu?) odwiedzonych przez nas do tej pory chorwackich mieścin, Pula wyraźnie odstaje od nich charakterem, no ale to w końcu spore, przemysłowe miasto. Nie mówię, że nie jest fajna, ale jest jakaś taka 'inna' i myślę, że nie po to się jedzie do Chorwacji. ;)

Oczywiście to tylko moje skromne zdanie, wyrobione na podstawie krótkiego pobytu, co według niektórych nie powinno pozwalać mi na ocenę, ale cóż.. jednak sobie pozwoliłem. :) Jak najbardziej zachęcam do zwiedzenia Puli, natomiast Rovinj polecam na romantyczne spacerki i wieczorny klimat. :)

No i teraz to chyba na tyle.. Po podróży i małym zwiedzaniu nadszedł czas na parę dni lenistwa i plażowania. :D W tym celu opuszczamy Istrię i kierujemy się na wyspę Krk, a dokładniej na jej sam koniec, czyli do upatrzonej już wcześniej Baški. :)

Obrazek

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć dalszą część relacji.
Ostatnio edytowano 17.06.2012 16:31 przez razpol, łącznie edytowano 1 raz
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 01.06.2012 09:37

Nie tylko Ty tak odbierasz Pulę. Na mnie też nie zrobiła wrażenia. Czekam z niecierpliwością z Krk. :lol:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 01.06.2012 10:56

Ja też czekam na Krk :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Relacja Chorwacja, czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrzeża.. (2008) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone