Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2013

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 15.08.2013 19:35

omoz napisał(a):Nareszcie! Jutro wyruszamy do Podacy na upragniony, tegoroczny urlop. Śmigamy w dwa autka razem 9 osób. Pozdrawiam wszystkich większych i mniejszych miłośników Podacy. :papa:

Jeżeli jedziecie przez Budapeszt to, przygotujcie się na ...cholerne korki!! Wczoraj w godzinach wieczornych Budapeszt "pokonaliśmy" w 1,5 godziny!! Aaaaaa......pozdrówcie Podace!!
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 15.08.2013 20:02

Mikromir napisał(a):ipudlik, wielkie dzięki!
Miasto jak wszystkie inne... :-)
No to trzeba się będzie przekonać po co tyle osób jedzie do takiego zwykłego miasta ;-)


Historyczny most i klimat tamtejszych kafejek oraz wąskich uliczek.
Z parkingami w Mostarze nie ma problemu, miejscowi bez problemu wskażą kierunek na most.
Traficie :)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 15.08.2013 20:09

Brutaka napisał(a):
Mikromir napisał(a):ipudlik, wielkie dzięki!
Miasto jak wszystkie inne... :-)
No to trzeba się będzie przekonać po co tyle osób jedzie do takiego zwykłego miasta ;-)


Historyczny most i klimat tamtejszych kafejek oraz wąskich uliczek.
Z parkingami w Mostarze nie ma problemu, miejscowi bez problemu wskażą kierunek na most.
Traficie :)

Parking w Mostarze....przy kościele katolickim....bezpłatny miejsc chyba z 50 zajęte średnio 10!! Koścół widać z daleka...biała wysoka wieża!!
jma
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jma » 16.08.2013 11:37

VONPLES napisał(a):Cholera i skończyło się!! O 2:30 wrócilismy do domu z Podacy!! Jedno co wiem to to, że za rok po raz PIĄTY tam zawitam!! Szlag mnie tylko trafia jak jacyś "nawiedzeni" forumowicze piszą jakieś posty o "dziurze zabitej dechami" i braku atrakcji! Ja w Podacy spędziłem już 44 dni i ciągle mi mało!! Pozdrawiam wszystkich miłośników Podacy! A jako "założyciel" tego wątku wszystkim bardzo dziękuję za wpisy, opisy, informacje, rewelacje!! Do zobaczenia w Podacy za rok!!


nie ma co sie pieklic o "dziure zabita dechami" dla mnie dziura i tyle, dla Ciebie kurort i jesli Ci sie podoba , to OK, mozna i 10 raz spedzic wakacje w tym samym miejscu, tylko..po co ? swiat jest piekny i tylez samo uroczych miejsc, wiec ..czemu wchodzic do tej samej rzeki dwa razy ?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 16.08.2013 20:04

Januszku.....autorze 8 (słownie: ośmiu postów)....powiedzenie, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.....dotyczy tych, którzy z "czegoś tam wyszli" a nie tych, którzy fascunują się czymś i do swoich fascynacji wracają!! Masz rację, świat jest piękny...zwiedziłem go trochę od,,,,Ukrainy po Hiszpanię....i jeszcze coś tam w Afryce....urlop a podróże to są całkowicie inne "wycieczki"....Urocze miejsca są na Kamczatce....kto był to wie!!
signum69
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) signum69 » 16.08.2013 20:24

VONPLES napisał(a):Januszku.....autorze 8 (słownie: ośmiu postów)....powiedzenie, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.....dotyczy tych, którzy z "czegoś tam wyszli" a nie tych, którzy fascunują się czymś i do swoich fascynacji wracają!! Masz rację, świat jest piękny...zwiedziłem go trochę od,,,,Ukrainy po Hiszpanię....i jeszcze coś tam w Afryce....urlop a podróże to są całkowicie inne "wycieczki"....Urocze miejsca są na Kamczatce....kto był to wie!!

Miałem już się nie wypowiadać w temacie "czarnej dziury" jednak to co napisał VONPLES oddaje sens rozróznienia urlopu od podróży. My byliśmy w tym roku po raz ósmy w Podaca i zapewniam ,że nie ostatni.
Mialem okazję bywac w innych krajach i kontynentach ( nie będe pisał w jakich bo nie chodzi o licytowanie się)
W tej dziurze czas biegnie wolno i naprawdę ja czuję tam się znakomicie. Napisałem Jauszowi ,że miało mu sie prawo nie podobać, jednak niestosowne było moim zdaniem stwierdzenie:
"mowiac szczerze to nie wiem czym sie zachwycacie"
Niech każdy się zachwyca czym chce, jednych zachwyci blichtr i lans Makarskiej innych mokre kąpielówki i klapki w Podaca. Mi osobiscie np. nie podobaja się Lexusy, sorki luksusy
Co do Kamczatki.... Nie wiem czy tam są miejsca parkingowe... :D
Czekam na rozpoczęcie wątku Podaca 2014- VONPLES do dzieła !!!
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 16.08.2013 20:54

Signum69...dzięki za docenienie sensu tego wątku!! Obiecuję, że Podaca 2014 będzie na forum!! Pozdrawiam i do cholery...zobaczmy się w Podacy!! :)
jogi125
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi125 » 17.08.2013 07:53

ten temat Podacy jest żeby takim ludziom którzy chcą tam jechać pomóc a zaczyna robić się inaczej.....zadawałem pytania czy jest jakaś taksówka wodna gdzie można ją wypożyczyć i pojechać chociasz do Gradac gdzie na obrzeżach plaży południowej znaleść tanie kwatery z dala od tłumu ludzi i plażę trochę dzikią, prosimy o rady praktyczne ....... i tym zachęcicie do odwiedzenia Podacy
jogi125
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi125 » 17.08.2013 08:05

jeżeli ktoś pisze że jest dziura ... to może dużo rzeczy nie widział i trzeba mu powiedzieć co stracił ... napiszcie co można robić wieczorami po plaży ...
kamilica9.07
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 01.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilica9.07 » 17.08.2013 08:50

My chodziliśmy na spacery przez Brist do Gradaca, w kierunku Zaostroga albo na Starą Podacę, z tym, że ze Starej P. trzeba wrócić zanim zrobi się ciemno bo tam kiepsko z oświetleniem. Jest gdzie chodzić. Z drugiej strony, codzienne wypady mogą nużyć, więc zostaje albo lokalna knajpka albo granie w karty na tarasie, grill w ogrodzie, jeśli jest taka możliwość. Najlepiej jednak pojechać sobie coś pozwiedzać, np. Dubrownik, Makarska wieczorem. To oczywiście nie codziennie bo paliwo was zeżre, ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Zawsze sobie coś znajdzie do roboty.
jogi125
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi125 » 17.08.2013 09:20

i takie wypowiedzi miło usłyszeć ...co z tymi łódkami czy można coś wypożyczyć bo to byłaby fajna atrakcja ...może więcej osób pokocha Podace ...
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 18.08.2013 07:36

Witam!
Już w Podacy. Pogoda piękna, mili ludzie, cisza, spokój cóż więcej wymagać.

Pozdrawiam
kamilica9.07
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 01.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilica9.07 » 18.08.2013 09:29

No i o to chodzilo. Udanego wypoczynku w najcudowniejszej 'dziurze' Chorwacji!
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 21.08.2013 18:32

Co tam w "naszej" Podacy"??? Nikt nic nie pisze :(
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 21.08.2013 23:41

Obrazek
Stara Podaca - Grób trzyosobowy.
Fajna sprawa.
Po pierwsze w kupie raźniej.
Po drugie jest drabinka i zawsze można wyskoczyć "na miasto" trochę powampirować :twisted:


Obrazek
Stara Podaca - Osioł jaki jest każdy widzi


Obrazek
A tak wygląda osioł tarzający się w piasku. Mam to nawet na wideo :mrgreen:


Obrazek
Baszta z frontu


Obrazek
I od tyłu 8)
Ostatnio edytowano 22.08.2013 10:08 przez Marek358, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone