Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majka&sajgon
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 02.03.2008
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

Nieprzeczytany postnapisał(a) majka&sajgon » 08.06.2008 22:15

Rewelacyjne podsumowanie wszystkiego co warto wiedzieć!!! Dziękuje i pozdrawiam
bestia75
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 04.09.2006
Dzieki Crokuski!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestia75 » 08.06.2008 22:40

Ten Twój post to naprawde świetne kompendium.Rzeczowo i konkretnie!!Wielkie dzięki!!A czy jest w Makarskiej jakaś imprezownia z muza klubową??Jezeli już chcielibysmy sie wybrać to napisz gdzie najbardziej mozna sie spodziewać takich własnie klimatów??
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 08.06.2008 22:53

Crokuski !
Fajne kompedium.
Na pewno wielu się przyda :)
Daj(cie) znać adminowi, żeby przeniósł wątek do działu FAQ - bo tu z czasem spadnie i ... przepadnie :wink:
A szkoda by było.
Pozdraviam
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 08.06.2008 23:15

bestia75 tak, jak pisałem najlepiej jest w Bubie,
www.bubabeachbar.com
ale i Deep daje radę. Buba jest na otwartym terenie na plaży a Deep w jaskini. Np w Deepie w tamtym roku był Kid Massive. W Bubie miał być Tom Novy, ale nie wiem czy im wyszło. Oczywiście króluje House i to ten mądrzejszy bardziej balearic i tribal niż łupanka electro, choć jak w tym roku będzie - zobaczymy. Jeśli jednak masz ochotę na prawdziwą imprezę śledź co się dzieje w Primosten w klubie Aurora
www.auroraclub.hr
W tym roku Todd Terry, Shapeshifters, Deep Dish, David Morales (jak co roku), Umek, Freemasons itd...
Trochę dalej na północ w miejscowości Vodice jest trochę gorsza knajpa - Hacienda (też na powietrzu) i rywalizując z Aurorą zaprosiła w tym roku:
Dirty South, Junior Jack & Kid Creme itd...
Więcej znajdziesz na ich stronie:
www.hacienda.hr

A To Ja , nie wiem jak i co zgłosić, żeby to wkleić na stałe, może bardziej doświadczeni to zrobią...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.06.2008 23:33

Crokuski napisał(a):A To Ja , nie wiem jak i co zgłosić, żeby to wkleić na stałe, może bardziej doświadczeni to zrobią...


Napisz do Admina, że chcesz być redaktorem FAQ :lol: :lol:
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 08.06.2008 23:40

Nie, no Januszku, nie będę przed szereg wyskakiwał :-) Może od czasu do czasu walnę post o wiele mówiącej, ćwierć-inteligentnej, minimalistycznej w formie treści "up" :-)
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 09.06.2008 00:00

Crokuski napisał(a):Nie, no Januszku, nie będę przed szereg wyskakiwał :-) Może od czasu do czasu walnę post o wiele mówiącej, ćwierć-inteligentnej, minimalistycznej w formie treści "up" :-)

Takie teksty - jak ten powyżej - wal śmiało i nie oglądaj się na szeregi :wink:
(ilość treści w treści znacznie przewyższa panujące tu normy :oczko_usmiech: :lool: )
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 09.06.2008 08:53

I najlepiej jeszcze, jakby Admin to wrzucił w wątek FAQ - Regiony i miejscowości - Dalmacja Środkowa...

Ja co prawda teraz się tym nie mam jak zajać, ale jak tylko wrócę do PL - na pewno dokończę :)
Alusia86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alusia86 » 09.06.2008 09:25

krotko zwiezle i na temat :D naprawde dobra robota szczegolnie dla tych ktorzy wybieraja sie po raz pierwszy :D a jesli chodzi o ten klub na plazy to wjazd jest platny?? :roll: pozdrawiam
drogomir
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2006
Re: MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

Nieprzeczytany postnapisał(a) drogomir » 09.06.2008 09:45

Crokuski napisał(a):MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-)


GDZIE TANKOWAĆ PALIWO
Najlepiej na stacji INA od "północnego" wjazdu do Makarskiej. Jest druga INA, od połódniowego wjazdu, ale ma tylko dwa stanowiska (w sezonie kolejka) i czasami nie ma w niej benzyny eurosuper.




Z moich doświadczeń najgorszy ON w Chorawcji.
Szpital i laboratorium oki obsługa szybka i taniej niż w Polsce
:)

Moje gratulacje wiecej nic nie mogę dodać
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004
Re: MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 09.06.2008 10:20

Crokuski napisał(a):MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-)

GDZIE TANKOWAĆ PALIWO
Najlepiej na stacji INA od "północnego" wjazdu do Makarskiej. Jest druga INA, od połódniowego wjazdu, ale ma tylko dwa stanowiska (w sezonie kolejka) i czasami nie ma w niej benzyny eurosuper.


Sprostowanie :)

Ta INA (na rozjeździe na Vrgorac i do centrum Makarskiej) ma już więcej dystrybutorów, co nie znaczy, że tankowanie idzie szybciej, bo jak jakaś pierdoła wjedzie pod pierwszy systrybutor i zacznie myć szybki, tudzież oglądać gazety przy kasie, to i tak cała reszta stoi za nim :) Ominąć się nie da, bo obok jest taka sama kolejka hehe
bestia75
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 04.09.2006
Dzięki Crokuski

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestia75 » 09.06.2008 13:58

Wielkie dzieki za info!!Czyli scena klubowa w CRO nie umarła:))
Na pewno odwiedze te klubiki i oczywiście po powrocie podziele sie spostrzeżeniami.
A wiesz może cos na temat sceny dancehallowej albo ska??Gdzie mozna trafić na taką muze??
Jeżeli zaś chodzi o redaktora FAQ to bez obaw.Jesteś osoba konkretną i na pewno niejeden wyjeżdzający bedzie wdzięczny za tego typu posty jak Twoje.Wielkie dzieki!!
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 09.06.2008 14:23

Bestia75, niestety mam info tylko o klubach mainstreamowych, musiałbyś spytać bezpośrednio na klubowych forach chorwackich. Może coś z undergroundu znajdziesz w Dubrovniku, bo to spore miasto. Przypuszczam że Split też da radę. Są jeszcze niezłe kluby trochę wyżej, ale to daleko od Makarskiej. Jeżeli chodzi o House, to Chorwacja ma więcej klubowiczów i pojęcia niż Polacy, więc przypuszczam, że w innych klimatach też są lepsi, ale nie bierz tego za pewnik. Pozdro i miłego clubbingu wśród palm! Smakuje lepiej ;-)
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 13.06.2008 16:00

Dzięki wielkie za przydatne info :!: Na pewno skorzystamy, gdyż już za 8 dni wybieramy się w okolice Makarskiej. Jeśli w trakcie pobytu trafimy na coś godnego polecenia to na pewno dopiszę po powrocie :D
yacek63
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) yacek63 » 19.08.2008 18:12

Dzięki Crokuski;-) Korzystałem z Twoich rad. Okazały się bardzo przydatne. Dodam, że na stacjach paliw, eż zdarzają sie oszuści. Na stacji INA na odcinku Krapina - Zagreb chciał mnie zrobić na 100 kun, ale wiedziony radami z forum policzyłem kasę zanim odszedłem od kasy. Rachunek mial już zgnieciony i do wyrzucenia. Uratowało mnie to, że zbierałem rachunki za paliwo i inne , żeby podliczyć koszty, Dla ciekawych podam , że paliwko wyszło mi ok 1000zł/ Płock - Makarska - Medjugorie - Wodospady Kravica - Mostar i w drugą stronę - ok 3.700 km, autostrady w Cro 2x 39 kun i 2x 171 kun czyli 210 kun w jedną stronę, Austria 2x 7,70 Euro, Czechy 330 koron. W złotówkach to +/- 270 pln + Oekotel po drodze 2 x 64 euro ( za 3 osoby + dziecko do 12 lat bezpłatnie)czyli 420zł. Podsumowując : Samochodem z silnikiem 1,7 DTI Corsa C podróz do Chorwacji z noclegiem dla 4 osób wyniosła 1690 zł. samochodzik spalił nie więcej jak 6/100 ON. Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone