Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Podgora z plusem, czerwiec 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewula91
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 14.07.2016 20:24

Ja wolę pieszo z innego powodu - jestem sknerą :p albo jak to mi wszyscy inaczej mówią "cipigroszem" :D
po prostu szkoda mi płacić tyle kasy jeśli wiem że mogę zrobić coś za darmo, tak jak tutaj :)

A na Śnieżce tez byłam ale jako mała dziewczynka. Może 8 albo 9 lat miałam. Też szliśmy pieszo a na górze rodzice mnie ubierali w drugi dres :D i tyle w sumie pamiętam. Chociaż to chyba była dla mnie wtedy najwyższa góra i do teraz pamiętam ją (ledwo co) jako trudną i przerażającą bo w pewnym momencie były liny czy coś takiego a na szczycie szaro mgliście :D
Kolejki nie kojarzę ale wtedy pewnie jej jeszcze nie było.
słoma79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 14.07.2016 20:29

U mnie też kolejki są w górach zdecydowanie be...ale ta miała być atrakcją sama w sobie 8O
Zdecydowanie wolę z buta :mrgreen:
figusek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 15.07.2016 08:19

Dubrovnik bez tłumów jest :hearts:
Kiedy my byliśmy, na murach było tłoczno, a na starówce trzeba było się przeciskać między ludźmi.. pomimo pogody zdjęcia są piękne, plus takiego padania - niepadania jest taki, że można pochodzić po mieście :) zwiedzałam Dubro przy 43st i po murach nie miałam już siły na nic :D
a co do Mlini to też jestem zachwycona, chciałabym pojechać tam na wakacje, ale obawiam się, co z noclegiem, gdyż wiele budynków znajduje się przy Jadrance...
Max Power
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Max Power » 15.07.2016 13:07

Hej, czytam z zaciekawieniem relację. Warto wrócić do Dubro jak jest piękna pogoda. My zwiedzaliśmy w temperaturze 35 stopni ale było pięknie. A takie coś znaleźliśmy na wzgórzu SRD.
DSC_0522.JPG

Już Ci nie zaśmiecam relacji :)
Pozdrawiam
ruzica
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 15.07.2016 16:44

ewula91 napisał(a):Ja wolę pieszo z innego powodu - jestem sknerą :p albo jak to mi wszyscy inaczej mówią "cipigroszem" :D
po prostu szkoda mi płacić tyle kasy jeśli wiem że mogę zrobić coś za darmo, tak jak tutaj :)

Hihi, mam podobnie. Fajnie było Dubrownik :hearts: powspominać, nawet taki deszczowy. Już się nie mogę doczekać przyszłego roku,kiedy tam znów się pojawię(o ile wszystko zgodnie z planem pójdzie)

figusek napisał(a):a co do Mlini to też jestem zachwycona, chciałabym pojechać tam na wakacje, ale obawiam się, co z noclegiem, gdyż wiele budynków znajduje się przy Jadrance...

Ja się tak powoli zaczynam rozglądać za miejscówką na przyszłe wakacje, z tą Jadranką to trochę nieciekawie, ale mi chyba wystarczy do szczęścia jak znajdę coś po tej stronie Jadranki bliżej plaży :P
ewula91
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 15.07.2016 18:14

słoma79 napisał(a):U mnie też kolejki są w górach zdecydowanie be...ale ta miała być atrakcją sama w sobie 8O
Zdecydowanie wolę z buta :mrgreen:

Ano w sumie, na pewno fajna atrakcja :) Ale ja się chyba nie skuszę :D

figusek napisał(a):Dubrovnik bez tłumów jest :hearts:
Kiedy my byliśmy, na murach było tłoczno, a na starówce trzeba było się przeciskać między ludźmi.. pomimo pogody zdjęcia są piękne, plus takiego padania - niepadania jest taki, że można pochodzić po mieście :) zwiedzałam Dubro przy 43st i po murach nie miałam już siły na nic :D
a co do Mlini to też jestem zachwycona, chciałabym pojechać tam na wakacje, ale obawiam się, co z noclegiem, gdyż wiele budynków znajduje się przy Jadrance...

Te x lat temu też zwiedzałam taki zatłoczony Dubrownik :evil: Temperatury nie pamiętam ale też było gorąco.
Za duże marudy z nas :D upał - nie dobrze, deszcz - jeszcze gorzej, no nie dogodzisz :D

Max Power napisał(a):Hej, czytam z zaciekawieniem relację. Warto wrócić do Dubro jak jest piękna pogoda. My zwiedzaliśmy w temperaturze 35 stopni ale było pięknie. A takie coś znaleźliśmy na wzgórzu SRD.
Już Ci nie zaśmiecam relacji :)
Pozdrawiam

Dubrownik w słonecznej pogodzie już zwiedzałam :) Ale mam nadzieję, że kiedyś jeszcze będzie okazja (a najlepiej to by było już za rok... ;D)
No, no, ale znalezisko... 8O czy to było gdzieś na boku czy "na widoku"?

ruzica napisał(a):
Hihi, mam podobnie. Fajnie było Dubrownik :hearts: powspominać, nawet taki deszczowy. Już się nie mogę doczekać przyszłego roku,kiedy tam znów się pojawię(o ile wszystko zgodnie z planem pójdzie)

Ja się tak powoli zaczynam rozglądać za miejscówką na przyszłe wakacje, z tą Jadranką to trochę nieciekawie, ale mi chyba wystarczy do szczęścia jak znajdę coś po tej stronie Jadranki bliżej plaży :P

Też bym chciała w przyszłym roku ale ciężko powiedzieć czy będzie to możliwe. Pewnie jeśli się zdecydujemy na jakieś wakacje to jak najbardziej, ale mamy też w planach remont kuchni no i nie mam pojęcia jak to wszystko wyjdzie... :(

Co do Jadranki to zależy jak to wygląda w rzeczywistości (odległości). W tym roku mieliśmy blisko ale w sumie z samej Jadranki nic nie było słychać. Natomiast nie mogłam znieść ryku z ulicy, przy której mieszkaliśmy, dojazdowej do Jadranki. Najgorzej jak jakiś skuter tamtędy przejeżdżał, oszaleć można było. :roll: te dźwięki tak dawały po uszach... 8O jeszcze się odbijały od domów.
Przeżyć przeżyłam, jak widać :D ale jakby się następnym razem dało tego uniknąć byłoby super ;D

Mi samo Mlini jakoś za bardzo nie przypadło do gustu tak samo jak wszystkie inne miasteczka w okolicy. W ogóle myślałam, że znajdę coś bliżej Dubrownika żeby przejść się pieszo ale chyba nic z tego, jakieś nieciekawe te okolice :P
W zasadzie jeśli już bym tak daleko jechała to byłaby to tylko baza wypadowa bo jest co zwiedzać ;)

W ogóle to początkowo uznałam, że wybiorę Mlini np na 3 noce, pozwiedzam Dubrownik, Cavtat i Kotor a potem resztę urlopu spędzę w okolicach Szybenika bo tam też jest masa miasteczek do zobaczenia.
Potem jednak zmieniłam Mlini na Soltę i zwiedzanie jej na rowerze, no a reszta urlopu bez zmian.
Ale niedawno dwójka znanych blogerów (pozdrawiam Marceli Szpak) napisała o swojej kolejnej wycieczce do Kupari i mój mąż w pewnym momencie mi oznajmił "a na przyszły rok mam już jeden punkt do zwiedzenia - Kupari". Czytał już o tym wcześniej i chce tam jechać. Mi pasuje, że w ogóle chciałby jeszcze jechać więc cały plan se dostosuję, to nie problem :D byleby była Chorwacja :D
ewula91
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 15.07.2016 21:44

Dzień 10. Poniedziałek 13.06.2016 cz. 4

Dobra, przed nami masa schodów, tym razem wchodzimy. :? po kilku już mam dość.
Skręcamy w inną uliczkę ale i tak wychodzimy przy tunelu na Jadrance. Kawałek musimy przejść w prawo i już jesteśmy na szlaku.

Sporo ludzi wchodzi. Pisząc sporo mam na myśli chyba łącznie 10 osób, tu parka, tam parka, tu chłopak z psem… I tak się wszyscy co chwilę mijamy bo na zmiany robimy zdjęcia. :hut:
Oczywiście przestaje padać :|

Moda na selfie stick w końcu nas dopadła :o a tak nam dobrze szło… :P
20160613_122758.JPG

Jeszcze ostatnie spojrzenia z drogi na miasto :hearts:
IMG_4080.JPG

IMG_4090.JPG

IMG_4093.JPG

i o 12:45 zjeżdżamy z góry.
Nie było tak źle! Może dlatego, że mąż kazał mi nagrywać film ze zjazdu… po czym i tak dostałam ochrzan bo oczywiście nagrałam źle :mrgreen: zamiast się skupić na ostatnim zakręcie ja próbowałam uchwycić ostatnie widoki na Dubrownik i wyspę Lokrum… :D no i mąż będzie musiał tam jechać jeszcze raz. 8)

W drodze powrotnej tankujemy jeszcze gaz na stacji INA w Neum (0,91 marki).
A kolejny postój robimy gdzieś w okolicach Neretwy przy straganie miłego pana :mrgreen: kupujemy prezenty, czyli 6 x wino (jeśli dobrze pamiętam to Plavac) po 40 kun i 2 x miodek lawendowy po 45 kun. W gratisie dostajemy dwie paczki suszonych fig.

Tak naprawdę to mogłabym wykupić całe stoisko tego pana (oczywiście gdybym miała kasę). :hearts: Nie dlatego, że wszystko bym zjadła czy wypiła, raczej większości bym się nie chwyciła (jak np. tych suszonych fig) ale tylko dlatego, że wszystko tak pięknie wyglądało :D
Jejuuuu markety mnie mają kiedy zrobią taką wystawkę, wszystko idealnie poukładane, równiutko, piękne kolory :hearts:

IMG_4124.JPG

IMG_4125.JPG

IMG_4126.JPG

IMG_4127.JPG

IMG_4128.JPG

ach… przepięknie to wyglądało :hearts:
Płacimy, Pan nam mówi „do widzenia” pięknie po polsku i ruszamy dalej :papa:

Gdzieś w drodze łapie nas deszcz i nie odpuszcza. Namawiam jeszcze męża żeby mi zjechał na parking przy Jeziorach Baczyńskich ale tylko wyskakuję zrobić zdjęcie i wracam bo pada. :?
IMG_4131.JPG

IMG_4132.JPG

No i w końcu jesteśmy „u siebie” :)
IMG_4135.JPG

Im bliżej Podgory tym mniej pada, więc po zjedzeniu obiadu wybieramy się jeszcze na spacer :D
ewula91
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 15.07.2016 22:25

Dzień 10. Poniedziałek 13.06.2016 cz. 5

Podczas ostatniego spaceru po Podgorze pominęliśmy jedno miejsce z mapki, czyli taki „dziwny” kościół, który denerwował kilku cromaniaków swoim częstym „biciem” dzwonów :D
No to idziemy…

Jakoś tak pusto wszędzie… :o Chyba tutaj też dziś padało.
IMG_4141.JPG

IMG_4143.JPG

IMG_4144.JPG

IMG_4147.JPG

IMG_4142.JPG
remontowane i łączone hotele Aurora i Mediteran obecnie Medora Auri

IMG_4148.JPG

Swoją drogą uwijają się. Robotnicy pracują od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia, piątek, świątek i niedziela.

Takie cosik kładą, pewno pod leżaczki
IMG_4149.JPG

Przy znaku na Camp Sutikla skręcamy w lewo i schodami idziemy w górę, wzdłuż campingu
IMG_4151.JPG

No i już. Jesteśmy pod kościołem Wniebowzięcia NMP
IMG_4152.JPG

IMG_4155.JPG

IMG_4156.JPG

I oto mamy te wspaniałe dzwony
IMG_4157.JPG

I wszystko sobie poskładałam ;) któregoś z pierwszych dni leżąc na plaży mówiłam Sebkowi, że dzwony biją gdzieś w kościele na co on mi odpowiedział, że to na pewno nie żadne dzwony tylko coś innego gra bo dziwne te dźwięki. A jednak to były dzwony, tylko, że z magnetofonu :D

Idziemy z powrotem inną ulicą i wychodzimy obok tego nieszczęsnego apartmanu, który oglądaliśmy jako pierwszy
IMG_4158.JPG

Przechodzimy bocznymi uliczkami i w końcu docieramy do głównego deptaku. Wracamy do siebie.

Nasz apartman
IMG_4160.JPG

IMG_4161.JPG

IMG_4162.JPG
przez cały wyjazd nie policzyłam ile tych schodów było, ale nie raz miałam problem wejść

z ogródka właścicielki
IMG_4163.JPG

IMG_4164.JPG

IMG_4166.JPG

IMG_4169.JPG

IMG_4170.JPG

taras przed naszym mieszkankiem
IMG_4167.JPG

przez cały pobyt był w zasadzie tylko dla nas, ale nie korzystaliśmy z niego bo woleliśmy nasz balkon :mrgreen:

I tak powoli kolejny dzień dobiega końca :(
figusek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.07.2016 15:02

My mieszkamy przy "dzwonach" i nie jest to żadnym problemem :-)
Czekam na dalszą część relacji, nie kończ jeszcze :D
shanteel
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) shanteel » 19.07.2016 18:40

dzięki za ten wątek! Ułatwi mi zaplanowanie mojej wizyty w Chorwacji.

Czy wjazd na Srd jest za darmo?
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.07.2016 18:59

......piekna pogoda na tych zdjeciach; swojsko jak nad Baltykiem.
ewula91
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 19.07.2016 20:34

figusek napisał(a):My mieszkamy przy "dzwonach" i nie jest to żadnym problemem :-)
Czekam na dalszą część relacji, nie kończ jeszcze :D

Właśnie jak tamtędy spacerowałam to rozglądałam się za "Waszym" apartamentem Ane ;D ale nie wiem gdzie on leży :P

Jeszcze będzie kilka odcinków ale już końcówka :cry: postaram się jutro dodać kolejny, pospacerujemy po Makarskiej :)

shanteel napisał(a):dzięki za ten wątek! Ułatwi mi zaplanowanie mojej wizyty w Chorwacji.

Czy wjazd na Srd jest za darmo?

Super! :)
Wjazd samochodem jest darmowy i parkowanie na górze też :)

lew napisał(a):......piekna pogoda na tych zdjeciach; swojsko jak nad Baltykiem.

Pierwszy dzień plażowania był bardziej swojski z powodu temperatury wody 8O
A z pogodą rzeczywiście jakoś mieliśmy kiepsko przynajmniej na wycieczkach :|
Max Power
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Max Power » 19.07.2016 21:02

Nasze znalezisko leżało sobie swobodnie po drugiej stronie twierdzy, kawałek za ścieżką przy widoku na dolinę. Możliwe, że ciągle tam jest :)
moscatel
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 19.07.2016 22:15

Iiiiiii, nasza kwatera, też znaleziona w ciemno 6 lat temu. Nie dziwię się, że braliście, my wtedy też się nie zastanawialiśmy :)
Nie wiesz, czy oni ogłaszają się gdzieś na stronie internetowej?

A w ogóle to się przywitam, bo dopiero dziś tu zajrzałam, skuszona tytułem, do Podgory chętnie wrócę, choćby wirtualnie.
figusek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 20.07.2016 19:05

Piwo mandarynkowe już za mną - pyszoty :D
W Studenacu się skończyło, zdobyłam 2 ostatnie w Konzumie :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Podgora z plusem, czerwiec 2016 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019