Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Rabac 2014-czyli ekspresowa relacja z majówki

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 04.06.2014 09:57

Miałam dodać tę krótką relację w moim wątku o Korculi ale nie chce ,żeby powstało masło maślane, więc rozpoczynam nową króciutką relacje z pobytu na Istrii - może kogoś zainteresuje :D
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.06.2014 10:00

mucha napisał(a):relacje z pobytu na Istrii - może kogoś zainteresuje :D

Na bank :)
ryszard22
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 04.06.2014 10:03

mucha napisał(a):Miałam dodać tę krótką relację w moim wątku o Korculi ale nie chce ,żeby powstało masło maślane, więc rozpoczynam nową króciutką relacje z pobytu na Istrii - może kogoś zainteresuje :D

Tak jesteśmy... :D
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.06.2014 10:07

mucha napisał(a):Miałam dodać tę krótką relację w moim wątku o Korculi ale nie chce ,żeby powstało masło maślane, więc rozpoczynam nową króciutką relacje z pobytu na Istrii - może kogoś zainteresuje :D

Słusznie.
:mrgreen:
Basiulinek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 04.06.2014 10:11

Pewnie, ze interesuje! :)
Ciekawa jestem co sie tam pozmienialo.
Bylismy w Rabac pare lat temu, tez tak expresem, przez 3 dni ;)

Zatem czekam 8)
pkucaba
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 04.06.2014 10:16

mucha Czekamy na świeżutkie relacje :)
beatamark1
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatamark1 » 04.06.2014 10:16

W Rabacu spędziłam z rodzinką swoje pierwsze wakacje w Chorwacji w 2007 r.
Ciekawa jestem, co się tam zmieniło :)
Chetnie poczytam/pooglądam.
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 04.06.2014 10:18

Zacznę od tego skąd wziął się pomysł na majówkę w Cro, szczególnie, że lipcowe wakacje również spędzamy w Chorwacji .Znajomi pukają się w czoło , że co za dużo to nie zdrowo -nie dość , że od 10 lat wakacje spędzamy zawsze w Chorwacji to jeszcze weekend majowy też.Ano tak :lol: Kochamy ten kraj i uwielbiamy tam spędzać czas i już.W pewny marcowy wieczór zastanawialiśmy się gdzie tu pojechać na majówkę..Góry odpadają ze względu na to , że mamy do nich bardzo blisko i jesteśmy tam non stop, w takim razie morze ..Szukamy jakiś apartamentów w przystępnej cenie na te parę dni.Ale ceny..zwalają nas z nóg .Mąż marudzi , nie dość , że ceny kosmiczne to pewnie będzie lało , będzie zimno , nad morze kawał drogi , kiepskimi drogami itp Czemu by nie jechać na Istrie? :D Do Rabaci jest ok 990 km to pewnie droga nam zajmie tyle ile nad morze :)a przynajmniej słoneczko będzie , ciepło itp.Decyzja zapadła szukamy więc lokum i osób chętnych do wyjazdu..

Znajdujemy super apartament 4 osobowy w miejscowości Rabac , ale niestety nikt nie chce jechać , wszyscy zajęci, albo marudzą , że kasy nie mają i oni to tak ale może gdzieś bliżej w Polsce itp..No nie! Apartament 4 osobowy wychodzi 36 euro , dzieląc to na 4 osoby wychodzi prawie za darmo , koszty paliwa , winietek jedzenia itp również podzielone nie zapowiadają tragedii , ale jak nie to nie:)Marznijcie sobie w Polsce my jedziemy w takim razie saaami 8)
Calapula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 04.06.2014 10:21

Poczytam z chęcią. We wrześniu jadę znowu na Istrię więc może dowiem się czegoś nowego?
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 04.06.2014 10:36

Modyfikujemy jednak lokum, apartament dla 2 osób wychodzi w granicach 35-36 euro plus taksa klimatyczna itp
Na bezpośredniej stronie hotelu znajduje pokój dla 2 osób z balkonem i widokiem na morze , ze śniadaniem i kolacją w formie bufetu , basenem i innymi atrakcjami za całe 42 euro za dwie osoby.Rewelacja nie trzeba będzie gotować , nie trzeba nic szykować ,targać z Polski produktów spożywczych tudzież kupować ich na miejscu -jednym słowem odpoczynek od gotowania i kuchni , tak to jest to czego potrzebuje :lol:
Rezerwujemy pokój w 2-gwiazdkowym Hotelu Girandella w terminie 29.04-4 .05 .Hotel na zdjęciach jakoś nie zachwyca ale czytamy opinie , że pokoje skromne ale czyste no i że jedzenie bardzo dobre -to co nam więcej potrzeba ?Przecież jedziemy na parę dni i nie z zamiarem siedzenia w 4 ścianach. Wybieramy opcje rezerwacji bez możliwości anulowania-wychodzi trochę taniej.Płacimy kartą , jednak po paru dniach widać, że pieniądze z konta nie zeszły więc piszemy maila do kogoś z obsługi sieci link usunięty na życzenie włściciela strony docelowej. Okazuje się , że opcja kart im nie działa
płacimy więc przelewem i za 2 dni przychodzi informacja ,że wszystko jest zapłacone i zarezerwowane W takim razie pozostaje tylko czekać na wyjazd.
Mi$iek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mi$iek » 04.06.2014 10:55

Zaczyna się bardzo, bardzo fajnie :)

przysiadam się.
Bartek1977
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 04.06.2014 10:57

Dosiadam się do czytania! W zeszłym roku byliśmy w Rabac i miło będzie odświeżyć wspomnienia!
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 04.06.2014 11:22

Zasiadam do czytania , na twojej Korculi mi się podobało , to tu też pewnie będzie fajnie. :)
O Rabacu na razie nie myślę , może kiedy w dalekiej przyszłości przy 10-15 pobycie w Cro. :oczko_usmiech:
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 04.06.2014 11:35

W związku z tym , że mamy mieszkanko w Ustroniu postanawiamy właśnie stamtąd wyruszyć.28 kwietnia po pracy późnym popołudniem pakujemy się i z Sosnowca jedziemy do Ustronia -tam udajemy się na kolacje do ulubionej knajpki , a następnie powoli zbieramy się do domku , bo przecież jutro trzeba wcześnie wstać.Po godzinie 3 dzwoni budzik..o jak się nie chce wstać ..ale przecież jedziemy na wakacje :D O 4 wyruszamy i za parę minutek jesteśmy już na przejściu granicznym w Cieszynie tam standardowo w budce już po stronie czeskiej kupujemy winiety na Czechy i Austrię (zawsze są one tańsze niż te po stronie polskiej) i ruszamy dalej.
Czechy jak to Czechy strasznie monotonne :)Natomiast w Wiedniu jesteśmy przed godziną 8 i natrafiamy na gigantyczny korek -całe szczęście w przeciwnym kierunku niż my jedziemy.Chyba wszyscy ludzie z peryferii Wiednia jadą do pracy -takiego korka to ja jeszcze nie widziałam..zastanawiamy się jak oni zdążą na 8 do pracy :D Dalej trasa standardowa Wiedeń-Graz-Maribor-Ljubljana-Postojna-przejście graniczne Rupa .Oczywiście na granicy Słoweńskiej pełna kontrola paszportów i pytanie Słoweńca czy uwaga!nie przewozimy broni:)Mój mąż patrzy na mnie wzrokiem tak zdziwionym , że myślałam , że padnie , no prawdziwi Terrorist mówimy ze zniechęconą miną..Na to celnik proszę otworzyć samochód i wszystkie schowki itp , a proszę bardzo sprawdzaj sobie co chcesz bo groźni przestępcy jadą do Chorwacji .Szczerze -nie lubię tych Słoweńców i nie tylko ze względu na ten incydent , parę razy byłam świadkiem , że zawsze Słoweńcy do czegoś się doczepiali , jakby to wynikało z jakiegoś ich kompleksu i przede wszystkim tego , że wszyscy jadą nie do nich a do Chorwacji .Ukarali już turystów winietami to teraz zostały im tylko szczegółowe kontrole na granicy :D Po przekroczeniu granicy jedziemy w kierunku Rijeki -krótki odcinek autostrady 8 kun.Dalej Opatija i wzdłuż wybrzeża na Labin cdn..
Bartek1977
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 04.06.2014 11:58

maniust napisał(a):Zasiadam do czytania , na twojej Korculi mi się podobało , to tu też pewnie będzie fajnie. :)
O Rabacu na razie nie myślę , może kiedy w dalekiej przyszłości przy 10-15 pobycie w Cro. :oczko_usmiech:

Może po tej relacji inaczej spojrzysz na Rabac - jest inny niż reszta Istrii - taki kawałek Dalmacji na północy CRO...
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019