Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pusta plama na mapie - Riwiera Makarska zaprasza

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 26.06.2014 13:44

Po dwu tygodniowym tegorocznym już pobycie w Cro z wielką przyjemnością dosiadam się i ja!!!!!!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2014 18:20

Bloszek napisał(a):Czeka z cierpliwością bo wyjeżdzam po 15 sierpnia

Nie martw się, zdążę do Twojego wyjazdu, zdążę do swojego wyjazdu :D

agata26061 napisał(a):Ja jak najbardziej chętna! Od czego mam zacząć ??

Chyba od wszystkiego po kolei. Ścierki i miotły już mam, to o sprzęt się nie martw :D

kbw napisał(a):Po dwu tygodniowym tegorocznym już pobycie w Cro z wielką przyjemnością dosiadam się i ja!!!!!!

Witam u mnie. Mam nadzieję, że w Orebicu będzie lampa przez cały mój pobyt. Jeszcze 16 DDW
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2014 19:02

Pora zajrzeć do pokoi. Dość przestronne korytarze…
Obrazek

Obrazek

…prowadzą do prosto urządzonych bez zbędnych dodatków pokoi. Meble proste drewniane, a na ścianach tapety w delikatny wzór
Obrazek

Obrazek

A na podłodze nie żadne wykładziny, dywany….
Obrazek

…ale drewniane olejowane deski
Obrazek

W łazienkach piękne kafelki przywodzą na myśl dawne salony kąpielowe
Obrazek

Chłodu każdego z hotelowych pokoi strzegą ciemnozielone okiennice…
Obrazek

…które po otwarciu zapraszają na balkon z widokiem na Jadran
Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2014 19:27

W przyziemu znajdują się duże sale, które mogą być wykorzystana na bale…
Obrazek

Obrazek

…lub imprezy sportowe
Obrazek

Z pomieszczeń tych, poprzez zacienione arkady można wejść do hotelowego ogrodu.
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Może dzięki pracy ogrodników i architektów zieleni uda się tu stworzyć riwierskie arboretum, takie jak to lub to.

Miejsce na kuchnię też jest. Białe kafelki, stal nierdzewna, wielkie kuchenki i obowiązkowo wielki grill, aby rybki i inne zwierzątka morskie mogły zostać odpowiednio dla naszych gości przygotowane. I piec do peki trzeba też w rogu wybudować.
Obrazek

Obrazek

A propos jedzonka. W arkadach przy naszym baseniku trzeba urządzić przybasenowy barek: drinki, Tomislav, Ożujsko, Karlovacko, a dla dzieci minicavapeci, frytki, lody i pyszna chorwacka pizza. Pieczarki do tej ostatniej dostarczę osobiście, mam ich nadmiar (w kwietniu trułam panu M. głowę, aby u kolegi zamówił grzybnię. Grzybnia początkiem maja pojawiła się w piwnicy. Systematyczne podlewanie, spryskiwanie i początkiem czerwca są. Małe, piękne białe. Pierwsze cieszą oczy i podniebienie, drugie też, ale po 3 tygodniach mam ich już serdecznie dość. Codzienna miska grzybów to min. godzina straty na ich oporządzenie. Pieczarki już mi się prawie śnią. A końca nie widać 8O :? :wink: )
Obrazek

A wizja zagranicznego inwestora nie bardzo mi się podoba. A Wy co o tym myślicie?
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.06.2014 19:30

piekara114 napisał(a):
agata26061 napisał(a):Ja jak najbardziej chętna! Od czego mam zacząć ??

Chyba od wszystkiego po kolei. Ścierki i miotły już mam, to o sprzęt się nie martw :D



Ok, we wrześniu stacjonuję w Tucepi, więc ostro zabieram się do pracy!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2014 19:36

agata26061 napisał(a):Ok, we wrześniu stacjonuję w Tucepi, więc ostro zabieram się do pracy!

Tylko blisko i nie spóźniać mi się do pracy, bo będę musiała karty do odbijania się na wejście i wyjście założyć :wink:
Liczę,że codzienną relację z pracy zdasz :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.06.2014 19:44

piekara114 napisał(a):
agata26061 napisał(a):Ok, we wrześniu stacjonuję w Tucepi, więc ostro zabieram się do pracy!

Tylko blisko i nie spóźniać mi się do pracy, bo będę musiała karty do odbijania się na wejście i wyjście założyć :wink:
Liczę,że codzienną relację z pracy zdasz :D


Oczywiście relację z pracy jak najbardziej zdam! Chociaż myślę, że do września już jacyś inni CROmaniacy poczynią w tym hotelu pierwsze kroki jeśli chodzi o przygotowanie go do przyjęcia turystów, więc ja dołączę do nich i w przyszłym sezonie otwieramy :D :D :D :papa:
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 26.06.2014 19:46

Jak tam pieknie! Byc musialo...;)
Twoje opisy bardzo pobudzaja wyobraznie :)
Az sie zakasac rekawy chce i do roboty ruszyc!


Musimy Cie kiedys na Hvar wyslac ;) Tam tez ciekawy objekt czeka na kogos z wizja :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2014 20:07

Basiulinek napisał(a):Musimy Cie kiedys na Hvar wyslac ;) Tam tez ciekawy objekt czeka na kogos z wizja :D

A masz jakieś zdjęcia tego obiektu? To wrzuć tu, bo o nim nic nie słyszałam, a jakieś szkice bym techniczne może bym już machnęła. Ale Hvar musi poczekać ze 2, 3 lata. Odmiany potrzeba i głód nowości czuję :D
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 26.06.2014 21:57

Nie mam niestety :(
Bylam tam w czasach aparatow na film ;) i fotki-jesli byly-gdzies wcielo :oops:
Kiedys na forum natknelam sie na jakies zdjecia, to hotel kolo Jelsy. Tez musial byc piekny w czasach swojej swietnosci.
Szkoda, ze to wszystko tak niszczeje :?
ewuniag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuniag » 26.06.2014 23:05

Twoja wizja o wiele lepsza. Chętnie pomogę w jej realizacji :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2014 21:40

Basiulinek napisał(a):Kiedys na forum natknelam sie na jakies zdjecia, to hotel kolo Jelsy. Tez musial byc piekny w czasach swojej swietnosci.

Postaram się w wolnej chwili poszukać

ewuniag napisał(a):Twoja wizja o wiele lepsza. Chętnie pomogę w jej realizacji :)

Zapraszam do przesłania CV :D Kadrowy był powołany dla Kupari, może się znajdzie i tutaj :D

Dziś dużego odcinka nie będzie, bo czuję się jakaś zmasakrowana, więc tylko mała uwaga.

Moja małe spostrzeżenie, co to tego miejsca:
Hotel w Tucepi ma znamiona nie wojny, jak jego koledzy w Kupari, bo ogólnie jest on w dobrym stanie technicznym. Hotel jest raczej zniszczony przez szabrowników, zapewne poszukiwaczy niezbędnych elementów wyposażenia po wojnie (czemu nie można się dziwić) oraz dzikich lokatorów i po prostu wandali.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.06.2014 22:18

Jako że skończyłem swoją relacje to nadrabiam teraz zaległości. :)
Melduję się zatem jak wierny twój czytelnik.
W Hotelu Jadran w Tucepi byłem , a raczej przechodziłem koło niego , zatem fajnie że mogłem za twoją sprawa połazić po nim. :)
Robi wrażenie....

U mnie Podogora w planie na przyszły rok , albo znów Istria na camp , jeszcze dokładnie nie wiemy , ale już tym razem naszym "Peziotem". :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2014 09:51

maniust napisał(a):U mnie Podogora w planie na przyszły rok , albo znów Istria na camp , jeszcze dokładnie nie wiemy , ale już tym razem naszym "Peziotem". :)


Mój peziot zostaje pod domem :D Jazda nim jest dość droga :D
Podgorę polecam, ale obrzeża, Istrię bardzo lubię, ale my apartamentowcy i to się raczej nie zmieni
A Korculę za jakieś 2 tygodnie i kilka dni odwiedzę z Orebica. Dobrze wiedzieć, że lepiej z tiu niż itaki - przynajmniej bagaże nie zmokną w razie deszczu :x
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.06.2014 11:00

Nas Orebic jakoś nie zachwycił. :?
Nie wiem może dlatego , że w tym dniu co byliśmy pogoda była kiepska.
Nie mniej jednak kręte drogi Peljesaca , to jest to co uwielbiam i żałuję , że w tym roku nie dane mi było pojeżdzić po nich.
...ale na bank tam wrócę , może nie koniecznie do Orebica. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pusta plama na mapie - Riwiera Makarska zaprasza - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone