Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
migchel
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 06.06.2024 22:38

Stare przejście a nowe to gdzie ? Bo nie wiem przez ktore kieruje mapa ? W gorican ?
Jeśli by próbować węgry bez autostrady to gdzie w bratyslawie czy za bratyslawa ustawic pkt zeby zmienic mapke na bezplatne dalej ? jeszcze nie wiem czy sie zdecyduje , bo wczesniej byla autostarda , tylko to 40km dalej , i 30min krocej , za 100 iles zeta .
W ktory dzien lepiej pozniej wracac? pt w dzien czy sb dzien z krk do pl ?
Dzieki !
vin
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 06.06.2024 22:47

migchel napisał(a):Stare przejście a nowe to gdzie ? Bo nie wiem przez ktore kieruje mapa ? W gorican ?
Jeśli by próbować węgry bez autostrady to gdzie w bratyslawie czy za bratyslawa ustawic pkt zeby zmienic mapke na bezplatne dalej ? jeszcze nie wiem czy sie zdecyduje , bo wczesniej byla autostarda , tylko to 40km dalej , i 30min krocej , za 100 iles zeta .
W ktory dzien lepiej pozniej wracac? pt w dzien czy sb dzien z krk do pl ?
Dzieki !

jeśli Węgry bez autostrady to tutaj:
https://maps.app.goo.gl/cYTni7Sd5iCtpwuP6
sobie zjedź na stację i zmień na bezpłatne. Zaraz na zjeździe powinno Cię poprowadzić na stare przejście graniczne (jeśli w nocy to powoli, samo przejście ma dość dziurawą nawierzchnię), a potem już jak droga prowadzi, żadnych pułapek w HU raczej nie ma, unikasz po prostu dróg oznaczonych M, trzymasz się tych oznaczonych liczbami (15, potem 86).
Jeśli Słowenię chcesz ścinać bezpłatnie przez Rédics/Lendavé i dalej na Mursko Sredisce, to jak tu wielokrotnie pisano, uważaj, żeby zaraz za granicą pojechać na rondzie w lewo i przez miasto, żeby się na autostradę nie władować. Ale tu też prowadzenie bez opłat powinno dać radę.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 820
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 06.06.2024 23:07

marekkowalak napisał(a):
migchel napisał(a):Czy są jakieś rzeczy na które należy zwrócić uwagę jadąc do Chorwacji przez cieszyn , żyline , bratysławę , potem węgry , chorwacja i później w dół na krk ( ten ostatni odcinek jeszcze nie obadany bo nowość i pierwszy raz ) Czy gdzies jakies objazdy , korki , roboty , kontrole itd ? Wyjazd w ten wekend . Dzięki z góry


Musisz uważać, żeby za granicą w Cieszynie zjechać na obwodnicę Trzyńca zjazdem nr 70 (kierunek: Mosty u Jablunkova), dokładnie w tym miejscu:
https://maps.app.goo.gl/tLe1z1Ln7SWTiTzz5

i pojechać kawałek zwykłą drogą przez Ropice i Nebory.

W Szombathely na ostatnich światłach obwodnicy oraz w centrum Zalabaksy fotoradary (dobrze oznakowane).

Poza tym trasa lekka, łatwa i przyjemna.


ziemniak napisał(a): Z M70 polecam starym przejściem granicznym, bo stacja INA po drodze.


Jest już zjazd na tą stację za nowym przejściem autostradowym, zaraz po wjeździe do Chorwacji.
Ja też z sentymentu zjeżdżam starym przejściem, ale teraz można i z autostrady:

https://maps.app.goo.gl/DvUHhKfDd1H7R2La7


Nigdy nie przekraczałem granicy nowym przejściem, ale w przypadku chęci zatankowania to 3,5 km więcej.
Piotr Bes
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.06.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Bes » 07.06.2024 10:09

Proszę o wypowiedź i ewentualne uwagi, wskazówki itp bo znowu się zastanawiam czy mam rację :glupek:
Do Cro planuję 10 wyjazd z czego 8 razy jechałem trasą:
kielce - chyżne - bańska bystrzyca (omijam autostradę) - sahy - budapeszt (przez centrum) - letenye - Pakostane (winietka tylko węgry + płatne autobany w cro)
Jeden raz jechałem przez czechy - austria - słowenia (omijałem autostradę) - Trasa nie przypadła mi do gustu (miało być szybko a wyszło tak sobie)
Podsumowując:
Wyjeżdżam przeważnie około 17:00 z soboty na niedzielę i jadę z małymi przystankami bez spania po drodze. GM pokazuje mi 40min - 1 h szybciej przez czechy - austria - słowenia a jak czytam forum to są komentarze o korkach i innych zwężkach. Podpowiedzcie czy moja trasa jest dobra czy powinienem przestawić swoje przyzwyczajenie na szybszą opcję.
Ps. Nie wspomnę, że taniej w zakupie winietek jest 1 opcja.
Co sądzicie o mojej stałej trasie, macie propozycje innej drogi, inne rozwiązania :zeby:
Z góry dziękuje za pomoc :proszedzieki:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11062
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.06.2024 10:24

Przez Chyżne-Sahy jeździłem jak nie było autostrad.
Trasa godzinowo wypada ze wskazaniem jednak na CZ-A-SLO, obecnie ponad 1godz szybciej. W sezonie może być inaczej, aczkolwiek z Sb/Nd to jednak lepiej niż z Pt/Sb.
I jakbym miał taką furkę jak Ty, tak bym jechał.

Może jeszcze Ktoś z twoich okolic się wypowie...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15830
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.06.2024 10:37

Nie znoszę trasy Chyżne-Sahy - jechałam nią ze 3 razy i ani razu więcej (kiedy miałam czasowo i km prawie tyle samo: Chyżne-Sachy-HR vs. Chyżne/Zwardoń-SK autostrady-A-SLO-HR). Zdecydowanie wolę jak najwięcej jechać autostradami bez względu na ich koszt.
Teraz nawet jeżdżąc do Grecji wybieram trasę przez Bratysławę, bo komfort na długiej trasie jest dla mnie ważniejszy niż tych 200 zł więcej na winietach i 100 km więcej.
Ale wiadomo każdy ma swoje preferencje.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 774
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 07.06.2024 10:51

Jeżeli lubisz jeździć przez Węgry, opcją jest Żylina (można dojechać przez Chyżne), Bratysława, Szombathely i dalej do granicy.
Dochodzi winieta za Słowację ale jedziesz autostradą
wwwmarco
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 17.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwwmarco » 07.06.2024 11:24

Piotr Bes napisał(a):Proszę o wypowiedź i ewentualne uwagi, wskazówki itp bo znowu się zastanawiam czy mam rację :glupek:
Do Cro planuję 10 wyjazd z czego 8 razy jechałem trasą:
kielce - chyżne - bańska bystrzyca (omijam autostradę) - sahy - budapeszt (przez centrum) - letenye - Pakostane (winietka tylko węgry + płatne autobany w cro)
Jeden raz jechałem przez czechy - austria - słowenia (omijałem autostradę) - Trasa nie przypadła mi do gustu (miało być szybko a wyszło tak sobie)
Podsumowując:
Wyjeżdżam przeważnie około 17:00 z soboty na niedzielę i jadę z małymi przystankami bez spania po drodze. GM pokazuje mi 40min - 1 h szybciej przez czechy - austria - słowenia a jak czytam forum to są komentarze o korkach i innych zwężkach. Podpowiedzcie czy moja trasa jest dobra czy powinienem przestawić swoje przyzwyczajenie na szybszą opcję.
Ps. Nie wspomnę, że taniej w zakupie winietek jest 1 opcja.
Co sądzicie o mojej stałej trasie, macie propozycje innej drogi, inne rozwiązania :zeby:
Z góry dziękuje za pomoc :proszedzieki:

Witam
Też jeżdżę z Kielc od 7 lat i zawsze wybieram przejazdy autostradowe przez CZ, AT, SLO, HR. Kieruję się najpierw na Piotrków Trybunalski drogą 74, w Rudzie Malinieckiej zjazd na Przedbórz droga 42 i tą trasą dojeżdżam do autostrady A1, tankowanie w Gorzyczkach i lecimy dalej, Ostrawa, Ołomuniec, Brno. Przed granicą Austriacką dotankowanie bo Czeskie paliwo ciut tańsze i lecimy dalej, Wiedeń, Graz. Słoweńska winieta najdroższa a przelatujemy ją raptem w 20 min :). No i jesteśmy w Chorwacji, przejście graniczne Macelj i na pierwszej stacji INA ponowne tankowanie do pełna. Koszt winiet nie jest tak duży, ważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo :) .Zazwyczaj jadę na noc, strat około 21/22, średnio przejazd do Tucepi 1386km zajmuje mi 13/14h z małymi przystankami na tankowanie i rozprostowanie kości :). Nigdy nie przyszło mi do głowy aby omijać autostrady...
Piotr Bes
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.06.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Bes » 07.06.2024 11:34

yarko2000 napisał(a):Jeżeli lubisz jeździć przez Węgry, opcją jest Żylina (można dojechać przez Chyżne), Bratysława, Szombathely i dalej do granicy.
Dochodzi winieta za Słowację ale jedziesz autostradą

Wprowadziłem w GM tą opcje i wygląda też fajnie. Aktualnie pokazuje żadnych korków.
Słowacja była zawsze najgorsza ponieważ po miejscowych wioskach i ograniczenia do 50/70 km/h. (Raz dostałem nawet mandat z samochodu jadącego po przeciwnej stronie. :killer: )
W takiej konfiguracji Słowacja byłaby autostardą a przejazd przez Bratysławę odbywa się płynnie?
Odcinek od Bartysławy do Letenye jest o.k???
Po mapie widzę, że na drogę szybkiego ruchu wjeżdza się w miejscowości csorna ale nie ma autostrady przez cały czas. Chyba, że źle patrzę.
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 07.06.2024 12:12

te kiero napisał(a):Trasa godzinowo wypada ze wskazaniem jednak na CZ-A-SLO, obecnie ponad 1godz szybciej. W sezonie może być inaczej, aczkolwiek z Sb/Nd to jednak lepiej niż z Pt/Sb.

W ubiegłym roku jechałem w Sierpniu Pt/Sb W Gorzyczkach byłem ok 21, w Splicie jakoś o 8-9. Na postoje zeszła godzina. Tak się dobrze jechało, że pierwszy przystanek był w Mariborze po 5,5 godzinach i tylko dlatego, że dziecku siku się zachciało.
Najgorzej było od Lucko do zjazdu na 1, ale tylko dlatego ze był większy ruch i żle się jechało, bo na prawym się wlekli, a na lewym szybcy i wściekli, a ja chciałem coś pomiędzy :)
Standardowo tez przed Grazem były wykopki, ale tutaj wybieram prawy pasa, bo lewy dość wąski i odgrodzony 2 betonowymi zaporami i koszmarnie mnie się tam jezdzilo.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 07.06.2024 12:30

wwwmarco napisał(a):...Też jeżdżę z Kielc od 7 lat i zawsze wybieram przejazdy autostradowe przez CZ, AT, SLO, HR. Kieruję się najpierw na Piotrków Trybunalski drogą 74, w Rudzie Malinieckiej zjazd na Przedbórz droga 42 i tą trasą dojeżdżam do autostrady A1, ...

A nie lepiej ten fragment pokonać jadąc z Kielc S7 na Jędrzejów, Miechów, a dalej na Wolbrom, Olkusz i Dąbrowę G. (2:25 i 196km, w tym tylko 40 km zwykłej drogi, reszta dwupasmówki): https://maps.app.goo.gl/rYETgFVYwTEU1eVo6
zamiast jechać 74 do Rudy Malenickiej, a dalej 42 przez Przedburz i Radomsko do A1 (2:49 i 239km): https://maps.app.goo.gl/1tsnR3bMu6Vi6ffr6
yarko2000
Cromaniak
Posty: 774
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 07.06.2024 12:39

Piotr Bes napisał(a):
yarko2000 napisał(a):Jeżeli lubisz jeździć przez Węgry, opcją jest Żylina (można dojechać przez Chyżne), Bratysława, Szombathely i dalej do granicy.
Dochodzi winieta za Słowację ale jedziesz autostradą

Wprowadziłem w GM tą opcje i wygląda też fajnie. Aktualnie pokazuje żadnych korków.
Słowacja była zawsze najgorsza ponieważ po miejscowych wioskach i ograniczenia do 50/70 km/h. (Raz dostałem nawet mandat z samochodu jadącego po przeciwnej stronie. :killer: )
W takiej konfiguracji Słowacja byłaby autostardą a przejazd przez Bratysławę odbywa się płynnie?
Odcinek od Bartysławy do Letenye jest o.k???
Po mapie widzę, że na drogę szybkiego ruchu wjeżdza się w miejscowości csorna ale nie ma autostrady przez cały czas. Chyba, że źle patrzę.

Ostatnio to jest moja ulubiona trasa przez Żylinę i Bratysławę.
Jeszcze nigdy nie trafiłem na korek w Bratysławie, fakt, czasami jest gęsto, ale zawsze jechałem płynnie min. 60-70/h.
Droga przez Bratysławę jest normalną autostradą z ograniczeniami prędkości.
Jeżeli wykupisz winietę na Węgry, to ja jeżdżę autostradą do Gyor i tam odbijam na Szombathely.
Droga szybkiego ruchu jest do Szombathely a dalej krajówka, ale naprawdę fajnie się jedzie.
wwwmarco
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 17.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwwmarco » 07.06.2024 12:49

yarko2000 napisał(a):
Piotr Bes napisał(a):
yarko2000 napisał(a):Jeżeli lubisz jeździć przez Węgry, opcją jest Żylina (można dojechać przez Chyżne), Bratysława, Szombathely i dalej do granicy.
Dochodzi winieta za Słowację ale jedziesz autostradą

Wprowadziłem w GM tą opcje i wygląda też fajnie. Aktualnie pokazuje żadnych korków.
Słowacja była zawsze najgorsza ponieważ po miejscowych wioskach i ograniczenia do 50/70 km/h. (Raz dostałem nawet mandat z samochodu jadącego po przeciwnej stronie. :killer: )
W takiej konfiguracji Słowacja byłaby autostardą a przejazd przez Bratysławę odbywa się płynnie?
Odcinek od Bartysławy do Letenye jest o.k???
Po mapie widzę, że na drogę szybkiego ruchu wjeżdza się w miejscowości csorna ale nie ma autostrady przez cały czas. Chyba, że źle patrzę.

Ostatnio to jest moja ulubiona trasa przez Żylinę i Bratysławę.
Jeszcze nigdy nie trafiłem na korek w Bratysławie, fakt, czasami jest gęsto, ale zawsze jechałem płynnie min. 60-70/h.
Droga przez Bratysławę jest normalną autostradą z ograniczeniami prędkości.
Jeżeli wykupisz winietę na Węgry, to ja jeżdżę autostradą do Gyor i tam odbijam na Szombathely.
Droga szybkiego ruchu jest do Szombathely a dalej krajówka, ale naprawdę fajnie się jedzie.

Jeździłem tak kiedy A1 nie była oddana w całości, teraz zdecydowanie szybciej mi idzie przejazd tak jak pisałem :) ale Twoja sugestia jest ok, z jednym ale.. nie 40 a 80km przez wioski :) wg mojej opcji mam tylko 60km z Rudy Malinieckiej do Radomska i dużo mniej zabudowanego terenu, droga na Piotrków do zjazdu w Rudzie jest dość szeroka i pusta o tej godzinie.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 07.06.2024 13:00

wwwmarco napisał(a):... z jednym ale.. nie 40 a 80km przez wioski ...

Ale jak ? Miechów - Wolbrom - Olkusz to ok 40 km, reszta to Ski lub dwupasmówki, ponadto o ok 40 km krócej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 361
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone