Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pozdrowienia od pani wiosny czyli ferie 2017 w CRO

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 16.05.2017 09:18

piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):W Leptokari mamy 14 noclegów, tranzytowy w Serbii, potem w drodze powrotnej 2 w Ohrydzie i 1 na Węgrzech :wink:
To 3 tygodniowe wakacje Wam wyjdą 8O 8O Super. U mnie nie za bardzo da radę, a nawet jakby się udało, to pewnie jesienny wypad by odpadł, więc wolę 2 razy jechać...

A ja jakoś za kotami nie przepadam... no kotki małe są ok :D

Małe to słodkie :lol:

No tak wychodzi w sumie 18 noclegów. No dla nas pewnie będzie to ostatni zagraniczny wyjazd w tym roku więc można zaszaleć :lol: Ciężko będzie się pozbierać z pracą na tyle wolnego ale jak to mówią dla chcącego..... :wink:
ajdadi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 19.05.2017 07:52

WOW...takie wakacje to ja rozumiem :papa:
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 19.05.2017 10:14

ajdadi napisał(a):WOW...takie wakacje to ja rozumiem :papa:

Mam nadzieję, że uda się odpocząć :papa:
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 22.05.2017 22:13

18.02.2017

Niestety czas szybko leci i nastał nasz ostatni dzień zimowego pobytu w Chorwacji :(
Dzień planujemy na dość leniwy, bez dłuższej jazdy samochodem, tak aby trochę odpocząć przed powrotem.
Rano wybieramy się jeszcze do Zadaru na ostatnie chorwackie zakupy w Konzumie oraz Ribarnicy.
Jak już wcześniej pisałam restauracje są pozamykane więc marne szanse na ostatnią kolację na mieście :evil: Udaje nam się jednak upolować całkiem słusznie wyglądające mięsiwo i to w Sukosanie.
pieczona-swinia-na-ruszcie-w-chorwackich-restauracji.jpg

Zakupujemy mięsko i udajemy się na ostatni chorwacki obiad.
Mięsko jeszcze ciepłe, wprawnie pokrojone przez pana z wielkim tasakiem, nie zmieniamy więc ekskluzywnego półmiska :oczko_usmiech:
IMG_9301.JPG

Po obiadku robię parę fotek z naszego tarasu. Niestety czynność tą zostawiłam na ostatni dzień i chociaż było dość ciepło niestety brakowało słońca.
IMG_9285.JPG

IMG_9286.JPG

IMG_9289.JPG

IMG_9294.JPG

IMG_9296.JPG

IMG_9290.JPG

Wybieramy się jeszcze na pożegnalny spacer po najbliższej okolicy. Jest sobota więc wszelkie prace ogrodowe trwają. Nasz gospodarz kosi trawę, w której pełno stokrotek.
IMG_9303.JPG

IMG_9305.JPG

sąsiedzi świeżo przycięli gaik oliwny
IMG_9312.JPG

i szykują poletka do uprawy, albo już coś na nich rośnie :wink:
IMG_9291.JPG

IMG_9297.JPG

IMG_9306.JPG

IMG_9346.JPG

Idziemy w stronę Jadranu robiąc jeszcze parę fotek chorwackiej roślinności, spora agawa:
IMG_9276.JPG

Migdałowiec koło nas coraz bardziej się rozkwita
IMG_9310.JPG

kwitnie też mała forsycja
IMG_9335.JPG

pięknie wybarwione rojniki
IMG_9328.JPG

i wiele innych
IMG_9325.JPG

IMG_9326.JPG

IMG_9330.JPG

jeszcze parę fotek Jadranu
IMG_9327.JPG

IMG_9336.JPG

IMG_9341.JPG

IMG_9344.JPG

IMG_9354.JPG

IMG_9356.JPG

wypatrujemy nawet fajne apartamenciki, jeden nawet na sprzedaż więc były by jak znalazł na wakacje :oczko_usmiech:
IMG_9381.JPG

IMG_9350.JPG

Wracamy powoli w stronę naszego lokum
IMG_9365.JPG

IMG_9339.JPG

IMG_9358.JPG

IMG_9395.JPG

IMG_9392.JPG

IMG_9426.JPG

Dach w domu naszych gospodarzy w całości pokryty bateriami słonecznymi
IMG_9430.JPG

ostatnie spojeżenie w kierunku morza
IMG_9431.JPG

a wieczorkiem jeszcze małe "co nieco" na ząb :lol:
IMG_9435.JPG

I to by było prawie na tyle z naszego wyjazdu, ale pozostał jeszcze powrót do domu :papa:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.05.2017 07:35

To ale z ostatniego zdania dużo może znaczyć...
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 23.05.2017 07:44

piekara114 napisał(a):To ale z ostatniego zdania dużo może znaczyć...

Dużo to może za dużo powiedziane ale parę fotek z drogi jeszcze wrzucę :wink:
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 25.05.2017 22:04

19.02.2017 powrót
Niestety wszystko co dobre za szybko się kończy tak też skończyły się nasze ferie.
Wstajemy rano, pakujemy samochód i ok. 6:00, żegnamy się z naszym panem gospodarzem, Sukosanem i Chorwacją. Niestety był to nasz pierwszy i ostatni wyjazd w tym roku do Chorwacji bo przecież na wakacje od dawna zaplanowane w Grecji :lol: Ale Cro na pewno będzie nam brakowało.
Chorwacja żegna nas wschodzącym słońcem.
IMG_9458.JPG

IMG_9461.JPG

IMG_9468.JPG

IMG_9471.JPG

IMG_9473.JPG

IMG_9478.JPG

IMG_9481.JPG

IMG_9488.JPG

IMG_9493.JPG

Niestety za tunelem od razu wracamy do zimowej rzeczywistości. Żegnaj wiosno na kilka ładnych tygodni :evil: ( na szczęście obecnie nasza pogoda na tyle się poprawiła, że wklejanie tych zdjęć nie jest dla mnie straszne :twisted:
IMG_9503.JPG

IMG_9518.JPG

IMG_9520.JPG

tylko przypomnę, że w drodze na ferie w Chorwacji śniegu nie było, jedynie trochę w Austrii.
IMG_9524.JPG

Autostradami droga szybko nam mija i dojeżdżamy do Słowenii, którą również przejeżdżamy autostradą.
IMG_9541.JPG

Następnie autostrada austriacka, niestety już trochę wolniej. Najpierw policja zorganizowała zjazd z autostrady przez parking w celu kontroli winiet, a następnie po całej drodze ulokowana duża ilość radarów.
IMG_9546.JPG

Słowację mijamy sprawnie i spokojnie jedynie z przystankiem w naszym od lat stałym punkcie na knedliki i syr. Mijamy znajome widoki
IMG_9563.JPG

i jeszcze można powiedzieć po widoku znak
IMG_9572.JPG

:lol:
Trzeba przyznać, że ferie pomimo tego, że minęły nam wyjątkowo spokojnie były bardzo udane. Pierwszy raz podziwialiśmy zimową Chorwację. Zupełnie inną, niż ta w wakacje. Muszę przyznać, że w niektórych miejscach było nam aż dziwnie tak pusto ale w niektórych jak np Split zdecydowanie lepiej się zwiedzało, no o parkowaniu nie wspomnę. Na pewno dużym minusem był brak otwartych restauracji ponieważ na wyjeździe lubimy sobie popróbować lokalnych specjałów. Z drugiej strony na targu mieliśmy taki wybór pyszności, że spokojnie daliśmy radę.
Natomiast zapach wiosny i widok kwiatów kiedy u nas był spory mróz, bezcenne :lol:

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wybrali się z nami na te ferie. Zarówno tym którzy się ujawnili jak i tym, którzy tylko zaglądali.

:papa: :papa: :papa:
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.05.2017 06:57

Niestety za tunelem od razu wracamy do zimowej rzeczywistości. Żegnaj wiosno na kilka ładnych tygodni :evil: ( na szczęście obecnie nasza pogoda na tyle się poprawiła, że wklejanie tych zdjęć nie jest dla mnie straszne :twisted:

to musiało boleć.Śnieg po tygodniu spędzonym w zieleni...brrrr :roll: :roll: :roll:
Dziękuję za wiosenną wycieszkę :papa:
ajdadi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 26.05.2017 07:09

Z miłą chęcią zaglądałem i podziwiałem wiosnę...oraz te "tłumy" ludzi :oczko_usmiech: :papa:
krakusowa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 26.05.2017 07:18

Jak te śniegi nie pasują do reszty :wink:
Dzięki za wiosenną Chorwację. :D
Pozdrawiam :papa:
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.05.2017 07:19

Beata W. napisał(a):Niestety wszystko co dobre za szybko się kończy tak też skończyły się nasze ferie.

Niestety :evil:

Beata W. napisał(a):Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wybrali się z nami na te ferie. Zarówno tym którzy się ujawnili jak i tym, którzy tylko zaglądali.

Bardzo dziękuję za taką "inną" Chorwację 8) :papa:

A czy teraz Babcie nie chcą jechać z Wami też latem? :wink:
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 26.05.2017 07:30

beatabm napisał(a):

to musiało boleć.Śnieg po tygodniu spędzonym w zieleni...brrrr :roll: :roll: :roll:
Dziękuję za wiosenną wycieszkę :papa:

krakusowa napisał(a):Jak te śniegi nie pasują do reszty :wink:
Dzięki za wiosenną Chorwację. :D
Pozdrawiam :papa:

No powrót w te śniegi niestety nie był przyjemnym przeżyciem :cry:
ajdadi napisał(a):Z miłą chęcią zaglądałem i podziwiałem wiosnę...oraz te "tłumy" ludzi :oczko_usmiech: :papa:

A tłumy były dla nas ciekawym przeżyciem :wink:

mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Niestety wszystko co dobre za szybko się kończy tak też skończyły się nasze ferie.

Niestety :evil:

Beata W. napisał(a):Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wybrali się z nami na te ferie. Zarówno tym którzy się ujawnili jak i tym, którzy tylko zaglądali.

Bardzo dziękuję za taką "inną" Chorwację 8) :papa:

A czy teraz Babcie nie chcą jechać z Wami też latem? :wink:

Babcie droga trochę zmęczyła więc też to było dla nich przeżycie, a do Grecji jeszcze dalej i upały duże. Ale kiedyś kto wie :?: :lol:

Jeszcze raz dziękuję Wam za obecność :papa:
kmichal
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 21.09.2018 18:22

Beata W. napisał(a):Chorwacja żegna nas wschodzącym słońcem.

... z delikatnym poślizgiem, ale wielkie dzięki za bardzo miłą relację z zimowej Chorwacji ... :D ... świetny pomysł ... 8) ...
Pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Pozdrowienia od pani wiosny czyli ferie 2017 w CRO - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019