Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rab - mały raj dla rodzin z dziećmi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mama 4 dzieci :)
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 15.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama 4 dzieci :) » 19.01.2012 01:46

zaczynam rozumieć dlaczego ludzie tam wracają

piękna relacja i piękne zdjęcia
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 09.02.2012 00:44

No Ania brawo. Czytając Twoją relację, wracają wspomnienia. W wielu opisywanych przez Ciebie miejscach byliśmy i podobnie podchodzimy do plażowania i naturowania. Jednocześnie mam wyrzuty sumienia, ze własnej relacji, z bogatym archiwum zdjęciowym, nie zrobiłem, a minęło od pierwszego wyjazdu już kilka lat. Muszę kiedyś znaleźć chwilę czasu i opowiedzieć o tej niezwykłej wyspie, pięknym półwyspie i fantastycznym miejscach.
wyrzykus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wyrzykus » 02.03.2012 13:19

Dzięki wielkie za relację, skutecznie przekonała nas do wyboru Rabu na tegoroczne wojaże. Mamy tylko nadzieję że te dojścia na najpiękniejsze plaże nas nie zabiją, bo z tobołami dla naszego synka (w sierpniu 18 miesięcy).

Znaleźliśmy już bardzo fajny apartament w dzielnicy Palit, blisko i do morza i do Rabskiej starówki na piechotę. Jako że świat jest mały, naszą gospodynią będzie Pani, której córka wyszła za mąż za polaka i mieszka w Iławie, więc rzut beretem z naszego Olsztyna :)

Jedziemy 20 sierpnia, może spotkamy kogoś z forum, byłoby miło.

Jeszcze raz dzięki i do napisania
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 03.03.2012 21:19

Fajna relacja!!! My z synkiem jedziemy w tym roku na Hvar ale po tej relacji jeśli jeszcze kiedyś wylądujemy na Chorwacji to będzie to właśnie RAB :)
kasica@
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasica@ » 02.04.2012 07:53

A czy możesz podać namiary na kwatery. Szukamy czegoś na RABie
triada1301
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.04.2012
do WYRZYKUS

Nieprzeczytany postnapisał(a) triada1301 » 11.04.2012 21:47

Do forumowicza WYRZYKUS czy mogłabym uzyskać od ciebie namiar na apartament o którym piszesz, ja planuję urlop w lipcu, na 7 dni i szukam zaufanej kwatery dla 4 osób + dziecko. Tez jestem z Olsztyna wiec włascicielka Pani z Iławy brzmi swojsko ;))

Proszę o informacje na maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
wyrzykus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wyrzykus » 17.04.2012 14:14

My jedziemy do Państwa Brnabic:
http://www.apartmani-hrvatska.com/osobn ... ktID=41433

Fajna lokalizacja (dla nas idealnie), zielony ogród i ładne wnętrza. Zobaczymy jak w rzeczywistości :)
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 23.04.2012 09:08

Fajnie się czytało. Jednak dla mnie jak piasek, to tylko Bałtyk, a Chorwacja musi być z kamieniami. A moje dzieciaki już złapały bakcyla i snurkują, więc kamieniste dno dla nich ciekawsze.
Dla małych dzieci faktycznie super sprawa, szczególnie, że długo jest płytko. :D
Aniaalekk
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 23.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aniaalekk » 24.10.2012 00:29

Miło czytać te opowiadania jesteśmy zauroczeni tą wyspą mamy zamiar tam wybrać się w 2013 na wakacje :D
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 24.10.2012 11:50

Rab to naprawdę fajne miejsce :) super relacja ;)
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 30.10.2012 21:46

Znów powróciłam do naszej plażowej zagadki, bo gdzieś trafiłam na zdjęcia tych plaż i przypomniałam sobie co mi kiedyś spokoju nie dawało, no i wychodzi mi, mahadarbi, żeście na Sturicu plażowali, a nie na Dubacu ;)

Zobacz, tu poniżej ta podwójna plaża, to Sturic, a ta pojedyncza to Dubac. Tam Po prawej stronie dubaca głębiej w morze jest ta nasza zatoczka z pomostem. I stamtąd był faktycznie podobny widok do tego z waszego miejsca (widać ten płaski cypel Sturica)

Obrazek

A tu widać bliżej - od prawej Ciganka, potem nie pamiętam co, pozniej podwojny Sturic i na koncu częściowo ucięty Dubac.
Zgadza się?

Obrazek

Tutaj opisane są te plaże:
Obrazek

Ale na niektórych mapkach całość opisywana jest jako Dubac! :D

Obrazek


Ufff ale odgrzebałam :) :) Chętnie bym pospacerowała jeszcze raz po dzikich zakątkach Loparu....
qbat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) qbat » 15.04.2013 23:17

Przeszukuję forum pod kątem plaż i ogólnie miejsc na wypoczynek i natknąłem się na ten post (a_nula - super, że wrzuciłaś te mapki i zdjęcia).

W Chorwacji byłem tylko raz - Dalmacja, a konkretnie Vinisce, a konkretniej przed sezonem bo koniec maja, zatem doświadczenie prawie żadne :). Miło wspominamy z małżonką i chcemy jechać ponownie, ale wypadnie nam w środek sezonu.

Jak to jest z tymi małymi plażami sensie dojazdu - one są jakoś oznaczone przy drogach, czy to wszystko po omacku na czuja? Nie wiem, stracę 1-2 h szukając małej plaży (bo każda już będzie zajęta ;) ) ? Leniwy jestem, no :)

A jak to wygląda na Rajskiej Plazy? Gonitwa od 7-mej rano żeby miejsce zdobyć (jak nad Baltykiem...., tudzież na przyhotelowych plażach z biur podóży), czy jest to na tyle nie groźne zagęszczenie kwater na metr kwadratowy wysypy :) że i tak zawsze się coś znajdzie?
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 20.04.2013 11:57

qbat, Rajska to plaża miejska. Nic specjalnego naprawdę :)
Te dzikie plaże o których była mowa są u góry mapki od Ciganki po Saharę, do wyboru do koloru. Ciganka (to ta z tymi ciekawymi formami piaskowymi) jest dostępna samochodem (no dobra, kawałeczek trzeba przejść). Do zejścia na Dubać można podjechać, ale stamtąd jeszcze taki 20minutowy spacer ścieżką (niezbyt płaską - mówiąc delikatnie). Do plaż są drogowskazy.
Nie wiem jak Lopar w sezonie, my byliśmy we wrześniu. Ale myślę że jakiś kawałek spokojnej plaży tam spokojnie znajdziecie (chociażby ta z pomostami o której pisałam wyżej ;) )

EDIT:
Na tej pierwszej mapce masz taką bordową linią zaznaczoną drogę szutrową i ona pokazuje dokąd można dojechać. Do Dubaca Trzeba przejść ścieżką przerywaną przez Brajnine. Dubac po lewej ;)
ljmisiek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ljmisiek » 17.02.2020 15:55

jaka szkoda, że zdjęcia już się nie ładują, właśnie zarezerwowałem hotel w Lopar blisko rajskiej...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.02.2020 16:38

ljmisiek napisał(a):jaka szkoda, że zdjęcia już się nie ładują, właśnie zarezerwowałem hotel w Lopar blisko rajskiej...

Niestety serwer zdjęciowy imageshack zakończył działalność i zdjęć wrzuconych na ten serwer już nie widać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Rab - mały raj dla rodzin z dziećmi - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone