Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.08.2021 17:28

empire13 napisał(a):
Bravik napisał(a):
empire13 napisał(a):No trudno. Przynajmniej wiem jak się ceny kształtują i nie będę marnować czasu na szukanie czegoś w innej cenie.
Dzięki

Nie wiem czy to Cię zainteresuje, ale jeżeli pisałeś o Zelence, to na wysokości stacji benzynowej Crodux tuż przed pierwszymi światłami w Makarskiej, po prawej stronie drogi jest parking przy samej nadmorskiej promenadzie. Od lat kosztuje 50 kn za cały dzień.

Dzisiaj w tej okolicy parkowałem. 40 kuna za dzień :)

No i fajnie. :oczko_usmiech:
Kicool
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kicool » 12.08.2021 15:47

kuba1394 napisał(a):Czy niedaleko makarskiej tak do 50km jest jakies miejsce gdzie mozna poskakac ze skalek do wody? :)


W samej Makarskiej można poskakac ze skalek z półwyspu sveti petar, od tych niższych bo te bardzo wysokie.

Pytanko do osób zorientowanych, ma może ktoś rozkład jazdy i cennik kolejko- ciuchci- pociągu?
Ruch1920
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 28.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruch1920 » 25.08.2021 13:09

Bravik napisał(a):
empire13 napisał(a):
Bravik napisał(a):
empire13 napisał(a):No trudno. Przynajmniej wiem jak się ceny kształtują i nie będę marnować czasu na szukanie czegoś w innej cenie.
Dzięki

Nie wiem czy to Cię zainteresuje, ale jeżeli pisałeś o Zelence, to na wysokości stacji benzynowej Crodux tuż przed pierwszymi światłami w Makarskiej, po prawej stronie drogi jest parking przy samej nadmorskiej promenadzie. Od lat kosztuje 50 kn za cały dzień.

Dzisiaj w tej okolicy parkowałem. 40 kuna za dzień :)

No i fajnie. :oczko_usmiech:

Cześć.
Możecie podać dokładny namiar na ten parking ponieważ będę pierwszy raz przejazdem w Makarskiej i jeszcze wszystko nie mam rozeznane.
Dzięki.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.08.2021 13:21

Ruch1920 napisał(a):
Bravik napisał(a):
empire13 napisał(a):
Bravik napisał(a):
empire13 napisał(a):No trudno. Przynajmniej wiem jak się ceny kształtują i nie będę marnować czasu na szukanie czegoś w innej cenie.
Dzięki

Nie wiem czy to Cię zainteresuje, ale jeżeli pisałeś o Zelence, to na wysokości stacji benzynowej Crodux tuż przed pierwszymi światłami w Makarskiej, po prawej stronie drogi jest parking przy samej nadmorskiej promenadzie. Od lat kosztuje 50 kn za cały dzień.

Dzisiaj w tej okolicy parkowałem. 40 kuna za dzień :)

No i fajnie. :oczko_usmiech:

Cześć.
Możecie podać dokładny namiar na ten parking ponieważ będę pierwszy raz przejazdem w Makarskiej i jeszcze wszystko nie mam rozeznane.
Dzięki.

Tam są 2 parkingi koło siebie. Chyba oba mają identyczną cenę.
Najważniejsze. Jak będziesz jechać od północy to przed skrętem w prawo masz po lewej stronie stację paliw Crodux.
https://goo.gl/maps/8TTB6C3f7hKnsYHe8
Robertttt
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertttt » 25.08.2021 13:42

Możecie polecić w okolicach Tucepi lub Makarskiej sprawdzone miejsca gdzie kupić domaci wino i oliwę?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.08.2021 14:09

Biokovo - Skywalk
Ciekawa opcja https://www.cheapridetransfers.com/tour ... vo-skywalk

Zalety to wjazd do Parku bez kolejki. Poza tym sam dojazd dla wielu jest traumatyczny.
Jak kogoś nie interesuje przy okazji Sveti Jure i Vosak to warto skorzystać.
Ruch1920
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 28.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruch1920 » 25.08.2021 14:11

Dzięki empire13 za info.
Pozdrawiam.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 25.08.2021 14:39

Robertttt napisał(a):Możecie polecić w okolicach Tucepi lub Makarskiej sprawdzone miejsca gdzie kupić domaci wino i oliwę?

Ja kupuję od starszego pana w Podgorze, przy drodze przy morzu na Caklje. Stoi codziennie do późnego wieczora, ma wino, rakije, miód, oliwę, owoce
Robertttt
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertttt » 25.08.2021 15:00

qra69 napisał(a):
Robertttt napisał(a):Możecie polecić w okolicach Tucepi lub Makarskiej sprawdzone miejsca gdzie kupić domaci wino i oliwę?

Ja kupuję od starszego pana w Podgorze, przy drodze przy morzu na Caklje. Stoi codziennie do późnego wieczora, ma wino, rakije, miód, oliwę, owoce


Dziękuję.
tomek71wlkp
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek71wlkp » 25.08.2021 15:36

Panowie panie a ja chciałbym zapytać czy są w okolicy plaże piaszczyste? Czy nie ma sensu szukać?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.08.2021 15:53

tomek71wlkp napisał(a):Panowie panie a ja chciałbym zapytać czy są w okolicy plaże piaszczyste? Czy nie ma sensu szukać?

Zapomnij.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.08.2021 15:57

tomek71wlkp napisał(a):Panowie panie a ja chciałbym zapytać czy są w okolicy plaże piaszczyste? Czy nie ma sensu szukać?

Najbliżej chyba w Omiś i na Korculi.
Z tym że adriatycki piasek jest imho brzydszy od bałtyckiego.
Poza tym w Chorwacji łatwo pokochać kamieniste i żwirowe plaże :D
tomek71wlkp
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek71wlkp » 08.09.2021 10:27

Witam, czy na głównej plaży w makarskiej leżaki są płatne? Wczoraj przyjechałem, korzystałem ale nie widziałem nikogo komu mógłbym zapłacić.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.09.2021 10:48

Kilka lat temu w sezonie na tej plaży leżaki były płatne.
No ale po sezonie może być inaczej.
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 08.09.2021 13:24

tomek71wlkp napisał(a):Witam, czy na głównej plaży w makarskiej leżaki są płatne? Wczoraj przyjechałem, korzystałem ale nie widziałem nikogo komu mógłbym zapłacić.

W sezonie płatne u tych chłopaków z Aqaparku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 77
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone