Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Rab - mały raj dla rodzin z dziećmi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mama 4 dzieci :)
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama 4 dzieci :) » 19.01.2012 01:46

zaczynam rozumieć dlaczego ludzie tam wracają

piękna relacja i piękne zdjęcia
terenowiec
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 09.02.2012 00:44

No Ania brawo. Czytając Twoją relację, wracają wspomnienia. W wielu opisywanych przez Ciebie miejscach byliśmy i podobnie podchodzimy do plażowania i naturowania. Jednocześnie mam wyrzuty sumienia, ze własnej relacji, z bogatym archiwum zdjęciowym, nie zrobiłem, a minęło od pierwszego wyjazdu już kilka lat. Muszę kiedyś znaleźć chwilę czasu i opowiedzieć o tej niezwykłej wyspie, pięknym półwyspie i fantastycznym miejscach.
wyrzykus
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) wyrzykus » 02.03.2012 13:19

Dzięki wielkie za relację, skutecznie przekonała nas do wyboru Rabu na tegoroczne wojaże. Mamy tylko nadzieję że te dojścia na najpiękniejsze plaże nas nie zabiją, bo z tobołami dla naszego synka (w sierpniu 18 miesięcy).

Znaleźliśmy już bardzo fajny apartament w dzielnicy Palit, blisko i do morza i do Rabskiej starówki na piechotę. Jako że świat jest mały, naszą gospodynią będzie Pani, której córka wyszła za mąż za polaka i mieszka w Iławie, więc rzut beretem z naszego Olsztyna :)

Jedziemy 20 sierpnia, może spotkamy kogoś z forum, byłoby miło.

Jeszcze raz dzięki i do napisania
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 03.03.2012 21:19

Fajna relacja!!! My z synkiem jedziemy w tym roku na Hvar ale po tej relacji jeśli jeszcze kiedyś wylądujemy na Chorwacji to będzie to właśnie RAB :)
kasica@
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasica@ » 02.04.2012 07:53

A czy możesz podać namiary na kwatery. Szukamy czegoś na RABie
triada1301
Plażowicz
do WYRZYKUS

Nieprzeczytany postnapisał(a) triada1301 » 11.04.2012 21:47

Do forumowicza WYRZYKUS czy mogłabym uzyskać od ciebie namiar na apartament o którym piszesz, ja planuję urlop w lipcu, na 7 dni i szukam zaufanej kwatery dla 4 osób + dziecko. Tez jestem z Olsztyna wiec włascicielka Pani z Iławy brzmi swojsko ;))

Proszę o informacje na maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
wyrzykus
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) wyrzykus » 17.04.2012 14:14

My jedziemy do Państwa Brnabic:
http://www.apartmani-hrvatska.com/osobn ... ktID=41433

Fajna lokalizacja (dla nas idealnie), zielony ogród i ładne wnętrza. Zobaczymy jak w rzeczywistości :)
ewciaku
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 23.04.2012 09:08

Fajnie się czytało. Jednak dla mnie jak piasek, to tylko Bałtyk, a Chorwacja musi być z kamieniami. A moje dzieciaki już złapały bakcyla i snurkują, więc kamieniste dno dla nich ciekawsze.
Dla małych dzieci faktycznie super sprawa, szczególnie, że długo jest płytko. :D
Aniaalekk
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aniaalekk » 24.10.2012 00:29

Miło czytać te opowiadania jesteśmy zauroczeni tą wyspą mamy zamiar tam wybrać się w 2013 na wakacje :D
KrzychuZiom
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 24.10.2012 11:50

Rab to naprawdę fajne miejsce :) super relacja ;)
a_nula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 30.10.2012 21:46

Znów powróciłam do naszej plażowej zagadki, bo gdzieś trafiłam na zdjęcia tych plaż i przypomniałam sobie co mi kiedyś spokoju nie dawało, no i wychodzi mi, mahadarbi, żeście na Sturicu plażowali, a nie na Dubacu ;)

Zobacz, tu poniżej ta podwójna plaża, to Sturic, a ta pojedyncza to Dubac. Tam Po prawej stronie dubaca głębiej w morze jest ta nasza zatoczka z pomostem. I stamtąd był faktycznie podobny widok do tego z waszego miejsca (widać ten płaski cypel Sturica)

Obrazek

A tu widać bliżej - od prawej Ciganka, potem nie pamiętam co, pozniej podwojny Sturic i na koncu częściowo ucięty Dubac.
Zgadza się?

Obrazek

Tutaj opisane są te plaże:
Obrazek

Ale na niektórych mapkach całość opisywana jest jako Dubac! :D

Obrazek

Ufff ale odgrzebałam :) :) Chętnie bym pospacerowała jeszcze raz po dzikich zakątkach Loparu....
qbat
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) qbat » 15.04.2013 23:17

Przeszukuję forum pod kątem plaż i ogólnie miejsc na wypoczynek i natknąłem się na ten post (a_nula - super, że wrzuciłaś te mapki i zdjęcia).

W Chorwacji byłem tylko raz - Dalmacja, a konkretnie Vinisce, a konkretniej przed sezonem bo koniec maja, zatem doświadczenie prawie żadne :). Miło wspominamy z małżonką i chcemy jechać ponownie, ale wypadnie nam w środek sezonu.

Jak to jest z tymi małymi plażami sensie dojazdu - one są jakoś oznaczone przy drogach, czy to wszystko po omacku na czuja? Nie wiem, stracę 1-2 h szukając małej plaży (bo każda już będzie zajęta ;) ) ? Leniwy jestem, no :)

A jak to wygląda na Rajskiej Plazy? Gonitwa od 7-mej rano żeby miejsce zdobyć (jak nad Baltykiem...., tudzież na przyhotelowych plażach z biur podóży), czy jest to na tyle nie groźne zagęszczenie kwater na metr kwadratowy wysypy :) że i tak zawsze się coś znajdzie?
a_nula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 20.04.2013 11:57

qbat, Rajska to plaża miejska. Nic specjalnego naprawdę :)
Te dzikie plaże o których była mowa są u góry mapki od Ciganki po Saharę, do wyboru do koloru. Ciganka (to ta z tymi ciekawymi formami piaskowymi) jest dostępna samochodem (no dobra, kawałeczek trzeba przejść). Do zejścia na Dubać można podjechać, ale stamtąd jeszcze taki 20minutowy spacer ścieżką (niezbyt płaską - mówiąc delikatnie). Do plaż są drogowskazy.
Nie wiem jak Lopar w sezonie, my byliśmy we wrześniu. Ale myślę że jakiś kawałek spokojnej plaży tam spokojnie znajdziecie (chociażby ta z pomostami o której pisałam wyżej ;) )

EDIT:
Na tej pierwszej mapce masz taką bordową linią zaznaczoną drogę szutrową i ona pokazuje dokąd można dojechać. Do Dubaca Trzeba przejść ścieżką przerywaną przez Brajnine. Dubac po lewej ;)
ljmisiek
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) ljmisiek » 17.02.2020 15:55

jaka szkoda, że zdjęcia już się nie ładują, właśnie zarezerwowałem hotel w Lopar blisko rajskiej...
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.02.2020 16:38

ljmisiek napisał(a):jaka szkoda, że zdjęcia już się nie ładują, właśnie zarezerwowałem hotel w Lopar blisko rajskiej...

Niestety serwer zdjęciowy imageshack zakończył działalność i zdjęć wrzuconych na ten serwer już nie widać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Rab - mały raj dla rodzin z dziećmi - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019