Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podaca "Guzików" 2022

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 01.10.2022 10:55

Myślałem, że brak odzewu oznacza brak zainteresowania wątkiem :) No chyba, że cromaniacy wzięli się jednak za zbieranie chrustu na zimę :)
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 02.10.2022 10:00

Jako, że czas spędzaliśmy wspólnie z siostrą, szwagrem a oni nie mieli do dyspozycji auta, to nasze aktywności skupiały się wokół plaży.
Poranki to tradycyjnie śniadania na dość dużym tarasie. Zdecydowaną zaletą lokalizacji domu Zlatka jest bliskość pekary oraz straganu ze świeżymi owocami oraz warzywami. Do studenaca trzeba było się jednak troszkę wdrapywać. Tak czy inaczej codziennie rano mieliśmy możliwości pospacerowania :)
Obrazek

Pewnego poranka, kiedy piłem sobie kawkę na tarasie, zobaczyłem że Zlatko podpłynął swoim jachtem i woła nas na mały rejs.
Obrazek

Jak można było nie skorzystać z takiego zaproszenia. Szybko się zebraliśmy i po kilkunastu minutach już byliśmy na pokładzie

Obrazek
Obrazek

Zlatko jak dobry gospodarz zadbał o zaopatrzenie w ciastka dla dzieci a ja miałem okazję pogadać o jego ciekawej historii.
Po krótce jako nastolatek wkręcił się do areoklubu, później został złowiony jako pilot do tajwańskich linii lotniczych gdzie był przez wiele lat kapitanem Boeinga. Wiele lat mieszkał w USA, planował osiedlić się na Alasce ale koniec końców wrócił do CRO.
Bardzo pozytywny człowiek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 05.10.2022 10:22

Czy ten "jachcik" jest własnością gospodarza u którego wynajmowaliście apartamenty ?
Jak cenowo wygląda wynajem tej "łodzi" :wink: ?
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 05.10.2022 10:26

tak, jest jego własnością. On zabiera nim swoich gości na wycieczki. Od nas nic nie chciał w zamian
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 07.10.2022 19:52

button napisał(a):tak, jest jego własnością. On zabiera nim swoich gości na wycieczki. Od nas nic nie chciał w zamian


Super sprawa taka wycieczka :lol: i to jeszcze za free 8O .
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 07.10.2022 21:49

bardzo super, jacht bardzo wygodny. Sunie po falach jak stary mercedes po równej drodze :)
Cisza sprzyja rozmowom i relaksowi. Dzieci już pytają czy za rok też tam pojedziemy
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.10.2022 21:52

button napisał(a):bardzo super, jacht bardzo wygodny. Sunie po falach jak stary mercedes po równej drodze :)
Cisza sprzyja rozmowom i relaksowi. Dzieci już pytają czy za rok też tam pojedziemy


Jak by to powiedzieć...miód na me serce gdy czytam to co piszesz o jachcie :hearts: Bo na żaglach bez ryku silnika można usłyszeć CISZĘ :hearts:
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 07.10.2022 21:56

Kapitańska Baba napisał(a):
button napisał(a):bardzo super, jacht bardzo wygodny. Sunie po falach jak stary mercedes po równej drodze :)
Cisza sprzyja rozmowom i relaksowi. Dzieci już pytają czy za rok też tam pojedziemy


Jak by to powiedzieć...miód na me serce gdy czytam to co piszesz o jachcie :hearts: Bo na żaglach bez ryku silnika można usłyszeć CISZĘ :hearts:


Zdarzało mi się za dzieciaka pływać po mazurach Dezetą i Venuską, ale tu przyjemność jest większa. Świadomość bezmiaru wody wkoło i wolność. Coś pięknego i aż chce się tego więcej. Nawet nieśmiało próbowałem namówić rodzinkę na jakiś rejs po Morzu Śródziemnym, choć nie wiem czy moim szczurom lądowym podobałoby się to też na dłuższą metę.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.10.2022 22:09

button napisał(a):Zdarzało mi się za dzieciaka pływać po mazurach Dezetą i Venuską, ale tu przyjemność jest większa. Świadomość bezmiaru wody wkoło i wolność. Coś pięknego i aż chce się tego więcej. Nawet nieśmiało próbowałem namówić rodzinkę na jakiś rejs po Morzu Śródziemnym, choć nie wiem czy moim szczurom lądowym podobałoby się to też na dłuższą metę.


Na pierwszy raz Morze Śródziemne jest chyba zbyt ambitnym akwenem. Chorwacja lepiej się sprawdzi pd warunkiem, że nie popłyniesz na komercyjny rejs gdzie ważne jest zrobienie z góry zaplanowanej trasy a nie przyjemność z żeglugi - i tu Cię zmartwię, nie będzie łatwo wyszukać taki rejs :cry:

A Mazury - cóż... jeszcze bardziej sprzyjają CISZY ale poza sezonem :hearts:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Podaca "Guzików" 2022 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone