Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podaca "Guzików" 2022

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007
Podaca "Guzików" 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 29.08.2022 21:24

Czołem. Miało nie być tego wątku. W tym roku planowaliśmy zdradzić CRO na rzecz Grecji.
Co nas zatem powstrzymało ? Chyba brak community, które mogłoby jakością dorównać temu :D
A tak na poważniej, to mam swój sposób na szukanie kwater w CRO i nie znalazłem odpowiednika dla Grecji.
Otóż szukam na lokalnych stronach (jak np zakwaterowaniewchorwacji) i ustalam filtry, zależy mi na bliskości morza.
Wysyłam w ten sposób ok 100 zapytań, a potem wybieram kilka i dogaduję szczegóły, aż w końcu wybieram jakąś ofertę.

I w ten oto sposób w tym roku padło na niewielką Podacę (najbardziej lubimy takie klimaty) i apartamenty Dijana, w których mieli nas gościć nas Zlatko z jego żoną Dijaną. Bierzemy 3 apartamenty 2 osobowe, w każdym kuchnia i łazienka plus taras.
Dom znajduje się przy samym morzu. Ma prywatną plażę. Zapowiada się super. Cena - 150€ za dobę za 3 apartamenty, w których mamy mieszjać ja z żoną, siostra ze swoim małżem, nasze 2 córki i ich jedna.

W międzyczasie starsza siostra deklaruje, że też leci z synem. Znalazła kwaterę niedaleko.

Przygotowania jak zwykle odkładamy na ostatnią chwilę i okazuje się, że dowód młodszej córki stracił ważność a na odbiór nowego mogę się umówić na koniec sierpnia (wyjazd zaplanowany 16-27 sierpnia).
Pakujemy się w naszego Mondka, który do Cro wiezie nas już 5 raz, zabieram jeszcze dodatkowe bagaże dla 2 sióstr. Mondek pęka w szwach, ale jak zwykle nie wymięka.

A temacie dodowy córki mówię żonie - olać to. Jedziemy przecież w nocy i jakiemu strażnikowi na granicy HR-CRO chciałoby się sprawdzać takie detale.

Tak czy inaczej przy dojeździe do przejścia w Gorican mam stres. Podjeżdżamy do strażnika, biorę portfel gdzie w odpowiedniej kieszonce trzymam dowody całej wycieczki i widzę, że brakuje mojego!!!
Nosz k....a mać. Gdzie ten guanowaty plastik się zapodział. Pewnie został w domu w Łodzi.
Tysiąc myśli w głowie naraz, ale pytam strażnika czy wpuści mnie na e-dowód albo prawo jazdy, albo spróbuję go jakoś zmylić.
Nic z tego. Każe podjechać do chorwackiego kolegi, który zawraca nas do PL. Myślę sobie - fantastycznie zapowiada się początek wakacji.
Kombinuję - zostawić dziewczyny w jakimś hotelu i zasuwać do domu, próbować przez Słowenię a może olać CRO i jechać do Włoch.

Zatrzymuję się kilkadziesiąt metrów dalej i myślę w milczeniu. Nikt na pokładzie mondeusza nie śmie wypowiedzieć nawet słowa, cytując "żaden nie powie, nic".
Myślę, myślę i łup - w głowie świta mi myśl, że może ten dowód gdzieś mi wypadł, bo portfel słabo trzyma, a jeśli wypadł to może do plecaka, w którym trzymam go na codzień. Szybka weryfikacja - i... jest!!!! mam go!!! Zawracam z triumfalną miną do strażnika, okazuję 4 magiczne plastiki, spotykam się z uśmiechem politowania i wjeżdżamy do CRO!

Po drodze robimy drzemkę i rano docieramy na miejsce. Nie do końca szybkie rozpakowanie, odbieram siostrę z rodziną z busa z Ploce i szybkim Ożujsko a potem czymś mocniejszym celebrujemy spotkanie w tym jakże urokliwym miejscu.
Na zachętę kilka pstryków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.08.2022 21:27

Cześć :) Z chęcią będę śledzić 8)
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 29.08.2022 21:30

@maslinka - witam na pokładzie :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 29.08.2022 21:31

Ładne te "pstryki". Czekam na więcej.
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 29.08.2022 21:32

Cieszę się widząc Was tak szybko odwiedzających wątek, jak te oto osobniki na spotkanie z moimi córkami a raczej ze smaczkami od córek
Obrazek
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 30.08.2022 08:14

Dzień Dobry,
melduję się i ja :lol:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 30.08.2022 08:18

Ja też chętnie poczytam i pooglądam :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18272
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.08.2022 18:35

Podaca jest miejscem dla nas specjalnym - to pierwsza nasza baza w Chorwacji , więc chętnie zobaczę co tam się zmieniło 8)
Czekam na więcej


Pozdrawiam
Piotr
Piotrek22
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 12.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek22 » 31.08.2022 09:52

Piękne zachody.
Pozdrawiam
9 dni do wyjazdu.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 31.08.2022 10:05

Zdjęcia mega :mrgreen: widać zrobione porządnym sprzętem. też będę śledził opowiadanie :oczko_usmiech:
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 31.08.2022 10:44

Witam :-) Podaca to moja stała miejscówka w Cro wiec ... nie moge przeoczyć takiej relacji ;-)
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 04.09.2022 20:44

W Podace byłem 3 razy, tak że obowiązkowo się dołączam.
O ile będzie jakiś ciąg dalszy :)
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 07.09.2022 14:39

Będzie będzie cd :)
Powrót do szarej rzeczywistości utrudnia nieco pisanie

Dziś trochę odnośnie właścicieli i okolicy.
Właściciel apartamentu - Zlatko i jego żona Dijana od samego początku potwierdzili, że nadal to Chorwacja jest naszym ulubionym miejscem do spędzania wakacji, do odpoczynku i ucieczki od zgiełku dnia codziennego w PL.
Od pierwszego dnia, kiedy dotarliśmy zmęczeni, starali się zapewnić nam możliwy komfort i spokój.
Na tarasie poniżej jest grill, z którego korzystać mogą wszyscy goście domu, prywatna plaża jest wyposażona w leżaki, duży parasol i deskę do pływania (chyba zwie się to paddle board).
Obrazek
Zlatko świetnie mówi po angielsku (pomimo ponad 70 lat na karku :). W czasie pobuty odkrywam dlaczego - przez wiele lat był pilotem Boeinga
Podczas jednej z rozmów sugeruje nam wycieczkę do Starej Podacy, której domostwa na zboczach gór widać z samej Podacy.
Namawiam rodzinkę na spacer w pewne upalne popołudnie. W drodze oczywiście słyszę wiele narzekań na dość wymagającą wycieczkę, ale widoki z góry wynagradzają cały trud. Sami oceńcie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 30.09.2022 12:04

Już koniec :?:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1365
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 30.09.2022 22:20

Zachęcający początek, ładne zdjęcia :D . Prosimy o dalszy ciąg :D .
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Podaca "Guzików" 2022
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone