Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hardcop
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hardcop » 02.09.2008 12:09

Mam pytanie do znawców: Jak wygląda jakość paliwa na chorwackich stacjach benzynowych >? Chodzi mi przede wszystkim o olej napędowy ??
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 03.09.2008 05:35

Zatankowałem na Tiffonie w Karlovacu i auto chodziło jak traktor na autostradzie pod górkę to jechało ale ciężko, natomiast zatankowanie na INA w Makarskiej na tej stacji mniejszej przy wjeździe od Tucepi chodziło rewelacyjnie
miro.t
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro.t » 04.09.2008 23:38

Dodam jeszcze dwie rzeczy:
Jeśli macie silniki diesla to tankujcie paliwo Eurodiesel. Na niektórych stacjach jest tańsze paliwo o nazwie Diesel, ale chyba przeznaczone do ciężarówek i traktorów.

Co do atrakcji to dodam ciekawą rzecz warta obejrzenia, jest to Chorwackie Lourdes o nazwie Vepric. Oddalone od Makarskiej chyba o 1,5km jadąc w kierunku Splitu.

Pozdrav
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.09.2008 08:32

Najlepsi są tankowacze LPG-już dawno pełno, zawór strzela 8O a Ci niewzruszeni leją dalej-a licznik bije.... :D
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 15.09.2008 10:54

Ja też dzięki Crokuskowi zjadłam najpyszniejsze lody w Makarskiej (dziękuję za namiary na Kavana Romana) :), dodam, że najtańsze pocztówki do kupienia na poczcie - obok poczty w kantorze najkorzystniejszy kurs waluty:), i uważajcie na wiewiórki:), są ich dziesiątki na piniach wzdłuż promenady w stronę Baskiej Wody, niektóre więcej niż bardzo oswojone, ale urocze:)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 15.09.2008 22:30

Blums napisał(a):Zatankowałem na Tiffonie w Karlovacu i auto chodziło jak traktor na autostradzie pod górkę to jechało ale ciężko, natomiast zatankowanie na INA w Makarskiej na tej stacji mniejszej przy wjeździe od Tucepi chodziło rewelacyjnie


A ja z LPG miałem odmienne doświadczenie. Z "tifon" gaz był lepszy niż eurosuper95 z Shell w Austrii.

Bo Ty tankowałeś na Tiffonie a ja na tifon. :wink:

ceny i jakość paliwa znajdziesz tu:
forum/viewtopic.php?t=19359&postdays=0&postorder=asc&start=60

gdzie tankować tu:
forum/viewtopic.php?t=20916&postdays=0&postorder=asc&start=0

LPG tu:
forum/viewtopic.php?t=17815&postdays=0&postorder=asc&start=30

JacYamaha ja mówiłem, że nie do pełna chcę i powiem kiedy dość, choć chciałem, a i tak musiałem gościa pilnować bo znikają jak kamfora, a zbiornik skrzypi jak klamka od zakrystii :wink:
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 15.10.2008 21:31

8O
Czy możesz napisać coś więcej o rejsie na Korcule np. jak długo się płynie, ile jest się na wyspie. Byłam w Makarskiej w tym roku na kwaterze dalej od plaży, po południowej stronie ( która wydaje mi się atrakcyjniejsza) i zapewniam Cię, że marsz pod górkę ma również dobre strony. Serdecznie pozdrawiam!
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 15.10.2008 21:55

Liliana napisał(a):8O
Czy możesz napisać coś więcej o rejsie na Korcule ...


A to do kogo i w jakim temacie :?:
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 19.10.2008 18:46

Crokuski dzięki za info :D w przyszłym roku prawdopodobnie się wybiorę do Makarskiej :D
elli
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 04.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli » 19.10.2008 19:47

Crokuski- świetnie napisane :papa: rady wykorzystam !!!
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.10.2008 11:46

-Yaro- napisał(a):w przyszłym roku prawdopodobnie się wybiorę do Makarskiej :D


Rozważ jeszcze Brela lub Baska Voda, kilka km przed Makarską :idea:

Miej tłoczne, a co za tym idzie woda czyściejsza...itd., a do Makarskiej zawsze po coś można podjechać :!:

Ja zastanawiam się na Brelą. Jest akuracik i jedno z fajniejszych miejc Rivy Makarskiej. Relacje z tej mieściny są na forum z ładnymi zdjęciami.
Baśka do Makarskiej jest podobna, ale ze względu na jej położenie, panuje w niej mniejszy ruch samochodowy, a atrakcji równie dużo.
Jak wspomniałem może Brela, a jak uznam że jestem zmęczony bardziej to na wypoczynek wybiorę swoje sprawdzone miejsce.

Brać, wybierać, decydować i niczego nie żałować :lol:


Pozdrav :wink:
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 20.10.2008 12:27

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Poplielem w kilku sprawach.

Istotnie Brela ma czyściejsze plaże i jest mniej tłoczna. Lecz jeśli np. wybierasz się z dziećmi, to w Makarskiej znajdziesz bez porównania więcej atrakcji i korzystanie z nich jadąc z Breli, bądź innej miejscowości jest po prostu dodatkową niewygodą na wakacjach. 1. Dzieci chcą prawie co wieczór szaleć. 2. Parkowanie, szczególnie w sezonie nie należy do najłatwiejszych ze względu na brak miejsc.
Poza tym w Makarskiej masz po prostu o wiele więcej możliwości zabawy, knajp, sklepów. Cudna starówka, jakiej nie ma w Breli.
Jeśli np. wybierasz się stateczkiem na Korculę, Hvar to wygodniej jest wyjść z domu rano, wejść na statek i rakijować się bez oporów a nie losować zapałką kto się dziś się nie rakijuje i kieruje samochodem ;-)

Reasumując, nie masz dzieciaków, chcesz plackiem leżeć na plaży i cieszyć się z krystalicznie czystej wody - Brela
Masz dzieci, chcesz poszaleć, zjeść, dobrze czujesz się wśród ludzi - Makarska. To podstawowe różnice, poza którymi obie miejscowości są uroczo położone i cudne.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.10.2008 16:00

Crokuski to forum i o to chodzi by się nie zgadzać, mieć inne zdanie. :wink:

Jednemu wystarczy kawałek plaży i woda, drugi do szczęścia potrzebuje 2 bary, a inny gro atrakcji. Można mieć apartament przy plaży, inny wzruszy tylko ramionami jak dostanie app przy ruchliwej drodze, a trzeci z tego, że plaże ma bilsko 50m ale ma do niej 160 schodów w dól też nie zrobi problemu.
Każdy w Cro znajdzie coś dla siebie co lubi. Dla mnie jednak Makarska zbyt tłoczna na nocowanie w niej. Jest super po baletach udać się do spokojnej kwatery na uboczu bez zapachu spalin.

W tym roku byłem w Marusici ok.20km od Makarskiej (może relacje czytałeś), i tam przyjeżdża duzo rodzin z dziećmi. Myślę, że jak nie pokaże się dzieciakom karuzeli itp. to codzienne szaleństwo w wodzie powinno im wystarczyć.

Każdy inaczej spędza wakacje, a które miejsce lepsze, to zależy czego oczekuje się na urlopie. Są tu tacy co wybierają Bast przed Makarską :wink:
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 21.10.2008 15:05

Powiem tak w tym roku byłem na wyspie Rab w miejscowości Kampor, było bardzo fajnie miejscowość spokojna, nie było tłumów. Natomiast w Loparze tłumy co mnie akurat nie odpowiadało, byłem tylko raz na plaży w Loparze i to wieczorem tylko zobaczyć tłum mnie przeraził 8O , czyli może tak jak pisze Popiel, mi bardziej będzie odpowiadała Brela lub Baska Voda :D
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 21.10.2008 15:09

Yaro, istotnie może Makarska nie będzie dobrym wyjściem. Jednak nie licz na to, że Baska Voda albo Brela będą puste :-). W porównaniu do Kamporu to metropolie ;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone