Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Radom - Chorwacja Kilka pytań

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.06.2014 12:05

Damis napisał(a):Austria- winietka 10-dni dla pojazdów do 3,5 t x2 = 98zł
Czechy - winietka 1 miesięczna dla pojazdów do 3,5t = 80,5 zł
Słowenia 2A - winietka miesięczna = 145 zł

razem 323,50 zł

No bo wiesz, oszczędni i doświadczeni Cromaniacy przez Słowenię jadą objazdem :wink: ,
no chyba, że na Istrię, to wtedy kupują winietę :wink: .
Damis
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damis » 26.06.2014 12:09

no ja jadę pierwszy raz i nie będę raczej jechał objazdem :)

dziekuje wszystkim za informację ;)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.06.2014 12:11

Damis napisał(a):Austria- winietka 10-dni dla pojazdów do 3,5 t x2 = 98zł
Czechy - winietka 1 miesięczna dla pojazdów do 3,5t = 80,5 zł
Słowenia 2A - winietka miesięczna = 145 zł

razem 323,50 zł

No tak, jeszcze słoweńska. Aż tak rozrzutny nie jestem i w ogóle nie brałem jej pod uwagę. :oczko_usmiech:
Słoweńską winietę kupowałem tylko wtedy, kiedy jechałem na Istrię.
Damis
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damis » 26.06.2014 12:39

w jakim kraju najlepiej tankować?
jade samochodem z 45 l bakiem, przed wyjazdem z Polski doleję do pełna. licze ze spali mi 6/100km.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.06.2014 13:23

Na temat tankowania, jest trochę w tym wątku :wink:
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 26.06.2014 18:49

Damis napisał(a):w jakim kraju najlepiej tankować?


Znalezienie odpowiedzi na to pytanie, a mniemam, że myślisz o cenach paliw, zajmuje tyle samo czasu, co wpisanie w wyszukiwarce google frazy "ceny paliw w europie" i 5-10 dodatkowych sekund na kliknięcie w pierwszy wynik wyszukiwania i załadowanie strony :twisted:

Dodam od siebie, że w A na stacjach paliw na autostradach jest drożej nawet do 20 eurocentów, niż na stacjach poza autostradami. Czasami wystarczy zjechać z autostrady do najbliższego skrzyżowania, aby zatankować taniej w A.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.06.2014 19:07

Rafal_X napisał(a):
Damis napisał(a):w jakim kraju najlepiej tankować?


Znalezienie odpowiedzi na to pytanie, a mniemam, że myślisz o cenach paliw, zajmuje tyle samo czasu, co wpisanie w wyszukiwarce google frazy "ceny paliw w europie" i 5-10 dodatkowych sekund na kliknięcie w pierwszy wynik wyszukiwania i załadowanie strony :twisted:

Dodam od siebie, że w A na stacjach paliw na autostradach jest drożej nawet do 20 eurocentów, niż na stacjach poza autostradami. Czasami wystarczy zjechać z autostrady do najbliższego skrzyżowania, aby zatankować taniej w A.

Info z tego weekendu,
w Austrii, poza autostradą 1,36 euro, na autostradzie 1,7 euro :papa: .
Damis
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damis » 02.07.2014 20:20

mysza73 napisał(a):
Damis napisał(a):Witam serdecznie.
Jestem tu pierwszy raz na forum dlatego przepraszam, jeżeli temat jest w złym dziale itp.
Do rzeczy:
Planuje za 2 tyg wyjechać do Chorwacji z Radomia.
Jaka będzie najlepsza droga i najszybsza?
Zgadzam się na opłaty autostradowe. Wiem, że winety kupować najlepiej przed przejściem granicznym albo za nim.
Jak to jest z Polskimi autostradami A1 i A4? są płatne?

Proszę o pomoc przy wyborze trasy.

Pozdrawiam

To może ja będę mogła Ci pomóc :wink: .
Dla mnie najlepsza jest trasa Radom-Siewierz-Ostrava-Brno-Wiedeń-Graz,
no a dalej to w zależności gdzie do Chorwacji się wybierasz.
Jeśli chodzi o A1, to jest darmowa - jeszcze :roll: .
Ja winiety kupuję przed wyjazdem w PZM-ocie i potem mam spokojną głowę przez całą drogę.
Jeśli masz bardziej szczegółowe pytania, to śmiało pytaj :lol: .





Jeżeli w nawigacji z Auto Mapą wpiszę punkty VIA czyli te miejscowości Radom-Siewierz-Ostrava-Brno-Wiedeń-Graz to będę jechał i tak przez autostrady?

wiem, głupie pytanie ale chce się upewnić, aby nawigacja nie kazała mi zjeżdzać z autostrady tylko po to, abym wjechał w to miasto ;)

Pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.07.2014 20:25

Jeśli w "AutoMapie" wpiszesz np. Ostrava to zaraz się ciebie spyta o ulicę, ewentualnie zaprowadzi Cię do centrum.
Damis
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damis » 02.07.2014 20:26

czyli jak wpiszę te punkty VIA to wprowadzi mnie w centrum?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.07.2014 20:30

Tak. Ja zaznaczam punkty via bezpośrednio na mapie, np. wpisuje Ostrava, klikam "pokaż na mapie" i zaznaczam punkt via na autostradzie D1.
Jest z tym trochę roboty :oczko_usmiech: :mrgreen:
Damis
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damis » 02.07.2014 20:40

ok wielkie dzięki za pomoc ;)

Automapa automatycznie bez podania zadnych punktów VIA podała mi taką trasę jaka jest w w pierwszych postach :)


Jeszcze mam takie pytanie, tą trasa która jest podana wyzej do miejscowości Brela ile zapłace za Chorwacką autostrade?
Pozdrawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.07.2014 20:40

Damis napisał(a):Jeżeli w nawigacji z Auto Mapą wpiszę punkty VIA czyli te miejscowości Radom-Siewierz-Ostrava-Brno-Wiedeń-Graz to będę jechał i tak przez autostrady?

wiem, głupie pytanie ale chce się upewnić, aby nawigacja nie kazała mi zjeżdzać z autostrady tylko po to, abym wjechał w to miasto ;)

Pozdrawiam

Przebieg trasy, jak wiesz, nie zależy tylko od punktów via, ale również od typu trasy (szybka, optymalna, łatwa, itp.) oraz od zaznaczonych opcji: "drogi płatne" OK/Omijaj/Pyta oraz "autostrady" OK/Omijaj/Pytaj

Jeżeli chodzi o punkty przelotowe, to trzeba odpowiednio wybrać między VIA (okolica) a VIA (punkt). Przy wyborze tego drugiego, kieruje tak, aby "zaliczyć" punkt.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 02.07.2014 20:47

Damis napisał(a):ok wielkie dzięki za pomoc ;)

Automapa automatycznie bez podania zadnych punktów VIA podała mi taką trasę jaka jest w w pierwszych postach :)


Jeszcze mam takie pytanie, tą trasa która jest podana wyzej do miejscowości Brela ile zapłace za Chorwacką autostrade?
Pozdrawiam



wygodniej na stronie www.targeo.pl (zakładasz darmowe konto) ustawiasz trasę na zasadzie przeciągania myszką trasy. późnij mas eksportuj do automapy i generuje kod (albo plik) który kopiujesz do nawigacji i masz trasę w AM w kilka sekund. ( w razie czego możesz sobie od razu opis wydrukować.

A wracając do winiet to tak: za czeską zapłaciłem 65zł. a za 2 Austriackie znajomy kupił mi za 70zł. Razem 135zł więc nie bardzo widzę sens płacić za te same ponad 200zł
Zaoszczędzone na różnicy pieniądze możesz wydać na np słoweńską winietę i wyjdzie podobnie;)
Damis
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damis » 02.07.2014 20:50

ale ja nie chce na niczym oszczedzać, jade przez czechy austrię i słowenie na winietach. Pytam tylko jaki będzie koszt autostrady chorwackiej do Breli :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Radom - Chorwacja Kilka pytań - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone