Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 25.07.2017 10:00

ciężko mi się wypowiedzieć w tym temacie, ale ja bym olał jazdę przez Lublanę z dwóch powodów:
1. wg google jest to dłuższa trasa - dodaj do tego postoje.
2. jedziesz przez stolicę kraju a to zwykle bardziej zatłoczone miasta bez względu na porę - choć przejeżdżałbyś przez nią o podobnej porze jak przez Zagrzeb
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: Trasa do Senj w sobotę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 25.07.2017 11:15

zianek napisał(a):dzień dobry,

chciałbym poznać Waszą opinię dot. dojazdu do okolic Senj.
Wyjeżdżam w piątek z Łodzi i granicę Chorwacką chciałbym przekraczać w sobotę około godziny 8.00. Spodziewam się ogromnych korków i chciałbym biorąc to pod uwagę zmodyfikować trasę dojazdu.
Pierwotna planowana trasa Ostrava - Brno- Wiedeń - Graz - Maribor - macelj - zagrzeb - Karlovac i Senj
Trasa alternatywna Ostrava - Brno- Wiedeń - Graz - Maribor- Lublana - Rupa - Rijeka - Senj
Róznica to około 50 km.
Winietkę w Słowenii wykupię niezależnie od trasy
Priorytetem jest czas przejazdu. ograniczenie korków z uwagi na sobotę.

rocker napisał(a):ciężko mi się wypowiedzieć w tym temacie, ale ja bym olał jazdę przez Lublanę z dwóch powodów:
1. wg google jest to dłuższa trasa - dodaj do tego postoje.
2. jedziesz przez stolicę kraju a to zwykle bardziej zatłoczone miasta bez względu na porę - choć przejeżdżałbyś przez nią o podobnej porze jak przez Zagrzeb

Ja będę jechał podobną trasą (od Ostrawy dokładnie tą samą), ale przed Rijeką skręcam w kierunku wschodniej Istrii. Jechałem tam już dwa razy i jechałem też na południe Chorwacji) trasą przez Zagrzeb. Wszystkie wyjazdy były w weekendy i byłem w okolicach Zagrzebia i Ljubljany w godzinach przedpołudniowych. W okolicach Zagrzebia było jednak zdecydowanie gorzej, a za Zagrzebiem niewiele lepiej. Jadąc do Senj wybrałbym trasę przez stolicę Słowenii (a raczej obwodnicę :wink: ) Jeśli wybierzesz tą opcję to wg informacji dars.si między Ljubljaną a Postojną autostrada się trochę korkuje. I jeszcze podpowiedź odnośnie przejścia granicznego Rupa. Sprawdzaj na bieżąco sytuację, bo w zeszłą sobotę trochę się tam korkowało (nawet na 1,5 godz). Jeżeli Jelsane-Rupa się korkuje można w Ilirskiej Bistricy skierować się na przejście Starod-Pasjak, a jeżeli będą zatłoczone, to chyba spróbuję w tym roku pojechać przez małe przejście Novokracine-Rupa, ale UWAGA jest czynne od 6 do 22 a w niedziele od 7 do 20.
Jadę w tym samym czasie - może się spotkamy gdzieś na trasie (szara Octavia II z naklejką cro.pl) :papa:
Prez
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prez » 27.07.2017 09:28

Witam, ja co prawda do Chorwacji się nie wybieram, lecz do Albanii (ok 2200 km) ale chciałbym skonsultować z Wami kawałek trasy, który może być rozpatrywany przez osoby jadące do Chorwacji szczególnie z płn Polski jadący A1. Pierwsze założenie rzutujące na rodzaj obranej trasy:

- wyjeżdżam ok 8.30 1 sierpnia z Warszawy, jadę tylko w dzień, nie jadę w nocy, jak wydaje mi się robi większość.

Chcę jak najszybciej dotrzeć do celu, a w pierwszej fazie do granicy i do Słowackiej autostrady, cóż urlop nie z gumy, tak więc nie oszczędzam na winietach, tym bardziej, że to mój pierwszy wyjazd od 2006 roku w Cro, i wyszedłem z wprawy nie znam tras będę używał nawigacji offline. Wole zapłacić te "drobne", niż "przyoszczędzić" gdzieś się pomylić i zabulić karę za brak winiety do ~ 2500zł w Cz lub Slo. Nie chcę też jeździć opłotkami 40km/h 50km/h żeby nie płacić czeskim i słowackim policjantom za przekroczenie 5 km/h po 30Euro mandatu. Dlatego z mojego punktu widzenia autostrady to najlepszy wybór.
Pierwotnie zakładałem, że pojadę autostradą przez Czechy ale ponieważ jadę w dzień ryzyko korków w okolicach Brna w Czechach jest spore, moja znajoma wpakowała się tam w kilkukilometrowy korek pod Brnem w lipcu. Dlatego też wybrałem jazdę autostradą słowacką, ale żeby do niej dojechać np przez Zwardoń muszę jechać gorszą trasą z Wa-wy jak np: Węgierska Górka - Zwardoń-Skalite-Czadca-Żylina, Trasa ta, z tego co czytałem wcześniej jest mocno obciążona choć ostatnio Słowacy oddali nowy kawałek trasy. Problem ten zapewne nie będzie dotyczył osób jadących w nocy w godz 22.00-5.00 ,ale jak już pisałem w nocy nie jeżdżę z uwagi na moje nie najlepsze doświadczenia. Zakładam optymistycznie że wyjeżdżając z Warszawy ok 8.30 był bym w Zwardoniu gdzieś ok godz 13.00, stamtąd muszę jeszcze dojechać do autostrady.
Dlatego też pomyślałem że lepiej będzie jechać mi kawałek przez Czechy autostradą do Ostravy - Frydek Mistek potem trasa nr 56 - Ostravica - Bila - Makov (już na Słowacji) i do miejscowości Bytca, gdzie można już wjechać na D1.

Najbardziej interesuje mnie ten odcinek od Frydek Mistek - Ostravicy w Cz do Bytcy w Slo, tereny górzyste a wiec jaki stan drogi ? czy mocne podjazdy, czy kręta ? Jadę w dzień osobówką, także widoczność będzie dobra. Czy na Słowacji można zjeść dobry obiad, co polecacie ? a może jednak nie polecacie. Obliczyłem że w Bytcy na Słowacji, był bym ok 15.00
Oczywiście taki plan zakłada wykupienie winiety Czeskiej i Słowackiej, ale w całym rozrachunku drogi, jestem w stanie ponieść po 75zł za każdą.
Jestem ciekaw waszych opinii, na temat trasy nie kosztów (tak jak pisałem urlop nie z gumy), a może komuś ten "skrót" również się przyda podczas podróży do Chorwacji ?

Pozdrawiam
Prez
kabzin
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kabzin » 27.07.2017 11:08

Przyłączam się do pytania kolegi. Wyjeżdżam z Łodzi, jechałem już tradycyjną trasą Czechy-Austria-SLO(objazd) oraz przez Słowację i Węgry. Pierwsza trasa ma minusy gdyż są roboty drogowe w CZ, korki pod Wiedniem oraz na granicy SLO/HR (jak się trafi), natomiast przez Słowację dobiła mnie podróż od Siewierza do Zwadronia (duży ruch, dużo fotoradarów) oraz stan drogi od Zwadronia do Żyliny. Dlatego chcę połączyć trochę jednej trasy i trochę drugiej. W PL koniecznie chcę jechać A1 aż do CZ. Kwestia co dalej, albo Frydek-Mistek i dalej do Słowacji i Węgry, albo Ołumuniec-Brno-Bratysława. Koszty dodatkowych winietek są dla mnie do przełknięcia, najważniejszy jest czas dojazdu.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 27.07.2017 11:43

kabzin napisał(a):Przyłączam się do pytania kolegi. Wyjeżdżam z Łodzi, jechałem już tradycyjną trasą Czechy-Austria-SLO(objazd) oraz przez Słowację i Węgry. Pierwsza trasa ma minusy gdyż są roboty drogowe w CZ, korki pod Wiedniem oraz na granicy SLO/HR (jak się trafi), natomiast przez Słowację dobiła mnie podróż od Siewierza do Zwadronia (duży ruch, dużo fotoradarów) oraz stan drogi od Zwadronia do Żyliny. Dlatego chcę połączyć trochę jednej trasy i trochę drugiej. W PL koniecznie chcę jechać A1 aż do CZ. Kwestia co dalej, albo Frydek-Mistek i dalej do Słowacji i Węgry, albo Ołumuniec-Brno-Bratysława. Koszty dodatkowych winietek są dla mnie do przełknięcia, najważniejszy jest czas dojazdu.


Jak się nie odezwie, to wysyłając PW, zapytaj Pääkäyttäjä . On jeździ po tych obszarach również.
Stan drogi od Zwardonia do miejscowości Svrcinovec - powinna być nówka D-3, później, do Żyliny trochę gorzej, roboty drogowe.
Gdzieś już napotkałem opis drogi Ostrawa - F - M - Bytca ...
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 27.07.2017 11:48

... na stronie 158 była poniższa informacja z maja br.:

Do Ostravicy jeżdżę dość regularnie. Jedzie się całkiem spoko, droga głównie przez lasy, pola, wioski. Od FM do granicy - bezpłatna (droga nr 56 i 35). Ruch - średni, fotoradarów nie przyuważyłem (poza tymi, które pokazują aktualną prędkość i nakazują zwolnić ale są tylko terenie zabudowanym), dopiero potem przed samą granicą, po połączeniu się z drogą nr 35, pojawia się więcej "tirów". Robót żadnych nie pamiętam - przy zalewie Šance trzeba uważać - od roku coś przy zalewie budują także plącze się tam trochę sprzętu i ciężarówek. Czy o to Tobie chodziło?

Góra
Prez
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prez » 27.07.2017 13:46

Widziałem tą informacje na innych forach znalazłem również co nie, co, dlatego wybrałem tą trasę i wrzuciłem ją na CRO.pl
Może ktoś jeszcze się wypowie. Apropos jadę z rodzinką tylko na dowody osobiste, mam nadzieję, że nic się nie zmieniło i dowody wystarczą zwłaszcza w Serb, Mac i Albanii ?

Polecacie jakieś miejsca koło D1 przed Bratysławą gdzie można się zatrzymać na obiad ?
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 27.07.2017 14:16

Nie miałem pojęcia, że do tzw. krajów trzecich ( poza UE ) w tym Serbia, Macedonia a zwłaszcza Albania wystarcza DO; byłem przekonany, że trza paszporty..
... ale to można ustalić w ambasadach..
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2017 14:18

oldGIZMO napisał(a):Nie miałem pojęcia, że do tzw. krajów trzecich ( poza UE ) w tym Serbia, Macedonia a zwłaszcza Albania wystarcza DO; byłem przekonany, że trza paszporty..
... ale to można ustalić w ambasadach..

Wystarczą. To są jednostronne decyzje ich władz.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 27.07.2017 14:25

... fakt , do Macedonii nie trza dla Polaków a w amb Albanii - sjesta chyba lub im operator odciął usługę ..:)

fakt, nie trza ...
Ostatnio edytowano 27.07.2017 14:31 przez oldGIZMO, łącznie edytowano 1 raz
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 27.07.2017 14:29

Prez napisał(a):Widziałem tą informacje na innych forach znalazłem również co nie, co, dlatego wybrałem tą trasę i wrzuciłem ją na CRO.pl
Może ktoś jeszcze się wypowie. Apropos jadę z rodzinką tylko na dowody osobiste, mam nadzieję, że nic się nie zmieniło i dowody wystarczą zwłaszcza w Serb, Mac i Albanii ?

Polecacie jakieś miejsca koło D1 przed Bratysławą gdzie można się zatrzymać na obiad ?



Dowody wystarczą w zupełności, sprawdzone osobiście w czerwcu i początek lipca.
Prez
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prez » 27.07.2017 14:44

Ufff dzięki za empiryczne potwierdzenie, bo mi Brachol jakąś panikę siać zaczął, a gdybyśmy chcieli teraz wyrabiać sobie paszporty to pojechalibyśmy....
"du..ą po nieheblowanej desce" cytując klasyka :)
'
adamza
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamza » 27.07.2017 14:51

GrandeCzewa napisał(a):jgx1

Proszę bardzo ttp://tiny.pl/g1z6t

GrandeCzewa
A możesz coś więcej napisać o tej drodze od zjazdu z M86 do granicy? Do tej pory jeździłem M1 i M7 zawsze omijałem zwykłe drogi ale M86 daje nową alternatywę w podróży. Ciekami mnie stan dróg i natężenie ruchu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2017 14:54

adamza napisał(a):
GrandeCzewa napisał(a):jgx1

Proszę bardzo ttp://tiny.pl/g1z6t

GrandeCzewa
A możesz coś więcej napisać o tej drodze od zjazdu z M86 do granicy? Do tej pory jeździłem M1 i M7 zawsze omijałem zwykłe drogi ale M86 daje nową alternatywę w podróży. Ciekami mnie stan dróg i natężenie ruchu.

aktualizacja-stanu-wegierskiej-drogi-nr-86-t27834.html?hilit=drogi%2086
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 27.07.2017 14:55

Prez napisał(a):Ufff dzięki za empiryczne potwierdzenie, bo mi Brachol jakąś panikę siać zaczął, a gdybyśmy chcieli teraz wyrabiać sobie paszporty to pojechalibyśmy....
"du..ą po nieheblowanej desce" cytując klasyka :)
'



... nabycie nowych umiejętności; zawód - stolarz; fach nie tylko w rękach ...:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 183
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone