Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót po latach do Chorwacji

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 21.03.2012 10:24

Jarko1 , tutaj nie o drwinę chodzi ,tylko o pokazanie jak może wyglądać piasek . Niestety ,większość ludzi mając na myśli piasek , wyobraża sobie wybrzeże Bałtyku lub coś jeszcze piękniejszego .
Jak się poogląda w necie zdjęcia , ładnie obrobione , podkolorowane ,to człowiek jedzie i na miejscu przeżywa wielkie rozczarowanie .
Wiele naczytałam się przed wyjazdem do Orebica o "najpiękniejszej plaży"na całym Peljesacu , o drobniutkim piaseczku.....I zobaczyliśmy to , co pokazałam na zdjęciu . Jeśli ktoś to lubi , ok. , mnie nic do tego , ale bądżmy realistami i pokażmy jaki ten "piasek" jest na prawdę.Dla mnie to ani on drobny , ani plaża najpiękniejsza.....Może ktoś ma inny gust , jego sprawa ,jego wybór , ale myślę że takie opisy jak często pojawiają się w necie , czy przewodnikach ,są po prostu krzywdzące dla osób , które "cuda" sobie na miejscu wyobrażają , rezerwują kwatery i póżniej przeżywają wielkie rozczarowanie . Sama znam trzy takie osoby , które były niesamowicie rozczarowane , bo ktoś im głupot naopowiadał.

W okolicach Wenecji nie byłam , ale znam inne odcienie piasku , byłam na plażach z czarnym piachem wulkanicznym , ale wiedziałam wcześniej że taki ten piach będzie .I na prawdę nie o wybrzydzanie tutaj chodzi (tym bardziej że my preferujemy plaże kamieniste ) , tylko o pokazanie prawdy. Dlatego nie rozumię Jarko1 , Twojej ironii.
Zawsze myślałam że forum jest po to , aby dzielić się opiniami i wrażenami . Dlatego się podzieliłam i potwierdziłam swoje słowa fotką .

O plażach w Duce milczę , bo nigdy tam nie byłam . Moje spostrzeżenia dotyczyły ogólnie plaż z jakimi można się spotkać w Chorwacji. Bo zarówno w Omisu , jak i w Orebicu plaże nazywane piaszczystymi ,są ....takie jakie są.....
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.03.2012 16:48

boro2511 napisał(a):Janusz, pisz tak dalej... :lol:
A poproszę Cię wtedy o radę i polecenie czegoś co spełni oczekiwania mojej rodziny...
Jak Ci się uda, mieszczącego się w moim budżecie (max 55 EUR) to wyślę Ci dobrą flaszeczkę bądź "łychę" na adres domowy...no cyba,że wolisz rakiję :D
Preferencje wiadome, czas też. :lol:
pozdrawiam


:D
W Sveti Filip i Jakov jest plaża Iza Banja (południowa) gdzie jest sporo betonu, ale też piaszczyste i żwirowe zatoczki. Ponoć przyjazne dla dzieci. Do tego duży plac zabaw przy plaży. Blisko niego (100-150m) jest to:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
wszystkie w tym samym budynku;
a kilkaset metrów dalej na południe od starówki i centrum, za to blisko pewnej piaszczystej zatoczki to:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
lub
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Jadranska cesta wydaje się w wystarczającej odległości.
Ceny jak najbardziej do negocjacji. Nie zniechęcać się tymi na stronach.

Tu zdjęcia Izy Banji:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Powodzenia :)
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 21.03.2012 18:26

Iwona75, gdybyś użyła funkcji szukaj znalazłabyś wiele wątków, że piasek w Cro nie jest tak popularny jak nad Bałtykiem. Znalazłabyś łopatologicznie wyłożone, po co zaleca się buty na plażę, że nie tylko chodzi o żwir ale i cudeńka zwane ostroszem itd. itp. Być może trzeba poszukać w starszych wątkach, lecz większość z nas od tego zaczynała. Zgoda ze trochę kopania jest, lecz warto poczytać. W wielu wątkach przewijają się porównania mętnej, umiarkowanie ciepłej wody i polowania na słońce nad Bałtykiem do słonecznej Dalmacji z wodą jak na pocztówkach. Wiem co to bora, gromobicia i ulewy też przeżyłem, lecz że szanse na Słońce są większe w Cro to oczywiste jak 2+2=4. Niby po co miliony turystów pchają się 1600km , mając 4 razy bliżej chłodne bajoro ? Nad Bałtyk jeździłem w dzieciństwie, fajnie było, lecz w Cro jest lepiej. Daruję sobie uwagi o infrastrukturze i realnej szybkości przemieszczania się - kto jeździ ten wie.
Wracając do piaseczku bez którego waćpanna żyć nie możesz, to proszę :

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

i tu do poczytania

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=31946

tu fotka podpisana Omis, choć raczej z Duce

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Niekiedy lepiej czytać niż wpisywać nowe posty.....
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 21.03.2012 18:40

Jarko1 , bez urazy , ale gdybyś czytał ze zrozumieniem , to zauważyłbyś że nasza rodzina preferuje plaże kamieniste , dlatego nie rozumiem dlaczego piszesz że bez piaseczku żyć nie mogę .
A poza tym czy ja Ciebie gdzieś uraziłam ? Bo wydaje mi się , że jakieś niemiłe określenia mi przypinasz ,tylko nie rozumię dlaczego .
I wybacz , ale nie każdy jadący do Chorwacji czyta o "cudenkach zwanych ostroszem". Kto powiedział że ja kiedykolwiek wcześniej na tym forum bywałam i czytałam o piasku w Chorwacji ? Czy każdy turysta czyta TO forum ? Wybacz , ale wiele osób tego nie robi . A niektórzy w ogóle z netu nie korzystają , kupują zwykły przewodnik i tam szukają informacji . Ja pokazałam to co widziałam w Orebicu , a Ty mnie atakujesz , jak wymagającą "waćpannę" , która do szczęścia musi mieć bałtycki piach , super ciepłą wodę w morzu i może jeszcze wypasiony apartament . Chyba przesadziłeś .
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 21.03.2012 19:32

Obejrzałam zdjęcia plaży w Orebicu na stronce , którą kolega zaproponował. Ładnie "podmalowane ". Myślę że każdy zobaczy różnicę ,między tymi fotkami , a moją i wyciągnie wnioski dla własnego użytku . Przypuszczam że z większością tych plaż jest podobnie , chociaż na pewno "perełki" się zdarzają.
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 21.03.2012 21:15

Iwona75 napisał(a):"PIASEK" W OREBICU

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL


Ja na tym zdjęciu widzę właśnie piasek. Bez " ".

Być może nie jest to piasek bałtycki, ale na piasek to wygląda. I raczej mieści się w podanych stronę wcześniej definicjach piasku. Chyba, że jesteś w stanie podać wymiary ziaren uwiecznionych na zdjęciu. Być może w oparciu o definicję podaną przez Peterenzo uda się dowieść, że piasek to nie jest...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.03.2012 22:02

boro2511 napisał(a):-najlepiej,żeby była to Istria choć nie koniecznie (może być pólnocna Dalmacja)
-cena za nocleg (45-55 EUR)
-dość łagodne zejście do morza,żeby 4 latek mógł się coś popluskać i nie chodzić w sandałkach
Jeśli ktoś z Was może coś polecić ewentualnie podrzucić namiary na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl byłbym zobowiązany:-)
pzdr


W Sabunike jest piasek i bardzo łagodne zejście do morza, w samym pobliskim Ninie też miejscami, Zresztą piaszczysty brzeg ciągnie się między tymi dwoma miejscowościami. Można poszukać (Północna Dalmacja).
Np. zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Albo to jeszcze:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
blisko piaszczystego cypla w Ninie.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 22.03.2012 00:15

Ciemny piasek , pomieszany z ziemią i kamienami .Ja nie zaprzeczam że mieści się to w definicji piasku . Ja tylko mówię że nie wygląda to jak piasek pokazywany na zdjęciach w necie . I że te piękne fotki często nie odzwierciedlają tego co na prawdę się na plaży znajduje .

Ale widzę że coś ciężko Wam zrozumieć o czym piszę , dlatego nasza dyskusja nie ma sensu . Kto chciał , załapał , pozostali nie muszą .
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 22.03.2012 09:46

Mikromir napisał(a):W Sabunike jest piasek i bardzo łagodne zejście do morza, w samym pobliskim Ninie też miejscami, Zresztą piaszczysty brzeg ciągnie się między tymi dwoma miejscowościami. Można poszukać (Północna Dalmacja).
Np. zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Albo to jeszcze:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
blisko piaszczystego cypla w Ninie.

Dzięki Mikromir za pomoc,ale mam ten portal "zaorany" od A do Z. Jedną z tych kwater brałem mocno pod uwagę,ale cena nieco się rozjeżdżała z podaną, pozatym termin nieco mi nie pasował.
Ja decyzje już podjąłem i nie będę jej zmieniał :)
ale dzięki za chęci.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 22.03.2012 10:29

Piasek jest w Lumbardzie z drugiej strony od Orebica; ciemny ale nie taki jak wulkaniczny. Tyle że pod wodą pustynia: tam gdzie nie ma skał bydlęta morskie nie mają się gdzie kryć.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 22.03.2012 10:47

boro2511 napisał(a):Ja decyzje już podjąłem i nie będę jej zmieniał :)
ale dzięki za chęci.


I wszystko jasne! :wink:

Dajcie już spokój z tym piaskiem. Czy ktokolwiek, który dołącza do tej dyskusji w ogóle zwraca uwagę o czym rozmawialiśmy wcześniej?
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 22.03.2012 10:49

ania77 napisał(a):Ja na tym zdjęciu widzę właśnie piasek. Bez " ".


Dziękujemy za szczególną spostrzegawczość, ale co to wnosi do rozmowy?
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 22.03.2012 11:16

Czy to jest dyskusja o piaskach szklarskich z zawartością SiO2 na poziomie 99,999% ? Meritum dawno odfrunęło niczym spłoszone kaczki z trzcinowiska ..^..^...::^::^::''^'''^''^'''^'' , zostały tylko posty naklepane przez miesiąc. Pa, pa...
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 22.03.2012 13:11

PETERENZO napisał(a):Dziękujemy za szczególną spostrzegawczość, ale co to wnosi do rozmowy?

To ja raczej dziękuję za zainteresowanie i pomoc oraz dużo przydatnych mi informacji. Troszkę zrobiło się w niektórych momentach niemiło, ale przecież w takiej cromaniackiej społeczności rozejdzie się to napewno "po kościach" :)
Konkluzja jest taka,że każdy ma inne oczekiwania i wyobrażenia o swoich wymarzonych wakacjach w Cro.
Myślę jednak,że jest pewną niestosownością krytykowanie wyboru pobytu drugiej osoby.Jednemu bardziej się będzie podobało leżenie na mniej lub bardziej piaszczystej plaży wraz z wszelkimi tego niedogodnościami a drugi preferuje wygrzewanie się na skałkach...
Ja szanuję wybór innych bo nie muszą podzielać moich preferencji.
3majcie się :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2012 13:24

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Powrót po latach do Chorwacji - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone