Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.02.2015 22:16

max21 napisał(a):Witam ,
Czy ktoś jechał taką trasą do Chorwacji ??
Bielsko- Biała następnie przez Cieszyn, Cadce, Ziline, Bratysławę potem autostradą do Gyor, zjazd w kierunku na Veszprem (Balaton) i potem wjazd na autostradę w okolicach Siofoku i dalej w kierunku granicy z Chorwacją.Winiety Słowacja i Węgry .
Proszę o ewentualne opinie.

Możesz tak jechać, aczkolwiek ja bym proponował zjechać w Rajce na 86.
Niepotrzebne nadrabianie tego kawałka go Györ.
Jakościowo 86 nie odbiega od 82 lub 83, którymi będziesz zjeżdżał do Siófok, a a czasowo?
Pewnie to samo...
Ja swego czasu jechałem drogą nr 82 na Veszprem i byłem zadowolony.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 12.02.2015 23:12

anakin napisał(a):Ja swego czasu jechałem drogą nr 82 na Veszprem i byłem zadowolony.

Jechałem drogą nr 86 już 2 razy i zastanawiam się czy nie jest lepiej i szybciej autostradą do Gyor a później na Veszprem . Większość trasy przez Węgry jadę autostradą a 86 to wiemy jak się jedzie(ograniczenia prędkości, zwierzątka ) :) Ten odcinek M-15 podobno teraz też jest płatny tak samo jak odcinek drogi na 86.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.02.2015 23:14

max21 napisał(a):
anakin napisał(a):Ja swego czasu jechałem drogą nr 82 na Veszprem i byłem zadowolony.

Jechałem drogą nr 86 już 2 razy i zastanawiam się czy nie jest lepiej i szybciej autostradą do Gyor a później na Veszprem . Większość trasy przez Węgry jadę autostradą a 86 to wiemy jak się jedzie(ograniczenia prędkości, zwierzątka ) :) Ten odcinek M-15 podobno teraz też jest płatny tak samo jak odcinek drogi na 86.


M15 jest płatna, M86 od 01.02.2015 już nie :oczko_usmiech: :mrgreen:
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 13.02.2015 00:02

dids76 napisał(a):
max21 napisał(a):
anakin napisał(a):Ja swego czasu jechałem drogą nr 82 na Veszprem i byłem zadowolony.

Jechałem drogą nr 86 już 2 razy i zastanawiam się czy nie jest lepiej i szybciej autostradą do Gyor a później na Veszprem . Większość trasy przez Węgry jadę autostradą a 86 to wiemy jak się jedzie(ograniczenia prędkości, zwierzątka ) :) Ten odcinek M-15 podobno teraz też jest płatny tak samo jak odcinek drogi na 86.


M15 jest płatna, M86 od 01.02.2015 już nie :oczko_usmiech: :mrgreen:

Mariusz,skąd to info?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.02.2015 00:11

andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 13.02.2015 09:34

Witam wszystkich serdecznie tak się zastanawiam że w tym roku może uda mi się pojechać trzeci raz do Chorwacji jechałem już przez Cieszyn na S-W-CH, drugi raz jechałem na CZ-A-objazd Słowenii-CH i w tamtym roku po powrocie mówiłem sobie że trzecim razem będzie 86, na którą początkiem roku dowiedziałem się że trzeba już winietę i tak się zastanawiam czy a i na pewno znajda się tacy co ją kupią i pojadą mimo wszystko właśnie 86 a to z przyzwyczajenia a bo to odskocznia od autostrady itp.
Ciekaw jestem waszego zdania na ten temat.
Ostatnio edytowano 13.02.2015 14:23 przez andywiki, łącznie edytowano 3 razy
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 13.02.2015 12:06

duże znaczenie ma skąd wyruszasz;-) w czechach i austrii też nie ma obowiązku jazdy autostradami;-)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 13.02.2015 12:09

andywiki napisał(a): na które początkiem roku dowiedziałem się że trzeba już winietę i tak się zastanawiam czy mimo wszystko a i na pewno znajda się tacy co ją kupią i pojadą mimo wszystko właśnie 86 a to z przyzwyczajenia a bo to odskocznia od autostrady itp.

GeneralnietoilukierowcówtyleopiniitakwięcniewydajemniesiężebyktośzdecydowałzaCiebie.

Tak mniej więcej się czyta tekst bez znaków interpunkcyjnych. :oczko_usmiech:
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 643
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 13.02.2015 14:10

Jak 86 można uważać za autostradę 8O 8O , chyba powariowali 8O
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 13.02.2015 14:14

Tuti napisał(a):Jak 86 można uważać za autostradę 8O 8O , chyba powariowali 8O

Po wypowiedziach cromaniaków mieli takie zdanie ale jednak potem jak ich cromaniacy zmiażdżyli, tudzież znaleźli milion objazdów to stwierdzili, ze to nie ma sensu. :)
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 13.02.2015 14:27

czytam i czytam ciagle o tym samym i zastanaiwam sie ile osob rzeczywiscie spotkalo te zwierzatka na 86

sam nie jechalem, ale trudno sobie wyobrazic, ze caly czas tam sarny biegaja bo juz dawno by wyginela cala populacja

czy to takie urban story w podobienstwie tego ze Police sprawdza drugi zestaw zarowek i atest na linke do holowania

net: ktos rzeczywiscie widzial tam zwierzatko wbiegajace na droge?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.02.2015 16:31

andywiki napisał(a):Witam wszystkich serdecznie tak się zastanawiam że w tym roku może uda mi się pojechać trzeci raz do Chorwacji jechałem już przez Cieszyn na S-W-CH, drugi raz jechałem na CZ-A-objazd Słowenii-CH i w tamtym roku po powrocie mówiłem sobie że trzecim razem będzie 86, na którą początkiem roku dowiedziałem się że trzeba już winietę i tak się zastanawiam czy a i na pewno znajda się tacy co ją kupią i pojadą mimo wszystko właśnie 86 a to z przyzwyczajenia a bo to odskocznia od autostrady itp.
Ciekaw jestem waszego zdania na ten temat.

Przeczytałeś post wyżej kolegi dids76 i kliknąłeś w linki :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.02.2015 16:42

Tuti napisał(a):Jak 86 można uważać za autostradę 8O 8O , chyba powariowali 8O

Cała droga 86 nie jest autostradą, lecz jej mały fragment Szombathely-Vát (9,2 km) który został oddany do użytkowania i na ten odcinek miała obowiązywać winieta, lecz zostało to zmienione i na razie przejazd bezpłatny.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 13.02.2015 16:51

Janusz Bajcer napisał(a):
andywiki napisał(a):Witam wszystkich serdecznie tak się zastanawiam że w tym roku może uda mi się pojechać trzeci raz do Chorwacji jechałem już przez Cieszyn na S-W-CH, drugi raz jechałem na CZ-A-objazd Słowenii-CH i w tamtym roku po powrocie mówiłem sobie że trzecim razem będzie 86, na którą początkiem roku dowiedziałem się że trzeba już winietę i tak się zastanawiam czy a i na pewno znajda się tacy co ją kupią i pojadą mimo wszystko właśnie 86 a to z przyzwyczajenia a bo to odskocznia od autostrady itp.
Ciekaw jestem waszego zdania na ten temat.

Przeczytałeś post wyżej kolegi dids76 i kliknąłeś w linki :?:

No tak,teraz to widzę. :oops:
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 643
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 14.02.2015 00:10

kazow napisał(a):czytam i czytam ciagle o tym samym i zastanaiwam sie ile osob rzeczywiscie spotkalo te zwierzatka na 86

sam nie jechalem, ale trudno sobie wyobrazic, ze caly czas tam sarny biegaja bo juz dawno by wyginela cala populacja

czy to takie urban story w podobienstwie tego ze Police sprawdza drugi zestaw zarowek i atest na linke do holowania

net: ktos rzeczywiscie widzial tam zwierzatko wbiegajace na droge?


3 x jechałem (zawsze nocą) i nie spotkałem ani jednego zwierzątka :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone