Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pusta plama na mapie - Riwiera Makarska zaprasza

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 18.06.2014 12:23

Mnie też sie podoba!!! Nie dajcie się prowokować!
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 18.06.2014 12:27

Ja również czytam z przyjemnością i czekam na ciąg dalszy relacji
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 18.06.2014 12:43

na razie cisza... pewnie już wyjechali :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2014 13:37

Witajcie emi13214, Bartek1977, maluszek

maluszek napisał(a):na razie cisza... pewnie już wyjechali :mrgreen:

Nie wyjechali, do Orebicia jeszcze 24 DDW, ale jestem w pracy, więc do popołudnia :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2014 17:19

Miło się czyta i wszystko jest po kolei... :)
Ta jadranka tuż obok,to tak ku przestrodze tym,co nie zwracają na to uwagi przy rezerwacji apartmanów...
Z tymi dzwonami też współczuję,ale spodziewam się,że wyjazd udany,bo w tle nie czuję na szczęście wszechobecnego marudzenia.Czekam na dalszy ciąg relacji :hut:


z_byszek napisał(a):
Belluna napisał(a):Też zasiadam, jest ciekawie :D , ze swoim szwagrem nigdy na wyjeździe nie byłam, ale ze znajomymi to i owszem. Scenariusz podobny: wszystko załatwiajcie, nam na pewno będzie się podobać, w końcu byliście to się znacie. A potem: schodów za dużo, piasku na plaży nie ma, lody za drogie itp. :roll:


Ja byłem raz.I tylko w Bieszczadach. Pierwszy i ostani raz.



W OBRONIE SZWAGRÓW :) :
A mój jest do rany przyłóż,świetny kompan wszelkich podróży 8) W dodatku bez marudzenia robi zakupy i stoi przy garach (grillu) i robi to z przyjemnością :) Szkoda,że nie zmywa :roll: :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2014 18:03

Witaj croktoś ,

mało co jest w stanie zepsuć mi humor, na drobnostki, na które nie mam wpływu staram się nie zwracać uwagi. Marudzić też nie zamierzam, bo jak coś to sama wybrałam apartament, nie dopytałam się, mój błąd (nie będę sama na siebie psów wieszała), a kościół na mapce widniał, ale stwierdziłam, ze to pewnie mała kapliczka jakich pełno po miasteczkach. Ale ten miał te nieszczęsne bimbały :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2014 18:11

Popołudnie już, więc pora na kolejny odcinek:

ciągle Niedziela 14.07.
Tuż przed wyjazdem wywiązała się dyskusja o zimnej wodzie w more. W tym celu poczyniliśmy kilka pomiarów. I oto one:
plaża między Podgora a Podgora-Caklje, pomiar temp. wody przy brzegu w południe: 24,6 stopnia. Powietrza 26,6 stopnie. Jest dobrze :D , mega żaru z nieba nie było czuć.

A propos apartamentów:
nasze są praktycznie naprzeciwko siebie, przed wejściem mamy stoliki z krzesłami i dostęp do grilla gazowego. Taras jest zabudowany, ma dach łączący główny budynek z dobudowaną częścią. Dach daje pełen cień przez cały dzień, więc tu spożywamy wszystkie posiłki. Tu też szwagier stworzył bazę osprzętu, tego co wiózł w bagażniku, i gdzie koła od roweru się nie zmieściły. Uściślając: hulajnoga należy do mojego Młodego.
Obrazek

Patrząc na to zdjęcie przypomina mi się tegoroczne pytanie czyrodzina 2+3 spakuje się do bagażnika 350 l?Mogę tu to skomentować tak: jak się postarasz to nawet do bagażnika 500l + boks rodzina 2+1 może się nie spakować. :mrgreen: :mrgreen:

Rower się przydał: parę razy świeże pieczywko z samego ranka przyjechało i na stoliku czekało. A często Młoda stukając w okno nas budziła, bo ona już od 2 lub 3 godzina na nogach, a raczej na kolanach była. Szwagier jeździł rano po bułki z Młodą w foteliku. Przydał się mój Szwagier, nawet jak marudził troszkę :wink:
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 18.06.2014 18:24

Nieco spóźniony ale i ja zasiadam do czytania.
Pozdrawiam Beatko za za 9 dni my startujemy
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2014 18:46

Cześć czekor68. Miejsce i dla Ciebie się znajdzie

Jesteśmy najedzeni. Robi się przyjemnie ciepło, tzn. w sam raz na zwiedzanie. Wsiadamy do aut i kierunek południe. Lecimy do
Obrazek

Obrazek

sąsiedniej miejscowości
Obrazek

Jest tu opuszczony hotel, który może być zamiejscowym oddziałam naszego formowego kompleksu hoteli. I w sumie to był mój główny cel odwiedzin Igrane
mervik napisał(a):..no jak kierownictwo pisze ,trzeba być przyszykowanym :wink:
...tak na uwadze , wszystkie zapasy wyprzedane z powodu kończącego się terminu ważności :roll:
..magazyn zamknięty do odwołania :oczko_usmiech:

Mervik nie martw się na zapas o zapasy… Jak się skończyły to się je uzupełni. Dostawcy czekają na cynk po zakończonym remoncie :wink:


Koleżanka, jeszcze z czasów podstawówki, w Igrane spędzała swoje pierwsze wspólne wakacje z wtedy 8-miesięczną córką. Uprzedziła, że jest tam wszędzie pod górkę, ale plaże są bardzo fajne. Tylko ten pion z wózkiem.

Ale najpierw parkujemy na dole miasteczka na płatnym parkingu i cofamy się lekko pod górkę, aby dotrzeć do hotelu. Zagłębiamy się z ślady niedawnej historii…a dla szwagrów to dopiero pierwsze takie spotkanie…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Koniecznie potrzeba dekoratora wnętrz, i przepięknych stołów do jadalni z widokiem na morze…

Obrazek

Obrazek

Z dolnego tarasu jest teraz taki widok…trzeba ogrodnika jak najszybciej zagonić do pracy
Obrazek

I widok wracając z plaży – tu projektant zieleni też będzie miał sporo zajęcia
Obrazek

Obrazek

Pracy, a pracy, a w planach więcej mam inwestycji... :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.06.2014 21:06

Ewidentnie praca ogrodnika musi się zacząć od zaraz! A dekorator wnętrz już powinien tam rządzić :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 18.06.2014 21:14

a060[3].gif
a040[1].gif
No i znowu muszę kompletować ekipę i póżniej ją wykarmić :roll:
a010[2].gif


agata26061 napisał(a):Ewidentnie praca ogrodnika musi się zacząć od zaraz! :D


...dobra ogrodnik już załatwiony , skończy podlewać :wink:
28[1].gif

... i jedzie do hotelu
637[1].gif
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.06.2014 12:08

Mervik, agata dobrze, że się angazujecie w poszukiwanie kadry pracowników, bo pracy co nie miara

ciągle Niedziela 14.07.

Jedna z plaż w Igrane
Obrazek

oraz widok na centrum miasteczka
Obrazek

Najbardziej wrzucający się w oczy budynek Igrane to dzwonnica przy kościele Matki Boskiej Rożańcowej, ale nie udaliśmy się go z bliska zobaczyć, bo było pod górkę, a jakoś nikomu nie chciało się męczyć. Zbyt długo w Igrane nie zabawiliśmy. Po godzinie zebraliśmy się, miasteczko nas nie zachwyciło, a w sumie nawet nie bardzo mam mu coś do zarzucenia. Po prostu nie. My udaliśmy się jeszcze do Zigovosce. Dla formowej koleżanki obiecałam zdobyć wizytówkę z namiarami do konkretnej kwaterki. Zjazd do miasteczka spokojny, parkujemy gdzieś z boku i ja idę do upatrzonego miejsca. Wizytówka zdobyta.
I szybki przegląd miejsca: czysto spokojne. Kilka budek z jakiś jedzonkiem. Plaża zapewne lekko zacieniona miejscami, bo drzewka są. Wzdłuż plaży mini-promenada i łagodne dojście w większość miejsc. Z wózkiem jak znalazł. Tu mi się spodobało. Może podjedziemy na planowanie. Wracam do mich chłopaków i wracamy do siebie. Młoda śpi już, więc spokojny wieczór na tarasie. Winko i oliwki….
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 19.06.2014 12:47

Kierowniczko
... może jeszcze ten hotelik :oczko_usmiech:
http://turystyka.wp.pl/gid,16679359,img ... leria.html
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.06.2014 19:58

Witam wiernych Czytelników

mervik napisał(a):Kierowniczko
... może jeszcze ten hotelik :oczko_usmiech:
http://turystyka.wp.pl/gid,16679359,img ... leria.html

Szczerze mówiąc tego obiektu nie udało mi się tam zlokalizować. Podejrzewam, że jest poza ścisłym centrum naszego kompleksu, ale wiem, że kilka osób wybiera się w tym roku do Mlini, to może uzupełnią bazę kompleksu hoteli o ten obiekt. Relacja fotograficzna obiektu obowiązkowa :!: Może czekor się jej podejmie :?:

Może uda mi się w tym roku tam kuknąć na kilka minut
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.06.2014 20:13

poniedziałek 15.07.
Plan na ten dzień to oczywiście plaża i leniuchowanie. Zabieramy to co konieczne, czyli maty, parasol, ręczniki, maski 3 komplety, jakąś piłeczkę dla Młodego, materac i coś do picia i niepadnięcia z głodu – dla moich chłopaków.
Nasza upatrzona plaża wyglądała tak:
Obrazek

Obrazek

Tłumów nie ma na szczęście. Cisza i spokój. A kamyczki mają idealną wielkość
Obrazek

I widok na Hvar
Obrazek

...i w kierunku Caklje
Obrazek

Plażujemy, nurkujemy czyli nudy. Szwagierstwo z Młodą wracają do app., bo strasznie gorąco. My mieliśmy trochę gratów i każdy musiał coś nieść. Ale Młoda, która chodzić nie umie, przebiła wszystkich. A oto jej dobytek:
Obrazek
Niestety w wózku już dla niej miejsca nie było, więc mamusia musiała taszczyć :D

Na zdjęciu nie widać, ale był jeszcze i namiocik plażowy i parasol plażowy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pusta plama na mapie - Riwiera Makarska zaprasza - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone