Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 04.09.2017 12:59

Dodam 3 słowa od siebie aktualizując poniekąd temat.
Ostatnio pokonałem trasę: Katowice - Ostrava - Brno - Bratysława - Szeged -> Rumunia. Trasę pokonywałem tam i z powrotem w przeciągu jednego tygodnia. Wyjazd z Kato ok 5, wyjazd z Rumunii po 7.
Trasa:
- Czechy spoko, co prawda pokonywałem dość wcześnie rano bo Bratysławie byłem po 9:00, ale jechało się spokojnie i bez problemów, roboty nie utrudniały sprawy (w 1 i 2 stronę).
- Słowacja krótki odcinek, ale też be przeszkód, sama autostrada od Brna do Bratysławy, stosunkowo pusta. Uwaga odcinek autostrady do granicy Węgierskiej silnie patrolowany przez nowe Superb'y, ograniczenie do 80km/h dwa razy widziałem za kimś jechali ktoś się nie dostosował.
- Węgry duże natężenie aut zwłaszcza M1 i M0. Trasa na Sziged już lepsza, ale ruch spory. Fotoradary na autostradzie stałe co kilkanaście kilometrów (oznakowane). Na wysokości między Tata a Budapeszt jakieś roboty drogowe, chwilowy korek się robił, straciłem ok 20min.
I teraz najważniejsze odcinek M15 od granicy do pierwszego zjazdu, chyba niecałe 200m, odcinek płatny od razu za granicą znak o winiecie. Do samego zjazdu policja nawet nie ma gdzie stać - teoretycznie. Nie ma tak jak w innych krajach oznakowania typu przekreślona winieta albo, że za 200m dopiero wienity trzeba mieć.
Matikes
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Matikes » 06.09.2017 19:17

Witam, wybieram się na wakacje do Chorwacji jadę trasa Czechy Słowację Węgry i chce pojechać "stara jedynka' wybrałem trasę 86 na przejście mursko sedrice czy lepiej jechać bezpośrednio na M7 Letenye proszę o rade:).
2 Pytanie

Zatankować na 1 stacji w Chorwacji czy na ostatniej na Węgrzech.

Pozdrawiam
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 06.09.2017 20:11

Witaj.
Jechałem 12.08 trasą Katowice-Zwardoń- Bratysława- Gyor- M86-86-mursko sedrice-Čakovec i dalej autostardą w kierunku Splitu. Granica w mursko 10 min, nawet dowodów do ręki nie wziął. Wracałem 26.08 ale przez Chorwację "stara jedynka". Do Plitvickich trasa jak z bajki. Widokowa, pusta i gładziutka. Od Plitvickich już większy ruch , ale dramatu nie było. Dalej ta samą drogą, mursko 10 min. Dla mnie przejazd przez Węgry i Słowację był idealny.
Co do stacji, to zarówno w drodze do Cro jak i z powrotem, tankowałem na stacji przed granicą ze Słowenią. https://goo.gl/maps/GdLSCLGNA612
Nie pamiętam już dokładnie ceny, ale jak liczyliśmy to na pewno było taniej niż w Cro. pzdr
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 07.09.2017 09:52

Matikes napisał(a):
Zatankować na 1 stacji w Chorwacji czy na ostatniej na Węgrzech.

Pozdrawiam


Tankuj na Węgrzech, na pewno będzie taniej.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 08.09.2017 00:53

mac30 napisał(a):
Matikes napisał(a):
Zatankować na 1 stacji w Chorwacji czy na ostatniej na Węgrzech.

Pozdrawiam


Tankuj na Węgrzech, na pewno będzie taniej.

Generalnie-drożej niż w Chorwacji to jest chyba w Słowenii i przy austriackich autostradach, ale nawet tego nie jestem pewien :mrgreen:
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.09.2017 08:33

zabekrafal napisał(a):Witaj.
Jechałem 12.08 trasą Katowice-Zwardoń- Bratysława- Gyor- M86-86-mursko sedrice-Čakovec i.... pzdr


troszkę offtopic: w innym dziale zapytałem jak wygląda nawierzchnia między Csorna a Szomba... (tylko o ten kawałek mi chodzi), możesz pomóc, bo jadę autem na niższy profilu opony i utwardzonym zawieszeniu.
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 08.09.2017 09:16

rocker napisał(a):
zabekrafal napisał(a):Witaj.
Jechałem 12.08 trasą Katowice-Zwardoń- Bratysława- Gyor- M86-86-mursko sedrice-Čakovec i.... pzdr


troszkę offtopic: w innym dziale zapytałem jak wygląda nawierzchnia między Csorna a Szomba... (tylko o ten kawałek mi chodzi), możesz pomóc, bo jadę autem na niższy profilu opony i utwardzonym zawieszeniu.



Nie wiem czy pomogę, bo ja jechałem ekspresową M86, a nie stara 86. Trasa świeżo oddana , więc równiutka i gładziutka.
steja
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) steja » 08.09.2017 20:55

Cześć,
Wyjeżdżam jutro na Istrie, spod Wrocławia.

Miałem już ustaloną trasę przez Ostrawę, kiedy to dziś mój kolega z pracy... Wymyślił co innego ;)

I już nawet nie chodzi o to że czas podobny, tylko że bliżej i bez winietki można przejechać.

https://goo.gl/maps/93Js8iXKs3E2

Ktoś jechał tak ostatnio? Chcę jechać na noc, to dość istotne myślę... Trochę mnie te góry martwią w CZ w nocy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.09.2017 22:25

Coś mi się wydaje że odcinek od Brna do Pohorelice jest płatny.
wiertar
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 26.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiertar » 09.09.2017 15:37

Za kilka godzin wyruszamy z na vodice. Trasa na Koszyce i dalej autostradami Słowacja, Węgry i Chorwacja. Na coś zwrócić uwagę o czymś pamiętać? Jakieś porady?
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 11.09.2017 10:04

szaki17 napisał(a):Coś mi się wydaje że odcinek od Brna do Pohorelice jest płatny.

Nie wydaje Ci się - po kliknięciu na link i otwarciu mapy po lewej stronie widzimy napis: Ta trasa obejmuje odcinki płatne Widocznie "kolega z pracy" nie sprawdził dokładnie informacji, a wystarczy spojrzeć 8O :lol:
Matikes
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Matikes » 11.09.2017 19:02

Panowie pytanie trochę z innej bajki... zbliża mi się w końcu dzień wyjazdu mam już trasę wybrana na google maps przesyłam ja na telefonu a tu zonk nie da się nacisnąć startu nawet ba nie ma go ,wydaje mi ze powodem jest ze ustawiłem 14 przystanków ale innego wyjścia nie ma . Ma ktoś jakieś rady jak się z tym uporać.

Pozdraiwam
Radek90
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radek90 » 11.09.2017 19:12

Rozbicie na 2 krotsze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2017 09:57

Lub, od granicy do granicy.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 13.09.2017 07:33

Wracałem z Cro 10 września. Trochę się zdziwiłem gdy w Cadcy chciałem wjechać na nową ekspresówkę do Zwardonia, otóż informacje że tunel zamknięty i wjazdy na trasę zabarykadowane betonami. Czyli grubsza sprawa.

Musiałem jechać starą droga do Skalite. Dziwne, z tego co czytałem na forum to jakoś w czerwcu chyba otworzyli tą drogę, nie minęły 3 miesiące i już problem. Może ktoś wie co tam się dzieje?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 190
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone