Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poradźcie proszę jaką drogą dojechać do Albanii

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
irex5
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 27.08.2020
Re: LPG na trasach do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) irex5 » 31.08.2020 18:54

marwyk napisał(a):
CTRX napisał(a):
irex5 napisał(a): Jak jechałem do Albanii to tak samo tylko więcej stacji musiał bym dopisać.

Jaką trasą jechałeś do Albanii? - planuję w przyszłym roku - Saranda - oczywiście na LPG


Jechałem z Krakowa przez Słowację /tu na końcu tankowałem Tupá, 66, 935 84 Tupá, Słowacja/ na Wegry przez Mohacz /Udvar i tankkowałem w Chorwacji /Ul. Križnog puta 151/a, 32221, Nuštar, Chorwacja/, a nastepnie ze wzgledu ze przez BiH sie nie dało przez Serbie /tu jest LPG nawet ponad 3.3 zł wiec jazda na benzynie, choć w kierunku Macedoni zajechałem aż do Skopje i tam zatankowałem /trzeba w Macedonii i Albanii częściej tankować bo albo temperatura albo cisnienie na pompach maja słabo ustawione i wchodzi mało/. LPG w Macedonii po 1.8 zł a w Albanii nawet poniżej 1.3 zł. Z Skopje jechałem na Ochryd i w Albanii na Elbasan /tutaj najtanszy LPG na tej trasie az do Fier/, potem kierunek Gjirokastra / tutaj w okolicy również najtańszy LPG ok. 1.5 zł/. Ksamil, Saranda Lpg od 1.6 zł wiec tragedi tez nie ma.
Zawsze jeździłem przez BIH czyli trasa podobna od Udvar na Samac i dalej Zenica, Sarajewo kierunek Czarnogóra/Niksic/, Podgorica i dalej Albania i cała wzdłuż aż Fier i dalej to samo. BIH Lpg jest tanie nie pamietam ile ale tańsze jak Chorwacji, Czarnogóra podobnie nieznacznie drożej tylko to było ponad rok temu.

Czechy Austria Słowenia Chorwacja do samego dołu Bośnia i Hercegowina Czarnogóra Albania gdzies na kompie mam cala trase zapisaną w wordzie
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: LPG na trasach do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 01.09.2020 08:47

irex5 napisał(a):
marwyk napisał(a):
CTRX napisał(a):
irex5 napisał(a): Jak jechałem do Albanii to tak samo tylko więcej stacji musiał bym dopisać.

Jaką trasą jechałeś do Albanii? - planuję w przyszłym roku - Saranda - oczywiście na LPG


Czechy Austria Słowenia Chorwacja do samego dołu Bośnia i Hercegowina Czarnogóra Albania gdzies na kompie mam cala trase zapisaną w wordzie


Dzięki, jeśli to możliwe to chętnie skorzystałbym z Twoich notatek z trasy. Wprawdzie mam jeszcze rok, ale planuję trasę już teraz. Drogę do Albanii pewnie wybiorę przez Serbię ale powrót chciałbym zrobić przez Bośnię i Chorwację.
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: LPG na trasach do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 01.09.2020 09:17

marwyk napisał(a):
CTRX napisał(a):
irex5 napisał(a): Jak jechałem do Albanii to tak samo tylko więcej stacji musiał bym dopisać.

Jaką trasą jechałeś do Albanii? - planuję w przyszłym roku - Saranda - oczywiście na LPG


Jechałem z Krakowa przez Słowację /tu na końcu tankowałem Tupá, 66, 935 84 Tupá, Słowacja/ na Wegry przez Mohacz /Udvar i tankkowałem w Chorwacji /Ul. Križnog puta 151/a, 32221, Nuštar, Chorwacja/, a nastepnie ze wzgledu ze przez BiH sie nie dało przez Serbie /tu jest LPG nawet ponad 3.3 zł wiec jazda na benzynie, choć w kierunku Macedoni zajechałem aż do Skopje i tam zatankowałem /trzeba w Macedonii i Albanii częściej tankować bo albo temperatura albo cisnienie na pompach maja słabo ustawione i wchodzi mało/. LPG w Macedonii po 1.8 zł a w Albanii nawet poniżej 1.3 zł. Z Skopje jechałem na Ochryd i w Albanii na Elbasan /tutaj najtanszy LPG na tej trasie az do Fier/, potem kierunek Gjirokastra / tutaj w okolicy również najtańszy LPG ok. 1.5 zł/. Ksamil, Saranda Lpg od 1.6 zł wiec tragedi tez nie ma.
Zawsze jeździłem przez BIH czyli trasa podobna od Udvar na Samac i dalej Zenica, Sarajewo kierunek Czarnogóra/Niksic/, Podgorica i dalej Albania i cała wzdłuż aż Fier i dalej to samo. BIH Lpg jest tanie nie pamietam ile ale tańsze jak Chorwacji, Czarnogóra podobnie nieznacznie drożej tylko to było ponad rok temu.


Dzięki za szczegółową trasę, sprawdziłem obie - przez Serbię i przez BiH.
- A jaki stan dróg i stacji LPG przy drogach w Serbii, BiH, Macedonii i Albanii - są autostrady czy raczej drogi jednopasmowe.
- Jakie końcówki do gazu?
- Czy miałeś noclegi po drodze?
- Czy jest bezpiecznie - czy można zostawić na ulicy samochód z boxem dachowym na noc?
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 02.09.2020 18:02

Stan dróg dobry a nawet bardzo dobry. Za wyjątkiem Macedonii oraz Serbii poza autostradami. Jechałem nonstop więc nie nocowałem, nie zostawiałem auta. Czułem się bezpiecznie. LPG wszędzie takie końcówki jak w Polsce. Serbia bardzo drogie LPG nie tankowałem. Reszta bez problemu stacje ok.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: LPG na trasach do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 03.09.2020 10:22

CTRX napisał(a):
irex5 napisał(a):
marwyk napisał(a):
CTRX napisał(a):
irex5 napisał(a): Jak jechałem do Albanii to tak samo tylko więcej stacji musiał bym dopisać.

Jaką trasą jechałeś do Albanii? - planuję w przyszłym roku - Saranda - oczywiście na LPG


Czechy Austria Słowenia Chorwacja do samego dołu Bośnia i Hercegowina Czarnogóra Albania gdzies na kompie mam cala trase zapisaną w wordzie


Dzięki, jeśli to możliwe to chętnie skorzystałbym z Twoich notatek z trasy. Wprawdzie mam jeszcze rok, ale planuję trasę już teraz. Drogę do Albanii pewnie wybiorę przez Serbię ale powrót chciałbym zrobić przez Bośnię i Chorwację.

wiesz, że w tym roku było ciężko z dojazdem do Albanii?
masz nadzieję, że będzie zdecydowanie lepiej?
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 28.01.2021 15:55

Jak "ogarniacie" internet poza Unią? Wiem, że można jechać z mapami Off -line i używać wi-fi na kwaterze. Czy kupujecie lokalne karty SIM? A czy ktoś używał karty SURFROAM albo coś tego typu?
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 28.01.2021 18:02

CTRX napisał(a):Jak "ogarniacie" internet poza Unią? Wiem, że można jechać z mapami Off -line i używać wi-fi na kwaterze. Czy kupujecie lokalne karty SIM? A czy ktoś używał karty SURFROAM albo coś tego typu?

Mapa papierowa i do przodu...
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 28.01.2021 18:06

pakiety z kart Polskich operatorów - starcza na droge - Tmobile pakiety używałem wszędzie / oprócz Serbii/ Macedonia, Albania
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 21.04.2021 21:17

Witam,

tak jak w temacie wątku - ale czy jest to w ogóle na dzień dzisiejszy możliwe ? Ktoś z Was jechał? Rozważam wyjazd w najbliżsżą niedzielę a po tym co przeczytałem na gov.pl nie wiem czy ma to sens :x
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.04.2021 00:34

waldemar1973 napisał(a):Witam,

tak jak w temacie wątku - ale czy jest to w ogóle na dzień dzisiejszy możliwe ? Ktoś z Was jechał? Rozważam wyjazd w najbliżsżą niedzielę a po tym co przeczytałem na gov.pl nie wiem czy ma to sens :x


- Słowacja zezwala na tranzyt 8-godzinny
- Węgry zezwalają na tranzyt (bez limitu czasu) - co prawda tylko wyznaczonymi trasami, ale trasa Rajka - Budapeszt - Roszke jest na tej liście
- Serbia zezwala na tranzyt w ciągu 12 godzin
- Macedonia wpuszcza wszystkich bez żadnych testów
- Albania wpuszcza wszystkich bez testów

Reasumując - już dzisiaj przejazd do Albanii jest możliwy bez testów na Covid, a co dopiero za 2 czy 3 miesiące!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.04.2021 11:20

Jedyne pytanie, po co Macedonia kupuje masę szybkich testów dla turystów? Czyżby chcieli zachęcać czy zniechęcać??
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 22.04.2021 11:33

Z moich ustaleń wynika, że wcale nie tak łatwo przez Słowację da się przejechać, nawet deklarowanym tranzytem. Informacja na naszej Gov.pl jest niejednoznaczna i pokrętna ;) Druga sprawa wjazd do Albanii od strony Macedonii lub Grecji wiąże się z przymusową kwarantanną - ale to muszę jeszcze potwierdzić u źródła, jest to informacja bardzo świeża, więc wymaga potwierdzenia. Informacja powzięta z:
https://www.facebook.com/goalbania2021
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.04.2021 12:23

Na pewno wjeżdżając do Grecji musisz mieć test PCR, więc obecnie ta droga nie ma sensu.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.04.2021 13:22

piekara114 napisał(a):Na pewno wjeżdżając do Grecji musisz mieć test PCR, więc obecnie ta droga nie ma sensu.



Ma sens, jeśli się jedzie do Albanii, a nie do Grecji
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.04.2021 13:34

Ma sens jak jedziesz do Ksamil, ale jak jedziesz już do Himare czy Vlora to przejazd przez Grecję nie ma sensu (wykluczam tu zwiedzanie w trasie). Zwłaszcza obecnie, kiedy wjeżdżając do Grecji trzeba mieć test.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Poradźcie proszę jaką drogą dojechać do Albanii - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone