Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poradźcie proszę jaką drogą dojechać do Albanii

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 25.03.2019 21:59

danilko napisał(a):Jeżeli do Sarandy, to Serbia, Macedonia, Grecja autostradą Via Egnatia.

Nocleg w Skopje, do lata mają skończyć brakujący odcinek A1 w Serbii, więc startując o świcie, do Skopje można dojechać 20-21 wieczorem. Drugiego dnia późnym popołudniem Saranda.

Jazda przez Albanię od północy to masakra. zarżniesz się.

Przejście graniczne Horgos na starej drodze obok autostrady. Nawet w sezonie stoi się max. pół godziny i to z powrotem, wjazd do Serbii zwykle bez kolejek.

Nie jechać z Serbii przez Kosowo, bo z powrotem nie wpuszczą do Serbii.


Planujemy wyjechać późnym popołudniem z Lublina tak, żeby jechać nocą i o świcię być w Serbii - no i ta droga, która chcieliśmy przejechać SH20 tzw. "góry przeklęte". Sam już nie wiem jakie wybrać rozwiązanie.
danilko
zbanowany
Posty: 9
Dołączył(a): 20.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) danilko » 25.03.2019 22:06

Ja jeżdżę w dzień, szybciej i bezpieczniej. W tamtym kierunku nocuję zwykle w serbskim Leskovacu albo Skopje. Z powrotem w Suboticy. Cywilizowany nocleg w hotelu o cywilizowanej godzinie, wcześniej dobra balkanska kolacja, zimne piwo, wolę to niż dogorywać o świcie za kierownicą.

Ponadto jadąc z Lublina o twojej godzinie, wykluczasz lokalne przejścia czynne od 7 rano. To jakieś 10 godzin jazdy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.03.2019 22:17

khml napisał(a):Planujemy wyjechać z Lublina we środę około godziny 18:00. Z tego co piszesz mogę planować dojazd na nocleg na około 13:00-14:00 (planowałem tak nocleg, aby drugi etap podróży zamknąć w 10 godzinach). Budapeszt około 2 w nocy to zapewne granica Węgry/Serbia około 5 rano i sam nie wiem czy jechać normalnie czy zmieniać na przejście graniczne TOMPA lub BACKI VINOGRADI ?
Budapeszt o tej porze będzie ok. Co do granicy w Roszke - byliśmy w tygodniu ok. 1 w nocy, więc teoretycznie też dobra pora, a akurat zjechały się samochody i 1,5h stania (sprawdzaliśmy na necie - info było o 15 min. stania). Objazd na Tompę ćwiczyłam, droga ok, ale jak sobie policzę dojazd do Tompa, tam nawet bez korków i powrót na autostradę to wychodzi to samo co stanie na Roszke 1,5h. Wg mnie do własnej decyzji, co lepsze...

My w Suchej (rok temu lipiec, środek tygodnia, w nocy drzemka 2,5h) wyjechaliśmy o 18 i w Skopje byliśmy o 14, 1336 km, ale my dokładamy 120 km i od Żyliny lecimy na Bratysławę, aby jechać jak najwięcej autostradami. Ty masz bardziej uciążliwy odcinek przez Słowację i Węgry niż my i autostrady w Twoim przypadku to tylko 677 km (50%), a u mnie to 1060 km (80% drogi). Dla porównania taki odcinek (w km) do Cro robiliśmy w 15h z drzemką w samochodzie. Nie lubimy jazdy na dzień, dla nas to bardziej męczące....
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 26.03.2019 07:56

Bardzo dziękuję za wszelkie cenne uwagi i podpowiedzi. Wszystko przemawia za zmianą trasy na taką jak wskazujecie.
Wyjazd w nocy z uwagi na 3 latka na pokładzie. W ubiegłym roku, jadąc do Chorwacji dość dobrze było w nocy, natomiast powrót w dzień... cóż... nawet filmy i wszelkie pomysły mamy nie wiele pomogły.

Wyjeżdżając z Lublina jestem skazany na trasę przez Słowację i Węgry i dlatego chce to "pokonać" nocą.

danilko napisał(a):Ja jeżdżę w dzień, szybciej i bezpieczniej. W tamtym kierunku nocuję zwykle w serbskim Leskovacu albo Skopje. Z powrotem w Suboticy. Cywilizowany nocleg w hotelu o cywilizowanej godzinie, wcześniej dobra balkanska kolacja, zimne piwo, wolę to niż dogorywać o świcie za kierownicą.

Ponadto jadąc z Lublina o twojej godzinie, wykluczasz lokalne przejścia czynne od 7 rano. To jakieś 10 godzin jazdy.


Czy potrzebne są te przejścia czynne tylko w dzień przy podróży nocą?

Które miejsce bardziej polecasz na nocleg Leskovac czy Skopje?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.03.2019 10:17

khml napisał(a):Które miejsce bardziej polecasz na nocleg Leskovac czy Skopje?
A dociągniesz do Skopje z 3 latkiem na pokładzie? To 1420 km. Czystej jazdy masz 16,5h.
Jazdę na noc rozumiem, sami tak wolimy, mimo że my z nastolatkiem podróżujemy, który jak siądzie w samochodzie to najchętniej wysiadłby u celu nie ważne po jakim czasie. Na parkingach to muszę go wyciągać z samochodu na siłę :lol: :lol:

khml napisał(a):Czy potrzebne są te przejścia czynne tylko w dzień przy podróży nocą?
Część przejść jest czynna całodobowo (Roszke autostradowa, Tompa), a część od 7-19 (np. Roszke II czy Backi Vineyards). W planowaniu musisz to sobie uwzględnić.
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 26.03.2019 12:05

Wyjeżdżając około 18 z Lublina w Skopje byłbym około 11:00 i taką trasę jestem w stanie pokonać na raz.
Ogólnie dotychczasowe wyjazdy były zawsze nocą i max czas przejazdu, który jeszcze ogarniam to 17-18 godzin jazdy z krótkimi przystankami.
W zasadzie nocleg może być w Skopje lub wcześniej - jeżeli masz sprawdzone miejsce (koniecznie ze śniadaniem) to chętnie skorzystam.

Przejścia, które wchodzą w grę to tylko Roszke i Tompa - tam będę około 4/5 rano.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.03.2019 12:18

khml napisał(a):Wyjeżdżając około 18 z Lublina w Skopje byłbym około 11:00 i taką trasę jestem w stanie pokonać na raz.
Ogólnie dotychczasowe wyjazdy były zawsze nocą i max czas przejazdu, który jeszcze ogarniam to 17-18 godzin jazdy z krótkimi przystankami.

Nie będziesz o 11 w Skopje, chyba że zero postojów i jedziesz sporo ponad limit prędkości nie bacząc na stan dróg, a w Serbii na prawdę całkiem inaczej się jedzie niż po Cro. Choć jest jeden taki na forum greckim co twierdzi, że wyjeżdża nad ranem z Wadowic i na wieczór jest w Satri w Grecji 1800 km z 3 dzieci na pokładzie.....
Wyjeżdżam z Suchej Beskidzkiej (do granicy mam 70 km, do autostrady 120 i już do końca autostradę, Ty tak nie masz) o godz.18, w Skopje jestem o 14..... drzemka po drodze, nie długie postoje, jazda w granicach limitów, na Słowacji może trochę ponad....
Noclegów do polecenia nie mam, zajrzyj na forum greckie lub albańskie.
danilko
zbanowany
Posty: 9
Dołączył(a): 20.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) danilko » 26.03.2019 12:53

khml napisał(a):Bardzo dziękuję za wszelkie cenne uwagi i podpowiedzi. Wszystko przemawia za zmianą trasy na taką jak wskazujecie.
Wyjazd w nocy z uwagi na 3 latka na pokładzie. W ubiegłym roku, jadąc do Chorwacji dość dobrze było w nocy, natomiast powrót w dzień... cóż... nawet filmy i wszelkie pomysły mamy nie wiele pomogły.

Wyjeżdżając z Lublina jestem skazany na trasę przez Słowację i Węgry i dlatego chce to "pokonać" nocą.

danilko napisał(a):Ja jeżdżę w dzień, szybciej i bezpieczniej. W tamtym kierunku nocuję zwykle w serbskim Leskovacu albo Skopje. Z powrotem w Suboticy. Cywilizowany nocleg w hotelu o cywilizowanej godzinie, wcześniej dobra balkanska kolacja, zimne piwo, wolę to niż dogorywać o świcie za kierownicą.

Ponadto jadąc z Lublina o twojej godzinie, wykluczasz lokalne przejścia czynne od 7 rano. To jakieś 10 godzin jazdy.


Czy potrzebne są te przejścia czynne tylko w dzień przy podróży nocą?

Które miejsce bardziej polecasz na nocleg Leskovac czy Skopje?


Co to znaczy bardziej? Żależy gdzie dojedziesz. Jeśli granicę serbską przekroczysz, jak piszesz, o świcie, to w Leskovacu będziesz w południe, w Skopje 3 godziny później. Bez sensu a noclegi takiej porze. Lepiej już jechać dalej i szukać noclegu w Macedonii przy greckiej granicy, np.
w Gavgelii. Tylko czy dasz radę. Takie są uroki jazdy w nocy, że nie wiadomo potem gdzie nocować.
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 26.03.2019 13:29

piekara114 napisał(a):
Nie będziesz o 11 w Skopje, chyba że zero postojów i jedziesz sporo ponad limit prędkości nie bacząc na stan dróg, a w Serbii na prawdę całkiem inaczej się jedzie niż po Cro. Choć jest jeden taki na forum greckim co twierdzi, że wyjeżdża nad ranem z Wadowic i na wieczór jest w Satri w Grecji 1800 km z 3 dzieci na pokładzie.....
Wyjeżdżam z Suchej Beskidzkiej (do granicy mam 70 km, do autostrady 120 i już do końca autostradę, Ty tak nie masz) o godz.18, w Skopje jestem o 14..... drzemka po drodze, nie długie postoje, jazda w granicach limitów, na Słowacji może trochę ponad....
Noclegów do polecenia nie mam, zajrzyj na forum greckie lub albańskie.


Bardzo cenna uwaga. Jeżdżę zgodnie z przepisami i nie pędzę na "złamanie karku" - w końcu to urlop i nigdzie nam się nie spieszy.Sam nie wiem dlaczego wciąż mam nadzieję, że stan dróg jest podobny do Cro, a czas przejazdu podawany przez mapy gogle jest w miarę wiarygodny :roll:

danilko napisał(a):
Co to znaczy bardziej? Żależy gdzie dojedziesz. Jeśli granicę serbską przekroczysz, jak piszesz, o świcie, to w Leskovacu będziesz w południe, w Skopje 3 godziny później. Bez sensu a noclegi takiej porze. Lepiej już jechać dalej i szukać noclegu w Macedonii przy greckiej granicy, np.
w Gavgelii. Tylko czy dasz radę. Takie są uroki jazdy w nocy, że nie wiadomo potem gdzie nocować.


Nie pozostaje mi nic innego jak wyjechać powiedzmy godzinę wcześniej i dojechać do Leskovac w godzinach popołudniowych na nocleg. Drugi dzień pozostanie do celu około 670 km - i powiedzmy 10 godzin jazdy.
danilko
zbanowany
Posty: 9
Dołączył(a): 20.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) danilko » 26.03.2019 13:37

Jak wyjedziesz godzinę wczesniej, to w Leskovacu będziesz przed południem. O jakim noclegu więc piszesz?

Leskovac nie jest miastem, w którym warto się zatrzymywać na nocleg wczesniej niż wieczorem. To dziura, w której nic nie ma, poza jakim takim hotelem i niezłą knajpą.
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 26.03.2019 13:52

Nigdy tej trasy nie pokonywałem, ale czytając informację od piekary114 nabieram coraz więcej wątpliwości co do czasu przejazdu. Wynika z tego, że nawet wyjazd wcześniej tj. o g. 17:00 wyklucza możliwość dotarcia do Skopje przed południem.

To może lepszym rozwiązaniem będzie wyjechać ok 3:00 w nocy, a wtedy do Leskovac dojechać powiedzmy na godzinę 17:00 ? i tu spokojnie odpocząć.
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 26.03.2019 14:16

khml napisał(a):Wyjeżdżając około 18 z Lublina w Skopje byłbym około 11:00 i taką trasę jestem w stanie pokonać na raz.
Ogólnie dotychczasowe wyjazdy były zawsze nocą i max czas przejazdu, który jeszcze ogarniam to 17-18 godzin jazdy z krótkimi przystankami.
W zasadzie nocleg może być w Skopje lub wcześniej - jeżeli masz sprawdzone miejsce (koniecznie ze śniadaniem) to chętnie skorzystam.

Przejścia, które wchodzą w grę to tylko Roszke i Tompa - tam będę około 4/5 rano.


my w zeszłym roku jadąc ze świętokrzyskiego nocowaliśmy w Nowym Sadzie i Ochrydzie nad jeziorem, mocno polecam oba miasta, noclegi w świetnych warunkach za śmieszne pieniądze, dwie osoby dorosłe plus 12 latek w okolicach 100 zł, w Ochrydzie nawet w cenie śniadanie było,

warto pozwiedzać, zjeść coś, pochodzić, a podróż spokojna i bezpieczna
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 26.03.2019 14:34

jolcix napisał(a):
my w zeszłym roku jadąc ze świętokrzyskiego nocowaliśmy w Nowym Sadzie i Ochrydzie nad jeziorem, mocno polecam oba miasta, noclegi w świetnych warunkach za śmieszne pieniądze, dwie osoby dorosłe plus 12 latek w okolicach 100 zł, w Ochrydzie nawet w cenie śniadanie było,

warto pozwiedzać, zjeść coś, pochodzić, a podróż spokojna i bezpieczna


Dziękuję. To też ciekawe rozwiązanie, tym bardziej, że nie spieszy nam się na miejsce. Jeśli możesz to poproszę na "pw" sprawdzone noclegi w tych miejscowościach.
danilko
zbanowany
Posty: 9
Dołączył(a): 20.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) danilko » 26.03.2019 14:49

Jeśli chcesz wyjeżdżać o 3, to już lepiej wyjedź o 5 będziesz w Leskovacu w sam raz na kolację. No chyba, że chcesz dojechać do Skopje, ale to już 16 godzin za kierownicą, do zrobienia jeśli masz zmiennika.

Ohrid i jezioro są piękne i rzeczywiście bardzo tanie. Szkoda na parę godzin noclegu, warto się tam zatrzymać na 3-4 dni.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.03.2019 14:59

Jedź o tej 18 jak planowałeś z celem/noclegiem w Skopje/Leskoviec/NOVI PAZAR. Będziesz ok. 15/16 - licz dłuższą jazdę niż google pokazuje. Jak będziesz wiedział, że masz czas, to zrobisz dłuższy postój w Serbii (np. w McD - czyste łazienki) w okolicy śniadania, albo zaliczysz drzemkę w samochodzie. Godziną dojazdu do wybranego celu (że za wcześnie) bym się nie sugerowała, bardziej możliwościami....

Jak pisałam już, my 18 start, Skopje 14. Upał był nieziemski, drzemka ze 2,3 h w apartamencie i ok. 19 wyszliśmy na spacer i kolację. Powrót ok. 23, normalne spanie i o 8 wyjazd do Grecji. W tym roku podobnie planujemy, ale nocleg bliżej greckiej granicy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Poradźcie proszę jaką drogą dojechać do Albanii - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone