Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
NoEla
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 18.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) NoEla » 13.09.2009 19:19

skee napisał(a):
Z tą rezerwacją na przyszłe lato to mnie znokautowaliście. Byliśmy tam rodziną zarówno rok temu jak i w tym roku i za każdym razem wystarczała rezerwacja w okolicach późnego stycznia lub wczesnego lutego... Kiedy się dowiadywaliście? I czy zarezerwowano już całe lato, czy tylko najwyższy sezon? Pozdrawiam.[/quote]


skee nie przerażaj się aż tak bardzo info dot. naszej wiedzy o rezerwacjach przez maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl pozdrawiamy :D
Ava
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 17.09.2009
Ston_Prapratno-Korczula-Mlejt i Dubronik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ava » 17.09.2009 11:41

Tu wszedzie bylam gdy nocowalam na tym polwyspie. polecam kemp Prapratno - opinie tu http://e-camping.net/pl/country/2.html.

Warte zwiedzenia wszystkie te miejsca Ston - produkcja soli od 15 w najdluzszy mur obronny w Europie, Maly Ston Ostrygi :)
Korczula wyspa/ miasto - miniDubrownik, promem z Orebicia
Dubrownik wiadomo trzeba :)
Mlejt wyspa a na niej slone jeziora i koljen wyspa :) promy odchodza z Praptanto w sezonie
duzo winnic sprzedaja butelkowane i na litry :) mniam, dobry prezent
pytajcie
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 22.10.2009 20:10

Witam serdecznie wszystkich miłośników Pelješaca.
W tym roku spędziłem urlop po raz drugi w Trpanji i zwiedzając półwysep pojechałem drogą z miejscowości Kuna Pelješka do miejscowości Crkvice.
Niestety nie zrobiłem żadnych zdjęć z tego odcinka drogi. Zajmowałem się prowadzeniem samochodu, a moi pasażerowie byli zbyt przerażeni widokiem rozbitych samochodów leżących poniżej i nikt nie myślał o fotografowaniu.
Czy ktoś z forumowiczów jechał tą trasą i zrobił kilka fotek? Proszę o zamieszczenie lub przesłanie na mój adres emailowy.
Dzięki serdeczne, pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.10.2009 21:44

No niestety dasuch ale ja tam nie byłem, w tym roku w ramach poznawania Pelješca w tych okolicach zjechałem do Veli Prapratna przez Oskorušno (bardzo ciekawa droga) i następnie wróciłem do Oskorušno i dalej do Kuny. Pelješac jest kapitalny. Byłem 6 razy i jeszcze tyle fajnych miejsc do odkrycia. W Kunie odkryliśmy konobe "Antunovic" Coś kapitalnego. Żebym widział na mapie , że do tych Crkvic jest taka pokręcona droga to na 100% bym tam pojechał :) Zostawię to sobie na następny wyjazd :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.10.2009 21:56

Spędziłem u państwa Bobanovic - Colić kilkanaście dni , w Crkvicach oczywiście :D Dwadzieścia sześć zakrętów śmierci pokonałem też kilkanaście razy... Za każdym razem byla niezła adrenalina :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.10.2009 21:59

mkm napisał(a):Spędziłem u państwa Bobanovic - Colić kilkanaście dni , w Crkvicach oczywiście :D Dwadzieścia sześć zakrętów śmierci pokonałem też kilkanaście razy... Za każdym razem byla niezła adrenalina :D

No to ja muszę tam być... :)
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 23.10.2009 07:33

mkm napisał(a):... Za każdym razem byla niezła adrenalina :D

Mnie ta adrenalina wychodziła wszystkimi szparami z samochodu. Kilka zakrętów nie udało się pokonać jednym skrętem, za długie auto, i cofaj tu nad przepaścią jak w środku kobitki płaczą i widzą na dole rozbity samochód.
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 23.10.2009 08:11

Witam. W tym roku udało mi się dojechać do Crkvicy. Pojechaliśmy tam z czystej ciekawości, w ramach zwiedzania Peljesaca. Droga ekstremalna. Moja zona, która ze mną przejechała setki tysięcy kilometrów była na zmianę bladozielona ze strachu. O dziwo, Chorwaci na tej drodze zachowywali się fantastycznie, czego nie mogą powiedzieć o napotkanych dwóch samochodach z Polski, które bezmyślnie usiłowały mnie zepchnąć w przepaść. Sama Crkvica to urocza miejscowość na końcu świata. Tam nawet miałem problem z zawróceniem samochodu.
W konobie u Antunowica w Kunie bywamy z żoną co roku na dalmatyńskiej kolacji. Jest to już taka nasza nowa, "świecka tradycja". Polecam z uwagi na pyszne jedzenie, własne wino, atmosferę, a nade wszystko z uwagi na gospodarzy. :D
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 23.10.2009 08:24

Kurcze do Crkvic nie dojechałem chociaz juz czytałem tutaj na temat tej drózki , hmmm :cry: będzie na przyszły rok .... Chociaż niewiem czy po tegorocznym zjeździe z gór w okolicach Risan , do Zatoki Kotorskiej może jeszcze cos zrobic na mnie wrazenie :lol:

A o do tej knajpki w Kunie tez nie dotarłem , poplażowałem sobie tylko na Divnej i dalej nie jechałem ....

Super , będzie co robic w przyszłym roku tylko powiedzcie jak z takiej knajpki wrócic autkiem (żona nie kierowca) skoro dają dobrze zjeśc i popic ( od tego roku stałem się fanem win peljesackich )? :|
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 23.10.2009 08:35

armar napisał(a):Kurcze do Crkvic nie dojechałem chociaz juz czytałem tutaj na temat tej drózki , hmmm :cry: będzie na przyszły rok .... Chociaż niewiem czy po tegorocznym zjeździe z gór w okolicach Risan , do Zatoki Kotorskiej może jeszcze cos zrobic na mnie wrazenie :lol:

A o do tej knajpki w Kunie tez nie dotarłem , poplażowałem sobie tylko na Divnej i dalej nie jechałem ....

Super , będzie co robic w przyszłym roku tylko powiedzcie jak z takiej knajpki wrócic autkiem (żona nie kierowca) skoro dają dobrze zjeśc i popic ( od tego roku stałem się fanem win peljesackich )? :|

No to masz kolego duuży problem. A wina serwują tam b. dobre. Koniecznie musisz nauczyć żonę prowadzić samochód. Pozdrawiam
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 23.10.2009 08:35

armar napisał(a):A o do tej knajpki w Kunie tez nie dotarłem , poplażowałem sobie tylko na Divnej i dalej nie jechałem ....

Nawet jak byś dalej pojechał to do konoby "Antunovic" byś nie dojechał. Pomyliłeś Kunę z Dubą :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.10.2009 08:37

piamir napisał(a):
armar napisał(a):Kurcze do Crkvic nie dojechałem chociaz juz czytałem tutaj na temat tej drózki , hmmm :cry: będzie na przyszły rok .... Chociaż niewiem czy po tegorocznym zjeździe z gór w okolicach Risan , do Zatoki Kotorskiej może jeszcze cos zrobic na mnie wrazenie :lol:

A o do tej knajpki w Kunie tez nie dotarłem , poplażowałem sobie tylko na Divnej i dalej nie jechałem ....

Super , będzie co robic w przyszłym roku tylko powiedzcie jak z takiej knajpki wrócic autkiem (żona nie kierowca) skoro dają dobrze zjeśc i popic ( od tego roku stałem się fanem win peljesackich )? :|

No to masz kolego duuży problem. A wina serwują tam b. dobre. Koniecznie musisz nauczyć żonę prowadzić samochód. Pozdrawiam


A PKS żaden tam nie jeździ ? :lol: :wink:
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 23.10.2009 08:41

Żeby dojechać do Kuny trzeba zjechać z głownej drogi biegnącej przez Peljesac (ok. 3-4 km). Niestety z komunikacją zorganizowaną to u nich cienko. Zostaje umówić się z taksówkarzami z Orebica lub Trpanija. Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 23.10.2009 08:45 przez piamir, łącznie edytowano 1 raz
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 23.10.2009 08:44

Dasuch napisał(a):Nawet jak byś dalej pojechał to do konoby "Antunovic" byś nie dojechał. Pomyliłeś Kunę z Dubą


Faktycznie masz rację pomyliłem :D
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 23.10.2009 08:53

Witam. Tak na zachętę 3 zdjęcia z konoby Antunovic w Kunie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Półwysep Peljesac - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone