Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2013

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 12.08.2013 22:02

jma! z tą czarną dziurą to przesadziłeś... hehe. nawet nabrzeże dla stateczków jest i można płynąć na Peljesac i Hvar i kupić świeże owoce i warzywka. haha... a nawet ryby. pizzerie są i kantor i piekarnia i Stara Podaca jest,
może miałeś okazję tam wejść i podziwiać okoliczności przyrody???
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.08.2013 22:08

jma napisał(a):
nie rzecz w pozostaawienie auta pod apartamentem, ale po prostu w warunkach umozliwiajacych mi swobodne korzystanie z auta, parking na jakim stalem ( za pizzeria , po prawej stronie idac w kierunku plazy) to dramat wjazdowo-wyjazdowy.


Czy mogę spytać, gdzie się zatrzymałeś w Podacy? Bo coś mi się widzi, że ten parking znam... :wink:
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 12.08.2013 22:15

Viskovacka vala. dom 5m od morza.przy domu wysoki cyprys... za pizzerią - takie przejście po schodach do góry... po prawej stronie biuro turystyczne (siedziała tam taka starsza pani), byliśmy 29.06-14.07.13
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 12.08.2013 22:45

soooorki Viskovića vala to była...
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 12.08.2013 22:59

parking jest na terenie opuszczonego ogrodu oliwnego, są też drzewka figowe. przy wjeździe ostro pod górkę, trzeba było uważać żeby nie zahaczyć rurą wyyyydechową i nie walnąć w murek lub reklamę pizzerii.
pozdrav laku noć
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 13.08.2013 16:19

Mikromir wrzuciła już dużo Podacy na fotkach, zatem ode mnie jeszcze:Podaca spod spodu :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.08.2013 16:45

Fantastyczne! Daj więcej. :-)
kamilica9.07
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 01.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilica9.07 » 13.08.2013 16:52

Witam. Gdyby ktoś chciał zatrzymać się w Podacy, mam tam znajoma, która wynajmuje niedrogo apartamenty. Dom znajduje się niedaleko sklepu 'Andrija' oraz zejścia na plażę. Na plus, że nie stoi przy samej drodze. Pokoje z widokiem na morze oraz na góry.
jma
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jma » 13.08.2013 17:03

Mikromir napisał(a):
jma napisał(a):
nie rzecz w pozostaawienie auta pod apartamentem, ale po prostu w warunkach umozliwiajacych mi swobodne korzystanie z auta, parking na jakim stalem ( za pizzeria , po prawej stronie idac w kierunku plazy) to dramat wjazdowo-wyjazdowy.


Czy mogę spytać, gdzie się zatrzymałeś w Podacy? Bo coś mi się widzi, że ten parking znam... :wink:

zatrzymałem się pod adresem Primorski Put 12, a parking vis a vis pizzerii, czarny lexus z kawałkiem srebrnej tasmy na zderzaku ..co już zepsulo mi wakacje, po nieszczęściu w Austrii
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.08.2013 18:20

jma napisał(a):zatrzymałem się pod adresem Primorski Put 12, a parking vis a vis pizzerii, czarny lexus z kawałkiem srebrnej tasmy na zderzaku ..co już zepsulo mi wakacje, po nieszczęściu w Austrii


To wiem gdzie, mniej więcej :)

Zatrzymaliśmy się prawie naprzeciwko, 15a, ale miejsce parkingowe mieliśmy po prawej stronie idąc w stronę plaży, za knajpą - samochody stały nie obok siebie, tylko jeden za drugim, co skutecznie komplikowało wszelkie wyjazdy na wycieczki. Właściciel musiał sobie jakoś radzić, pośrednicząc między gośćmi przy ustalaniu kolejności opuszczania parkingu 8O :lol: Do tego wyjazd mocno pod górkę, za pierwszym razem sprzęgło wydzieliło podejrzany zapach, przez co mąż nie zgodził się pojechać na Sv. Jure, gdzie auto musi być max. sprawne.

Sytuacja z parkingami podobna była w Briście, oprócz niezbyt dużego płatnego parkingu przy jadrance, nie było gdzie stanąć legalnie. Parking przy kościely już podzielony na prywatne "działki". Podejrzewam, że to bolączka Riwiery Makarskiej. Z tego m.in. powodu w najbliższym czasie nas tam nie zobaczą prawdopodobnie. Męża dobiło parkowanie, mnie zagęszczenie ludzkości, zwłaszcza na plaży.

Myślę, że urok Podacy został przede wszystkim na górze, w starej wiosce. Te nadmorskie powiedzmy dzielnice, budowane głównie pod turystów, to już nie to samo.

Ogromnie podobają mi się (jak większości zapewne) te miasteczka, które powstawały od razu tuż nad morzem, te klimaty starych wież odbijających się w wodzie, kamiennych wąskich uliczek wychodzących wprost na port... Tak było w Rogoźnicy na wyspie, częściowo w Sv. Filip i Jakov, o pierwszej lidze jak np. Korczula nie wspominając.

Cóż, Podaca zostaje mimo wszystko dobrym miejscem wypadowym, jako takie ją wybrałam i nie żałuję. Wiedziałam, czego się spodziewać. Mniej więcej. :wink: :lol:
jma
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jma » 13.08.2013 18:47

milo mi ze mnie rozumiesz, ale..podobalo mi się Igrane :) jakos tak ten urok wlasnie srodziemnomorski ..tam do mnie przemowil
jogi125
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi125 » 14.08.2013 08:07

czy w Podacy są taxi wodne którymi można płynąć wzdłuż wybrzeża
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 14.08.2013 10:10

Komentując Mikromira i resztę:

1.Na plaży faktycznie jest Karwia. Pierwsze dwa dni miałem z tym problem, a potem się przyzwyczaiłem. Da się wytrzymać byle się nie trafiła obok Chorwatka krzycząca basem na dzieci, bo wtedy bywa trochę męcząco dla uszu. :mrgreen: Po wizycie w Gradacu i centralnym Zaostrogu stwierdzam - plaża w Podacy jest "do wytrzymania", są naprawdę gorsze miejsca :mrgreen:
Tym co nie lubią tłumów na plaży - polecam Sevid :)

2.Plaża jak na makarskie realia - w miarę szeroka, wejście do wody bardzo przyjemne, woda ciepła.

3.Parkowanie typowo chorwackie. Najważniejsze, że w ogóle są miejsca. Ja nie miałem daleko do samochodu. Jak w przełomie piątku i soboty zrobiła się jakaś "wielka kumulacja" w moim domu to faktycznie nie miałem gdzie stanąć. Ale to była sytuacja dość wyjątkowa.

4.Handel jest OK, ceny w lokalnym Studenacu znośne choć daleko im do bośniackich, a ceny na straganach przy Primorskim Pucie jeszcze lepsze.

5.Jadranki przy Primorskim Pucie w dolnej części - nie słychać.

Podsumowując - gdy chodzi o Makarską Riwierę - polecam Podacę, odradzam Gradac.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 15.08.2013 16:46

Cholera i skończyło się!! O 2:30 wrócilismy do domu z Podacy!! Jedno co wiem to to, że za rok po raz PIĄTY tam zawitam!! Szlag mnie tylko trafia jak jacyś "nawiedzeni" forumowicze piszą jakieś posty o "dziurze zabitej dechami" i braku atrakcji! Ja w Podacy spędziłem już 44 dni i ciągle mi mało!! Pozdrawiam wszystkich miłośników Podacy! A jako "założyciel" tego wątku wszystkim bardzo dziękuję za wpisy, opisy, informacje, rewelacje!! Do zobaczenia w Podacy za rok!!
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 15.08.2013 18:46

Nareszcie! Jutro wyruszamy do Podacy na upragniony, tegoroczny urlop. Śmigamy w dwa autka razem 9 osób. Pozdrawiam wszystkich większych i mniejszych miłośników Podacy. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone