Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
martynkaaa90
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 26.04.2011
Podgora

Nieprzeczytany postnapisał(a) martynkaaa90 » 01.06.2011 15:50

Witam! Bardzo proszę o informacje na temat miejscowości Podgora? Jak to tam wszystko wygląda? Jak morze i sama miejscowosc?
Jadę tam pierwszy raz i nie wiem czego się spodziewać :/ :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.06.2011 15:51

Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.06.2011 16:16

forum/viewtopic.php?t=28467&postdays=0&postorder=asc&highlight=podgora&start=0

Aha i zasada - 1 temat w głowie = 1 temat na forum.
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 01.06.2011 18:10

poczytaj z adresu podanego przez Rysia i nie tylko , pytaj potem no i ważne ; kiedy jedziesz i w którym miejscu Podgory masz pobyt , byłem w ub. roku może coś podpowiem............w jednym z folderów................. " PODGORA TO KSIĘZNICZKA ADRIATYKU" zobacz jeszcze..... na str.7.... Primosten czy Podgora
martynkaaa90
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 26.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) martynkaaa90 » 01.06.2011 23:19

Ok. Dziękuję i przepraszam :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 02.06.2011 07:43

Mnie sie tam bardzo podobało (jak widać w relacji którą juz podlinkowano) - w tym roku jadę drugi raz, ale miejscowość ma też swoich przeciwników.

Wszystko zalezy czego oczekujesz.
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 02.06.2011 10:36

Witajcie!
podłączam się pod ten wątek, gdyż też wybieram się do Podgory.
CinnamonGirl przeczytałam twą wspaniałą relację i już się nie mogę doczekać kiedy zasiądę na białej ławeczce na tzw. molo (nie mam turkusowych butków ale to nic :D )
Mam tylko problem taki że jedziemy bez autka i rowerów autobusem- nie mogłam przekonać mauża że da radę autem (ja sierota nie mam prawka więc nie miałby go ktoś zmienić. Mam trochę pytań i nie wiem czy mogę pisać tu czy na PW.
Ktoś wie czy tam jest jakiś market, nie umiałam znaleść wiem że w Makarskiej na pewno. czy żeby dostać się do sąsiednich miejsowości, bez problemów można jakimś busem?
Aha mam kwaterę gdzieś przy częsći hotelowej (chyba to centrum) jak z plażą- do plaży bliżęj Tucepi chyba na nogach za daleko, a w przeciwną stronę ?
Dziękuję za ewentualne odpowiedzi :)
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 02.06.2011 11:15

wielkiego marketu tam nie ma ale mniejszy jest przy głównej "promenadzie" - można płacić kartą a oprócz tego są mniejsze sklepy a różnic cenowych wielkich nie ma,"część hotelowa "? tam jest kilka hoteli i nie w jednym miejscu ," wejdź" na stronę Podgory tam jest mapa i może znajdziesz Twoje miejsce bo teraz trudno coś doradzić odnośnie plaż a co do komunikacji to za wiele nie pomogę bo nie korzystałem ale coś takiego istnieje
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 02.06.2011 11:26

Teraz też bedę miała apartament w okolicach hoteli konkretnie okolice ulicy Biokovskiej czyli niedaleko hoteli (widok z tarasu mi to zrekompensuje ;) ).

Masz wybór, albo plaże przy promenadzie, albo ok 15 minut na nogach do plazy w kierunku Tucepi albo od 3-7 minut do plaży w kierunku Podgory Caklie o tej 'za cypelkiem'- plaza na pierwszymplanie http://www.lotos-croatia.com/files/image/156_02.jpg

My albo bedziemy chodzić na tą własnie albo drałować spacerkiem na 'naszą plażę' zobaczymy jak z tłumami ;) na tej pierwszej
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 02.06.2011 11:37

Witaj! spoglądam na mapę i widzę że będziemy niedaleko, my na ulicyTina Ujevica- blisko Biokovskiej.W jakim terminie jedziecie? ma na miejscu będziemy od 18-go czerwca.Hmm no cóż zobaczymy jak z tą plażą.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 02.06.2011 12:53

My od 11-18 czerwca ;) tak więc się miniemy.
CoolSwimmer
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 02.01.2010
:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) CoolSwimmer » 04.06.2011 08:38

Hej CinnamonGirl mam do ciebie pytanie ? Bardzo czesto piszesz w twojej relacji i w tym wątku również że Podgora ma tylu samo zwolenników co przeciwników. Co sie nie podoba rzeciwnikom w Podgorze ? jakie magą mieć upodobania ? Pozdrawiam ciepło
Aha i jeszcze jedno . Ta zaciemniona plaża w podgorze jaka ma nazwe? i czy to jest ta plaża najbardziej wysunieta w strone Tucepi i jak z jazdą w ciemno bede tam 3 lipca jak z wynajęciem kwaterki Pozdrawiam :? 8O
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 04.06.2011 18:38

Co do przeciwników - spotkałam sie z głosami:

- plaże w centum przy deptaku zatłoczone i wąskie - podejrzewam że to głosy tych co nie lubią spacerów na plażę tą w kierynki Tucepi ;) i plaz ama byc 50 m od apartamentów. Fakt trzweba mieć swiadomosc ze od Portu to tej plazy jest ok 150-400m - w zaleznosci na którym kawałku ktos chjce sie rozłożyć.

Nie da się ukryć że plaże np w Tucepi są szeeeersze - i co z tego jak i tak w sezonie tak samo zatłoczone ;)


- Budynki brzydkie - to chyba głosy tych co lubią nowiurkie apartamentowce nie starsze niż z 2000 roku ;)

- Sporo hoteli - z drugiej strony umieszcozne są po jedne stronie
Podgory podejrzewam że ci z hoteli gniotą sie własnie na tych plażach przed nimi w centrum i nie chodzą na tą w kierunku Tucepi ;) więc jest szansa ze będzie lużniej aczkolwiek nie byłam w sezonie

nie wiem o co chodzi z ta 'zaciemnioną plazą'; i jej nazwą ;) - ja plażowałam na tej w kierunku Tucepi (trzeba miec swiadomosc ze jak ma sie kwatere po drugiej stronie miasteczka to jest dosć daleko ze 2 km ;) i nie jest to wygodne). Ale na tamtej było kilka drzewek dających cień jeśli o to ci chodziło.

Nie wiem jak z kwaterami 3 lipca ;) bo zawsze jeżdzę przed sezonem.
CoolSwimmer
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 02.01.2010
:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) CoolSwimmer » 05.06.2011 08:02

Dziekuje CinnamonGirl własnie o taką odpowiedz mi chodziło ! Kwaterki będe szukał odrazu jak wjade do Podgory żeby nie dymać niewiadomo ile na plaże . Wole wieczorkiem pospacerować w kierunku centrum .

Tak plaża zaciemniona to taka która ma naturalny cień a nie trza siedziec pod parasolka :D nie wszyscy mogą siedzieć po 8 godzin na słoncu ja bym zwariował 8O :? i popełnił bym Harakiri hehehe

Pozdrawiam
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 05.06.2011 08:18

Tych drzew jest tam troche ale nie na dałej długosci plaży ;) możre byc walka o ten kawałek cienia ;) zresztą pewnie widac ile ich jest w mojej realcji jak dawałam fotki z plazy.

Zdjecia robione przed południem (po południu moze go byc dużo mniej) http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=284 ... c&start=15
Co do siedzienia 8 h na plazy - to nawet w cieniu bym nie dała rady ;) 4-5h max :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone