Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ON...ONA(str.28)... i ONA (str.32)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 10.06.2013 23:39

piekara114 napisał(a):A widok z wody ….. BAJKA :hearts: (nie byłam jeszcze na Riwierze Makarskiej i nie widziałam gór schodzących do wody)
:wink:

20120607175512(2).jpg

20120607130205(1).jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.06.2013 06:27

mervik, super, nie ma to jak dobrze zacząć dzień - deszcz pada znowu :x
Mam nadzieję, na trochę podobne widoki w tym roku, bo Podgora w tym roku, a tym samym Riwierę się zobaczy :D
ale mam nadzieję, że schodków mniej, bo będzie z nami wózek i tego weekendowa solenizantka, więc nie uśmiecha się taszczyć stale wózek w tą i w tą.... ja już z tego wyrosłam :mrgreen:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 11.06.2013 19:02

piekara114 napisał(a): ale mam nadzieję ,że schodków mniej , bo będzie z nami wózek i tego weekendowa solenizantka, więc nie uśmiecha się taszczyć stale wózek w tą i w tą.... ja już z tego wyrosłam :mrgreen:


...bezzzzz schodków :wink:
To proponuję Tućepi

20120610144153(2).jpg


...lub Baśka Voda :wink: :D

20120610203929(1).jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.06.2013 20:37

mervik, Podgora już zaklepana i zaliczkowana, więc zmian nie przewiduję, ale Twoje propozycje są wpisane już od dawna na obowiązkową listę na spacer popołudnio-wieczorny :)

A dziś jesteśmy w Mlini… Witam i zapraszam na dalszą część dobranocki

Kolejny dzień minął na plażowaniu, czyli schodkami w dół i do góry, a popołudniu schodki znowu w dół, bo idziemy zwiedzać okolicę. Ale tym razem na końcu schodków idziemy nie w lewo, ale w prawo… Wycieczka była zaplanowana, informacje zebrane na cropelce i w innych miejscach, ale nie myślałam, że tak zaraz po przyjeździe się tu udam…
Oglądamy naszą plażę z innej perspektywy
Obrazek

Dochodzimy do końca zatoki i wydeptaną ścieżką podążamy ku górze mijając takie zatoczki... :D
Obrazek

…by po krótkim spacerze ujrzeć Zatokę Umarłych Hoteli - niestety mój Książę i taką smutną ma gwardię :(
Obrazek
W tle widać hotel Pelegrin

Jesteśmy w Kupari – właśnie tu zaczyna się Zupa Dubrovacka, która ciągnie się aż do miejscowości Plat. Wyczytałam gdzieś, że nazwa miejscowości (nie zanotowałam skąd jest ta informacja) związana jest z faktem zlokalizowania w tym miejscu fabryki płytek ceramicznych.

Ja już pisałam poszperałam o tym miejscu - na Cro.pl jest nawet osobny wątek na ten temat (chyba nawet w ilości 3 sztuk), ale pokrótce:
Jest to miejsce, gdzie znajdowały się luksusowe 5gwiazdkowe hotele, niestety obecnie nie otrzymałby nawet jednej gwiazdki – w zapiskach zauważyłam, że o informacje o tym miejscu zbierałam dokładnie w dniu rocznicy zatonięcia Titanica - tylko tam wielki niezatapialny statek utonął pokonany przez siły natury, a tu wielkie hotele i wręcz hotel zasługujący po wyglądzie na miano hotelu pałacowego przegrał z ludzką głupotą i walkami polityczno-religijnymi. Wśród pięknej bujnej zieleni, palmowego parku stoją puste, zniszczone budynki, które kiedyś na pewno wypełniał śmiech i piękne stroje i dekoracje.

Z „wierzchu” oglądamy pierwszych z hoteli: Hotel Goricina
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podchodzimy do Grand Hotelu…

Obrazek
Obrazek
Obrazek

…zaglądamy do środka…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

…i wchodzimy też na piętro, gdzie z bliska oglądamy zapadnięty dach, który widać z zewnątrz budynku.
Niestety światło raczej już wieczorne nie pozwala na zrobienie sensownych zdjęć + brak umiejętności (aparat też średnio radzi sobie już w takich warunkach, starzeje się nam) i zdjęcia są jakie są.

Syn jak zobaczył w środku hotel, a raczej to co z niego zostało, stwierdził, że sami bogaci tu przyjeżdżali na wczasy. To była także dla młodego lekcja historii (zresztą nie jedna w czasie pobytu) na temat niedawnej wojny, którą On już tylko z książek będzie się uczył, ale jej skutki może sam zobaczyć – uważam, że takie lekcje dają najwięcej, dzieci więcej zapamiętują, bo mogą skojarzyć wydarzenia z tym, co widziały… Dlatego przy planowaniu wycieczek (zwłaszcza tych dalszych, do których ciężko w razie potrzeby byłoby „skoczyć) zawsze staram się wpleść miejsce, które kojarzy się z jakimś wydarzeniem, historią lub jest cenne z innych powodów (np. oceanarium w Gdyni, Westerplatte czy małą wioskę Schengen położoną na terenie państwa Luksemburg)

Spacerujemy jeszcze wśród palm, oglądamy boczne wejście do Granda...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

...i po zdjęciach widzę, że wracamy tą samą trasą.

Przy hotelach jest plaża, wygląda na taką dość przyjemną, jest knajpka, prysznic, a na placu przed hotelami miejscowi parkują auta, więc spokojnie można tu podjechać
Obrazek

Obrazek

Musimy tu jeszcze przyjść, jak będzie jasno, aby móc w spokoju, a nie wśród cieni przeszłości obejrzeć pozostałe hotele
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 11.06.2013 20:57

piekara jak sobie wyobrażę co w tych hotelach się działo w czasie wojny ,
to aż mnie ciarki przeszły :evil:
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 11.06.2013 21:09

Widok bardzo przygnębiający. Ciekawe czy ktoś w końcu za to się zabierze. Może jak wejdą do Unii, jakieś inwestycje ruszą?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.06.2013 21:28

Gdzieś na forum czytałam, że brak inwestycji tam wynika z problemów z ustaleniem praw własności - spuścizna po latach komuny i po wojnie.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 11.06.2013 22:31

Mikromir napisał(a):Gdzieś na forum czytałam, że brak inwestycji tam wynika z problemów z ustaleniem praw własności - spuścizna po latach komuny i po wojnie.


Jeśli nie mają właściciela, to ja chętnie zgłoszę się jako jeden z nich :D Kredyty się pozaciąga i jakoś odrestauruje chociaż jedną z tych budowli :D :mrgreen: ha ha
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.06.2013 22:36

agata26061 napisał(a):
Mikromir napisał(a):Gdzieś na forum czytałam, że brak inwestycji tam wynika z problemów z ustaleniem praw własności - spuścizna po latach komuny i po wojnie.


Jeśli nie mają właściciela, to ja chętnie zgłoszę się jako jeden z nich :D Kredyty się pozaciąga i jakoś odrestauruje chociaż jedną z tych budowli :D :mrgreen: ha ha


Podejrzewam, że problem jest raczej odwrotny - zbyt wielu potencjalnych właścicieli :wink:

I nowi się ciągle zgłaszają, jak widzę :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 11.06.2013 22:40

Mam pomysł. Zrzeszmy się wszyscy z Cro.pli i kupmy taki hotel. Odrestaurujemy i będziemy sobie wszyscy robić tam zloty i wakacje. To byłby czad!
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.06.2013 22:51

To ja się piszę na dozorcę. Obiecuję że będę sumiennie pilnował cały rok :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 11.06.2013 23:09

To w takim razie dozorca już jest, jeszcze ktoś do recepcji potrzebny i hotel nasz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.06.2013 23:59

agata26061 napisał(a): jeszcze ktoś do recepcji potrzebny


To ja się zgłaszam, ale tylko od czerwca do września. Zimą się w jakimś hotelu w Alpach na recepcjonistkę załapię (może też kupimy?) i jakoś zwiążę koniec z końcem :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2013 00:45

Mikromir napisał(a):
agata26061 napisał(a): jeszcze ktoś do recepcji potrzebny


To ja się zgłaszam, ale tylko od czerwca do września. Zimą się w jakimś hotelu w Alpach na recepcjonistkę załapię (może też kupimy?) i jakoś zwiążę koniec z końcem :oczko_usmiech:


...zostało Wam jeszcze jakiś etatów... :? :wink: :D
dave.pl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 04.05.2012
Re: ON...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dave.pl » 12.06.2013 01:17

agapi napisał(a):
Mikromir napisał(a):
agata26061 napisał(a): jeszcze ktoś do recepcji potrzebny


To ja się zgłaszam, ale tylko od czerwca do września. Zimą się w jakimś hotelu w Alpach na recepcjonistkę załapię (może też kupimy?) i jakoś zwiążę koniec z końcem :oczko_usmiech:


...zostało Wam jeszcze jakiś etatów... :? :wink: :D

Jeszcze mnie, weźcie mnie pleaseeee :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
ON...ONA(str.28)... i ONA (str.32) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone