Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót po latach do Chorwacji

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012
Powrót po latach do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 27.02.2012 11:44

Witajcie,
Po 10 latach, tym razem już z dziećmi (1 i 4 lata) planujemy z żoną w tym roku pojechać do Chorwacji. Dawno temu byliśmy w miejscowości Umag. Z polecenia kolegi zarejestrowałem się na forum i zabrałem się do szukania...
Jestem w chwili obecnej w kropce. Niby znalazłem coś fajnego w Mimicach (Apollo 11), spokojnie i kameralnie, ale po rodzinnych naradach uznałem,że trzeba szukać dalej. Decydujące było spodziewane "latanie" po dość stromych schodach z całym ekwipunkiem na plażę z roczną córcią na ręku i jednak nieco znaczna odległość z Wrocławia (chcę trasę przejechać nocą z jak najmniejszą ilością zatrzymań a najlepiej wogóle się nie zatrzymywać bo wtedy będzie "sieczka" w aucie). Niech dzieciaki przśpią drogę w przynajmniej 75%...
Tak więc nie przerywając lektury wpisów szanownych forumowiczów zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc i tak:
-najlepiej,żeby była to Istria choć nie koniecznie (może być pólnocna Dalmacja)
-cena za nocleg (45-55 EUR)
-dość łagodne zejście do morza,żeby 4 latek mógł się coś popluskać i nie chodzić w sandałkach
Jeśli ktoś z Was może coś polecić ewentualnie podrzucić namiary na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl byłbym zobowiązany:-)
pzdr
Krzysztof66
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof66 » 27.02.2012 12:31

Jestem w podobnej sytuacji. Poprzednio byłem w Chorwacji w 1999 r. w okolicach Umagu na kempingu. W tym roku postanowiłem odwiedzić ponownie ten piękny kraj. Kwaterę znalazłem za pośrednictwem tego biura podróży zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link w Novim Vindolskim. Jedzniemy w trójkę /syn 11 lat/ i płacimy nieco ponda 12 euro od osoby za dobę. Pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.02.2012 12:37

boro2511 napisał(a):-dość łagodne zejście do morza,żeby 4 latek mógł się coś popluskać i nie chodzić w sandałkach


W Chorwacji buty do wody konieczne, na Istrii szczególnie i to nie tylko dla dzieci.
grzeslaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzeslaw » 27.02.2012 13:08

Witam,
Chętnie dołączam do tego wątku, ponieważ dylematy mam podobne.
To będzie nasza czwarta podroż do Chorwacji. Wcześniej dwa razy wyspa Pag a dwa lata temu piękny Primosten. W tym roku jesteśmy trochę bardziej wybredni, ponieważ jedziemy z roczną córeczką. Dlatego w grę wchodzi:
- niezbyt daleka podróź
- łagodne (najlepiej piaszczyste) zejście do morza
- miejscowość średniej wielkości (wiocha z jednym sklepem i konobą odpada)
- przystępna cena
Przeglądając forum, zwróciłem uwagę na Lopar na wyspie Rab.
Myślicie, że spełni moje oczekiwania?
Zapraszam do dyskusji :)
Bianco
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bianco » 27.02.2012 23:01

Grzesław jak najbardziej! Jeśli nie przeszkadza Ci duża ilość ludzi na plaży miejskiej, Lopar jest OK. Woda bardzo płytka i gorąca na dużej powierzchni - dla dziecka jak w wannie, a starsi mogą popływać dalej.
Zawsze można też przejść się przez las na Plażę Sahara itp. z drugiej strony cypla. Mozna podjechać większość drogi samochodem.

Panie Januszu, jeżdżę już z wiele lat do Chorwacji i nigdy nie miałem butów do wody ani moje dzieci, tak więc nie zawsze i nie wszędzie są potrzebne. Zależy jakie plaże się wybiera.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.02.2012 23:28

Bianco napisał(a):Panie Januszu, jeżdżę już z wiele lat do Chorwacji i nigdy nie miałem butów do wody ani moje dzieci, tak więc nie zawsze i nie wszędzie są potrzebne. Zależy jakie plaże się wybiera.


Zgoda, ale lepiej buty mieć :wink:
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 28.02.2012 15:16

Wybierzcie się do Privlaki koło Zadaru.
Dawno, dawno temu byliśmy tam i z tego co pamiętam, na początku miejscowości jest duża płycizna.
No i te "błotka" zdrowotne :)

pozdrav
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 03.03.2012 00:37

Ostateczna decyzja padła na Rybarice koło Karlobagu. Zobaczymy jak będzie:-)
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 03.03.2012 07:13

boro2511 napisał(a):Ostateczna decyzja padła na Rybarice koło Karlobagu. Zobaczymy jak będzie:-)

Ja bym tą ostateczną decyzję zmienił,te rejony są mało ciekawe.
To lepiej do góry lub w dół.
To jest tylko moja rada,zrobicie jak Wam się podoba.
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 13.03.2012 12:52

mireks napisał(a):Ja bym tą ostateczną decyzję zmienił,te rejony są mało ciekawe.
To lepiej do góry lub w dół.
To jest tylko moja rada,zrobicie jak Wam się podoba.

Posłuchałem Ciebie mireks i nie żałuję...:-)
Znalazłem swoje miejsce po kilkunastu godzinach przed kompem. Dugi Rat-oto mój kierunek. Nawet mailowo udało mi uzyskać 5 EUR upustu za dobę...:-)
pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.03.2012 12:54

boro2511 napisał(a):Znalazłem swoje miejsce po kilkunastu godzinach przed kompem. Dugi Rat-oto mój kierunek. Nawet mailowo udało mi uzyskać 5 EUR upustu za dobę...:-)


Wg mnie Dugi Rat to najgorszy wybór z możliwych, no ale to Twój wybór :idea:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 13.03.2012 12:59

Na Dugi Rat mogę jechać wyłącznie za sporą dopłatę :D
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 13.03.2012 13:25

Dla dziecków małych tj. do 5-6 lat Lopar na Rab jest bardzo fajny. Jak wyzej napisano płytko, piasek/drobny żwirek i ciepła woda.
Minus taki, że w sezonie to tam jest ekstremalnie tłoczno i dość drogo.

Co do butów do wody, to moim zdaniem jest to wrecz obowiązek. Potencjalne zagrożenia chodzenia na boso naprawdę poważne.
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 13.03.2012 14:00

Janusz Bajcer napisał(a):Wg mnie Dugi Rat to najgorszy wybór z możliwych, no ale to Twój wybór :idea:

Może powinienen być bardziej precyzyjny bo chodzi o Mali Rat, coć pewnie nie ma tu dużej różnicy. Pytanie co tam jest nie tak (ta fabryka stara...?) czy coś jeszcze...
Mi zależy najbardziej na spokoju i ciszy. Apartamenty znalazłem obszerne, 200m od plaży (piaszczysta,żwirkowa-do wyboru). Jak narazie mój faworyt.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.03.2012 17:25

Mali Rat i Dugi Rat (Duce też) jak dla mnie pełen wad

Pierwsza wada to plaża przyległa do Jadranki.
Druga wada to apartamenty przy Jadrance.
Trzecia wada to na plażę i z plaży trzeba przechodzić przez Jadrankę.

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Podobnie jak Rysio - w to miejsce za dopłatą lub ewentualnie gratis. :lol:
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Powrót po latach do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone