Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pusta plama na mapie - Riwiera Makarska zaprasza

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kbw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 26.06.2014 12:44

Po dwu tygodniowym tegorocznym już pobycie w Cro z wielką przyjemnością dosiadam się i ja!!!!!!
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2014 17:20

Bloszek napisał(a):Czeka z cierpliwością bo wyjeżdzam po 15 sierpnia

Nie martw się, zdążę do Twojego wyjazdu, zdążę do swojego wyjazdu :D

agata26061 napisał(a):Ja jak najbardziej chętna! Od czego mam zacząć ??

Chyba od wszystkiego po kolei. Ścierki i miotły już mam, to o sprzęt się nie martw :D

kbw napisał(a):Po dwu tygodniowym tegorocznym już pobycie w Cro z wielką przyjemnością dosiadam się i ja!!!!!!

Witam u mnie. Mam nadzieję, że w Orebicu będzie lampa przez cały mój pobyt. Jeszcze 16 DDW
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2014 18:02

Pora zajrzeć do pokoi. Dość przestronne korytarze…
Obrazek

Obrazek

…prowadzą do prosto urządzonych bez zbędnych dodatków pokoi. Meble proste drewniane, a na ścianach tapety w delikatny wzór
Obrazek

Obrazek

A na podłodze nie żadne wykładziny, dywany….
Obrazek

…ale drewniane olejowane deski
Obrazek

W łazienkach piękne kafelki przywodzą na myśl dawne salony kąpielowe
Obrazek

Chłodu każdego z hotelowych pokoi strzegą ciemnozielone okiennice…
Obrazek

…które po otwarciu zapraszają na balkon z widokiem na Jadran
Obrazek
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2014 18:27

W przyziemu znajdują się duże sale, które mogą być wykorzystana na bale…
Obrazek

Obrazek

…lub imprezy sportowe
Obrazek

Z pomieszczeń tych, poprzez zacienione arkady można wejść do hotelowego ogrodu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Może dzięki pracy ogrodników i architektów zieleni uda się tu stworzyć riwierskie arboretum, takie jak to lub to.

Miejsce na kuchnię też jest. Białe kafelki, stal nierdzewna, wielkie kuchenki i obowiązkowo wielki grill, aby rybki i inne zwierzątka morskie mogły zostać odpowiednio dla naszych gości przygotowane. I piec do peki trzeba też w rogu wybudować.
Obrazek

Obrazek

A propos jedzonka. W arkadach przy naszym baseniku trzeba urządzić przybasenowy barek: drinki, Tomislav, Ożujsko, Karlovacko, a dla dzieci minicavapeci, frytki, lody i pyszna chorwacka pizza. Pieczarki do tej ostatniej dostarczę osobiście, mam ich nadmiar (w kwietniu trułam panu M. głowę, aby u kolegi zamówił grzybnię. Grzybnia początkiem maja pojawiła się w piwnicy. Systematyczne podlewanie, spryskiwanie i początkiem czerwca są. Małe, piękne białe. Pierwsze cieszą oczy i podniebienie, drugie też, ale po 3 tygodniach mam ich już serdecznie dość. Codzienna miska grzybów to min. godzina straty na ich oporządzenie. Pieczarki już mi się prawie śnią. A końca nie widać 8O :? :wink: )
Obrazek

A wizja zagranicznego inwestora nie bardzo mi się podoba. A Wy co o tym myślicie?
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.06.2014 18:30

piekara114 napisał(a):
agata26061 napisał(a):Ja jak najbardziej chętna! Od czego mam zacząć ??

Chyba od wszystkiego po kolei. Ścierki i miotły już mam, to o sprzęt się nie martw :D

Ok, we wrześniu stacjonuję w Tucepi, więc ostro zabieram się do pracy!
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2014 18:36

agata26061 napisał(a):Ok, we wrześniu stacjonuję w Tucepi, więc ostro zabieram się do pracy!

Tylko blisko i nie spóźniać mi się do pracy, bo będę musiała karty do odbijania się na wejście i wyjście założyć :wink:
Liczę,że codzienną relację z pracy zdasz :D
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.06.2014 18:44

piekara114 napisał(a):
agata26061 napisał(a):Ok, we wrześniu stacjonuję w Tucepi, więc ostro zabieram się do pracy!

Tylko blisko i nie spóźniać mi się do pracy, bo będę musiała karty do odbijania się na wejście i wyjście założyć :wink:
Liczę,że codzienną relację z pracy zdasz :D

Oczywiście relację z pracy jak najbardziej zdam! Chociaż myślę, że do września już jacyś inni CROmaniacy poczynią w tym hotelu pierwsze kroki jeśli chodzi o przygotowanie go do przyjęcia turystów, więc ja dołączę do nich i w przyszłym sezonie otwieramy :D :D :D :papa:
Basiulinek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 26.06.2014 18:46

Jak tam pieknie! Byc musialo...;)
Twoje opisy bardzo pobudzaja wyobraznie :)
Az sie zakasac rekawy chce i do roboty ruszyc!

Musimy Cie kiedys na Hvar wyslac ;) Tam tez ciekawy objekt czeka na kogos z wizja :D
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2014 19:07

Basiulinek napisał(a):Musimy Cie kiedys na Hvar wyslac ;) Tam tez ciekawy objekt czeka na kogos z wizja :D

A masz jakieś zdjęcia tego obiektu? To wrzuć tu, bo o nim nic nie słyszałam, a jakieś szkice bym techniczne może bym już machnęła. Ale Hvar musi poczekać ze 2, 3 lata. Odmiany potrzeba i głód nowości czuję :D
Basiulinek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 26.06.2014 20:57

Nie mam niestety :(
Bylam tam w czasach aparatow na film ;) i fotki-jesli byly-gdzies wcielo :oops:
Kiedys na forum natknelam sie na jakies zdjecia, to hotel kolo Jelsy. Tez musial byc piekny w czasach swojej swietnosci.
Szkoda, ze to wszystko tak niszczeje :?
ewuniag
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuniag » 26.06.2014 22:05

Twoja wizja o wiele lepsza. Chętnie pomogę w jej realizacji :)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2014 20:40

Basiulinek napisał(a):Kiedys na forum natknelam sie na jakies zdjecia, to hotel kolo Jelsy. Tez musial byc piekny w czasach swojej swietnosci.

Postaram się w wolnej chwili poszukać

ewuniag napisał(a):Twoja wizja o wiele lepsza. Chętnie pomogę w jej realizacji :)

Zapraszam do przesłania CV :D Kadrowy był powołany dla Kupari, może się znajdzie i tutaj :D

Dziś dużego odcinka nie będzie, bo czuję się jakaś zmasakrowana, więc tylko mała uwaga.

Moja małe spostrzeżenie, co to tego miejsca:
Hotel w Tucepi ma znamiona nie wojny, jak jego koledzy w Kupari, bo ogólnie jest on w dobrym stanie technicznym. Hotel jest raczej zniszczony przez szabrowników, zapewne poszukiwaczy niezbędnych elementów wyposażenia po wojnie (czemu nie można się dziwić) oraz dzikich lokatorów i po prostu wandali.
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.06.2014 21:18

Jako że skończyłem swoją relacje to nadrabiam teraz zaległości. :)
Melduję się zatem jak wierny twój czytelnik.
W Hotelu Jadran w Tucepi byłem , a raczej przechodziłem koło niego , zatem fajnie że mogłem za twoją sprawa połazić po nim. :)
Robi wrażenie....

U mnie Podogora w planie na przyszły rok , albo znów Istria na camp , jeszcze dokładnie nie wiemy , ale już tym razem naszym "Peziotem". :)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2014 08:51

maniust napisał(a):U mnie Podogora w planie na przyszły rok , albo znów Istria na camp , jeszcze dokładnie nie wiemy , ale już tym razem naszym "Peziotem". :)

Mój peziot zostaje pod domem :D Jazda nim jest dość droga :D
Podgorę polecam, ale obrzeża, Istrię bardzo lubię, ale my apartamentowcy i to się raczej nie zmieni
A Korculę za jakieś 2 tygodnie i kilka dni odwiedzę z Orebica. Dobrze wiedzieć, że lepiej z tiu niż itaki - przynajmniej bagaże nie zmokną w razie deszczu :x
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.06.2014 10:00

Nas Orebic jakoś nie zachwycił. :?
Nie wiem może dlatego , że w tym dniu co byliśmy pogoda była kiepska.
Nie mniej jednak kręte drogi Peljesaca , to jest to co uwielbiam i żałuję , że w tym roku nie dane mi było pojeżdzić po nich.
...ale na bank tam wrócę , może nie koniecznie do Orebica. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Pusta plama na mapie - Riwiera Makarska zaprasza - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019