Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 07.07.2022 10:00

Hej witam, za tydzień wybieramy sie po raz pierwszy do Makarskiej.

Czy mógłby ktoś polecić jakąś dobrą konobę/restaurację gdzie można zjeść smaczne jedzonko. Nie nastawione na masówkę turystyczną typu kurczak, frytki, chamburgery itd.
Bardziej chodzi o jakieś regionalne jedzonko, owoce morza itp. czyli smacznie, miło i w rozsądnej $$.

Kolejne pytanie czy w Makarskiej ewentualnie w bliskiej okoloicy jest opcja jakiejś vegańskiej restauracji :roll: Czy raczej Chorwaci to mięsożercy :wink:
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 07.07.2022 10:34

_arek_ napisał(a):Hej witam, za tydzień wybieramy sie po raz pierwszy do Makarskiej.

Czy mógłby ktoś polecić jakąś dobrą konobę/restaurację gdzie można zjeść smaczne jedzonko. Nie nastawione na masówkę turystyczną typu kurczak, frytki, chamburgery itd.
Bardziej chodzi o jakieś regionalne jedzonko, owoce morza itp. czyli smacznie, miło i w rozsądnej $$.

Kolejne pytanie czy w Makarskiej ewentualnie w bliskiej okoloicy jest opcja jakiejś vegańskiej restauracji :roll: Czy raczej Chorwaci to mięsożercy :wink:


https://www.google.com/maps/place/Resta ... 3RhdXJhbnQ

Najlepsze jedzenie w Makarskiej.
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 07.07.2022 11:27

Hej, dzięki za polecenie :wink:

Dlaczego akurat tutaj? Jakieś porównanie do reszty innych restauracji ?
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 07.07.2022 11:34

_arek_ napisał(a):Hej, dzięki za polecenie :wink:

Dlaczego akurat tutaj? Jakieś porównanie do reszty innych restauracji ?


Bardzo smaczne jedzenie, porcje odpowiednie. Super widoki przy posiłku. Ceny nie najniższe.
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 07.07.2022 12:33

OK dzięki sprawdzimy w takim razie

Gdyby ktoś miał jeszcze do polecenia jaką knajpkę gdzie np dobrą osmiorniczkę można zjeść to zapraszam do podzielenia sie namiarami :mrgreen:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 29.01.2023 12:06

Duże zmiany w Makarskiej!


Miasteczko przeszło ostatnimi czasy istne trzęsienie ziemi. Na łączniku półwyspu między plażą miejską, a portem od wielu lat istniało targowisko z pamiątkami, drobnymi usługami turystycznymi oraz otwarte bary, grille i restauracje.

makar3.jpg


Wszystko to zrównano z ziemią. Szacuje się, że pracowało tam nawet 200 osób i było zarejestrowane około 90 firm. Wszyscy zostali bez pracy oraz alternatywnego miejsca na targowisko. Burmistrz Makarskiej sugeruje, że skoro tyle lat prowadzili biznesy to sobie poradzą :|

peskera01.jpg


Póki co są tam zgliszcza i gruzowisko ale już wiosną ma zacząć się realizacja inwestycji „Peškere”. która ma pochłonąć ~13 milionów euro z czego część jako dotacja z UE. Ma być to zazielenione, zacienione miejsce dla turystów. Po za sezonem wakacyjnym natomiast miejsce spotkań mieszkańców. Rozmawiałem chwilę z uwielbianą w Makarskiej, polską przewodniczką panią Agatą to według jej informacji na sezon wakacyjny ma być już tam dostępnie, zielono i ładnie. Zobaczymy :)

makar1.jpg

makar2.jpg
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 29.01.2023 12:17

Nasza zaprzyjaźniona chorwacka familia, która prowadziła tam restaurację, już w ubiegłym roku mówiła, że to ich ostatni sezon w tym miejscu. Podejrzewam, że ci, którzy zostaną z gastronomią na promenadzie, wykorzystają sytuację.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 29.01.2023 12:22

Bravik napisał(a):Nasza zaprzyjaźniona chorwacka familia, która prowadziła tam restaurację, już w ubiegłym roku mówiła, że to ich ostatni sezon w tym miejscu. Podejrzewam, że ci, którzy zostaną z gastronomią na promenadzie, wykorzystają sytuację.


Bardzo lubiłem posiedzieć wieczorami w knajpce "Grill Vućko", rybka, winko, widok na morze i przemiły właściciel! Oby otworzyli się gdzieś niedaleko w nowym miejscu.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 29.01.2023 12:31

Inde napisał(a):
Bravik napisał(a):Nasza zaprzyjaźniona chorwacka familia, która prowadziła tam restaurację, już w ubiegłym roku mówiła, że to ich ostatni sezon w tym miejscu. Podejrzewam, że ci, którzy zostaną z gastronomią na promenadzie, wykorzystają sytuację.


Bardzo lubiłem posiedzieć wieczorami w knajpce "Grill Vućko", rybka, winko, widok na morze i przemiły właściciel! Oby otworzyli się gdzieś niedaleko w nowym miejscu.



Akurat z "Vućko" mam bardzo, ale to bardzo niemiłe wrażenia. :wink:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 29.01.2023 13:18

Bravik napisał(a):
Inde napisał(a):
Bravik napisał(a):Nasza zaprzyjaźniona chorwacka familia, która prowadziła tam restaurację, już w ubiegłym roku mówiła, że to ich ostatni sezon w tym miejscu. Podejrzewam, że ci, którzy zostaną z gastronomią na promenadzie, wykorzystają sytuację.


Bardzo lubiłem posiedzieć wieczorami w knajpce "Grill Vućko", rybka, winko, widok na morze i przemiły właściciel! Oby otworzyli się gdzieś niedaleko w nowym miejscu.



Akurat z "Vućko" mam bardzo, ale to bardzo niemiłe wrażenia. :wink:


Tja, myśmy zajadali się doradą, a klient obok reklamował cevapy. Także wierzę. Nieco dalej był grill Europa tam z kolei zawsze dla dzieci były kugle w gratisie.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 29.01.2023 13:24

Jestem w szoku !!!
Tam naprawdę można było miło i smacznie zjeść i w przystępnych cenach.
Też mieliśmy tam zaprzyjaźnionych właścicieli - w naszym wypadku była to Laguna, ale tez bywaliśmy w innych.

szkoda ....
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.01.2023 14:04

Tam były najlepsze restauracje i bary w całej Makarskiej (także cenowo)! Ciekawe, gdzie się teraz podzieją.
Jeśli klienci tychże restauracji i straganów przeniosą się do konob i stoisk na promenadę, to będzie tam jeszcze ciaśniej niż do tej pory - a już teraz wieczorami trudno tam było przejść.

Szkoda tego miejsca :cry:

Aczkolwiek wizualizacja parku mi się podoba...
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 29.01.2023 14:27

pawelli napisał(a):Jestem w szoku !!!
Tam naprawdę można było miło i smacznie zjeść i w przystępnych cenach.
Też mieliśmy tam zaprzyjaźnionych właścicieli - w naszym wypadku była to Laguna, ale tez bywaliśmy w innych.

szkoda ....

Nasi znajomi prowadzili Mr. Perfekt.
No i muszę się przyznać do błędu. :oops: Moje podłe wrażenie nie odnosiło się do "Vućko", ale do ich bezpośrednich sąsiadów, restaurantu "Herz". Tak że, zwracam honor. :wink:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 29.01.2023 20:09

marekkowalak napisał(a):Tam były najlepsze restauracje i bary w całej Makarskiej (także cenowo)! Ciekawe, gdzie się teraz podzieją.
Jeśli klienci tychże restauracji i straganów przeniosą się do konob i stoisk na promenadę, to będzie tam jeszcze ciaśniej niż do tej pory - a już teraz wieczorami trudno tam było przejść.

Szkoda tego miejsca :cry:

Aczkolwiek wizualizacja parku mi się podoba...


Ano szkoda .....
Okaże się w czerwcu - sprawdzę osobiście :D
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 30.01.2023 13:00

pawelli napisał(a):
Ano szkoda .....
Okaże się w czerwcu - sprawdzę osobiście :D

To sobie porównamy potem wrażenia bo ja też w czerwcu odwiedzę Makarską :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 78
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone