Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.08.2018 08:52

morela napisał(a):oczywiście, dlatego wyraźnie napisałam, że w czasie bury. A tej się chyba przewidzieć nie da...
Oczywiście, że się da. Normalnie serwisy pogodowe podają wcześniej, że będzie wiała. Na hak.hr też są informacje dla podróżnych gdzie uprzedza się o utrudnieniach występujących w związku z burą. Jasne, że nie podają dzień przed, że most będzie wyłączony z ruchu czy prom nie będzie kursował bo to się pojawia na bieżąco już w trakcie wiatru w zależności od jego siły. Może być most zamknięty przez 2h a może i kilkanaście godzin, tak samo z promem. Gdy wieje mocno najczęściej też utrudnienia występują na pewnych odcinkach autostrady.
Przed naszym wyjazdem z Krku most na wyspę dopuszczał ruch osobówek ale np. most na Pagu już nie bo tam wiało o wiele mocniej. Ludzie nie mogli ani wjechać ani wyjechać, wiem, że poniektórzy gospodarze w tej sytuacji pozwolili swoim gościom zostać w apartamentach do czasu udrożnienia ruchu, mając świadomość, że na ich miejsce i tak nikt nie przyjedzie no bo jak? Trwało to jakąś dobę o ile pamiętam.

Mimo wszystko, nie warto rezygnować z wysp z powodu jakiejś tam bury :mrgreen:
Zawsze trzeba wziąć sobie zapas na powrót bo różne rzeczy mogą się wydarzyć, choćby awaria auta która też może nas uziemić w podróży - tfu, tfu :? . Ewentualnie, uciekać z wyspy dzień wcześniej jeśli zapowiadają silną burę na dzień naszego wyjazdu.
Użytkownik usunięty
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2018 09:18

Dwa lata temu, bura nas prawie zamknęła na Krku. Prawie - bo od HAK dostałem alert, że w związku z silnym wiatrem przewidywane jest zamknięcie mostu i należy obserwować komunikaty. Na szczęście, most zamknęli tylko dla pojazdów powyżej 3.5 tony. Zresztą, na Krku jakby co jest gdzie zaparkować w czasie bury :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.08.2018 09:53

Pääkäyttäjä napisał(a):Dwa lata temu, bura nas prawie zamknęła na Krku. Prawie - bo od HAK dostałem alert, że w związku z silnym wiatrem przewidywane jest zamknięcie mostu i należy obserwować komunikaty. Na szczęście, most zamknęli tylko dla pojazdów powyżej 3.5 tony. Zresztą, na Krku jakby co jest gdzie zaparkować w czasie bury :mrgreen:
Właśnie o tym pisałam, że przewidzieć burę się da i ostrzeżenia są podawane :)

A to czasem właśnie nie wtedy było 15.07.2016 piątek zdaje się ?
Tego dnia przez most na Krk puszczali tylko osobówki. My akurat mieliśmy plan wyjazdu dopiero za 2-3 dni ale ostatecznie wyjechaliśmy następnego dnia, ruch był już normalny choc dalej trochę wiało, było pochmurno i padał deszcz. Powrót pogody miał nastąpić dopiero w poniedziałek więc nie było sensu dalej siedzieć. Jak się wyjeżdża w czasie deszczu to aż tak nie boli jak przy pięknej pogodzie ;)
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 18.08.2018 11:23

gusia-s napisał(a):
morela napisał(a): a nie ma kar za parkowanie na takiej drodze? Widzę ciągłą linię, zbocze wąskie, pewnie smaochody wystają na jezdnię...
Widoczna na zdjęciu ciągła jest na zakręcie ale dalej jest normalnie przerywana.
Żadnych kar nie ma, bo to jest zgodnie z przepisami, na tym odcinku gdzie auta parkują nie ma zakazu ani linii ciągłej na poboczu :mrgreen:

kaeres napisał(a):Tam jest rzeźnia. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęć ale bałem się bo cały pas przy skałkach zajęty i trzeba było uważać.
Cała droga, samochód za samochodem zaparkowane wbrew przepisom.
Ale policja raczej nie karze turystów w takich miejscach bo tą kasę wydadzą tak czy siak.
E tam, nie przesadzaj ... Parkowanie tam nie odbywa się wbrew przepisom bo jak wyżej pisałam zakazu nie ma a wygląda tak :).
DSCN6571.JPG


Jeszcze kilka fotek jest w relacji w tym wątku :)

U ichniejszych służb nie ma pomiłuj, czy turysta czy miejscowy. Jeśli coś jest wbrew przepisom kara na pewno nie ominie nikogo.
Wielokrotnie byłam świadkiem jak zwijali na lawetę auta zaparkowane w niewłaściwym miejscu.
W tej relacji też jest fotka jak przy mnie strażnik gminny w Starej Basce (przecież to już kompletne zadupie) wlepił mandat za parkowanie w miejscu niedozwolonym. W tym roku również przy mnie wlepili mandat turystom z Austrii pod marketem za złe parkowanie.
Nad Oprną parkowanie na poboczu jest dozwolone. Z mijaniem się osobówek też nie ma problemu, wielokrotnie pokonywaliśmy ten podjazd. Martwiłam się tylko wyjazdem z przyczepą, bo ona była szersza od samochodu i tu już by był problem by zmieścić się w razie mijanki. Na szczęście wyjazd w dniu załamania pogody, to i ochotników na Oprnę nie było więc szeroko jak na lotnisku :mrgreen:


Nie ma ciągłej na poboczu ale jest ciągła przez os jezdni i jej przekraczac nie można
Wiec i parkować tak żeby inni ja przekraczać musieli, tez nie można ale 16.08 samochody stały na długości 1,7 km na prostych i na zakrętach
Mnóstwo pieszych wężykiem jak na promenadzie jakiejś
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.08.2018 17:45

morela napisał(a): Nie ma ciągłej na poboczu ale jest ciągła przez os jezdni i jej przekraczac nie można
Wiec i parkować tak żeby inni ja przekraczać musieli, tez nie można ale 16.08 samochody stały na długości 1,7 km na prostych i na zakrętach
Mnóstwo pieszych wężykiem jak na promenadzie jakiejś
Oczywiście, że można przekraczać oś jezdni ponieważ dalej na środku jest linia przerywana co już pokazywałam.
DSCN6571.JPG
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 19.08.2018 06:32

Na tym fragmencie tak
Ale auta ciągną sie na prawie 2 km również w miejscach w których jest ciągła, w tym na zakrętach
Ale oczywiście rozumiem potrzebę bo nijak inaczej sie tam nie stanie, sama jednak nie zdecydowałam sie w tym uczestniczyć
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.08.2018 14:19

morela napisał(a):Na tym fragmencie tak
Ale auta ciągną sie na prawie 2 km również w miejscach w których jest ciągła, w tym na zakrętach
Ale oczywiście rozumiem potrzebę bo nijak inaczej się tam nie stanie, sama jednak nie zdecydowałam się w tym uczestniczyć
Tam jest wiecznie taka ilość aut, mieliśmy okazję obserwować to codziennie z pobliskiego kempingu, na którym mieszkaliśmy. Dużo aut zjeżdżało właśnie pod sam kemping, po czym zawracało tam i ustawiało się już na przeciwnym pasie przodem do powrotnego kierunkiem jazdy :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.03.2019 20:15

Pamiętacie to maleństwo :)
gusia-s napisał(a):cd. Dzień 13 - 14.07.2016 czwartek ...

... Wracając na kemping, wstępujemy jeszcze do centrum ogrodniczego gdzie nabywam cudne bungeville :hearts:...
...
DSC_1724.jpg

...


Oto ona dziś :)
IMG_20190327_171847.jpg
IMG_20190327_185731.jpg
IMG_20190327_185542.jpg
Ostatnio edytowano 28.03.2019 15:29 przez gusia-s, łącznie edytowano 1 raz
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.03.2019 21:02

Drażnisz, Koleżanko, i to bardzo :mrgreen:

Na razie nie pokażę mojej :( :lool: :lool: :lool:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.03.2019 21:15

Gusia!!!!!! Jak Ty to zrobiłaś??????
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.03.2019 23:30

beatabm napisał(a):Gusia!!!!!! Jak Ty to zrobiłaś??????



Podlewała , dbała , otoczyła miłością . . . :smo:


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.03.2019 10:31

piotrf napisał(a):
beatabm napisał(a):Gusia!!!!!! Jak Ty to zrobiłaś??????



Podlewała , dbała , otoczyła miłością . . . :smo:


Pozdrawiam
Piotr


:cry: :cry: :cry: Ja swoją też kochałam, mówiłam do niej, podlewałam, trzymałam na słoneczku i padła :cry: :cry: :cry:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.03.2019 15:25

Katerina napisał(a): Na razie nie pokażę mojej :( :lool: :lool: :lool:
Ja mojej też nie :mrgreen:

beatabm napisał(a):
piotrf napisał(a):
beatabm napisał(a):Gusia!!!!!! Jak Ty to zrobiłaś??????

Podlewała , dbała , otoczyła miłością . . . :smo:
Pozdrawiam
Piotr
:cry: :cry: :cry: Ja swoją też kochałam, mówiłam do niej, podlewałam, trzymałam na słoneczku i padła :cry: :cry: :cry:


Muszę się przyznać :oops: ... to jedna z trzech wtedy zakupionych. Tą podlewa, dba i otacza miłością zięciunio :oops: :mrgreen:

Moja, podobnie jak Kateriny nie zachwyca. Oczywiście żyje, jest zielona i coś puszcza nowego ale jej przyrost jest bardzo mały. W zeszłym roku kwitła w tym raczej też będzie, na to się już zanosi, mimo to ze smutkiem przyznaje ... nie dorasta do pięt swojej siostrze :( .
Moja w okresie zimowania stoi cały czas na zachodnim oknie, ich na południowym i tu tkwi chyba przyczyna :|

Podmieniłam fotki w poprzednim poście bo wczoraj z tel. jakiś kolaż malutki wstawiłam na szybko ;)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.03.2019 15:42

Toż to skarb, taki Zięciunio 8)

Może niepotrzebnie przycinamy nasze :roll: :?: Chyba trzeba pozwolić pędom hulać :D
Moja zawsze na wiosnę niedomaga, ale już w czerwcu bywa taka...

IMG_20180714_202757.jpg

IMG_20180628_161606.jpg
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.04.2019 09:54

gusia-s napisał(a):
Cd. Dzień 1 - 2.07.2016 sobota
2 Cellos – Koncert!!!
...

... prawdopodobnie niedługo powinno pojawić się oficjalne video z tego koncertu. Patrząc na techniczną otoczkę wydarzenia raczej tak będzie. Oni rejestrują wszystkie większe koncerty, a ten był jubileuszowy więc nie to tamto ;)
Kamer było milion pincet, jeździły nad głowami na linach, latały nad nami drony, na scenie i pod nią kręciło się mnóstwo operatorów 8O. Nie robili by tego do szuflady. Taką mam nadzieję. Koncert w Veronie odbył się 11 maja 2016 a dopiero od listopada zaczęli wypuszczać kolejne kawałki, ostatni wyszedł tydzień temu więc pewnie trzeba na Zagrzeb poczekać :) ...


Całkiem długo kazali czekać ale wreszcie jest! mam nadzieję, że będą następne :) 50 tyś. ludzi i żadnego incydentu! Tak się bawią w Zagrzebiu :) Oko kamery nas nie wyłapało tym razem ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone