Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kurush
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurush » 12.06.2009 01:49

Alita napisał(a):z Kuciste zawsze możesz wyskoczyć do Orebicia na imprezę a mieszkając w Loviste raczej pozostajesz na miejscu ;)

Dzięki, Alita - my to imprezowi nie jesteśmy... :wink:
Grunt to ładne i spokojne miejsce, skąd można od czasu do czasu robić wypady na zwiedzanie okolicy... A jaka jest (poza dojazdem do Orebicia) różnica między Kućiste a Loviste?
kurush
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurush » 12.06.2009 01:53

A, i przy okazji pytanko: jako że Peljesac, a szczególnie Peljeski kanal, jest określany "mekką dla windsurferów", to czy są tam w ogóle miejsca dla "nieożaglowanych"?
Bo mnie tam na gwiździawie specjalnie nie zależy... :)
Anna555
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anna555 » 12.06.2009 10:01

Kurush - odwiedziłam Loviste dwa razy, zajechaliśmy tam na kawkę i piwko i chwilę poszwędaliśmy się po tej mieścince. Jak napisała Alita to miasteczko na uboczu, w zasadzie na końcu półwyspu...
Dla mnie trochę za senne i będąc tam dwukrotnie zawsze moje odczucie było takie samo - "fajna mieścinka, ale na jednodniowy wypad".
Przez całe Loviste ciągnie się wybetonowany murek, z którego po schodkach schodzi się do morza. Kawałeczek dalej od "centrum" jest naturalne zejście niestety po ostrych kamieniach. Nie widziałam tam plaży z drobnymi kamieniami czy piaskiem odpowiednimi dla dzieciaków, ale może byłam tam za krótko....

A oto Loviste:

Obrazek


Obrazek


A tak wygląda naturalne zejście do morza:
Obrazek

:papa:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 12.06.2009 11:11

kurush napisał(a):A, i przy okazji pytanko: jako że Peljesac, a szczególnie Peljeski kanal, jest określany "mekką dla windsurferów", to czy są tam w ogóle miejsca dla "nieożaglowanych"?
Bo mnie tam na gwiździawie specjalnie nie zależy... :)

Zdecydowanie znajdziesz sporo miejsc dla "nieożaglowanych"
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 12.06.2009 12:06

kurush napisał(a):Coś mało piszecie o Loviste - ciągle Orebić, Trstenik, Zuljana... Czy to oznacza, że nie warto się tam wybierać? Może kto był w Loviste, spróbuje jakoś to miejsce opisać?

Wybieramy się pod namiot z 2 dzieci (4 i 7 lat) i trochę jestem w kropce po przestudiowaniu tego watku... :? Wcześniej, ze względu na polecane na forum tanie campy myślałem o Loviste, ale teraz sam już nie wiem...

Wyciągnijcie mnie z tej konfuzji, proszę! :)


Nie chcę Ci odradzać Loviste , bo to fajne i spokojne miejsce... ale najlepszy jest zatunelowy Peljesac :D
poljako_poljako
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 12.06.2009 12:46

Będąc w 2002 r. przed tunelem znaleźliśmy samobsługowy sklep z winem. Tzn. beczka, z której mozna było sobie nalać a obok skarbonka, gdzie się wrzucało pieniązki. Jest to tam jeszcze?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.06.2009 13:10

mkm napisał(a):
kurush napisał(a):Coś mało piszecie o Loviste - ciągle Orebić, Trstenik, Zuljana... Czy to oznacza, że nie warto się tam wybierać? Może kto był w Loviste, spróbuje jakoś to miejsce opisać?

Wybieramy się pod namiot z 2 dzieci (4 i 7 lat) i trochę jestem w kropce po przestudiowaniu tego watku... :? Wcześniej, ze względu na polecane na forum tanie campy myślałem o Loviste, ale teraz sam już nie wiem...

Wyciągnijcie mnie z tej konfuzji, proszę! :)


Nie chcę Ci odradzać Loviste , bo to fajne i spokojne miejsce... ale najlepszy jest zatunelowy Peljesac :D

I pod tym się podpisuje :)
To miejsce z postu powoli_powoli :) to konoba U Indjana.
msz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 28.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) msz » 12.06.2009 13:21

poljako_poljako napisał(a):Będąc w 2002 r. przed tunelem znaleźliśmy samobsługowy sklep z winem. Tzn. beczka, z której mozna było sobie nalać a obok skarbonka, gdzie się wrzucało pieniązki. Jest to tam jeszcze?



O tym miejscu to chyba nawet Makłowicz opowiadał w jednym ze swoich programów. Powiedzcie w którym to konkretnie jest miejscu?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.06.2009 13:26

Po lewej stronie , 50 metrów przed wjazdem do tunelu Dingač.
kurush
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurush » 12.06.2009 14:41

mkm napisał(a):Nie chcę Ci odradzać Loviste , bo to fajne i spokojne miejsce... ale najlepszy jest zatunelowy Peljesac :D

Dzięki, mkm, ale oświeć mnie: zatunelowy = ?

A Tobie, Anno555, wielkie dzięki za opis i fotki!

Dzięki Waszej pomocy coraz więcej wiem od praktycznej strony i myślę, że wyjdą nam super wakacje w CRO!
Ostatnio edytowano 12.06.2009 15:25 przez kurush, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.06.2009 15:21

mkm zapewne użył tu tego sformułowania jako analogicznego do Hvaru, gdzie mamy tunel Pitve :) W miejscowości Potomje na Pelješcu skręcamy w lewo w kierunku morza. Przejeżdżamy tunel który ma 400 metrów długości i oczom naszym ukazuje się Jadran z Korčulą, Lastovem i Mljetem... Tu tez są takie miejsca jak Borak, Podobuče... To jest właśnie "zatunele" :)
kurush
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurush » 12.06.2009 15:28

...no to już mam jasność :lol:

A przy okazji - może ktoś ma w takim razie namiar na niedrogie kempingi na tym, już go tak nazywajmy, zatunelowym Peljescu? Niedrogie, tzn. nie chcielibyśmy zapłacić więcej niż 25 eurasów za komplet (2 dorosłych, 2 dzieci + auto kombi + duży namiot + ew. prąd).
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003
camp

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 12.06.2009 20:55

Jesli umownie do mjsc. zatunelowych zaliczymy np. Borak, Potocine, Podobuce,Borje (wszystkie te mjsc. są przepięknie położone ) to nie ma w nich żadnych campów. Jeśli zaliczymy jeszcze Podstup to jest tam pięknie położony camp , nazwy nie pamiętam. Po lewej stronie od tunelu jest camp PERLA w Trsteniku, oraz 4 campy w Zuljanie tj.Vucine, Sunce, Maslina i Zuljana. Myślę że 25 euro za tyle osób wystarczy. ponieważ są to skromne przydomowe campy. Osobiście polecam Żuljanę.
GAJUS
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.06.2009 21:34

Z tym , że do Trstenica to lepiej zjechać ładnych kilka kilometrów przed Potomje :) Choć droga z Dingača do Trstenica jest kapitalna...
kurush
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurush » 12.06.2009 21:37

Dzięki za rady, Gajus! Czyli jednak nieśmiertelna Żuljana :wink:
Zatunelowy Peljesac mnie jednak trochę podkręcił - ale myślę, że nie będzie problemu zmieniać sobie plaże, bazując na Żuljanie.

kurush
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Półwysep Peljesac - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone