Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rodziny z dziećmi, ile macie bagażu?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bambi
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 02.02.2014
rodziny z dziećmi, ile macie bagażu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bambi » 16.02.2014 15:06

Czy rodzina z 3 dzieci, jadąc na 2 tygodnie do Chorwacji jest w stanie zapakować wszystkie rzeczy niezbędne na ten czas (+trochę jedzenia na pobyt, +jakiś sprzęt plażowy) do bagażnika o pojemności ok. 350 l? Nie mamy żadnego doświadczenia w takich wyjazdach i ciężko mi sobie wyobrazić jak dużo tego bagażu będzie, więc proszę o radę bardziej doświadczonych.
Wystarczy nam samochodowy bagażnik czy też powinniśmy kupić koniecznie boks na dach i ewentualnie jakiej wielkości?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.02.2014 15:13

Nie prościej byłoby sobie wcześniej przetestować ? samemu zrobić listę potrzebnych rzeczy lub skorzystać z listy Jacunia http://pilak.republika.pl/podnamiot.htm i spróbować zapakować. Zapewniam zabawa będzie przednia, a włączenie dzieci sprawi im dużą przyjemność :) Zajmie to trochę czasu ale można z dużym prawdopodobieństwem określić co ew. wejdzie co nie :)
Zapewniam 350lnie równa się 350l :papa:
Justysia
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 17.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justysia » 16.02.2014 15:16

Zróbcie próbę generalną :) Zależy w jakim wieku są dzieci wiadomo że im mniejsze tym bardziej przypomina to wyprawę na księżyc. Ale zupełnie poważnie to trzeba za pakowanie zabrać się dużo wcześniej i sukcesywnie eliminować to co istotne od "przyda się" Ja uważam, że można ale wymaga to dużej dyscypliny. No i nie zapominajmy że wyprana w ręku bluzka wysycha bardzo szybko więc ubrania można ograniczyć do zupełnego minimum;) Gorzej jeśli mamy do czynienia z nastolatkami tu każda ilość ubrań jest niewystarczająca a ograniczenia będą zamachem na wolność osobistą :)
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 16.02.2014 15:23

Rozumiem, że do apartamentu.

Jest w stanie. Samodyscyplina i odrobina sprytu. Zakup toreb podróżnych o odpowiednich do bagażnika wymiarach. Wykorzystanie innych niż bagażnik przestrzeni do pakowania.
Zapakowałem się kiedyś w dużo mniejszym bagażniku, ale dzieci było dwoje.
Nawet nieduży ponton dmuchany i parasol plażowy się zmieścił. :sm:
bambi
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 02.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bambi » 16.02.2014 16:00

Tak tak, lista będzie i próba generalna też. Ale teraz, na pół roku przed wyjazdem, kiedy zaczynamy już coś planować, chciałabym wiedzieć czy ten boks okaże się konieczny (a jest to niemały koszt i trzeba by go kupić w pierwszej kolejności). Jak bywało z tym u Was? Udawało Wam się zmieścić wszystko do bagażnika, czy też wykorzystujecie boksy?
Do apartamentu, wiek dzieci <10 lat.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 16.02.2014 16:02

350 l, to nie za dużo miejsca jak na 5 osób;-)
ja natomiast w takiej małej przestrzeni proponuję zrezygnować z dużych toreb podróżnych, i jeśli macie parking przy apartamencie - rzeczy, ubrania zapakować w torebki - reklamówki. łatwiej wtedy w całości wykorzystać posiadaną przestrzeń bagażową. więcej noszenia - ale coś za coś
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 16.02.2014 16:26

bambi napisał(a): (a jest to niemały koszt i trzeba by go kupić w pierwszej kolejności).


Box jest wygodny w waszym przypadku, ale nie musicie go kupować można wypożyczyć :wink:
Poczytaj na forum są tu ci co wypożyczają porozmawiaj z nimi a mają pojęcie w tych tematach może coś doradzą.
Ja myślę że od przybytku głowa nie boli a 350l to nie oszukujmy się na 5 osób to nie za wiele :cry:
blanka123
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 16.02.2014 16:33

w zeszlym roku jechalismy 2+ 1 autem kombi i zabraklo nam miejsca w tym roku dokupilismy box na dach na allegro za 300 zl bardzo pojemny wiec dosc tanio mozna kupic taki box a przyda sie przy takich wyjazdach
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 16.02.2014 17:17

bambi napisał(a):Czy rodzina z 3 dzieci, jadąc na 2 tygodnie do Chorwacji jest w stanie zapakować wszystkie rzeczy niezbędne na ten czas (+trochę jedzenia na pobyt, +jakiś sprzęt plażowy) do bagażnika o pojemności ok. 350 l?

Zdecydowanie za mało miejsca będzie ;) Warto dorzucić box - zawsze można wypożyczyć.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.02.2014 17:22

Kiedyś do Corolli HB z roczników 02-04 bez problemu zapakowaliśmy we 4 os.
Torby duże podarować sobie.
Z 3-ka dzieciaków będzie krucho.
Wypożyczcie box lub kupcie. Jednakże wynalazki za 300-500 zeta sobie podarujcie.
Wątek o boxach bagażnikach jest na forum.
Ceny dla forumowiczów także inne...
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 16.02.2014 18:47

Moim zdaniem musicie box kupować jak nic...
U mnie co prawda żoneczka lubi mieć wszystkiego na zapas ale przy dwójce małych dzieci bagażnik 470l + box na dachu zapakowane po brzegi. I to walizki mam kupione specjalnie pod wymiary bagażnika, żeby powierzchni nie marnować.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.02.2014 19:24

bambi napisał(a): Czy rodzina z 3 dzieci, jadąc na 2 tygodnie do Chorwacji jest w stanie zapakować wszystkie rzeczy niezbędne na ten czas (+trochę jedzenia na pobyt, +jakiś sprzęt plażowy) do bagażnika o pojemności ok. 350 l? Nie mamy żadnego doświadczenia w takich wyjazdach i ciężko mi sobie wyobrazić jak dużo tego bagażu będzie, więc proszę o radę bardziej doświadczonych.

Znając swoje możliwości, z pięcioosobową rodziną do takiego bagażnika bym się nie zmieścił. My jednak zabieramy sporo rzeczy. Tak jak ktoś pisał wyżej, bagażnik bagażnikowi nierówny, ale 350l to mimo wszystko niewiele, jak na taki wypad.

bambi napisał(a):Wystarczy nam samochodowy bagażnik czy też powinniśmy kupić koniecznie boks na dach i ewentualnie jakiej wielkości?

Jak pisali przedmówcy, box jest najlepszym rozwiązaniem. Nie musicie od razu kupować, chociaż wypożyczenie zestawu bagażnik+box na 2 tygodnie to koszt kilku setek. Zależy od wypożyczalni, modelu itp. Ja też przez kilka sezonów wypożyczałem, ale w końcu doszedłem do wniosku, że skoro co roku jest potrzebny, to lepiej kupić swój i od ubiegłego sezonu jeżdżę ze swoim zestawem. Zwróci się w ciągu kilku sezonów i jesteście niezależni.
Jeżeli chodzi o wybór bagażnika i boxu, to muszą być dobrane do modelu samochodu. Z całą pewnością pomogą doradzić forumowi eksperci w tym temacie. Szukaj --> boxy, bagażniki, itp.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.02.2014 20:46

Nie mam 3 dzieci, ale jedno, ale myślę, że wiele zależy w jakim wieku są dzieci. <10 lat to bardzo względne bo może masz 3letnie trojaczki i potrzebujesz dużo mniej rzeczy niż gdybyś miał dzieci w wielu 2, 6 i 9 lat.
Moje przemyślania poniżej, także w konekście doświadczeń jazdy przez ost. 10 lat.... Proszę nie bić, opinia subiektywna jak wszystkich....

My z naszym synem autem z 240 l bagażnikiem jeździliśmy z wózkiem na 2 tyg,. nad Bałtyk i wszystko się mieściło, włącznie z nocnikiem, parawanem i parasolką plażową, a jak Bałtyk to nie wystarczyły T-shirty, ale i polary, kurtki, kalosze i niezbędna grzałka elektryczna :roll:

Tak jak już wspomniano wcześniej 350l nie równa się 350 l innemu...
My pakujemy się w 520l bagażnik focusa, a wiem, że to samo w innej konfiguracji zmieszczę w 340l bagażniku peugota 307 (inny kształt i wysokość pozwala lepiej lub gorzej wykorzystać dostępną przestrzeń).

Najważniejsze to czy potrzebujesz wózek dla dziecka? Jeśli tak to myśl o boxie, jeśli nie to może bagażnik wystarczy... Może dzieci są w zbliżonym wielu i zabawek wiele nie trzeba, wystarczy wiaderko i łopatka dla mniejszych i 2 samochodziki (a nie samochodziki i lalki), a to spokojnie włożysz im pod nogi. Jeśli jedno jest w foteliku do lat 3 to masz sporo miejsca pod jego nogami, wykorzystaj też miejsce pod przednim fotelem (nie pod kierowcy, bo w czasie jazdy może coś się pod nogi przesunąć, ewen. tylko kamizelka odblaskowa)... Kup organizery dla dzieci na siedzenia...

Jak już wspomniałam jadę tylko z 1 dzieckiem, ale przez to nie oszczędzam na ciuchach (aby nic nie prać, jedna wielka walizka+cabinbage+torba z 2 kompletami ręczników do wymiany łazienkowe, plażowe, do rąk), biorę swój garnek, patelnię, talerze, kubki. A spokojnie można z części tego zrezygnować: w app. zawsze jest komplet kuchenny, ręczników, a przepłukać z soli ręczniki spokojnie można na miejscu i przez noc wyschną, ciuch także, zwłaszcza, że i tak tak dużo się ich nie zużywa... Ale mi się nie chce prać na wakacjach, więc korzystam z możliwości focusa i biorę dużo i wiele rzeczy (ciuchów) wraca nie ruszonych, a mogłabym się ograniczyć spokojnie u syna o 50% a u siebie to nawet o 75%, ale muszę mieć wybór butów, mam jej gdzie spakować, więc je biorę....

Pomyślcie co jest konieczne dla każdego członka wycieczki, potem co dla wszystkich. Co ewen. można z tego wyrzucić (z koniecznych w pierwszej opcji zawsze da się coś wyrzucić) i spróbujcie się spakować. Proponuję wykorzystać takie spore torby ze szwedzkiego sklepu: mogą być jako walizka, a potem torba na plażę i tak po planować, aby wykorzystać jedną rzecz na kilka sposobów...
Zapisz na listę spinacze/kalmerki, i nie skreslaj ich z listy... zawsze upchniesz je do skrzynki z podręcznymi narzędziami lub w dziurę w kole zapasowym, te okolice to też świetny schowek...

Na forum też jest relacja z wyjazdu, gdzie opisane były możliwość małego autka w przewozie rzeczy, ale nie pamiętam tytułu ani nika autora, ale może ktoś linka podrzuci...
Powodzenia i nie zrażaj się pierwsza próbą..... druga pójdzie lepiej :D
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 17.02.2014 16:59

350l to auto typu kompakt, i spokojnie da się zapakować, ja od kilku lat nie jechałem autem na wakacje, ale wcześniej jeździliśmy w 4 osoby samochodem klasy B, czyli bagażnik poniżej 300l z wózkiem itp i jakoś się mieściliśmy. Jak w latach 90 rodzice mieli cinquecento to nim się na wakacje jechało w 4 osoby a tam było ze 150l. A jeszcze trochę wcześniej maluchem:) ale to już był koszyk na dachu na 2 walizki.
Więc wszystko zależy od tego co bierzemy. Jednym starczy 300 innym braknie 600:)
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 17.02.2014 20:09

paulr napisał(a):350l to auto typu kompakt, i spokojnie da się zapakować, ja od kilku lat nie jechałem autem na wakacje, ale wcześniej jeździliśmy w 4 osoby samochodem klasy B, czyli bagażnik poniżej 300l z wózkiem itp i jakoś się mieściliśmy. Jak w latach 90 rodzice mieli cinquecento to nim się na wakacje jechało w 4 osoby a tam było ze 150l. A jeszcze trochę wcześniej maluchem:) ale to już był koszyk na dachu na 2 walizki.
Więc wszystko zależy od tego co bierzemy. Jednym starczy 300 innym braknie 600:)

300 litrów i wózek? chyba dla lalek albo typu parasolka :lol:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
rodziny z dziećmi, ile macie bagażu?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone