Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora z plusem, czerwiec 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 14.07.2016 21:24

Ja wolę pieszo z innego powodu - jestem sknerą :p albo jak to mi wszyscy inaczej mówią "cipigroszem" :D
po prostu szkoda mi płacić tyle kasy jeśli wiem że mogę zrobić coś za darmo, tak jak tutaj :)

A na Śnieżce tez byłam ale jako mała dziewczynka. Może 8 albo 9 lat miałam. Też szliśmy pieszo a na górze rodzice mnie ubierali w drugi dres :D i tyle w sumie pamiętam. Chociaż to chyba była dla mnie wtedy najwyższa góra i do teraz pamiętam ją (ledwo co) jako trudną i przerażającą bo w pewnym momencie były liny czy coś takiego a na szczycie szaro mgliście :D
Kolejki nie kojarzę ale wtedy pewnie jej jeszcze nie było.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 14.07.2016 21:29

U mnie też kolejki są w górach zdecydowanie be...ale ta miała być atrakcją sama w sobie 8O
Zdecydowanie wolę z buta :mrgreen:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 15.07.2016 09:19

Dubrovnik bez tłumów jest :hearts:
Kiedy my byliśmy, na murach było tłoczno, a na starówce trzeba było się przeciskać między ludźmi.. pomimo pogody zdjęcia są piękne, plus takiego padania - niepadania jest taki, że można pochodzić po mieście :) zwiedzałam Dubro przy 43st i po murach nie miałam już siły na nic :D
a co do Mlini to też jestem zachwycona, chciałabym pojechać tam na wakacje, ale obawiam się, co z noclegiem, gdyż wiele budynków znajduje się przy Jadrance...
Max Power
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Max Power » 15.07.2016 14:07

Hej, czytam z zaciekawieniem relację. Warto wrócić do Dubro jak jest piękna pogoda. My zwiedzaliśmy w temperaturze 35 stopni ale było pięknie. A takie coś znaleźliśmy na wzgórzu SRD.
DSC_0522.JPG

Już Ci nie zaśmiecam relacji :)
Pozdrawiam
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 15.07.2016 17:44

ewula91 napisał(a):Ja wolę pieszo z innego powodu - jestem sknerą :p albo jak to mi wszyscy inaczej mówią "cipigroszem" :D
po prostu szkoda mi płacić tyle kasy jeśli wiem że mogę zrobić coś za darmo, tak jak tutaj :)


Hihi, mam podobnie. Fajnie było Dubrownik :hearts: powspominać, nawet taki deszczowy. Już się nie mogę doczekać przyszłego roku,kiedy tam znów się pojawię(o ile wszystko zgodnie z planem pójdzie)

figusek napisał(a):a co do Mlini to też jestem zachwycona, chciałabym pojechać tam na wakacje, ale obawiam się, co z noclegiem, gdyż wiele budynków znajduje się przy Jadrance...


Ja się tak powoli zaczynam rozglądać za miejscówką na przyszłe wakacje, z tą Jadranką to trochę nieciekawie, ale mi chyba wystarczy do szczęścia jak znajdę coś po tej stronie Jadranki bliżej plaży :P
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 15.07.2016 19:14

słoma79 napisał(a):U mnie też kolejki są w górach zdecydowanie be...ale ta miała być atrakcją sama w sobie 8O
Zdecydowanie wolę z buta :mrgreen:

Ano w sumie, na pewno fajna atrakcja :) Ale ja się chyba nie skuszę :D

figusek napisał(a):Dubrovnik bez tłumów jest :hearts:
Kiedy my byliśmy, na murach było tłoczno, a na starówce trzeba było się przeciskać między ludźmi.. pomimo pogody zdjęcia są piękne, plus takiego padania - niepadania jest taki, że można pochodzić po mieście :) zwiedzałam Dubro przy 43st i po murach nie miałam już siły na nic :D
a co do Mlini to też jestem zachwycona, chciałabym pojechać tam na wakacje, ale obawiam się, co z noclegiem, gdyż wiele budynków znajduje się przy Jadrance...


Te x lat temu też zwiedzałam taki zatłoczony Dubrownik :evil: Temperatury nie pamiętam ale też było gorąco.
Za duże marudy z nas :D upał - nie dobrze, deszcz - jeszcze gorzej, no nie dogodzisz :D

Max Power napisał(a):Hej, czytam z zaciekawieniem relację. Warto wrócić do Dubro jak jest piękna pogoda. My zwiedzaliśmy w temperaturze 35 stopni ale było pięknie. A takie coś znaleźliśmy na wzgórzu SRD.
Już Ci nie zaśmiecam relacji :)
Pozdrawiam


Dubrownik w słonecznej pogodzie już zwiedzałam :) Ale mam nadzieję, że kiedyś jeszcze będzie okazja (a najlepiej to by było już za rok... ;D)
No, no, ale znalezisko... 8O czy to było gdzieś na boku czy "na widoku"?

ruzica napisał(a):
Hihi, mam podobnie. Fajnie było Dubrownik :hearts: powspominać, nawet taki deszczowy. Już się nie mogę doczekać przyszłego roku,kiedy tam znów się pojawię(o ile wszystko zgodnie z planem pójdzie)

Ja się tak powoli zaczynam rozglądać za miejscówką na przyszłe wakacje, z tą Jadranką to trochę nieciekawie, ale mi chyba wystarczy do szczęścia jak znajdę coś po tej stronie Jadranki bliżej plaży :P


Też bym chciała w przyszłym roku ale ciężko powiedzieć czy będzie to możliwe. Pewnie jeśli się zdecydujemy na jakieś wakacje to jak najbardziej, ale mamy też w planach remont kuchni no i nie mam pojęcia jak to wszystko wyjdzie... :(

Co do Jadranki to zależy jak to wygląda w rzeczywistości (odległości). W tym roku mieliśmy blisko ale w sumie z samej Jadranki nic nie było słychać. Natomiast nie mogłam znieść ryku z ulicy, przy której mieszkaliśmy, dojazdowej do Jadranki. Najgorzej jak jakiś skuter tamtędy przejeżdżał, oszaleć można było. :roll: te dźwięki tak dawały po uszach... 8O jeszcze się odbijały od domów.
Przeżyć przeżyłam, jak widać :D ale jakby się następnym razem dało tego uniknąć byłoby super ;D

Mi samo Mlini jakoś za bardzo nie przypadło do gustu tak samo jak wszystkie inne miasteczka w okolicy. W ogóle myślałam, że znajdę coś bliżej Dubrownika żeby przejść się pieszo ale chyba nic z tego, jakieś nieciekawe te okolice :P
W zasadzie jeśli już bym tak daleko jechała to byłaby to tylko baza wypadowa bo jest co zwiedzać ;)

W ogóle to początkowo uznałam, że wybiorę Mlini np na 3 noce, pozwiedzam Dubrownik, Cavtat i Kotor a potem resztę urlopu spędzę w okolicach Szybenika bo tam też jest masa miasteczek do zobaczenia.
Potem jednak zmieniłam Mlini na Soltę i zwiedzanie jej na rowerze, no a reszta urlopu bez zmian.
Ale niedawno dwójka znanych blogerów (pozdrawiam Marceli Szpak) napisała o swojej kolejnej wycieczce do Kupari i mój mąż w pewnym momencie mi oznajmił "a na przyszły rok mam już jeden punkt do zwiedzenia - Kupari". Czytał już o tym wcześniej i chce tam jechać. Mi pasuje, że w ogóle chciałby jeszcze jechać więc cały plan se dostosuję, to nie problem :D byleby była Chorwacja :D
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Podgora z plusem, czerwiec 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 15.07.2016 22:44

Dzień 10. Poniedziałek 13.06.2016 cz. 4

Dobra, przed nami masa schodów, tym razem wchodzimy. :? po kilku już mam dość.
Skręcamy w inną uliczkę ale i tak wychodzimy przy tunelu na Jadrance. Kawałek musimy przejść w prawo i już jesteśmy na szlaku.

Sporo ludzi wchodzi. Pisząc sporo mam na myśli chyba łącznie 10 osób, tu parka, tam parka, tu chłopak z psem… I tak się wszyscy co chwilę mijamy bo na zmiany robimy zdjęcia. :hut:
Oczywiście przestaje padać :|

Moda na selfie stick w końcu nas dopadła :o a tak nam dobrze szło… :P
20160613_122758.JPG


Jeszcze ostatnie spojrzenia z drogi na miasto :hearts:
IMG_4080.JPG

IMG_4090.JPG

IMG_4093.JPG


i o 12:45 zjeżdżamy z góry.
Nie było tak źle! Może dlatego, że mąż kazał mi nagrywać film ze zjazdu… po czym i tak dostałam ochrzan bo oczywiście nagrałam źle :mrgreen: zamiast się skupić na ostatnim zakręcie ja próbowałam uchwycić ostatnie widoki na Dubrownik i wyspę Lokrum… :D no i mąż będzie musiał tam jechać jeszcze raz. 8)

W drodze powrotnej tankujemy jeszcze gaz na stacji INA w Neum (0,91 marki).
A kolejny postój robimy gdzieś w okolicach Neretwy przy straganie miłego pana :mrgreen: kupujemy prezenty, czyli 6 x wino (jeśli dobrze pamiętam to Plavac) po 40 kun i 2 x miodek lawendowy po 45 kun. W gratisie dostajemy dwie paczki suszonych fig.

Tak naprawdę to mogłabym wykupić całe stoisko tego pana (oczywiście gdybym miała kasę). :hearts: Nie dlatego, że wszystko bym zjadła czy wypiła, raczej większości bym się nie chwyciła (jak np. tych suszonych fig) ale tylko dlatego, że wszystko tak pięknie wyglądało :D
Jejuuuu markety mnie mają kiedy zrobią taką wystawkę, wszystko idealnie poukładane, równiutko, piękne kolory :hearts:

IMG_4124.JPG

IMG_4125.JPG

IMG_4126.JPG

IMG_4127.JPG

IMG_4128.JPG


ach… przepięknie to wyglądało :hearts:
Płacimy, Pan nam mówi „do widzenia” pięknie po polsku i ruszamy dalej :papa:

Gdzieś w drodze łapie nas deszcz i nie odpuszcza. Namawiam jeszcze męża żeby mi zjechał na parking przy Jeziorach Baczyńskich ale tylko wyskakuję zrobić zdjęcie i wracam bo pada. :?
IMG_4131.JPG

IMG_4132.JPG


No i w końcu jesteśmy „u siebie” :)
IMG_4135.JPG


Im bliżej Podgory tym mniej pada, więc po zjedzeniu obiadu wybieramy się jeszcze na spacer :D
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Podgora z plusem, czerwiec 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 15.07.2016 23:25

Dzień 10. Poniedziałek 13.06.2016 cz. 5

Podczas ostatniego spaceru po Podgorze pominęliśmy jedno miejsce z mapki, czyli taki „dziwny” kościół, który denerwował kilku cromaniaków swoim częstym „biciem” dzwonów :D
No to idziemy…

Jakoś tak pusto wszędzie… :o Chyba tutaj też dziś padało.
IMG_4141.JPG

IMG_4143.JPG

IMG_4144.JPG

IMG_4147.JPG


IMG_4142.JPG
remontowane i łączone hotele Aurora i Mediteran obecnie Medora Auri

IMG_4148.JPG


Swoją drogą uwijają się. Robotnicy pracują od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia, piątek, świątek i niedziela.

Takie cosik kładą, pewno pod leżaczki
IMG_4149.JPG


Przy znaku na Camp Sutikla skręcamy w lewo i schodami idziemy w górę, wzdłuż campingu
IMG_4151.JPG


No i już. Jesteśmy pod kościołem Wniebowzięcia NMP
IMG_4152.JPG

IMG_4155.JPG

IMG_4156.JPG


I oto mamy te wspaniałe dzwony
IMG_4157.JPG


I wszystko sobie poskładałam ;) któregoś z pierwszych dni leżąc na plaży mówiłam Sebkowi, że dzwony biją gdzieś w kościele na co on mi odpowiedział, że to na pewno nie żadne dzwony tylko coś innego gra bo dziwne te dźwięki. A jednak to były dzwony, tylko, że z magnetofonu :D

Idziemy z powrotem inną ulicą i wychodzimy obok tego nieszczęsnego apartmanu, który oglądaliśmy jako pierwszy
IMG_4158.JPG


Przechodzimy bocznymi uliczkami i w końcu docieramy do głównego deptaku. Wracamy do siebie.

Nasz apartman
IMG_4160.JPG

IMG_4161.JPG

IMG_4162.JPG
przez cały wyjazd nie policzyłam ile tych schodów było, ale nie raz miałam problem wejść


z ogródka właścicielki
IMG_4163.JPG

IMG_4164.JPG

IMG_4166.JPG

IMG_4169.JPG

IMG_4170.JPG


taras przed naszym mieszkankiem
IMG_4167.JPG


przez cały pobyt był w zasadzie tylko dla nas, ale nie korzystaliśmy z niego bo woleliśmy nasz balkon :mrgreen:

I tak powoli kolejny dzień dobiega końca :(
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.07.2016 16:02

My mieszkamy przy "dzwonach" i nie jest to żadnym problemem :-)
Czekam na dalszą część relacji, nie kończ jeszcze :D
shanteel
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) shanteel » 19.07.2016 19:40

dzięki za ten wątek! Ułatwi mi zaplanowanie mojej wizyty w Chorwacji.

Czy wjazd na Srd jest za darmo?
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.07.2016 19:59

......piekna pogoda na tych zdjeciach; swojsko jak nad Baltykiem.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 19.07.2016 21:34

figusek napisał(a):My mieszkamy przy "dzwonach" i nie jest to żadnym problemem :-)
Czekam na dalszą część relacji, nie kończ jeszcze :D

Właśnie jak tamtędy spacerowałam to rozglądałam się za "Waszym" apartamentem Ane ;D ale nie wiem gdzie on leży :P

Jeszcze będzie kilka odcinków ale już końcówka :cry: postaram się jutro dodać kolejny, pospacerujemy po Makarskiej :)

shanteel napisał(a):dzięki za ten wątek! Ułatwi mi zaplanowanie mojej wizyty w Chorwacji.

Czy wjazd na Srd jest za darmo?


Super! :)
Wjazd samochodem jest darmowy i parkowanie na górze też :)

lew napisał(a):......piekna pogoda na tych zdjeciach; swojsko jak nad Baltykiem.


Pierwszy dzień plażowania był bardziej swojski z powodu temperatury wody 8O
A z pogodą rzeczywiście jakoś mieliśmy kiepsko przynajmniej na wycieczkach :|
Max Power
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Max Power » 19.07.2016 22:02

Nasze znalezisko leżało sobie swobodnie po drugiej stronie twierdzy, kawałek za ścieżką przy widoku na dolinę. Możliwe, że ciągle tam jest :)
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 19.07.2016 23:15



Iiiiiii, nasza kwatera, też znaleziona w ciemno 6 lat temu. Nie dziwię się, że braliście, my wtedy też się nie zastanawialiśmy :)
Nie wiesz, czy oni ogłaszają się gdzieś na stronie internetowej?

A w ogóle to się przywitam, bo dopiero dziś tu zajrzałam, skuszona tytułem, do Podgory chętnie wrócę, choćby wirtualnie.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 20.07.2016 20:05

Piwo mandarynkowe już za mną - pyszoty :D
W Studenacu się skończyło, zdobyłam 2 ostatnie w Konzumie :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Podgora z plusem, czerwiec 2016 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone