Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora z plusem, czerwiec 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 26.07.2016 22:39

Kilka zdjęć z konoby tego faceta :) A właściwa nazwa to 2 Monkeys
To w tym miejscu można znaleźć te "znaki drogowe", na których chyba tylko Łódź nie ma przypisanego kierunku :mrgreen:
Zdjęcia wystawki robię dopiero wracając z plaży, no bo wiadomo o 5.30 wszystko jest jeszcze pochowane :D
IMG_4370.JPG

IMG_4377.JPG

IMG_4378.JPG
Tam na prawo mnie ten facet zaprasza :O

IMG_4416.JPG
Tak to wygląda z promenady

IMG_4508.JPG

IMG_4511.JPG
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 26.07.2016 22:45

Od samego początku planowaliśmy wybrać się któregoś dnia na naleśniki. Tylko, jak Sebek zauważył, nie zawsze ten Pan od naleśników tam stał. I akurat tego dnia, którego chcieliśmy je zjeść go nie było. Pozostawiamy je na następny wyjazd :mrgreen:

IMG_4381.JPG


IMG_4383.JPG

IMG_4385.JPG

IMG_4387.JPG

IMG_4389.JPG

IMG_4398.JPG
Niestety w okolicach remontowanych hoteli tak to wyglądało...

IMG_4399.JPG
Prace idą pełną parą. Na zdjęciach z lipca widziałam, że już wszystko ułożone

IMG_4403.JPG

IMG_4421.JPG

IMG_4426.JPG
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 26.07.2016 22:51

Nie śpimy, przechodzimy na drugą stronę :)

IMG_4427.JPG

IMG_4429.JPG

IMG_4431.JPG

IMG_4433.JPG


Jest i kamień! :D Jaką mamy dziś pogodę :?: :?:
IMG_4438.JPG

IMG_4439.JPG


IMG_4446.JPG

IMG_4448.JPG

IMG_4456.JPG
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 26.07.2016 22:53

Porcik :)

IMG_4442.JPG

IMG_4466.JPG

IMG_4467.JPG

IMG_4477.JPG
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 26.07.2016 22:54

I wracam już do pokoju, walcząc z wiatrem :?

IMG_4479.JPG

IMG_4487.JPG

IMG_4489.JPG

IMG_4493.JPG
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 26.07.2016 23:01

....bora?
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 26.07.2016 23:01

Po śniadaniu lecimy na plażę :hut:

Ale, ale... Jakoś tak dziwnie... Woda zimna, przeokropnie! :evil: Niebo takie nijakie, trochę chmur nad górami...

Sebastian chwilkę pływa i rozkłada się na ręczniku a ja już przyzwyczajona do tej temperatury pływam albo raczej dryfuję na mojej dmuchanej poduszce z Claudii (mam taki dwie :D rodzice koleżanki mojej siostry byli kolporterami więc sporo różnych gadżetów nam przynosiła).

Jednak z minuty na minutę fale robią się coraz większe i ostatecznie ląduję na brzegu. 8)

A w czasie tego plażowania takie widoki

IMG_4513.JPG
Pojawiły się kupki kamyczków, będzie więcej plaży :D

IMG_4516.JPG

IMG_4535.JPG

IMG_4540.JPG
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 26.07.2016 23:03

lew napisał(a):....bora?

Chyba tak :| Drugiego dnia czytaliśmy o porozbijanych łódeczkach w Makarskiej :(
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 26.07.2016 23:11

.....kiedy tak wialo?
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 26.07.2016 23:16

Nasze plażowanie nie trwa zbyt długo, bo około 10:00 nad wyspami zbierają się już ciemne chmury no i zaczyna coraz mocniej wiać.
Za to jaki woda ma kolor 8O :hearts: :hearts: :hearts: U nas jeszcze troszkę słońca, a na horyzoncie granatowo. Przepięknie!
Próbowałam uchwycić aparatem ale tak to średnio wychodziło. :?

IMG_4574.JPG


Mało nas na plaży, może z 6 osób ale nikt się nie zbiera. Ja zachwycam się kolorami i dopiero kiedy zaczyna się błyskać, zbieram swój tyłek. Walcząc z wiatrem zbieramy manatki i wracamy do hotelu.

Po drodze koniecznie chcę zrobić zdjęcia wystawki jednej konoby, bo zachwyca mnie za każdym razem :D

IMG_4579.JPG

IMG_4581.JPG

IMG_4582.JPG

IMG_4583.JPG


I te zdjęcia robię już w pierwszych, sporych kroplach deszczu. Cyk, cyk i lecimy dalej. Pada coraz mocniej ale przed najgorszym deszczem udaje nam się uciec :)
Później już tylko zaglądamy z balkonu.

IMG_4630.JPG


Po wypogodzeniu się lecimy na obiad znów do konoby Ruzmarin. 8)

Później zaczynamy powoli się pakować. Właściciele, którzy na co dzień zajmują samochodem miejsce pod samym wejściem akurat gdzieś wyjeżdżają, więc Sebastian leci po samochód, podjeżdża na ich miejsce i co możemy już znosimy.

Jutro wyjazd :cry: :cry: :cry:
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 26.07.2016 23:18

lew napisał(a):.....kiedy tak wialo?

To akurat 16 czerwca ale czytałam, że w lipcu działy się o wiele gorsze rzeczy 8O pozamykana autostrada itd...
Jeszcze na wyjeździe w niedzielę 12 czerwca była dość mocna burza. Makarską pozalewało. Wtedy też Chorwacja grała i wierni kibice siedzieli w knajpach z wodą po kostki :D
oszi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 18.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszi » 27.07.2016 20:24

ewula91 napisał(a):
oszi napisał(a):Byłem, zobaczyłem i wruciłem ,jestem załamany bo następny wyjazd za rok a ogólnie było pięknie w Podgorze

Ja też jestem zachwycona Podgorą i też się załamuję tym, że trzeba czekać rok na kolejny urlop :( ale chyba c wolałabym zobaczyć teraz inne miejsca :)

Masz racje, ja zastanawiam się nad weneją lub rjeka
oszi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 18.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszi » 27.07.2016 20:33

ewula91 napisał(a):Dzień 13. Czwartek 16.06.2016

Wstaję baaaardzo wcześnie, bo coś koło 5.30 8O Mąż sobie dalej smacznie śpi, a ja wychodzę ująć piękną Podgorę o poranku na zdjęciach. 8)

Najpierw kieruję się w lewo, na promenadę, gdzie przy jednej konobie zaczepia mnie facet :| Akurat czyści ławki wystawione na zewnątrz, a przy wejściu do konoby są piękne detale warte ujęcia na zdjęciach. Woła, że mam się nie krępować i wejść do środka, przy okazji mam mu zakręcić wodę. Robię co każe i korzystam z możliwości zrobienia nieco lepszych zdjęć- nie takich rozmazanych, na zoomie :P

Facet do mnie podchodzi, przedstawia się i zaprasza dalej 8O "dobrze, że mam komórkę w kieszeni" myślę sobie. Prowadzi mnie obok schodków, na jakieś zaplecze, gdzie otwiera drzwi do ogrodu. Coś tam opowiada o drzewkach a ja zauważam łóżko do masażu. O nie, gdzie ja jestem :? Chcę się stąd zmyć jak najszybciej. Ale facet zaprasza do drugiego ogródka. Tam tylko jednak zerkamy "z góry" ze schodów. Ogródki należą właściwie do znajomego. A można spotkać w nich m.in. mandarynki i granaty. Na jednym drzewku wiszą jeszcze owoce od zeszłego roku! 8O podobno nie ma kto ich zebrać i tak sobie wiszą aż w końcu zgniją. :|
Pod nogami mam jakieś nasionko (chyba) tego granatu, dostaję je na pamiątkę :D
Facet coś tam dalej zagaduje, np. w którym hotelu mieszkam i czy przyjechałam z... rodzicami :lol: no sorry, ja z mężem. Chwilę jeszcze rozmawiamy ale ja już zmierzam do wyjścia. Dziękuję, żegnam się i idę dalej, w stronę remontowanych hoteli.
Pisałam tutaj chyba przez pomyłkę o Mediteran i Aurorze a to łączyli Mediteran i Minervę.

Dochodzę do Syrenki i zawracam. Obok konoby tego faceta staram się przemknąć jak najszybciej i już mi się udaje kiedy nagle za plecami słyszę "Ewa?!" och... Facet pyta czy ja i mój mąż lubimy ryby. Jasne! :? Opanierowane filety jak są a niczego innego do wyboru nie ma to zjemy. :mrgreen: Ale cóż mam powiedzieć, więc mówię, że tak. Facet poleca mi konobę Klemić niedaleko portu, niby mają przepyszne. A jeśli dodatkowo się na niego powołam to dostanę ileś tam rabatu. Super, tylko już zdążyłam zapomnieć jak się chłopie nazywasz. (Drago :?: ) Jeszcze mnie przytrzymuje bo koniecznie chce mi napisać nazwę i adres na kartce. Tylko... chyba sam adresu nie zna bo ostatecznie zapisuje samą nazwę i jeszcze mi tłumaczy co to oznacza ta "konoba" :D
W końcu udaje mi się stamtąd ulotnić i przechodzę na "drugą stronę", czyli na koniec porciku. Po drodze szukam knajpki z TYM kamieniem. Czyli z kamieniem przepowiadającym pogodę :mrgreen:

Chcę iść do latarni i stamtąd zrobić zdjęcia całej miejscowości ale zrywa się tak silny wiatr, że ledwo przy tym porcie mogę się utrzymać :o Nie odważę się wejść na wał bo od razu wyląduję w wodzie. Szybko robię kilka zdjęć w porciku i wracam do domku. Jest to trochę trudne bo wieje bez przerwy i to naprawdę mocno! A do tego od czasu do czasu dostaję prosto w twarz jakimiś igiełkami, to chyba coś z tych palm :?:

Przed 7.00 melduję się w pokoju zadowolona, że w końcu udało mi się wybrać na ten spacer. Była to już niestety ostatnia taka okazja. :(

A teraz zostawiam Was ze zdjęciami :)

IMG_4334.JPG

IMG_4335.JPG

IMG_4342.JPG

IMG_4344.JPG

IMG_4349.JPG

IMG_4352.JPG

IMG_4353.JPG

IMG_4357.JPG

IMG_4358.JPG

Oglądając zdjęcia przypomina mi się ile żądali za kaucję butelki od piwa 1,25 kun a widząc poczte godziny otwarcia od 8.00-12.00 18.00-21.00 w sezonie ,u nas to nie do pomyślenia
oszi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 18.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszi » 27.07.2016 20:41

figusek napisał(a):My mieszkamy przy "dzwonach" i nie jest to żadnym problemem :-)
Czekam na dalszą część relacji, nie kończ jeszcze :D

Narzekacie na dzwony a świerszcze nie zrobiły na was wrażenia? Na mnie tak ,coś nie samowitego.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 27.07.2016 21:11

Kiedy ja bylam w ogole nie slyszelismy zadnych cykad itp 8O
to juz nawet obok mojego domu od kilku dni bardziej graja :D chyba ze pojawiaja sie w okreslonym czasie?
Kiedys bylam w sierpniu w Chorwacji i niesamowicie glosno urzedowaly. W tym roku w czerwcu zero :(

Co do godzin urzedowania poczty to raz sie wybralismy i byla zamknieta. Ale nie pamietam teraz czy trafilismy w tej przerwie czy wieczorem. W kazdym razie wtedy nie trafilismy zadnych info o pozniejszym otwarciu. Moze w sezonie zmieniaja godziny ;)

Mi Rijeka z tego co widzialam na necie nie przypadla do gustu. Za to kilka wysp owszem :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Podgora z plusem, czerwiec 2016 - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone