Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pozdrowienia od pani wiosny czyli ferie 2017 w CRO

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 07.04.2017 14:20

Potter napisał(a):No chyba muszę się nad tym porządnie zastanowić, skoro Mycha aż samochód sprzedała, żeby na bilety odłożyć :oczko_usmiech: :mrgreen: .
Tym bardziej, że do jesieni nigdzie nie wyjadę :cry: :evil: :cry: .


Na samoloty się Mysza przerzuciła to samochód na wakacje jej nie potrzebny :twisted: A po Radomiu w szpilkach może biegać :smo:
No to w takim razie musisz tą jesień dobrze zaplanować. Ja też muszę do sierpnia czekać :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.04.2017 14:26

A który to samochód Mysza sprzedałaś?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.04.2017 15:12

piekara114 napisał(a):A który to samochód Mysza sprzedałaś?

Ten najmniejszy-Smarcik :cry: :cry: :cry:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.04.2017 14:37

No bardzo miło tu u Ciebie - obrazy wiosny kompatybilne z tym co mam obecnie za oknem - do Gdyni wiosna zawsze najpóźniej przychodzi, mam wrażenie :cry: :evil:

Wodospady bacznie obejrzałam, bo - wstyd się przyznać - 6 razy w Cro, a tam jeszcze nie dotarłam..(do Zadaru również nie.. :oops:) Ale byłam w Sukošanie, i nawet spędziłam tam noc, co będę pamiętać do końca życia ze względu na koszmarny apartman :mrgreen:

Widzę,że lignje na patelni obrabialiście..miękkie wyszły? Ależ bym to wszystko teraz zjadła (jeszcze jestem przed obiadem :lol: )
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 09.04.2017 20:33

Katerina napisał(a):No bardzo miło tu u Ciebie - obrazy wiosny kompatybilne z tym co mam obecnie za oknem - do Gdyni wiosna zawsze najpóźniej przychodzi, mam wrażenie :cry: :evil:

Wodospady bacznie obejrzałam, bo - wstyd się przyznać - 6 razy w Cro, a tam jeszcze nie dotarłam..(do Zadaru również nie.. :oops:) Ale byłam w Sukošanie, i nawet spędziłam tam noc, co będę pamiętać do końca życia ze względu na koszmarny apartman :mrgreen:

Widzę,że lignje na patelni obrabialiście..miękkie wyszły? Ależ bym to wszystko teraz zjadła (jeszcze jestem przed obiadem :lol: )


Uroki mieszkania na północy :lol: Ale za to Bałtyk masz pod ręką :wink: Co do Zadaru i wodospadów Krka to warto przy okazji zobaczyć.
Kalmary jak nie ma grilla pod ręką często robimy na patelni na mocno rozgrzanym tłuszczu. Niestety mocno tłuszcz chlapie i sporo sprzątania potem :mrgreen: Ale nam bardzo smakują :hearts:
Jedziemy zaraz do Splitu :wink:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 09.04.2017 21:06

Czwartek 16.02.2017 c.d

Po obowiązkowym przystanku jedziemy w stronę Splitu
IMG_8928.JPG

IMG_8929.JPG

IMG_8931.JPG

W końcu naszym oczom ukazuje się znajomy widok :wink:
IMG_8932.JPG

IMG_8933.JPG

IMG_8935.JPG

Bez problemu parkujemy samochód, aczkolwiek duża część parkingu oraz cały główny budynek Jadrolinii odgrodzone siatką z powodu remontu. I niestety ten duży plac budowy troszkę psuł widoki :evil: Ale pewnie za to w wakacje będzie już pięknie :!:
Do miasta wchodzimy od strony Starego Bazaru.
IMG_8945.JPG

IMG_8938.JPG

IMG_8942.JPG

IMG_8944.JPG

IMG_8947.JPG

Zbliżamy się do wieży w Splicie
IMG_8948.JPG

IMG_8951.JPG

A w następnym odcinku wdrapiemy się na wieżę :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.04.2017 09:08

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):A który to samochód Mysza sprzedałaś?

Ten najmniejszy-Smarcik :cry: :cry: :cry:

A to i tak nie przydatny na wakacje, tam nawet bezpłatna torba samolotowa się nie mieści :mrgreen:

Lubię Split...

A czemu przestój się zrobił???
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 14.04.2017 23:10

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):A który to samochód Mysza sprzedałaś?

Ten najmniejszy-Smarcik :cry: :cry: :cry:

A to i tak nie przydatny na wakacje, tam nawet bezpłatna torba samolotowa się nie mieści :mrgreen:

Lubię Split...

A czemu przestój się zrobił???


Ja też lubię Split, sympatyczne miasto. Jakoś czasu mi ostatnio brakuje. Obawiam się , że kolejny odcinek po świętach :oops:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 17.04.2017 22:21

Czwartek 16.02.2017 c.d

Kupujemy bilety o ile dobrze pamiętam ok 20 kun za osobę i nasza 6 latka gratis. Młodsza pociecha z babciami zostaje na dole.
Dla porównania kiedy ostatni raz byliśmy w Splicie w sierpniu 2 lata wcześniej kolejka do wejścia na wieżę zajmowała cały dziedziniec przed więżą, pewnie minimum godzinkę stania. Teraz mieliśmy całą wieżę tylko dla siebie :hearts: :!:
początkowe schodki z kamieni pokonujemy z łatwością. Z pierwszego piętra robimy pierwsze zdjęcia.
IMG_8952.JPG

IMG_8953.JPG

IMG_8954.JPG

IMG_8955.JPG

IMG_8956.JPG

Ja z córką weszłyśmy jeszcze na pierwszą część metalowych schodów i kapitulujemy :oops: Schodki są już raczej średnio bezpieczne, barierki to tylko dwa stalowe prety i dzieckiem decyduję się dalej nie wchodzić. Wysokość też robi swoje a w dół mogło by być gorzej :? Na samą górę wdrapuje się mąż więc są też fotki.
IMG_8958.JPG

IMG_8959.JPG

IMG_8960.JPG

IMG_8962.JPG

Na dowód braków problemu z parkowaniem zdjęcie naszej "Zośki" z góry ( drugi samochód od przodu, boxem na dachu)
IMG_8965.JPG

IMG_8967.JPG

IMG_8970.JPG

IMG_8973.JPG

IMG_8975.JPG

IMG_8979.JPG

IMG_8991.JPG

czekamy cierpliwie na pierwszym piętrze.
IMG_8996.JPG

IMG_9002.JPG

Szczęśliwie schodzimy na dół. Trzeba przyznać, że widoki z góry naprawdę super i zdjęcia nie oddają tego jak to wygląda w rzeczywistości. Split z góry też prezentuje się bardzo okazale. Przejeżdżając kilkukrotnie przez te miasto nie wiedziałam, że jest aż tak duże.

Pozdrawiam :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.04.2017 22:40

Dobrze, że się zmobilizowałaś po tych leniwych i zimnych Światach....

Split, zwłaszcza marina z góry jest piękny.... szkoda, że zrezygnowałyście... córa już nie taka mała, więc przy samej ścianie na pewno by grzecznie wspinała się (ja też tak wolę)... I tak dla uzupełnienia, byłam na szczycie pierwszy raz w 2000 r i w moimi chłopakami w 2013 i wejście (schody) dalej wyglądają tak samo :mrgreen:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 18.04.2017 09:25

piekara114 napisał(a):Dobrze, że się zmobilizowałaś po tych leniwych i zimnych Światach....

Split, zwłaszcza marina z góry jest piękny.... szkoda, że zrezygnowałyście... córa już nie taka mała, więc przy samej ścianie na pewno by grzecznie wspinała się (ja też tak wolę)... I tak dla uzupełnienia, byłam na szczycie pierwszy raz w 2000 r i w moimi chłopakami w 2013 i wejście (schody) dalej wyglądają tak samo :mrgreen:


W sumie to z tego poziomu na którym byłyśmy Split też się bardzo ładnie prezentował :lol: Wspinać pewnie by się wspinała ale jakoś światełko mi się zapaliło, że potem musimy zejść :!: Pewnie gdyby jeszcze ktoś był oprócz nas też było by trochę łatwiej. Ale z drugiej strony mieliśmy całą wielką wieżę tylko dla siebie :roll:
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 18.04.2017 09:42

Split kocham i uwielbiam. Ten Wasz jest taki cichy, tajemniczy, ta pustka dookoła dodaje mu niesamowitego uroku!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.04.2017 09:47

Beata W. napisał(a):Pewnie gdyby jeszcze ktoś był oprócz nas też było by trochę łatwiej.
Powiem Ci, ze byłoby gorzej i mniej przyjemnie jeszcze... Te barierki są jakie są i w sezonie (bo tak 2 razy byłam) to każdy chce iść od strony murów, więc wszyscy (zwłaszcza z dziećmi) się tam przepychają, bez względu na kierunek ruchu i przyjemnie nie jest... Trzeba wtedy mieć dużo cierpliwości w przepuszczaniu innych...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 18.04.2017 09:57

Igłą pinii napisał(a):Split kocham i uwielbiam. Ten Wasz jest taki cichy, tajemniczy, ta pustka dookoła dodaje mu niesamowitego uroku!


Naprawdę spacer wąskimi i do tego pustymi uliczkami to była super sprawa, tak bez deptania po piętach innym turystom :lol:

piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Pewnie gdyby jeszcze ktoś był oprócz nas też było by trochę łatwiej.
Powiem Ci, ze byłoby gorzej i mniej przyjemnie jeszcze... Te barierki są jakie są i w sezonie (bo tak 2 razy byłam) to każdy chce iść od strony murów, więc wszyscy (zwłaszcza z dziećmi) się tam przepychają, bez względu na kierunek ruchu i przyjemnie nie jest... Trzeba wtedy mieć dużo cierpliwości w przepuszczaniu innych...


Myślę, że jeszcze kiedyś się do Splitu wybierzemy i może wtedy będzie okazja wdrapać się na samą górę ( o ile nie nabawimy się na stare lata jakiegoś lęku wysokości :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
roberto149
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) roberto149 » 18.04.2017 10:52

Nadrobiłem czytanie ;) Pieknie czas spędzony na feriach. Pozdrawiam was serdecznie ;)
Ostatnio edytowano 18.04.2017 11:44 przez roberto149, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pozdrowienia od pani wiosny czyli ferie 2017 w CRO - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone