Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pogoda w Makarskiej

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.05.2013 10:58

adamr20 napisał(a):Jakaś lipa z ta pogodą w tym roku już prawie czerwiec a tam zimno


Chyba nie tylko tutaj... Szwagierka w Saarlandzie mówiła, że u nich 5 st. w dzień....
W Słowenii spadł śnieg, trudno, by tutaj były tropiki....Ok, rzeczywiście, mieliśmy kilka zimowych dni tej wiosny (deszcz i 15 st.),ale to nie znaczy, że tak będzie całe lato. Początek maja był bardzo pogodny. Moje przyjaciółki wykąpały się na wyspie...
Pamiętaj, że tu pogoda zmienia się z dnia na dzień.. albo i jeszcze gwałtowniej... czasami w ciągu jednego dnia mamy kilka pór roku.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 26.05.2013 00:50

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
adamr20 napisał(a):Jakaś lipa z ta pogodą w tym roku już prawie czerwiec a tam zimno


Chyba nie tylko tutaj... Szwagierka w Saarlandzie mówiła, że u nich 5 st. w dzień....
W Słowenii spadł śnieg, trudno, by tutaj były tropiki....Ok, rzeczywiście, mieliśmy kilka zimowych dni tej wiosny (deszcz i 15 st.),ale to nie znaczy, że tak będzie całe lato. Początek maja był bardzo pogodny. Moje przyjaciółki wykąpały się na wyspie...
Pamiętaj, że tu pogoda zmienia się z dnia na dzień.. albo i jeszcze gwałtowniej... czasami w ciągu jednego dnia mamy kilka pór roku.

Kasia ma racje, w ogóle w całej Europie wiosna była znacznie później, ale kto wie jakie będzie lato? No na pewno cieplejsze niż w Polsce :lol: Dla mnie to pogoda jest zawsze w Chorwacji, czy pada deszcz, czy jest bura... cieszę się że jestem na wakacjach o których myślałam i planowałam cały rok :)
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 26.05.2013 12:06

yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 08.07.2013 10:13

W końcu i ja dotarłem na długo wyczekiwane wakacje po 13h ciągłej jazdy.
Podgora dziś:
Obrazek
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 08.07.2013 14:38

i warto było :)
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 08.07.2013 19:35

Burza mnie wygoniła z wieczornego pływania :) Ale to nic. Piwko i na taras :)
Jest tu na prawdę fantastycznie, morze rewelacyjne, bardzo dobrze, że nie jest to kipiąca zupa. IMHO temperatura wody idealna.
loyd
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) loyd » 08.07.2013 20:25

W Breli burza .....
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 08.07.2013 23:12

Pewnie ta sama. Szła właśnie północną stroną od Podgory ;)
Nie wiedziałem, że w Chorwacji wyłączają prąd na czas burzy :)
Gospodyni zapukała do pokoju, pokazała gdzie są świeczki i coś mi opowiadała o jakichś automatach. Nie wiele z tego zrozumiałem :) Może boi się piorunów i sama bezpieczniki wyłącza, zamknęła mi też drzwi balkonowe gdy zauważyła że są otwarte - wtedy piorun do pokoju nie wejdzie :) Jak moja 90-letnia babcia...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.07.2013 23:18

To nic śmiesznego... Tutaj są takie wyładowania atmosferyczne, że iskry z gniazdek elektrycznych lecą.
Normą jest wyciąganie wtyczek urządzeń typu komputery, telewizory, dekodery tv itp. z gniazdek a nawet kabli telefonicznych z modemów do netu... Nie jedno urządzenie już straciliśmy.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 08.07.2013 23:32

OK. Ale to raczej wina sieci energetycznej. Dobrze wiedzieć, jestem tu pierwszy raz (jak Bóg, wszystko jedno który, da zdrówko i pieniążki choć tyle ile daje, to na pewno nie ostatni). Zdziwiło mnie też to, że mi prawie wbiegła do pokoju i balkon zamknęła choć wcale nie padało.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.07.2013 23:38

Mówisz tak, bo póki co, nie masz pojęcia jak tu prawdziwa burza wygląda.. to jak bombardowanie.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.07.2013 09:26

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Mówisz tak, bo póki co, nie masz pojęcia jak tu prawdziwa burza wygląda.. to jak bombardowanie.

Ja to mogę potwierdzić. W życiu całym moim nie przeżyłam nigdzie takiej burzy jak w Chorwacji właśnie. Czy iskry leciały z gniazdek nie wiem, wyłączyliśmy dokumentnie wszystko i siedzieliśmy na tarasie trzęsąc się ze strachu ale zafascynowani widokami.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 09.07.2013 09:40

Przynajmniej już wiem po co te świeczki miałem w szafce :)
Myślałem, że mam sobie zrobić romantyczny nastrój, ale teraz wiem, że nie mogę, trzeba oszczędzać co by nie brakło gdy będą na prawdę potrzebne.
--------------------
Dziś znów piękny dzień się zapowiada na riwierze. Najbardziej zakochałem się w krajobrazie i morzu.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 10.07.2013 09:27

Przydałby się jakiś brzydszy dzień :)
Chcę troszkę pojeździć (Split, Dubrownik, Makarska i inne), pójść w góry, ale nie wyobrażam sobie w tą pogodę innego miejsca niż w znurzeniu po szyję w Jadranie ;)
Może dziś będzie więcej chmurek, łysina mi się już spaliła...
Obrazek
Tomik01
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomik01 » 10.07.2013 10:50

Witam Wszystkich
W sobotę wybieram się w ciemno do Podgory, jak wygląda sytuacja z kwaterami, apartamentami jest ciasno czy raczej są wolne ??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Pogoda w Makarskiej - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone