Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 21.04.2015 13:27

Lednice napisał(a):Moment, moment 8)

Najpierw to napisz oficjalnego maila do Austriaków z zapytaniem, czy dla nich twoja osobówka zarejestrowana w Polsce jako ciężarówka jest osobówką, czy ciężarówką :!: :!: :!:

Przepisy ekologiczne oni wymyślili nie po to, żeby zmusić ludzi do omijania Austrii, tylko po to, żeby dostawczaki płaciły opłatę za większe zatruwanie środowiska :!:

Policja austriacka działa według ICH przepisów i jak ICH urząd da policajom informacje, że od aut poniżej 3,5 t. mają nie dawać mandatu za brak opłaty ekologicznej, obojętnie czy są zarejestrowane jako osobówki czy ciężarwóki, to tego nie będą tego robić :!:
Jak im każe, to będą.

Jazda przez Czechy z Brna do Bratysławy to podwójna winietka :!:
Moim zdaniem najlepiej pojechać z Cieszyna na Żylinę i potem do Bratysławy

Chyba trzeba będzie coś wysmarować do Austriaków, słabo u mnie z niemieckim ale może w po angielsku się uda. Jednak z tego co czytałem to chodzi o pojazdy z homologacją ciężarową (homologacja typu N1/2/3, także poniżej 3,5 tony) a taki właśnie mam
A jakby co to na tą chwile taką trasę sobie "obmyśliłem"
trasa
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2015 13:36

Fajna, ja bym pojechał trochę inaczej, bo tak:

https://www.google.pl/maps/dir/50.51377 ... 572645!3e0

Dwupasmówka do Bielska jest bardzo zatłoczona i nie wiem, kiedy skończą remont w Czechowicach-Dziedzicach :roll:
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 21.04.2015 14:13

Lednice napisał(a):Fajna, ja bym pojechał trochę inaczej, bo tak:

https://www.google.pl/maps/dir/50.51377 ... 572645!3e0

Dwupasmówka do Bielska jest bardzo zatłoczona i nie wiem, kiedy skończą remont w Czechowicach-Dziedzicach :roll:

Też wcześniej czytałem że lepiej przez Żory, zmiana już naniesiona :D
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 21.04.2015 17:35

Dokładnie przez Żory masz najprościej i najszybciej a jesli pojedziesz pod wieczór lub w nocy to pustki na tej krajowej drodze.Masz tam 2 alternatywne drogi przez Strumień do Cieszyna i tą którą ja używam za Pawłowicami w prawo na Cieszyn.Tylko nie wiem czy tam nie było ograniczenia do jakichś aut?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2015 17:47

Nie ma żadnych ograniczeń 8)

Do końca kwietnia jest budowa ronda w Pruchnej i tam są czasem korki :roll:

Cieszyn objeżdża się obwodnicą, ale zamiast jechać obwodnicą Trzyńca lepiej zjechać do centrum, jest mniejszy ruch w centrum niż na obwodnicy :wink:

Przed Jabłonkowem zaczyna się przebudowana droga do granicy ze Słowacją.
Uwaga :!: Przy wjeździe na Słowację często suszą :?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.04.2015 21:06

Nicolae napisał(a):Chyba trzeba będzie coś wysmarować do Austriaków, słabo u mnie z niemieckim ale może w po angielsku się uda. Jednak z tego co czytałem to chodzi o pojazdy z homologacją ciężarową (homologacja typu N1/2/3, także poniżej 3,5 tony) a taki właśnie mam

napisz do Asfinag zapytanie o interpretację przepisu, ja pytałem w innym temacie: wieczorem mail, do południa konkretna odpowiedź z odnośnikami do paragrafów...
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 21.04.2015 21:42

te kiero napisał(a):
Nicolae napisał(a):Chyba trzeba będzie coś wysmarować do Austriaków, słabo u mnie z niemieckim ale może w po angielsku się uda. Jednak z tego co czytałem to chodzi o pojazdy z homologacją ciężarową (homologacja typu N1/2/3, także poniżej 3,5 tony) a taki właśnie mam

napisz do Asfinag zapytanie o interpretację przepisu, ja pytałem w innym temacie: wieczorem mail, do południa konkretna odpowiedź z odnośnikami do paragrafów...

Poszło.... :papa:

Powiedzcie mi jeszcze czy ten odcinek jest płatny?
odwodnica Cieszyna
Czy jechać przez centrum ?
Ostatnio edytowano 21.04.2015 21:44 przez Nicolae, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2015 21:43

Coś link nie wszedł :roll:

Dobry link:
https://www.google.pl/maps/dir/49.76309 ... 981032,13z

Jak chcesz, to możesz mi zapłacić, chętnie przyjmę ofiarę :roll:
Ale zasadniczo jest to BEZPŁATNA obwodnica Cieszyna

Tylko nie można przegapić zjazdu na Żylinę, bo ekspresówka 48 na Frydek-Mistek jest już płatna :!:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.04.2015 21:46

Od granicy do zjazdu nr70 nie trzeba winiety :wink:
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 21.04.2015 21:56

Dzięki
To teraz czekam na odpowiedź Austriaków.
Teoretycznie to trasa przez SK i W nie jest dla mnie taka zła, powrót z Cro i tak był planowany przez te kraje (podroż sentymentalna rodziców do Budapesztu). Jedynie z tego co widzę to będę musiał na Węgry kupić tą winietę droższą - D2 ("ciężarowy" do 3,5t)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.04.2015 16:24

Trasę mam obcykaną już 2 razy, dla mnie najprostsza i najszybsza :). Startuję z okolic Wawy na Częstochowę, wjeżdżam na autostradę, potem na Czechy, Brno przez Breclav, Wieden, Graz, objazd autostrady SLO i dalej już Chorwacka autostrada.

Mam do was pytanie może ktoś jechał podobną trasa na peljesac ? (bez promu), ile czasu może to zająć uwzgledniając jakieś nieduże korki.. według moich szacunków i kalkulacji założyłem sobie 21 godzin (jazda na 1 raz). Nie mam problemu z długotrwałą jazdą więc o to się proszę nie martwić. Do granicy z Cro to będzie pikuś pewnie najgorzej będzie za vrgorac jak się autostrada skończy. Do tej pory jeździłem do Tucepi/Podogry i trasa była przyjemna i spokojna.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.04.2015 16:53

Autocesta jest do Ploče.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 23.04.2015 19:40

Ja jechałem na raz drogę powrotną z Trpanj. Z tym, że do Splitu Jadranką. Powrót na luzie, do Aleksa w 20 h. Nakręciłem coś ok. 1600 km.
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 23.04.2015 20:39

yzedef napisał(a):Trasę mam obcykaną już 2 razy, dla mnie najprostsza i najszybsza :). Startuję z okolic Wawy na Częstochowę, wjeżdżam na autostradę, potem na Czechy, Brno przez Breclav, Wieden, Graz, objazd autostrady SLO i dalej już Chorwacka autostrada.

Mam do was pytanie może ktoś jechał podobną trasa na peljesac ? (bez promu), ile czasu może to zająć uwzgledniając jakieś nieduże korki.. według moich szacunków i kalkulacji założyłem sobie 21 godzin (jazda na 1 raz). Nie mam problemu z długotrwałą jazdą więc o to się proszę nie martwić. Do granicy z Cro to będzie pikuś pewnie najgorzej będzie za vrgorac jak się autostrada skończy. Do tej pory jeździłem do Tucepi/Podogry i trasa była przyjemna i spokojna.


Ja jechałem w tamtym roku Z Gliwic do Perny (parę kilometrów za Orebicem). Trasa podobna, tylko że przez Mikulov. Wyjechałem o 16.00 w sobotę, na miejscu byłem o 9.00 w niedzielę (nie płynąłem promem).
Jechałem wypożyczonym samochodem (Fiat Ducato), więc zbytnio nie szalałem, plus kilka postojów, plus deszcz przez całą Austrię oraz ulewy od Zagrzebia do Zadaru, więc zbytnio nie goniłem.
Ten czas co masz założony, jeżeli nie będzie większych korków, to na luzie
W jaki dzień tygodnia wyjeżdżasz?
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 23.04.2015 20:43

A autostrada jest jak Bocian napisał aż do Ploče.
Jaka miejscowość docelowa na Pelješacu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 64
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone